Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2013., 15:29   #61
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Da se mene pita ja bi to pregradio.

Ima tu dovoljno kvadrature da ništa nebi patilo funkcionalno ni vizualno a da ne govorim o tome da ti nebi trebalo 2 tuceta subwoofera za pogledat kakav film ...ako te HT uopče zanima.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 15:38   #62
Maximir
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Htio sam takav prostor, i bio sam svjestan koje probleme nosi.
Zvuk mi je vise nego dobar za HT sa vantage zvucnicima i obicnim yamaha reciverom.
Naravno da kad se odvrne volume malo jače da zvučnici ruše pojačalo
Maximir je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 16:30   #63
csdik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Imao sam neko vrijeme taj w1070, nije to baš tako loš projektor, Optomu nisam gledao ali vrlo vjerojatno je ovo posve točno što si napisao.

600kn naočale -komad.
Naručio s E-baya 4 kom (2 x 2 modela) i sve rade savršeno s W1070, a koštaju cca $22/kom...

cheers!
csdik je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 17:03   #64
csdik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Dakle odlucio sam kupiti projektor ono da budem malo fancy jer mi ide na zivce gledat filmove,serije itd. iz daleka boli glava.

Sad bas i neznan koliko bih trebao Lumena ali trazim minimalno 1920x1080 rezoluciju i da ima HDMI ulaz da ga mogu prekopcat na kompjuter.

I da mi na zidu bude 2m x 1,5m Soba mi je sirine 5m x 5m

Zahvaljujem
Ako nisi još kupio ništa, razmisli ozbiljno o W1070, jer je za te novce više nego odličan! Meni radi i 3D s compa u 1080i, a slika je više nego zadovoljavajuća.

Po mom mišljenju ti treba veće platno, jer je šteta na 5m uzeti malo platno. Moje platno je 2.4m širine i sad mi je žao što nisam uzeo 3m barem!

Ako imate BILO KAKVIH pitanja u vezi ovog projektora, slobodno pitajte... JA sam se malo namučio oko 3D podešavanja s compa, jer sam vidio okolo da pišu kako samo može raditi u 720p ako je comp source.

Meni sada radi sve kako spada i slika je odlična. Cvike se mogu naći za cca $20 i to je više nego prihvatljjivo...
btw, drugi source mi je VU+ Duo 2 Sat receiver i s njega rade svi 3D programi u Full HD-u.

cheers!
csdik je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 17:07   #65
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor csdik Pregled postova
Naručio s E-baya 4 kom (2 x 2 modela) i sve rade savršeno s W1070, a koštaju cca $22/kom...

cheers!
Of kors, ja sam ti napisao cijenu za originalni model u RH

Uzivaj u 3Du!
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 17:14   #66
csdik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Of kors, ja sam ti napisao cijenu za originalni model u RH

Uzivaj u 3Du!
Ma sve 5! znam to, nego sam ovo samo napisao informativno, jer sam i ja bio skeptičan hoće li raditi kako spada... Da su ovdje cijene tipa duplo pa hajde, možda bi i razmislio o "našima", ali tolika razlika... malo previše. Još ako uzmeš da moraš imati barem 4 komada za nekog normalnog korisnika, ispada da za cvike daš skoro kao za sam projektor! To je ona šema s pisačima i tintama!

U svakom slučaju, nisam isprobao originalne cvike pa ne mogu biti objektivan, ali i ovo subjektivno mišljenje mislim da nekome može pomoći... Najbitnije je da i ove jeftine rade!

cheers!
csdik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2013., 10:42   #67
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor csdik Pregled postova
Ako nisi još kupio ništa, razmisli ozbiljno o W1070, jer je za te novce više nego odličan! Meni radi i 3D s compa u 1080i, a slika je više nego zadovoljavajuća.

Po mom mišljenju ti treba veće platno, jer je šteta na 5m uzeti malo platno. Moje platno je 2.4m širine i sad mi je žao što nisam uzeo 3m barem!

Ako imate BILO KAKVIH pitanja u vezi ovog projektora, slobodno pitajte... JA sam se malo namučio oko 3D podešavanja s compa, jer sam vidio okolo da pišu kako samo može raditi u 720p ako je comp source.

Meni sada radi sve kako spada i slika je odlična. Cvike se mogu naći za cca $20 i to je više nego prihvatljjivo...
btw, drugi source mi je VU+ Duo 2 Sat receiver i s njega rade svi 3D programi u Full HD-u.

cheers!
Šta nije 1080p full hd reza a 1080i zapravo razvučena 720p? Zašto ne ide 3D u 1080p?
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2013., 18:41   #68
csdik
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Šta nije 1080p full hd reza a 1080i zapravo razvučena 720p? Zašto ne ide 3D u 1080p?
A zaboga! Kako razvučena?! Ista je rezolucija u konačnici (1920 x 1080), samo drugačiji način prikaza slike. U biti da ne objašnjavam previše, imaš ovdje lijepo objašnjeno: http://www.diffen.com/difference/1080i_vs_1080p

Većina SatTV providera emitira upravo 1080i, dok 1080p najviše ima primjenu kod Kućnog videa, tj BlueRay formata. I tako dalje, i tako dalje...

A zašto ne ide u 1080p? E jbg, da prostiš, ne znam ni ja, to zna proizvođač! Valjda da bismo opet morali kupovati novi projektor nakon nekog vremena! Šalim se, valjda ima veze sa 3D tehnologijom, jer ovo nije tzv. pasivni 3D kao na LED televizorima ili u kinu. Za ovaj 3D moraš imati aktivne cvike. Valjda je u tome catch! Ili nas obojicu možda prosvijetli neko pametniji.

Zadnje izmijenjeno od: csdik. 13.09.2013. u 18:54.
csdik je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2013., 18:58   #69
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Preporuka prijenosnog LCD projektora do 3000kn? (poslovna upotreba)
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 14:10   #70
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Pozdrav svima

U potpunosti sam ispao iz toka pa bih imao pitanja vezana uz 2 problema. Bio bih vam jako zahvalan za pomoć.

1. Napokon ću imati prostor za projektor, pa krećem u nabavu Po review-ima sam suzio izbor na 2 projektora Epson EH-TW6100 (http://www.whathifi.com/review/epson-eh-tw6100w, samo bez W jer nemam namjeru davati 3000kn samo za wireless opciju) i Epson EH-TW5910 (http://www.whathifi.com/review/epson-eh-tw5910). 6100 je osjetno skuplji ali mu hvale sliku na veliko, a za 5910 kazu da ima predobru sliku za pare koliko kosta.
E sad...

Da li je to "predobra slika za koliko kosta" stvarno dobra slika ili...?
Da li je itko vidio neki od ova 2 projektora u akciji?
Ako je razlika stvarno osjetna onda bih stisnuo malo i kupio 6100 jer nemam namjeru mjenjati projektor narednih n godina, a ako ne onda radije ostaviti veliki dio para u džepu.

2. Ok, ovo je vise vezano uz HT opcenito nego uz projektore. Trenutno imam Wharfedale 9.5 spojene na rotel 04se. Rotel-a bi prodao i kupio bi Yamaha RX-V375 (navodno za te pare predobar HT receiver, http://www.whathifi.com/review/yamaha-rx-v375), Diamond 9.SR i Diamond 9.CM (odabir ovih zvucnika je cisto iz razloga da kompletiram istu seriju koju vec imam, a i navodno bi trebali biti cisto ok za pare koliko kostaju).
E sad (no2)...

Da li vam se to cini kao dobra kombinacija? Ako ne imate li neki drugi prijedlog, bilo pojačala bilo zvučnika, slobodno udarite

Dakle nekakvo moje stajalište je sasvim standardno - želim što više ali za što manje para, pri tom da se uzme u obzir da ne želim situaciju u kojoj sam za xy kuna više mogao dobiti osjetno bolji HT.
Edit: zaboravio sam opisati prostoriju u kojoj bi radio HT: četvrtasta prostorija (4.1m x 4.9m), s tim da bi se gledalo za zidu od 4.9m (dakle udaljenost od projektora do zida bi bila <= 4m). Probao sam organizirati prostor a da projektor ide na manji zid ali sa vecom udaljenosti - ali na žalost ne ide.

Hvala
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 28.10.2013. u 14:22.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2014., 22:48   #71
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Opet trebam preporuku za projektor.

Buđet je 5000-7000kn bez pdv-a. Namjena, prezentacije i eventualno videokonferencije. Tražimo uloženo dobiveno, i da ima pristojnu garanciju, minimalno 1280x800 ili sl. i da je relativno dugotrajna lampa. Ne bi se koristio na dnevnoj bazi nego rijeđe.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 21:53   #72
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Jel ima što bolje od ovoga?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 22:21   #73
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Eto da se pohvalim, crko mi danas EPSON EH-TW9000.
Samo blinka plava lampica i ventilator se vrti i to je to, tako moze satima

Imam garanciju jos par mjeseci, bas me zanima koliko ce trajati natezanje i kako ce to zavrsiti na kraju...
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 16:33   #74
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Kažeš blinka plavo i ventilatori se vrte , e pa ...

Been there, done that.

i to 2 puta!


Aj da krenem s onim pozitivnim.

Rekao si da blinkanje plave i vrtnja venta može satima...
Jeli to stvarno ide u nedogled ili ti je prekipilo kad si vidio da se ne pali pa si ga ugasio i pretpostavio da tako može u nedogled.

Pitam zbog toga jer postoji mogučnost da izbjegneš natezanje.

Kad sam prvi put poslao stvar na servis zbog 'blinkanja i vrtnje u nedogled' , od servisa mi je rečeno kako je lampa izgubila kontakt pa su je izvadili / stavili opet te dobro pričvrstili.

Ovo ti je prva pozitivna stvar / postoji mogučnost da je stvar samo u kontaktu.

Inače , U servisu su ispuhali ventilatore , očistili filter te leću. To realno nisu trebali ali kako jesu - i ono važnije , pošto mi se uređaj nakon toga vratio u savršenom stanju ...e to govori puno o samom servisu!

A da ti kažem još nešto što govori o Epson servisu ... stvar sam slao na servis i prije toga zbog nečeg drugog - zbog jedne funkcije projektora.
Tog puta me komunikacija s serviserom malo zamislila u kontekstu njegove kompetentnosti...jer nisam mogao nači zajednički jezik s serviserom.
Oni jedno - ja drugo. Recept za živce na 300!
Ipak , čovjek im zaista ne može ništa zamjeriti jer se angažirao nekakav menađer / prestavnik Epsona za HR koji je poslužio kao bufer zona između mene kao nezadovoljnog korisnika te servisa. Tih par razgovora je završilo tako da se meni kao korisniku ne može zamjeniti uređaj. Malo tržište te povjest to otežava....
Naime , prvi tw6000 u HR je završio na mom stropu pa nisam bio zadovoljan
Poslje toga mi je dostavljen prvi tw9000 u HR ,naručen za mene i opet nisam zadovoljan. Zbog toga je stajalo pitanje tko garantira da ću s drugim tw9000 biti zadovoljan?

Uglavnom , čovjek mi ponudio riješiti s trgovinom da dobijem povrat novca na temelju "neispravnosti uređaja / nemogučnosti dobavka novog" te mi se ispričao jer uređaj u potpunosti ne ispunjava moje zahtjeve!
Dao mi da malo razmislim te ako ga odlučim zadržati ponudio mi jedan Epson uređaj na poklon kao kompenzaciju za nepotpunu zadovoljštinu s projektorom.

Što reči nego - tako se to radi!


E sad na sljedeče blinkanje i vrtnju u nedogled.
Prvo mi palo na pamet da se opet olabavio kontakt od lampe ali mi je trebalo jedno 3 minute da vidim da je ova sitacija različita od prošle. Naime nakon 3 minute više nije blinkala plava več se upalila crvena i ugasio uređaj. Odnio stvar u trgovinu i zbog prijašnjeg iskustva otišao mirne duše.

Nakon jedno 2 tjedna me iznenadili da je uređaj spreman za preuzimanje!
Za usporedbu - prije je trebalo 4-5 tjedana za servis.
Pokupim uređaj , čitam objašnjenje kako je otišla lampa / zamjenjena novom.


Ovo ti je druga pozitivna stvar. Ako lampu treba zamjeniti to se riješi relativno brzo.

E sad ono negativno:
Pogledam u kutiju - prvo šta unutra vidim je kesa od MR servisa!!!
Kažem čovjeku da je projektor iz Eurotrejda i da je bio par puta kod njih na servisu pa me zanima odakle MR kesa. Navodno neke kolege stavile.

Dođem doma , montiram projektor a ono par fleka na crnoj sceni.
Zovem trgovinu , objašnjavam ženi situaciju i objašnjavam kako dobavljač "eurotrade" i kako je uređaj bio par puta kod njih na servisu.
Ona mi govori da je bio i ovog puta.
Draga pukne par slikica , sutradan vratim projektor , objasnim zašto sam ga donio / što je napravio servis. Nakraju pitam gje je projektor servisiran. Trgovina opet o Eurotrejdu.

Odem doma , nabrušen zovem Eurotrejd jer želim znati kako su sad uspjeli shebat stvar.
Oni se ne sjecaju da su radili zamjenu lampe. Čitam im serijski broj s prošle servisne izdatnice a čovjek mi govori kako uređaj nije kod njih ni bio , kako oni nisu radili zamjenu lampe!
Po simptomima ispada problem s nekakvom masti ili prašinom koja je završila tamo gdje ne treba prilikom zamjene lampe u vjerovatno neodgovarajučim uvjetima.
A pošto su oni več petljali po lampi , čistili projektor i filter ovo je čista stvar servisa koji je sada radio zamjenu. Čovjek mi se nasmije i kaže da službeno ne može komentirati kvalitetu tog servisa jer bože moj - ne radi tamo.

Pametnom dovoljno.

Nakon 4 dana me zovu iz trgovine / centralnog servisa i pitaju da oni ili serevis ( ne sjecam se bas) nema uređaj u sistemu. Traže neki broj i zena mi objašnjava gdje da to potražim i traži da joj ga pročitam ...a kad kažem da uređaj nije kod mene onda muk. Objasnim zašto to nije kod mene što je napravio servis / pitam kome su poslali uređaj a ona mi kaže MRu.
Pitam zašto kad je dobavljač Eurotrejd i kad je vec par puta bilo u njihovom servisu a ona mi kaze da oni isto servisiraju Epson i da je to sve isto.


Da , ova sitacija upravo govori kako je to sve isto.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 21.01.2014. u 16:39.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 16:55   #75
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Ma moze satima, siguran sam, stisnem da se pali i odem u tgovinu, nakon pola sata-sat isti vrag
Ovi iz eurotrejda mi se nejavljaju na mail, danas cu otic do centra u osijeku da vidim s njima sta i kako...
Naime ja sam kupio u m-computersu, bio je najeftiniji tamo i tamo mi kazu da se javim eurotrejdu, javili se u roku odmah iako je bilo vec oko 21 sat.


EDIT: predan malac u Osijeku, kazu sutra putuje u Rovinj. Jeli to dobro ili loše

Zadnje izmijenjeno od: Momir. 22.01.2014. u 19:19.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2014., 13:36   #76
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Smatram da bi ti ovo što sam naveo trebalo biti dovoljno da to sam zaključiš
Da sam bio pametniji mogao sam ga sam poslati tamo. Ali tko je mogao znati da če netko u trgovini / servisu ovog puta dobiti ideju da uređaj pošalju u drugi servis / servis koji nije na listi ovlaštenih na jamstvenom listu.

Da , oni servisiraju Epson ali stvar je u tome da ja s tim servisom imam doslovno katastrofalna iskustva. Zbog toga sam se prije kupovine dobro raspitao o dobavljaču i servisima koji su za to zaduženi. Nisam želio da ubuduče imam ikakvog kontakta tj. ikakvog posla s spomenutim servisom I to je uvelike utjecalo na izbor projektora te trgovine gdje to kupiti!

Jer gledaj , to je servis koji vrača projektore s objašnjenjima kako PJ ne podržava ono što je u manualu navedeno da podržava. To je servis koji nešto navodno popravi pa upališ projektor i vidiš da nije popravljeno. To je servis koji vrati projektor s otiscima prstiju na leči. To je servis koji maksimalno oduži svoje vrijeme servisiranja. To je servis koji komentira stanje reklamiranog projektora (kako bi mogli odbiti jamstvo ako nije radio u odgovarajučim uvjetima) a na drugu stranu daje zamjenski projektor koji je radio upravo u tim neodgovarajučim uvjetima. I to 10 puta gorim. To je servis koji bi se svađao kako proizvođač nema problema s određenim stvarima a proizvođačevi servisni manuali te interni dopisi proizvođača prema serviserima govore drugačije. To je servis koji zamjenjuje uređaje po tome što oni misle da je isto ..tipa DLP za LCD...Mislim da ne trebam nastavljati...you got the picture.


I tako ovog puta projektor završi upravo tamo a u trgovini me mantaju da je u bio u Eurotrejd servisu!
Pošto oni nisu sposobni napraviti jednostavni popravak kao što je zamjena lampe bez da naprave dodatnu štetu čovjek bi očekivao da projektor nakon toga bude upučen u Eurotrade ali NE.


Baš mi je zbog toga jučer pukao film.

Pogledam po papirima i shvatim da projektor nemam več skoro 2ipo mjeseca i nabrušen opet zovem Eurotrade. Čovjek mi kaže da projektor nije kod njih i još mi se čudi što mi je da toliko čekam bez da krenem rješavati to s trgovinom. Oni sve riješavaju u max 45 dana jer je to za njihovu firmu definicija razumnog roka!

Kontaktiram trgovinu , ističem što navode o popravku i zamjeni na samom računu te tražim da se nešto riješi po tom pitanju. Objašnjavam da nemam više živaca a svi obečavaju nazvati za 10 minuta ali niko ne zove.

Nakon razgovora s trgovinom i centralnim servisom ,živci mi skaču na 300! jer me se krene uvjeravati kako projektor nikad nije ni bio u Eurotrejdu i kad poživčanim jer imam ispred sebe servisne izdatnice od Eurotrejda , krene mi se objašnjavati kako su svi ti servisi isti a glavni krivac zašto sam skoro 2ipo mjeseca bez uređaja je teškoj dobavljivost dijela koji je naručen od strane servisa kako bi bio zamjenjen te riješio problem s mrljama. Nakon što ja zatražim novce ili novi uređaj jer ovo definitivno izlazi van normalnopg roka, od mene se traži strpljenje!

To mi prelije čašu , skupim papire i u roku 15 minuta se stvorim u uredu / savjetovalištu za potrošače gdje mi se objasne prava i kako da to riješim s trgovinom. Čovjek pokupi par podataka o slučaju da se raspita i odem doma.


I tako ...čovjek se vjerovatno krene raspitivati o slučaju i u trgovini valjda shvate da se ne zayebavam jer ... nakon nekih 45 minuta (sve skupa neka ura) dobijem poziv da je uređaj napravljen i spreman za preuzimanje!! Pazi ti to. Odjednom se stvorio dio i ugraden svjetlosnom brzinom. Moš mislit.

Iživciran objasnim ženi da je cijeli problem nastao jer je trgovina poslala projektor tamo gdje nisu ni trebali i da u tom servisu nisu bili sposobni napraviti jednostavni popravak kao što je zamjena lampe i kako da ja onda imam garanciju da je ovaj zahtjevniji popravak napravljen kako spada.
U biti zbog iskustva s spomenutim servisom , s obzirom da je to napravljeno u roku odmah kad se potegnula priča o zamjeni ili povratu , odakle mi garancija da uopče išta napravljeno.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2014., 19:04   #77
che
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: HR
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Jel ima što bolje od ovoga?
Ja ti imam ovaj projektor i samo riječi pohvale,pogotovo za kvalitetu slike. Mada ovo ti je projektor za multimediju,filmovi ,utakmice,full HD 3d ...itd. Za prezentacije i predobro.
Usput pohvala za ljude iz avmaxa koji su space shuttle za sve ostale trgovine AV stvarima u HR,od uslužnosti do znanja.
che je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 14:49   #78
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Dali je netko primjetio novi full HD projektor za malo love?

http://www.avmax.hr/projektor-acer-p...vod_10781.html

Gledam nešto za dnevni uzet,ovo je novi best buy...ali nema reviewa baš.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 21:25   #79
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Vratio se malac sa servisa, piše da je zamjenjeno napajanje, cinema filter se zaglavio i da je vracen u ispravan polozaj i ispuhan filter zraka....

Evo ga vrti i radi, slika normalna, nema cudnih zvukova i nevidim nikakve tragove otvaranja, ja zadovoljen
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2014., 14:50   #80
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Epson opet mrtav, opet isti simptomi, samo ovaj put garancija istekla.
Da se propucam sad ili odma?

Odnjet cu ga ovih dana u eurotrejd, pa nek mi jave cifru, ako je nesto bjesno nek si ga zabiju tamo di sunce nikad nesija, a ja prelazim na TV...
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 12:40   #81
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Tv kažeš?
Siguran si da to možeš?

Kad čovjeku bilo što krepa , dođe ti popizdit a kamoli nebi za ovo što je tražilo 17tkn. Imaš jedan fini stroj čije korištenje dolazi s cijenom. Reklo bi se "high maintenance". Ali vjerujem da ti se to i vrati. Koliko si napuicao sati?
Ako te tješi... ja sam s svim projektorima imao nekakav problem.


Reci ...blica doslovno isto?
Sad se ne sječam što je meni par puta blicalo i trebao bio prokopati video ali ...možda je lampa a na nju ide 3god garancije.

Prije nego što ga pošalješ , probaj ga upaliti par puta ili sačekati par sati ili dan. Ne pitaj me zašto ali ljudima zna proradit iz čista mira. Ako ne prošljaka , otvori pretinac lampe (na nekom čistom mjestu) te istu izvadi te je stavi natrag u ležište. Ako upali najvjerovatnije češ imati nekakav logirani kod pod info.

Ako ne prošljaka pošalji ga na servis te se pozovi na to da je to ponavljanje istog kvara te da nisi jedini s tim problemom. Uz to šibni nezadovoljan mail proizvođaču te istakni kako se očito radi o tvorničkom problemu pošto je mušičavost paljenja tog modela dovoljno dukumentirana po netu te kako su problemi s time u kontekstu cinemafiltera sažeti na jeftine zubčanike.

Moju priču s MRom i činjenicu da 3 različita servisa nakon toga nisu mogla riješiti problem več znaš.
Zbog toga , ako ti servis krene opet.... cinema filter , napajanje ili nešto drugo ... Istakni kako je uređaj več serisiran prije pola godine te je mijenjan integralni dio uređaja koji utječe na sve ostalo i odakle ti garancija da je to napravljeno kako treba i da bilo koji novi kvar nije direktna posljedica. toga. Nakon što su moga raskopali par puta samo zbog čiščenja , stvar je krepala pa - pametnom dovoljno.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 23:34   #82
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Ležao je i par dana bez da je uštek u struju i neče, lampu sam izvadio i ponovno vratio, priča ista...

Jedino me smetalo što je jedan šaraf na lampi bio skroz odpušten, maltene je mogao ispasti, neznam kome da više išta vjerujem :/
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 10:02   #83
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Onda nema druge nego - šalji.

Samo prije toga očisti filter da nebi bilo "našli smo zrno prašine" i ako je bio na stropu , provaj ga po zadnji put upalit u normal položaju.
I ne zaboravi snimit jedan video simptoma.

Mene u pošteno izvrtili i to pod jamstvom a bez jamstva to ne miriše na dobro. No opet , kakvi god bili što se tiče kvalitete usluge i kvalitete rada - mogao te dopast i gori servis pa se utješi s time.

Što se tiče cinema filtera i spomenutih zupčanika - baci oko.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 20:31   #84
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
popravili zabdjaba, crklo ko i prosli put, auto iris i jos neka sitnica. Napajanje citavo ovaj put...
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2014., 04:20   #85
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
sad to prodaj i kupi nesto novo sa garancijom
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 14:40   #86
gerund
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 28
da ne otvaram novu temu, kratak review malenog Acer C205 projektora
gerund je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 23:29   #87
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Toliko planiranja,surfanja,promjena odluka...na kraju kupio i pogledao 3 filma,Optoma HD26,prezadovoljan,ali nikako na zelenu granu,nikako krenut gledat film...stalno si mislim sad cu,pogledat cu sutra,ma vraga...pa ako nekome treba projektor prakticki nov,neka se javi...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 23:52   #88
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
steta uredaja, da samo stoji i skuplja prasinu. ja svojeg uzeo u 5mj. i presao 600 sati nedavno.
odo gledat the killing,...da,vidis...mozes i serije gledat na tome
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 23:53   #89
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne kuzim, pa sjednes i upalis, a mozes i spojiti maxtv na njega pa gledas sve preko projektora.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:50   #90
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
pozdrav, treba mi što bolji projektor za kućno kino cijene do 1000kn +-20%

s tim da je preferirana kupnja polovne stvari preko njuskala ili slicno.

projektor bih koristio za gledanje tv-a i cad/cam modeliranje bio bi projiciran na zid cca 2-3 metra udaljenosti od mjesta gdje bi stajao.

je li ovo dobar izbor?
http://www.njuskalo.hr/projektori/le...oglas-16893053

na što gledati?
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na