Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2010., 20:35   #1
Tomkan
Registered User
 
Tomkan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: cya
Postovi: 43
Nokia X6

Pošto vidim da nema nikakve rasprave o ovom mobitelu, rekoh ajde idem napravit.

Nabavio sam ga baš danas i mogu reći da sam prilično zadovoljan s brzinom i svime. Pošto ga imam tek jedan dan, nisam upoznat sa svim njegovim mogućnostima pa bi bio zahvalan ljudima koji ga već imaju i znaju o čemu se radi da mi kažu što još mogu od njega očekivati.
Ovi maps je besplatan? Mogu preko npr. nekog wireless pointa pristupit mapama ili mi za te mape uopće nije potreban internet pristup? A-gps, to mi treba biti upaljeno ili?
Tomkan je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 21:27   #2
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
što se tiče a-gps to je gps podržan tvojim davateljem usluge (valjda sam se izrazio kak treba).kod njega će ti brže locirati mjesto gdje se nalaziš ali troši pare.a za ovi i to,pogledaj malo thread o nokiama 5800XM.ima korisnih stvari
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2010., 21:42   #3
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Jel ima nacin da se ekran automatski ugasi kada se telefon stavi na uho? Tako iPhone ima senzor pa se ekran gasi... Buraz mi ima X6 i mrzi je jer kad god prica vecinom ili ugasi mikrofon,ili prekine vezu licem. Zato sada pitam, reko mozda ima neka fora za namjestit. Ili makar da se moze namjestit da se ekran kod poziva ugasi nakon nekog vremena,ako vec nema senzor??
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 22:05   #4
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
E daj mi reci jednu stvar, malo sam jučer gledao mob po netu i svi uglavnom pišu kako mu je preglednik slika prespor :/ Sad jel i tebi ili?
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 22:07   #5
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Probaj napraviti update na najnoviji software.
Ima i X6 taj senzor za udaljenost i trebalo bi normalno raditi (čim staviš nešto blizu njega da se gasi ekran).
Ako ni update ne pomogne (ako nema noviji, ponovno instaliraj taj koji ima)- nosi na servis.

Inače se to ne može nešto posebno namještati.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 22:08   #6
Dak1lla
Premium
Moj komp
 
Dak1lla's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 119
Pozdrav, imao sam priliku malo poblize "examati" mobitel, cisto usporedbe radi, jer je ona najavljena kao nadogradjena i bolja verzija skoro dvije godine stare 5800 XpressMusic ( iskreno, ja sam prezadovoljan mobitelom, imam ga gotovo godinu dana, ne mogu mu naci zamjerku), baterija drzi 4-5 ovisno o koristenju, music stand jednom prilikom izgurao dan i pol, ako "chachkash" po mobitelu aktivno baterija se popije vrlo brzo, max 3h izdrzi, al to ce ti bit zanimljivo na pocetku.

Sto se tice mobitela, vech pri samom "pikanju" da se naslutit su poradili na ekranu, ugradjen je noviji i po meni bolji i precizniji TFT capacitive touchscreen, dok recimo moja Nokia ima resistive touchscreen, po capacitive ekranu "pikas" samo prstom.
Sad shto se tice toga, cisto osobne prirode, dali te to zanima ili ne.
Recimo po 5800 XP mozes stilusom unosti slova,(opcija "hand writing") ali to je presporo, imo, ljepo od njih da su to maknuli .
Prosirena memorija je velik plus, i naravno ugradjena memorija, zavisno o modelu 8, 16 i 32 Gb-ajtni, nova camera 5.1 mgpx, i josh neke sitnice.

Sto se tice GPS imas ugradjen gps (int. gps), gps ti je besplatan.
Sada jedino moras updejtat mape i imas navigaciju,
Jedini razlog zasto te pita da se spojish na "net" je taj sto on mora downloadati mape ili trafic info, a to ces rijesiti na sljedeci nacin.
Skines PC suite i Nokia Update manager i osvjezis software s nokijine stranice, jer je izasao nedavno, s njime ces updejtat i mape i malo ispravit neke sitnice, vrlo jednostavan posao, backup ne moras raditi ako spremas sve na D, u suprotnom napravi backup.

Sto se aplikacija tice, imas ih hrpu, od totalno nekorisnih aplikacija, do stvarno dobrih i korisnih, samo vecina tih "dobrih i korisnih" se placa, ima opcija da si ti instaliras hackane tj. "piratske" morao bi otkljucat (hackirat/ slicno Jailbrejku za I-phone) telefon a to je vech druga prica.

To ti je uglavnom to, ako te ista preciznije zanima, shoot out .
__________________
everyone wants to go to heaven but no one wants to die
Dak1lla je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 23:05   #7
Tomkan
Registered User
 
Tomkan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: cya
Postovi: 43
Ajde mi daj stranicu s koje skidaš te aplikacije i možda nabroji koju najkorisniju po tebi.

Dakle za GPS ti ne treba nikakva veza prema internetu? Imam na kompu i PC Suite i Ovi Suite, koja je razlika? Čuo sam i da mogu instalirati neki program zvan Garmina za pregledavanje mapa, služi isto kao Google maps i Ovi maps, a u čemu je točno razlika i koji da koristim? To je za sad to, sjetit ću se sigurno još kojeg pitanja, a i unaprijed hvala na odgovoru na ova pitanja
Tomkan je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 23:15   #8
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Tomkan Pregled postova
Ajde mi daj stranicu s koje skidaš te aplikacije...
iPmart forum.
S60v5 podforum.
Citiraj:
Autor Tomkan Pregled postova
Dakle za GPS ti ne treba nikakva veza prema internetu?
Ako skineš Ovi Maps- ne.
Ako skineš koji drugi navigacijski program (Sygic, Garmin...)- ne.
Ako koristiš Ovi Maps bez da si preko kompjutera ubacio karte- treba internet.
Citiraj:
Autor Tomkan Pregled postova
Imam na kompu i PC Suite i Ovi Suite, koja je razlika?
Ovi Suite je noviji i ima neke stvari kao Ovi Player, Maps i drugačije sinkronizira. Mislim da naginje iTunesu- što mi se ne sviđa
PC Suite mi je puno bolji- brži, pregledniji, logičnije posložen, a ovo što Ovi ima ionako ne koristim.
Znači, Ovi Suiteom prebacim karte i to je to, za sve ostalo tu je master... PC Suite
Citiraj:
Autor Tomkan Pregled postova
Čuo sam i da mogu instalirati neki program zvan Garmina za pregledavanje mapa, služi isto kao Google maps i Ovi maps, a u čemu je točno razlika i koji da koristim?
Garmin (bez a).
On je najrazvikaniji jer ima dosta dobre karte.
Razlike između njega i Ovi Mapsa (kada se karte skinu preko kompjutera) nema.
A, Google Maps nema spremljene karte u mobitel, već skida po potrebi- znači koristi internet cijelo vrijeme.
Najbolje je isprobati više njih pa ostaviti onoga koji ima dobro pokrivena područja koja su vam potrebna i u kojemu vam odgovara izgled sučelja.
Meni je najbolji bio Sygic.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 08:51   #9
Dak1lla
Premium
Moj komp
 
Dak1lla's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Tomkan Pregled postova
Ajde mi daj stranicu s koje skidaš te aplikacije i možda nabroji koju najkorisniju po tebi.

Dakle za GPS ti ne treba nikakva veza prema internetu? Imam na kompu i PC Suite i Ovi Suite, koja je razlika? Čuo sam i da mogu instalirati neki program zvan Garmina za pregledavanje mapa, služi isto kao Google maps i Ovi maps, a u čemu je točno razlika i koji da koristim? To je za sad to, sjetit ću se sigurno još kojeg pitanja, a i unaprijed hvala na odgovoru na ova pitanja
Georgy ti je sve objasnio, ja cu samo nadodati ove linkove.

http://forum.dailymobile.se/index.php?board=52.0 - iskusan forum, tu ces pronaci podosta o aplikacijama koje naravno mozes downloadat

www.zedge.net - vjerojatno najbolja stranica shto se iskljucivo tice "uljepsavanju" mobitela

Evo par "must have" aplikacija:

BrightLight - flash light
Dictionary - ako ti treba naravno
Gmail - google mail
Opera Mobile - jako dobar mobile browser
Msn messenger - nije na odmet
Slick - slik ti je skup chatova na jednom mjestu, sadrzi Gtalk chat, Msn, Jabber, Facebook (mislim da ne radi josh uvijek, bar meni), Aim, ICQ i Yahoo.
Autorama i Panoman - aplikacija ti omogucuje slikanje panoramskin fotografija

Ima ih naravno jos, kao sto ces i sam vidjeti, meni je vecina "nish" koristi hehe, al ima zanimljiv kao recimo "vaser vaga" ili "kutomjer", bljeskalica iliti "stroboskop".
__________________
everyone wants to go to heaven but no one wants to die
Dak1lla je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 15:50   #10
Tomkan
Registered User
 
Tomkan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: cya
Postovi: 43
Moram se složit za PC Suit, puno jednostavnije i bolje. Ove programe ću probati tokom dana.

Hvala dečki na pomoći
Tomkan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2010., 15:54   #11
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Kupio sam si prekjučer taj mob. jer sam izgubio stari 5800.
Zanima me kako si mogu prebaciti karte država s kompa na mob?
Napravio sam to vec na starom mobu, ali ne nikak ne mogu sjetiti kako i ne mogu naci to. S neta sam skinuo ovi maps i instalirao, ali nigdje me ne pita dal hocu skinuti karte.
I jos jedno pitanje. Zna tko kako dodati lokacije neke u favorites? Isto ne mogu naci tu opciju.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 22:55   #12
Iceman
Premium
Moj komp
 
Iceman's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: underGROUND
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Dak1lla Pregled postova
Pozdrav, imao sam priliku malo poblize "examati" mobitel, cisto usporedbe radi, jer je ona najavljena kao nadogradjena i bolja verzija skoro dvije godine stare 5800 XpressMusic ( iskreno, ja sam prezadovoljan mobitelom, imam ga gotovo godinu dana, ne mogu mu naci zamjerku), baterija drzi 4-5 ovisno o koristenju, music stand jednom prilikom izgurao dan i pol, ako "chachkash" po mobitelu aktivno baterija se popije vrlo brzo, max 3h izdrzi, al to ce ti bit zanimljivo na pocetku.

Sto se tice mobitela, vech pri samom "pikanju" da se naslutit su poradili na ekranu, ugradjen je noviji i po meni bolji i precizniji TFT capacitive touchscreen, dok recimo moja Nokia ima resistive touchscreen, po capacitive ekranu "pikas" samo prstom.
Sad shto se tice toga, cisto osobne prirode, dali te to zanima ili ne.
Recimo po 5800 XP mozes stilusom unosti slova,(opcija "hand writing") ali to je presporo, imo, ljepo od njih da su to maknuli .
Prosirena memorija je velik plus, i naravno ugradjena memorija, zavisno o modelu 8, 16 i 32 Gb-ajtni, nova camera 5.1 mgpx, i josh neke sitnice.

Sto se tice GPS imas ugradjen gps (int. gps), gps ti je besplatan.
Sada jedino moras updejtat mape i imas navigaciju,
Jedini razlog zasto te pita da se spojish na "net" je taj sto on mora downloadati mape ili trafic info, a to ces rijesiti na sljedeci nacin.
Skines PC suite i Nokia Update manager i osvjezis software s nokijine stranice, jer je izasao nedavno, s njime ces updejtat i mape i malo ispravit neke sitnice, vrlo jednostavan posao, backup ne moras raditi ako spremas sve na D, u suprotnom napravi backup.

Sto se aplikacija tice, imas ih hrpu, od totalno nekorisnih aplikacija, do stvarno dobrih i korisnih, samo vecina tih "dobrih i korisnih" se placa, ima opcija da si ti instaliras hackane tj. "piratske" morao bi otkljucat (hackirat/ slicno Jailbrejku za I-phone) telefon a to je vech druga prica.

To ti je uglavnom to, ako te ista preciznije zanima, shoot out .
fala na recenziji

a kakve je kvalitete video snimka?
Iceman je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 00:14   #13
Dak1lla
Premium
Moj komp
 
Dak1lla's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 119
Citiraj:
fala na recenziji

a kakve je kvalitete video snimka?
Sto se video zapisa tice, da se uhvatit solidan video, 30 fps, nije prvise, eto ja cak imam ljepe uspomene s PVD iz Budimpeste, audio zapis je perfektan dok video "malo trza". uglavnom ne treba ocekivat previse al posluzi.
__________________
everyone wants to go to heaven but no one wants to die
Dak1lla je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 15:57   #14
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Skuzil sam, tam dok nađete nekvu lokaciju kliknete gore na adresu i onda bude ponuđeno da spremite u favorites.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 20:44   #15
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
imam x6 od 4. mj, uzeo sam ju čim se pojavila u t-mobile-u

uglavnom, x6 ima proximity senzor, ali radi tek kad se uspostavi poziv, znači, kad se stisne tipka za poziv, i čuje se ono tu tuuu tu tuuu, tad još ne radi, aktivira se tek kad pozivatelj odgovori na poziv
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 10:39   #16
Tomkan
Registered User
 
Tomkan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: cya
Postovi: 43
Kupio sam X6 kao što sam i rekao. Skroz sam zadovoljan s mobom.

Sad me jedino muči pitanje, trebam li ga hakirati ili su mi dovoljne one aplikacije koje mogu nabaviti preko ovi store-a? I dali postoji securew za nokia mobitele?
Tomkan je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 19:04   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Ako gore ne staviš Garmina i Ovi Maps, nisi ništa napravio. Ostale programe stavljaš po vlastitoj preferenciji. Dakle, drito na Ovi Market i skidaj. Ok, brdo stvari s emože skinuti i po raznim forumima, ali dobar dio njih je u sivoj zoni legalnosti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 19:51   #18
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Dosta toga mozes naci na temi Nokia 5800XM jer sve to radi na istom principu. Sto se tice programa koji bi ti trebali mozes ih naci na www.dotsis.com. Ako trebas vise informacija javi se na PM.
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 16:29   #19
Tomkan
Registered User
 
Tomkan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: cya
Postovi: 43
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako gore ne staviš Garmina i Ovi Maps, nisi ništa napravio. Ostale programe stavljaš po vlastitoj preferenciji. Dakle, drito na Ovi Market i skidaj. Ok, brdo stvari s emože skinuti i po raznim forumima, ali dobar dio njih je u sivoj zoni legalnosti.
Imam Ovi maps, updateano sve tako da se pratim kad tad na karti

A šta će mi Garmina ako imam Ovi maps?

Securew2?
Tomkan je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 17:13   #20
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
secuerw2
odi na postavke>povezivanje>odredišta
tu napravi novi profil sa svim pripadajućim parametrima
znam da se može, ja sam probao jednom nabrzinu ali nisam imao dobre podatke pa nisam uspio....
uglavnom, može se po defaultu
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 20:52   #21
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
x6 proximity senzor

Ja sam kupio mob prije mjesec dana Super je OSIM
kontakte sa kartice sam morao sve prekucati (sve je stavio pod prezime), ako je ukljuceno sa telefona i kartice ne prepoznaje poziv ispise samo broj, zatim senzor u 90 % slucajeva ne sljaka. Inace je mob SUPER
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 21:59   #22
Tomkan
Registered User
 
Tomkan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: cya
Postovi: 43
Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
secuerw2
odi na postavke>povezivanje>odredišta
tu napravi novi profil sa svim pripadajućim parametrima
znam da se može, ja sam probao jednom nabrzinu ali nisam imao dobre podatke pa nisam uspio....
uglavnom, može se po defaultu
Ma problem je taj što nemam gdje upisat podatke za logiranje na tu mrežu. Ponudi mi dosta opcija, samo nigdje da mogu upisat username i pass. Kao da ne prepoznaje da se radi o nekoj Wi-Fi mreži.
Tomkan je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 22:49   #23
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
ok, ajmo korak po korak
kad si napravio profil za mrežu, označi taj profil, odaberi na opcije pa na uredi
Način WLAN sigurnosti treba biti 802.1x
nakon toga odaberi Postavke sigur. WLAN-a
pod WPA/WPA2 treba biti odabrano EAP
ispod toga odaberi Postavke EAP dodataka
tu trebaš imat označeno samo EAP-TTLS
kad je to odabrano i posivljeno, odaberi opcije pa uredi
sad imaš gore desno, blizu baterije, jednu malu strelicu, pritisni ju, i dobit ćeš ekran EAP-ovi
ovdje treba biti označeno samo PAP
kad je samo PAP označen i posivljen, opet odi na opcije i uredi
wuoala, evo ga, tu možeš ukucat user i pass...


eto, nisam siguran hoće radit, kažem, nisam imao dobre podatke, al ono, znam da se može
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 10:58   #24
Tomkan
Registered User
 
Tomkan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: cya
Postovi: 43
Budem probao, pa javim jesam uspio
Tomkan je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 19:07   #25
Tomkan
Registered User
 
Tomkan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: cya
Postovi: 43
Evo baš sam danas probao i nije htjelo za eduroam mrežu

Inače s mobitelom sam moram priznat jako zadovoljan. Jedino nekad zna malo usporit, nekad zna javit poruku da mi je puna memorija kad surfam netom, a učitao sam možda 5MB i tako. Timer, Ion battery i Bright light najjače aplikacije
Tomkan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 14:09   #26
grgakovac69
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1
Pozdrav svima na forumu !Danas sam se registrirao i imam nekih pitanja ako mi netko može pomoći.
Na Nokiji X6 imam Skype ali mi on ne nudi opcije video poziva već samo glasovni poziv.Možda ima netko da zna zašto ne mogu kad imam prednju kameru i na laptopu normalno radi?Možda ima nešto u meniju što ja neznam uključiti?
I vezano uz Fring- i njega sam instalirao jer on nudi opcije video poziva ali me zanima dali se može instalirati i na laptop pa da se čujem i vidim sa nekime?
I dali je besplatan preko WLAN-a ili se plaća?Kako dodati nove korisnike na Fringu?
Hvala !
grgakovac69 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 10:36   #27
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Pozdrav. Imam problem sa spajanjem na net putem WLAN-a. Naime kad otvorim preglednik izbaci grešku "Nevaljano ime poslužitelja". Jel zna možda netko u čemu bi bio problem?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 11:18   #28
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Mislim da ti je mob podešen za spajanje putem mobilnog interneta, a ne na wlan. Ne pitaj me kako to odchekirati jer ne znam, ali negdje u postavkama sigurno imaš tu opciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 12:31   #29
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Hmm. U pristupnim točkama "prva veza je WLAN", zatim ide ona od T-Mobile-a i još jedna.
Što je u tome što se spojim na WLAN- i ima nekog prijenosa podataka od par kilobajta, ali browser ništa ne otvara.

Zar nitko ne zna? Pregledao sam sve žive opcije i uvijek ista stvar. Nije vrag da je problem u uređaju?
Btw. primjetio sam da mi istu grešku izbaci dok se pokušavam spojiti preko t-mobile acc-a koji je bio po default-u unutra.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: Router. 10.01.2011. u 16:45.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 23:47   #30
mateak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
NE znam jel dolaziš i jesi li skužio kako to funkcionira ali ja sam malo prčkala po mobu i našla ovo:
Ideš na Meni-Postavke-povezivanje-, onda oabereš bežični lan koji imaš (ako si ga ukucao i imaš wep ključ-to ti je zaštita za wlan na tvom računalu) odabereš opcije-postavke ikad to otvoriš Prikaži dostupnost WLAN-a i stavi na Da....

Eto to je to nadam se da sam nekome pomogla ako ne tebi....
mateak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na