Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2011., 22:29   #1
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
(rijeseno) otisla maticna?

Imam maticnu ASRock-M3A UCC i odnedavno su poceli cudni problemi. Utori za zvucnik/mic i poneki za USB su otkazali!
Ponajvise smeta ovaj utor za zvuk, kada ustekam headset zvuk gubi na kvaliteti, kada ga ne ustekam do kraja zvuk je malo bolji, ali daleko od onoga kako bi trebalo biti. Danas je otisao ovaj utor i za mic. Polako odlazi cijela maticna ili bi trebalo popraviti samo te utore?
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 22:45   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Ja bih ti preporučio da ništa ne popravljaš, nego da staviš PCI sound karticu zavisno koji kvalitet želiš. Također možeš uštekati dodatne USB portove sa matične ploče.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2011., 08:18   #3
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ak je matična pod garancijom odnesi ju na reklamaciju, ako nije kupi/dobi kartice (jeftine su).
Zvučna najjeftinija košta 40-50 kuna, a USB oko 50 kn.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 13:40   #4
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Hvala na odgovorima!
Ovako, maticna je pod garancijom, ali mi je rekao jedan kolega rekao da sumnja da ce mi priznat garanciju zbog tih utora. Tako da ne znam jel mi se isplati nositi njima to(zbog puta) i cekati koji tjedan da oni utvrde sta je... ili najednostavnije kako savjetujete kupiti novu zvucnu, kvaliteta zvuka bi trebala biti kao i prije i sa ovom jeftinijom od 50ak kn?
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 14:11   #5
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Citiraj:
Autor The Fury Pregled postova
kvaliteta zvuka bi trebala biti kao i prije i sa ovom jeftinijom od 50ak kn?
Bi, ne znam u kojem dućanu bi kupovao, evo jedna za 49kn.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 14:43   #6
G.D.I. Info
Registered User
Moj komp
 
G.D.I. Info's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Pozdrav, ako je matična pod garancijom nosi je na reklamaciju ali prvo provjeri sljedeće:

1- Probaj nanovo instalirati drivere od matične jer se zna dogoditi da tu dodje do greške.

2- Ako slušalice ukopčavaš s prednje strane kućišta moguće je da je jack na kućištu otišao a ne na matičnoj pa prebaci sluške na jack odostraga ako je tamo normalan zvuk zvučna radi, ako je problem odostraga spoji prednje ulaze za zvuk na kućištu i isprobaj onda ako je zvuk u redu onda je definitivno kvar na zadnjim izlazima i reklamacija mora biti uvažena. Ako trebaš pomoć prilikom ostvarivanja reklamacije slobodno se obrati.

3- što se tiče usb problema reinstal drivera ako i dalje ne rade ostaje ti samo reklamacija no provjeri i uređaje koje spajaš na te usb konektore na nekom drugom računalu čisto da budeš siguran.
G.D.I. Info je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 19:58   #7
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Instalirao sam ponovno drivere, ali isti problem, kasnije cu probati pokopcat prednje ulaze pa cemo vidjeti.
Mislim da je kvar na zadnjim izlazima jer kada malo vrtim uticnicu zvuk dolazi, popravlja/kvari se. Treba mi najdnostavnije rijesenje, a vidim ga u uzimanju nove zvucne koja stvarno nije skupa, pa me zanima samo da li ce to rijesiti problem?
Nosio bih ju naravno na reklamaciju, ali mi je to puno veci trosak zbog puta.

Zahvaljujem se svima na odgovorima!
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 09:21   #8
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Citiraj:
Autor The Fury Pregled postova
Treba mi najdnostavnije rijesenje, a vidim ga u uzimanju nove zvucne koja stvarno nije skupa, pa me zanima samo da li ce to rijesiti problem?
Da, samo napravi u BIOS-u disable ove onboard zvučne, u BIOS-u ti piše nešto tipa: onboard HD audio, to stavi disable.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na