Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2009., 16:48   #1
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
PCI-E slot u banani, nova matična, molim za savjet

Prema poduzetim predradnjama grafička iz siga je ispravna ( provjereno boota u servisu na drugom računalu ) te je sumnja opravdano pala na PCI-E slot. Pošto se ne želim natezati s legendarnim likovima iz Vemilova servisa noseći im matičnu ( ECS AMD690GM-M2 ) na popravak ili zamjenu za smiješnu sumu novaca, odlučih kupiti novu matičnu. E, sad me muči jedna stvar, koju matičnu kupiti ( razumna cijena ) a da nakon priključenja postojećeg hard diskovlja, sve opet radi kao i do sada. Naime, jednom mijenjah frendu matičnu i nakon spajanja hardveraja morao sam ponovo instalirati windowse uz gubitak svih instaliranih programa. Zlu ne trebalo, napravih već sad image sistemskog diska i pohranih ga na drugi ( fizički ) disk, pa se nadam da s Acronism to bude štimalo. Unaprijed hvala za savjete.

Edit : što mislite o dvije najjeftinije u HG Šrotu, Matična ploča, Biostar, MCP6P-M2+ i GF8100, M2G+, nVidia
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 17:46   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Spoji integriranu grafu i u device menageru uninstall na sav hardver koji ima veze s maticnom. Nakon shutdowna ubaci novu plocu i moralo bi raditi.

A ovu staru reklamiraj, zasto ne bi dobio novu koju zatim mozes prodati, cuvati kao backup ili u krajnjem slucaju pokloniti nekome i kupiti si tako kartu za raj
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na