Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.05.2009., 18:10   #61
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
A tu je problem dakle

2 bumpa su i previše ako je cijena iole normalna,tebi normalno ni 5 ne bi bilo dosta.Ili eventualno pet bumpova,prva dva voljno,druga dva u periodu od dva tjedna,u suprotnom moderator ključa topic i amen.
Ako već pričamo iskreno kao što sam i ja rekao gore onda možemo vidjeti da je percepcija korektne cijene iz ukinutih procjena prilično različita.
A da ne govorimo o percepciji korektne cijene iz kuta prodavača ili pak iz pogleda kupca.
I opet si se samo uhvatio jedne stvari koju sam napisao dok sam osim cijene naveo i još par problema.
Prilično jednostavno može provjeriti moje oglase i vidjeti da je kod mene raspon broja bumpa prodanih (zaključanih ali nisu svi zaključani) stvari od oko 0-7 i da ne bumpam svakih par sati pa nemojmo bezobrazno molim te
Doduše i kad se bumpne oglas nakon par sati vec bude na drugoj strani tako da tjedan dana kasnije oglas je bar 10 stranica iza.
Munjara je offline  
Staro 30.05.2009., 18:14   #62
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
IMHO, ukinut procjene totalno, te malo redizajnirat ono pravilo da cijena mora bit navedena Slažem se da je bolje da je ima, nego da je nema, ali pošto se ionako cijela konverzija odvija preko PMa za sami forum ta stavka uopće nije bitna
Lijepo nakon ukidanja procjena, ekipa koja nije 100% na čisto koliko za nešto može dobit će po meni rađe stavit "cijena po dogovoru" pa skupit 3,4 PM i znat otrpilike na čemu su, nego stavit recimo 300 kn (za nešto šta košta max 150) pa odma u startu odbit potencijalne kupce. Jer recimo ja prvi se ne želim svađat i prepucavat na PM rušeći nekom cijenu ka da san cigan sa pazara Odustanem i idem dalje, ima hardvera okolo...


Šta se bumpa tiče...IMHO automatska regulacija toga nije baš ono pravo, jer svakako sam za to da se da nekakav razuman rok bumpanja da se ne događa da ekipa koja visi stalno online drži svoje oglase po 10 dana uvijek na vrhu, ali s druge strane 2 bumpa su kontraproduktivna, jer onda prodavač nakon 2 dana otvori novu temu i šta onda? Još veće sranje i nered, ako mene pitate...
Po meni, nešto ala bump svako 7 dana i mirna bosna, ako će bumpat 2 godine
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2009., 18:18   #63
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
IMHO, ukinut procjene totalno...
Po meni, nešto ala bump svako 7 dana i mirna bosna, ako će bumpat 2 godine
Procjene su ukinute...

Ma-da, svakih 7 dana bump...cilj je (barem meni), prodati što prije, a ne razvlačiti tjednima.

Ja sam za dva bumpa, ako se ne proda, treba pričekat tjedan dana za otvaranje nove teme istog sadržaja.
Gilbert5 je offline  
Staro 30.05.2009., 18:27   #64
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
AFAIK tako je bilo i dosad.Nisi mogao odmah novu temu otvoriti idući dan.

Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
oglase i vidjeti da je kod mene raspon broja bumpa prodanih (zaključanih ali nisu svi zaključani) stvari od oko 0-7 i da ne bumpam svakih par sati pa nemojmo bezobrazno molim te
Šta mene briga koliko netko puta bumpa i hoće li on ispucati bumpove u jednom poslijepodnevu ili će ih čuvati neko vrijeme.
Uopće nisam govorio o tome,nego sam govorio iz perspektive čovjeka kojem su dva bumpa i dosad bila sasvim dovoljna da bi se nečeg riješio-a sve proizlazi iz novo/polovno omjera koji definitivno nije na tvojoj strani.
Nema tu ništa brezobrazno,to su samo opažanja a vjerujem da i po foruma dijeli moje mišljenje kako ti definitivno nisi najpovoljniji prodavač tu
Ergo,ja sam rekao kako su mi dosta 2 bumpa,ti si rekao kako tebi nisu.To je srž stvari.

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Pa? Nisam niti napisao drugačije.
Mislio sam na el presidentea jer je napisao da onda prodavač otvori novu temu nakon dva dana
Uostalom,potpis na sve šta si napisao

Zadnje izmijenjeno od: žile. 30.05.2009. u 18:39.
žile je offline  
Staro 30.05.2009., 18:28   #65
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Procjene su ukinute...

Ma-da, svakih 7 dana bump...cilj je (barem meni), prodati što prije, a ne razvlačiti tjednima.

Ja sam za dva bumpa, ako se ne proda, treba pričekat tjedan dana za otvaranje nove teme istog sadržaja.
I šta ćeš time dobit?
Još veću preplavljenost foruma novim threadovima u kojima će se ionako pola toga ponavljati.
2 bumpa su definitivno premalo, i 2 tjedna ponekad znaku bit premalo da se nešto proda, pogotovo ako je stariji komad hardware-a u pitanju (provjerio na vlastitoj koži), tako da po meni minimum 5 bumpova.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 30.05.2009., 18:36   #66
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
AFAIK tako je bilo i dosad.Nisi mogao odmah novu temu otvoriti idući dan.
Pa? Nisam niti napisao drugačije. Sada su se sprijecila prepucavanja i spam, sve ostalo je bilo dobro. Ono, kao da je bilo potrebno upucivanje na nabavu, kao da potencijalni kupac nece provjeriti stanje...a upravo su upute na nabavu bile najčešće.

Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
I šta ćeš time dobit?
Još veću preplavljenost foruma novim threadovima u kojima će se ionako pola toga ponavljati.
2 bumpa su definitivno premalo, i 2 tjedna ponekad znaku bit premalo da se nešto proda, pogotovo ako je stariji komad hardware-a u pitanju (provjerio na vlastitoj koži), tako da po meni minimum 5 bumpova.
1. Zašto bi se ponavljali, pa ljudi ne prodaju da bi beskonacno dugo prodavali, već da bi prodali.

2. A što dobiješ s tim dodatnim bumpovima? Jel možda više ljudi vidi oglas...ne. Problem je cijena, svi bi krenuli sa visokim cijenama...pa polako spuštali.
Gilbert5 je offline  
Staro 30.05.2009., 18:41   #67
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Uopće nisam govorio o tome,nego sam govorio iz perspektive čovjeka kojem su dva bumpa i dosad bila sasvim dovoljna da bi se nečeg riješio-a sve proizlazi iz novo/polovno omjera koji definitivno nije na tvojoj strani.
Nema tu ništa brezobrazno,to su samo opažanja a vjerujem da i po foruma dijeli moje mišljenje kako ti definitivno nisi najpovoljniji prodavač tu
Ergo,ja sam rekao kako su mi dosta 2 bumpa,ti si rekao kako tebi nisu.To je srž stvari.
Govorio si iz svoje perspektive kao što i ja govorim iz svoje. Administracija i "više sile" će prosuditi kako im odgovara i kako žele uz vjerujem uzimanje u obzir ovih ovdje mišljenja.
Kao što vidiš i ja svoje stvari prodam i iskoristim svoje bumpove bez da svaki dan mi visi isti oglas na prvoj stranici - i ne treba mi preko 10 bumpova - kako što je bila tvoja opaska.
Ako mi treba 2-3 bumpa više od tebe da to napravim u nekim slučajevima, zašto bih bio u podređenoj situaciji.
Realno da u većini slučajeva nisam najpovoljniji je točno i ako na primjer za predmet kojem je nekakva prosječna cijena 500kn mogu staviti 400kn i da se proda u roku 24 sata ili staviti 600 pa mi netko uleti na pm s ponudom (a uvijek mozemo preko pma popricati kao sto ima i ljudi koji se jednostavno vole cjenkati - a i sam sam često takav ako mi nesto nije prijeko potrebno ili cijena nije vrlo povoljna) za 500 ili nakon par dana staviti za 500 radije ću prodati tjedan ili 10 dana kasnije za 100kn i ukupno 1-2 bumpa više.
Ako je tebi u cilju prodati sto brze i jeftinije tvoje pravo ali zasto bi svi morali biti prisiljeni dati odmah za bagatelu.

Meni je i dosadasnji sustav bio sasvim ok, eventualno bih stavio 3 bumpa kada zelis (bez da treci mora biti spustanje cijene između ostaloga jer mozda je i prvi i drugi bump bio spustanje) i nakon toga svakih tjedan dana pa ako ti se čeka tjedan dana ti bumpaj - ali ti je oglas fino otvoren i mozes ga editirati.
Samo bez tih procjena-free bumpova i upadanja u oglase ičim osim linkom na nabavu ako je cijena viša nego u trgovini.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 30.05.2009. u 19:07.
Munjara je offline  
Staro 30.05.2009., 19:05   #68
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Procjene su ukinute...
Nisan online 0/24

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ma-da, svakih 7 dana bump...cilj je (barem meni), prodati što prije, a ne razvlačiti tjednima.
Sad vidin zašto se odgovornima diže kosa na glavi od ovakvih topica Svak ima svoju verziju, a onda tek kad krene kvotanje i objašnjavanje ovom drugom da je u biti tvoj prijedlog puno bolji od njegovog
Ja san par puta u postu napisa IMHO, ako će ko od nadležnih bacit oko na taj post, super, ako neće ni ne moraju. Ja pišen kao da je forum moj, tj. šta bi ja napravija da je forum moj. Možda bump svako 7 dana nije uber inteligentan potez, ali brat bratu, 2 bumpa odma pa otvaranje nove teme nakon dan ipo je još manje inteligentan Bar meni.

Jebali vas bumpovi, ekipa treba naučit koristit tražilicu, ja još nikad nisan kupova na šemu da gledam naslovnicu, nego bi uvijek traženi artikal ukucao u serach Da ti buden iskren, ja bi ukinija bump totalno, lijepo bi u opcijama bulletina zabranio svako postanje u novootvoreni topic osim edita i to je to. Izbjeglo bi se masu sranja i problema, ekipa bi naučila koristit search i tako to. Al to nisan ni spominja jer je preekstreman prijedlog


Citiraj:
Autor žile Pregled postova
AFAIK tako je bilo i dosad.Nisi mogao odmah novu temu otvoriti idući dan.
Nisi, al nisi morao puno ni čekat. Bar prema onome šta san ja viđa jedno vrime (u zadnje vrime nisan puno trgova pa ne znam kakva je situacija)
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline  
Staro 30.05.2009., 21:46   #69
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ako se mene pita, treba otvoriti podforum samo sa procjenma pa nek se tamo precjenjuje i podcjenjuje hardver
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 31.05.2009., 00:54   #70
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Sa procjenama se nekako odrzavao nivo, zna se koliko se otpilike moze dobiti za pojedini artikl, bez obzira bio on novi ili stari, to je pozitivno (naravno da mjerilo nije ako netko npr proda ati4850 za 200kn jer mu je hitno), no kada ne bi bilo procjena mislim da bi se to sve malo zamaglilo, prodavaci bi nabijali cijene (jer i ovak i onak vecina ih ne cita pravila, a ako ih i procitaju nabiju jos 50-100kn na ukupnu cijenu pa bumpaju 2 tjedna) a ljudi (i potencijalni kupci) ne bi mogli komentirati i na taj nacin odrzavati cijene pogotovo popularnijeg hardvera...

Procjene su definitino potrebne, ako nikako drukcije onda barem u obliku novog podforuma, bez njih ce se stvoriti velike razlike u cijenama. Naravno, druga strana novcica je ta sto ce to biti podforum za flejmanje, svađe i podjebavanja, jer su takvi slucajevi redoviti, no malo cescih infractiona i mislim da ce se vrlo brzo dovesti u red.
bluefluid je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2009., 03:00   #71
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Procjene su definitino potrebne, ako nikako drukcije onda barem u obliku novog podforuma, bez njih ce se stvoriti velike razlike u cijenama. Naravno, druga strana novcica je ta sto ce to biti podforum za flejmanje, svađe i podjebavanja, jer su takvi slucajevi redoviti, no malo cescih infractiona i mislim da ce se vrlo brzo dovesti u red.
Da ne quotam sve...

Uglavnom vidim da ima dobrih prijedloga. Slažem se sa max 2 BUMPa, ali i dodatni treći nakon 1 tjedan od zadnjega.

Isto tako ja bi uveo warn, za sve koji bi napisali post na tržnici, a da oni sami nisu autori prvog posta (znači komentari bilo kakve prirode) & nepoštivanje pravila tržnice, 2-3 warna = BAN 1-2 dana. Onda bi se sigurno čitala više pravila

Sljedeća stavka je potrebitost procjena, kako su žile & gilb rekli, tko stavi realne cijene, ima veću šasnu i nema potrebe za dodatnim bumpovima ili glupostima, tko stavi nerealno izvisit će

Što se tiče odvojenog podforuma za procjene, to bi bilo OK, naravno ali bez post counta , i onda bi bilo i rasprava, te bi sigurno cijene bile ujednačenije. Što se tiče PCe Foruma, nije to ionako nema pretežnog značaja pa mislim da neće zaživiti
Baja 001 je offline  
Staro 31.05.2009., 20:22   #72
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
nema više aukcija
nick praskaton je offline  
Staro 31.05.2009., 21:07   #73
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Treba napravit podforum Procjene i onda pustit da se prodiskutira cijena,i nakon toga bi prodavac bio duzan,staviti link od procjene u svoj topic da se zna po cemu je definirana cijena.Takoder recimo da se prodaju nove komponente cca 3mj stare,procjena bi se mogla nac na prvih par strana u podforumu Procjene i svi sretni i zadovoljni.Ove kerefeke sa automatskim lockanjem lejmaju,jel opet ce biseri i dalje otvarat teme...Al hajde cekamo daljni ishod .
Majo je offline  
Staro 31.05.2009., 22:40   #74
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
..ja sam za procjene i makar su nekada negativno utjecale na moju prodaju smatram da je forum ovdje da se ljudima pomogne(neiskusnim kupcima) a ne da postane mjesto raznim preprodavačima i muljatorima.nekada se to i pretvori u svađu i spamanje ali su zato cijene najrealnije od svih na netu a oglasi oslobođeni lovaca u mutnom.pcexpert tržnica rules.
makaza je offline  
Staro 31.05.2009., 23:23   #75
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
stvarno treba otvoriti podforum procjena...

zanima me koliko negdje vrijede moji "novi" zvučnici (tannoy mercury m3)
domis je offline  
Staro 01.06.2009., 00:11   #76
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova

Jebali vas bumpovi, ekipa treba naučit koristit tražilicu, ja još nikad nisan kupova na šemu da gledam naslovnicu, nego bi uvijek traženi artikal ukucao u serach


E-mil je offline  
Staro 01.06.2009., 00:34   #77
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
nema više aukcija

@tor

Jeli ovo istina i zašto su ukinute aukcije ?
stuc je offline  
Staro 01.06.2009., 07:46   #78
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ne izmišljajte, sve će se objaviti kada bude vrijeme.
tor je offline  
Staro 01.06.2009., 11:46   #79
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Ako se mene pita, treba otvoriti podforum samo sa procjenma pa nek se tamo precjenjuje i podcjenjuje hardver
ok je otvoriti podforum samo sa procjenama jer se mogu relativno tocno odrediti realne cijene pojedinog hardwera ali onda bi iz podforuma prodaja i podforuma procjene moglo ispasti ustvari dva podforuma za prodaju samo bi se jedan zvao procjene i dobivamo duplu stvar!
__________________
mdrla je offline  
Staro 01.06.2009., 12:36   #80
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Ma joj...

kakve procjene, kakvo utvrdjivanje realne cijene hardvera...

Pa ne prodaje se tu antikviteti, umjetnicke slike i namjestaj star 200 godina...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline  
Staro 01.06.2009., 12:55   #81
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ja predlazem jednostavnu stvar ako prodavatelj nije siguran za koliko para da nesto proda neka ima pravo napisat cijena po dogovoru lakse je tako nego da u startu sa visom cijenom pokosis dobar dio kupaca a ti si stavio neku odokativnu cijenu. Samo da kazem primjer koji sam ja imao sa monitorom 19'' koji je dosta star ali u odlicnom stanju itd itd.. i dao ga na procjenu rekli ljudi koliko vrijedi i bok prodo ga isti dan a dan nisam imao procjenu mozda bi stavio prenisku pa bi malo zaradio ili previsoku pa ne bi mogo prodat... procjena je super stvar... i nevidim razlog ukidanja. Lako za novi HW a sto sa starijim ili ako imas nesto rijetko za prodat pa mozes dobit vise para za to nego onih famoznih 20% manja cijena... lako sa novim HW problem je stariji koji se vise ne prodaje u trgovinama kako ga procjenit...
jurbAs je offline  
Staro 01.06.2009., 13:08   #82
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
U par minuta se može prolistat nekoliko stranica tržnice ili uz pomoć searcha naći slične komponente (koje se prodaju ili su već prodane) te otprilike po njima definirat cijene
Ako se radi o nekoj jačoj verzini komponente sa tvornički podignutim taktovima/više bundlea/boljim OC potencijalom onda se nadoda još par kuna gore i to je to... Sasvim jednostavno
maX je offline  
Staro 01.06.2009., 13:29   #83
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ma je da ali jednu stvar zaboravljas da procjene tj prodaje koje su starije 6mj ili 1god ne vrijede.... je jednostavno je ako prodajes nesto sto je novo i jos toga ima u trgovini... onda je lako...
jurbAs je offline  
Staro 01.06.2009., 15:16   #84
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@trazenje starih prodajnih cijena... naravno dobra je to ideja, al cak i da izuzmemo to sto cijene od prije par mjeseci ne drze vodu vise, dobar dio ljudi zasivi artikl koji prodaju i UMJESTO cijene napisu prodano, tak da to nije bas narocito korisno za nekoga tko ne visi na trznici cjeli dan i noc.

2. stvar, onemoguceno je komentiranje, sto je ok, medutim nije moguce niti naglasiti kada netko prodaje nesto sto je iznad cijena u trgovinama (da nebi bilo da se radi o diskontu24 koji nisu sposobni stavit pravu cijenu na web iako rado uzmu novce)
konkretan topic na koji se referiram nalazi se ovdje, nije u redu preprodavat nove artikle po visoj cijeni nego su oni u ovlastenim trgovinama.

EDIT:
a da, umalo da sam zaboravio, izmjene pravila su dobrodosle, ali ih treba objaviti cim se izmjene, a ne da pise jedno, a primjenjuje se drugo. konkretno, mod je nekome napisao da nema procjena dok u pravilima trgovanja uredno i dalje stoji da se moze traziti procjema. jbg
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 01.06.2009., 15:53   #85
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
EDIT:
a da, umalo da sam zaboravio, izmjene pravila su dobrodosle, ali ih treba objaviti cim se izmjene, a ne da pise jedno, a primjenjuje se drugo. konkretno, mod je nekome napisao da nema procjena dok u pravilima trgovanja uredno i dalje stoji da se moze traziti procjema. jbg
Procjene još nisu izbačene niti su se trenutno ikakva pravila promijenila. Sve je u fazi razrade. Moderator je malo požurio sa primjenom. Ispravljena je "nepravda".

Tor je lijepo napisao, kada će se nešto promijeniti, onda će se to i javno objaviti na forumu. Za sada tržnica radi kao i prije, jedino ne znam jel mod za forum uključen koji locka nakon 3 posta (mislim da više nije).
Velim, nigdje nije bilo izričito napisano da su procjene ili aukcije ukinute. Niti su pravila promijenjena. Samo polagano, nije lagano skupiti sve modove na forumu istovremeno, ljudi imaju i druge poslove, faks. Strpite se još malo.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 01.06.2009., 15:58   #86
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ok, ja sam izletio negdje s ukidanjem procjena čisto da vidim reakcije, no o konačnom rješenju kada bude vrijeme za to.
tor je offline  
Staro 01.06.2009., 16:13   #87
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
dapace decki, samo polako pa i bit ce na zadovoljstvo svih

ja samo upucujem na ono sto sam primjetio danas, a vjerujem da je svaka konstruktivna kritika pomoc u krajnjem rjesavanju tih stvari


__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 01.06.2009., 16:53   #88
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Ja sam pisao da nema više procjena iz jednog jednostavnog razloga: nemogu se pisati postovi u tuđe threadove (barem ja nemogu)... Kako ćeš nekome nešto procijenit ako mu nemožeš post u thread napisat?
maX je offline  
Staro 01.06.2009., 18:05   #89
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
procjena na PM?
mymoon je offline  
Staro 01.06.2009., 18:15   #90
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
Ja sam pisao da nema više procjena iz jednog jednostavnog razloga: nemogu se pisati postovi u tuđe threadove (barem ja nemogu)... Kako ćeš nekome nešto procijenit ako mu nemožeš post u thread napisat?
To je bilo prvih par sati. Onda je uvedeno da se nakon 3 posta ne može više pisati (automatski lock). Sad je maknuto sve i vraćeno na staro kod se ne dogovorimo sve. Dok se ispravi, sve ok
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na