Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.10.2011., 14:40   #1
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Question (riješeno) Popravak C902

Imam ovu staru ragu za mobitel kojoj treba popravak.

#1 - puklo je staklo od ekrana

#2 - kad sam ga kupio, bio je zaključan na T-Com, pa sam nešto guglao jer nisam htio plaćat nekom za otključ, našao sam dva programa za otključ, jedan free a drugi pay. Prvo sam probao free, pa nije, pa sam platio 13 eura pa se otključao.

Onda sam negdje pročitao da taj free zezne mobitel tako da krivo očitava kapacitet baterije, pa sad baterija napunjena "traje" jedan dan.

Eto te dvije stvari bi htio popravit, pa ako netko može, nek se javi.
Mylo je offline  
Staro 24.10.2011., 15:51   #2
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Mylo Pregled postova
Imam ovu staru ragu za mobitel kojoj treba popravak.

#1 - puklo je staklo od ekrana

#2 - kad sam ga kupio, bio je zaključan na T-Com, pa sam nešto guglao jer nisam htio plaćat nekom za otključ, našao sam dva programa za otključ, jedan free a drugi pay. Prvo sam probao free, pa nije, pa sam platio 13 eura pa se otključao.

Onda sam negdje pročitao da taj free zezne mobitel tako da krivo očitava kapacitet baterije, pa sad baterija napunjena "traje" jedan dan.

Eto te dvije stvari bi htio popravit, pa ako netko može, nek se javi.
1. Pukao ekran i ne vidi se nista ili samo vanjsko staklo? Ako je ekran,kosta oko 150 kn s montazom. Ili na ebay potrazis pa ga montiras sam. Ili mozda po ogleasnicima. Ako je staklo,trebas mijenjati kuciste. Ima po oglasnicima oko 100kn.
2. Eto,nisi htio placati nekome da ti ga sredi ,na kraju si ga "sredio" sam i jos platio 13 eura umjesto da si dao isti novac(i nize) da ti ga rijesi netko. Za popravak ti treba fleshanje GDFS-a,EROM-a i onda fleshanje FIRMWARE-a. nisam siguran mozes li to napraviti free na c902. Procackaj malo po netu u vezi popravka GDFS-a.
spawn je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2011., 19:03   #3
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Evo ovako izgleda, samo staklo. Slika nije baš jer eto, to je kad sa gorim mobitelom slikaš lošiji

***Nemas mozda vecu sliku? Pravila ne citas ocito****


Kako se "zove" ta zamjena, pod kućište kad tražim i kod nas i na eBay dobijem ovo

http://www.njuskalo.hr/sony-ericsson...-oglas-1949449

Koliko bi došlo u servisu mobitela da mi srede to sa baterijom?
Mylo je offline  
Staro 25.10.2011., 01:17   #4
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Mylo Pregled postova
Evo ovako izgleda, samo staklo. Slika nije baš jer eto, to je kad sa gorim mobitelom slikaš lošiji

***Nemas mozda vecu sliku? Pravila ne citas ocito****


Kako se "zove" ta zamjena, pod kućište kad tražim i kod nas i na eBay dobijem ovo

http://www.njuskalo.hr/sony-ericsson...-oglas-1949449

Koliko bi došlo u servisu mobitela da mi srede to sa baterijom?
Uh zaboravio sam da na c902 staklo ide s ekranom,koliko se sjecam,ja nisam uspio nabaviti samo staklo pa sam morao kupiti cijeli ekran zajedno sa staklom. Ima na ebay-u jeftino,iako nisam pobornik ebay-a sto se takvih stvari tice,ali ipak je komplet oko 130 kn
http://www.ebay.com/itm/LCD-Screen-D...item336cad948f

I naravno,treba pripaziti oko zamjene,jer nije lagana ako nisi cesto radio takve stvari.

Normalna cijena je 100-150kn ovisno o serviseru.
spawn je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na