Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2017., 07:23   #331
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Necto - Mogu iz iskustva reći slijedeće. Imam turiste u apartmanima/max 8 osoba/ i u prošlim turističkim sezonama koristili su moj internet tj. internet koji imam preko žice-parice koji ima cca 2.0 Mbps - 2.5 mbps download i 0,4 mbps upload, flat potrošnja. Koristili su internet preko wifi, prvi dan kada dođu pitaju internet i moraš im dati jer je to u ovom segmentu postao standard. Nikada se nisu žalili na brzinu, pratio sam potrošnju, očitati se može preko mojhrvatskitelekom po mjesecima. Uglavnom kada sam izračunao prosječnu potrošnju u ova 4 ljetna mjeseca /juni, juli, august, septembar/ kada imam popunjene apartmane ispada da mi je prosječna potrošnja oko 75 gb. U to također računam i naša 4 mobitela i 2 laptopa koji su također vezani za taj wifi. Gosti se nisu žalili, dapače bili su zadovoljni i to iznesli u ocjeni koju daju svi gosti na kraju ljetovanja. Ove će ih godine posluživati homebox turbo, mislim da će mi mjesečna količina podataka od 100 gb biti sasvim dovoljna, ali i ukoliko ne, imaju poslije skinutih 100 gb brzinu od 1 mbps. Ima raznih gostiju, većina koristi wifi na mobitelu, ne nose svi sa sobom računala. Ima i onih koji preko laptopa gledaju filmove i yu tube noću /za njih je noćna opcija/, ali manjina su. Kod mene su gosti od cca 10 sati do 17 sati na moru tj. van apartmana. Tko ima bazen je druga priča, cjelodnevni boravak gosta u kući za odmor sigurno donosi i veću internet potrošnju. Nadam se da će homebox turbo ispuniti zadaću i gosti biti zadovoljni. Takvo je moje iskustvo. Normalno, to je za 7-8 osoba i može varirati, više osoba veća potrošnja.
Ako i padne brzina čak i za 50 % preko ljeta, nije problem, još uvijek je daleko iznad brzine prošlih ljeta.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 12.01.2017. u 09:00.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 07:49   #332
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Da, samo si zaboravio jedan faktor. Ako su na 2 Mbit brzini trosili 75GB sad (Turbo) na 40-50 Mbit ce trositi puno vise jer ce sve raditi bolje i brze nego na 2Mbit. Na tkao sporoj brzini im se sigurno nije dalo cekati da se youtube filimci ucitavjau (buffering) i to zastajkivanje ih odvrati od toga pa obave samo osnovno (mailovi/facebook) i poneki portal/vijesti i to je to.

I brzina kad padane pada na 1/1 Mbit (nakon potrosenih 100GB prometa u dnevnoj tarifi).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2017., 08:05   #333
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Lewis - ja mogu njima /i sebi/ regulirati brzinu i to ovako:
I - brzina homebox turbo bez antena,
II - brzina homebox turbo sa vesla antenama,
III - brzina homebox turbo sa jedna vesla jedna iskra p56,
IV - brzina homebox turbo sa dvije antene iskra p56.

Kao na fići samo što nema rikverc, mogu uključiti čak i pomoćne brzine kao na kamionu
-homebox turbo + jedana vesla antena.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 12.01.2017. u 08:14.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 08:08   #334
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Ma sve 5, ali to ti je kao sa plaćom, kad je mala placa = malo trosis, kad je vec placa = puno trosis , u oba slucaja ne ostane ti nista nego jos i fali .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 08:21   #335
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Lewis - u pravu si. Sve što više daš, više traže. Vidjeti čemo.
Uglavnom u posljednjim sezonama vidim da puno koriste viber i whatsApp, to im je zakon.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 12.01.2017. u 08:42.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 08:41   #336
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Ja iman po apartmanu jedan bežični router s 3g stickom. Imaju 15gigi za tjedan dana, ovo ljeto je bilo tako preko bombona i redovno im nestane prije kraja tjedna.
Sretno s tim
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 13:05   #337
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Jel se može na homebox turbo pratiti nekako potrošnja po danima, periodima i sl.? Ne vidim ništa slično na moj.vip, samo ukupno od 100 GB.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 13:12   #338
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Jel se može na homebox turbo pratiti nekako potrošnja po danima, periodima i sl.? Ne vidim ništa slično na moj.vip, samo ukupno od 100 GB.
Slabo si gledao

Klikni na pregled trasnakcija odma ispod progress bar-a mjesecne potrosnje, ja trenutno imam 12 stranica tamo i pise za svaki dan detaljno kolko MB/GB...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 14:50   #339
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Lewis - ja mogu njima /i sebi/ regulirati brzinu
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Modem mi je na tavanu i vrlo teško bez opasnosti /pogotovo noću/ je doći do njega
Kako ? Mali crnac ili dresirani majmun iz zoloskog prekapca antene gore na tavanu ?

Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
I - brzina homebox turbo bez antena,
II - brzina homebox turbo sa vesla antenama,
III - brzina homebox turbo sa jedna vesla jedna iskra p56,
IV - brzina homebox turbo sa dvije antene iskra p56.
Bura je stala, mozes i jednu ovu tvrdnju poduprt sa bilo kakvim dokazima mjerenja brzine ?

Dali uopce imas Homebox ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 14:54   #340
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Slabo si gledao

Klikni na pregled trasnakcija odma ispod progress bar-a mjesecne potrosnje, ja trenutno imam 12 stranica tamo i pise za svaki dan detaljno kolko MB/GB...
Thx, provjerim kasnije.
A onaj njihov android app, jel koristi to netko?
Bugira opako, svaki 3. put uspije prikazati nešto, kos prebacivanja brojeva isto bloka,... koma. Isprobano na 2 mobača, a ako slučajno nisam na vip data konekciji onda uopće ne radi
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2017., 14:56   #341
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Molim te ne provociraj silver Tip, lijepo sam ti rekao da me zaobiđeš, pristojno te molim, ne spominji me, a ti možeš i dalje svašta zamišljati u svojoj glavici.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 15:09   #342
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Molim te ne provociraj silver Tip
Nije to nikakva provokacija. Iznio si tvrdnju bez argumenata. Moje Legitimno pravo je da pitam za argumente.

Ako ti smatras da sam te uvrijedio trazeci argument neke tvoje isprazne tvrdnje imas opciju prijavi post moderatoru.

Nema zaobilazenja, na svaku tvoju izjavu cu traziti da istu podupres nekim/bilo kakvim dokazom sto je neka normalna rasprava u iznosenju argumenata.

Znaci ti nemas argumente ili iste odbijas priloziti iz bilo kojeg tebi poznatoga razloga onda sve sto govoris/pises se moze smatrati kao isprazna tvrdnja, trolanje i tome slicno...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 15:28   #343
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Thx, provjerim kasnije.
A onaj njihov android app, jel koristi to netko?
Bugira opako, svaki 3. put uspije prikazati nešto, kos prebacivanja brojeva isto bloka,... koma. Isprobano na 2 mobača, a ako slučajno nisam na vip data konekciji onda uopće ne radi
Meni radi normalno i priko wi fi, i priko date... Marshmallow mi je na mobu
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 15:42   #344
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Silver Tipo premium - reko sam ti da je svaka moja tvrdnja istina, koju tebi ne želim posebno objašnjavati iz dosad iznijetih razloga, moje je to legitimno pravo. Moje je legitimno pravo da ne odgovaram na tvoja pitanja. Ja bi tebi trebao ići slikati na krov, stavljati speed test, iznositi gdje sam kupio antenu, koliko košta, slikati modem da bi bio tebi uvjerljiv, moš mislit haaa.
Vjerujem da admin ili moderator prate situaciju oko ove teme.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 17:27   #345
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ako turisti moraju imati internet i ako se s time bavis ozbiljno onda kao svaki ozbiljan poslodavac dio prihoda i dobiti od iznajmljivanja tursitima ulozis u fixnu liniju ili optiku.
Ulozim u svemirski brod i podmornicu takodjer
Da mi je optika dostupna svejedno je nebi uzea po ovim lopovskim cijenama.
U Fr za 20€ imas 100/100 a kod t-hitlera za duplo vece pare dobis 50/10.
Za iste novce u Fr imas gigabitnu vezu. Ceska, Svicarska, bilo koja normalna EU zemlja slicna prica.

Fixnu liniju imam, hvala na prijedlogu, i dok je ovih 7mbit bia turbo hit ultra brzina davne 2005e danas ebiga kume moj to vise nije.
Zato i istrazujem druge opcije. Zato san i reka da bi rado nadoplatia ekstra prometa. A pitanje je bilo u sustini retoricko pa iz tog razloga tocka na kraju.
Ostala dva su pod upitnikom, jer me zanima koliko padne brzina tokom ljeta, duplo?, troduplo?

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ne ocekujes valjda da za 150kn mjesecno pokrijes surfanje 50-tak turista u sezoni ?
Naravno da ne ocekujem kad je ovih 100 premalo i meni solo a kamoli jos 5-10 ekstra ljudi dnevno. Zato i trazin solucije sad a ne kad krene sezona.
Jer ako mi bude dobar signal i brzina na ovom cudu nema sanse da cu ostajati na istoj fiksnoj liniji i daleko manjim brzinama a za vise para. Pa bilo turista ili ne bilo.
Limitirat cu im brzinu, stavit dnevni data cap, pojacat vezu prema okolnim kafanskim "hotspotovima" i to ce im bit dosta.
Ionako ko sta je reka Dusan oni ne trose previse, ovi moji skupa samnom priko lita bi ubili 10-15GB dnevno, 2/3 od tog vjerovatno ja skinem.
Ako im bude sta falilo onda je tu i ova solucija s bombonom sta je spitfire predlozia.

Stiga mi jutros ovaj ZTE al rece zenska da ce vjerovatno biti aktivirano do srijede.
A kao testni period od 14 dana tece kada primis paket, GG
Sve me strah kakav ce signal biti jer su mi najblize antene sve u krugu par km mozda cak vise i bez direktne vidljivosti. =(
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 18:07   #346
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova
Ulozim u svemirski brod i podmornicu takodjer
Da mi je optika dostupna svejedno je nebi uzea po ovim lopovskim cijenama.
U Fr za 20€ imas 100/100 a kod t-hitlera za duplo vece pare dobis 50/10.
Za iste novce u Fr imas gigabitnu vezu. Ceska, Svicarska, bilo koja normalna EU zemlja slicna prica.

Fixnu liniju imam, hvala na prijedlogu, i dok je ovih 7mbit bia turbo hit ultra brzina davne 2005e danas ebiga kume moj to vise nije.
Zato i istrazujem druge opcije. Zato san i reka da bi rado nadoplatia ekstra prometa. A pitanje je bilo u sustini retoricko pa iz tog razloga tocka na kraju.
Ostala dva su pod upitnikom, jer me zanima koliko padne brzina tokom ljeta, duplo?, troduplo?


Naravno da ne ocekujem kad je ovih 100 premalo i meni solo a kamoli jos 5-10 ekstra ljudi dnevno. Zato i trazin solucije sad a ne kad krene sezona.
Jer ako mi bude dobar signal i brzina na ovom cudu nema sanse da cu ostajati na istoj fiksnoj liniji i daleko manjim brzinama a za vise para. Pa bilo turista ili ne bilo.
Limitirat cu im brzinu, stavit dnevni data cap, pojacat vezu prema okolnim kafanskim "hotspotovima" i to ce im bit dosta.
Ionako ko sta je reka Dusan oni ne trose previse, ovi moji skupa samnom priko lita bi ubili 10-15GB dnevno, 2/3 od tog vjerovatno ja skinem.
Ako im bude sta falilo onda je tu i ova solucija s bombonom sta je spitfire predlozia.

Stiga mi jutros ovaj ZTE al rece zenska da ce vjerovatno biti aktivirano do srijede.
A kao testni period od 14 dana tece kada primis paket, GG
Sve me strah kakav ce signal biti jer su mi najblize antene sve u krugu par km mozda cak vise i bez direktne vidljivosti. =(
Meni je najbliža antena sigurno priko 5 km, a brzina je oko 50 mb, 3 ili 4 crtice signala.. Tako da mislim da nećeš imat problema.
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 18:43   #347
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ja isto mislim da neće, a može se bacit oko na kartu pokrivenosti signala pa će odmah vidjeti u kojoj je zoni
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 19:38   #348
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije to nikakva provokacija. Iznio si tvrdnju bez argumenata.

Znaci ti nemas argumente ili iste odbijas priloziti iz bilo kojeg tebi poznatoga razloga onda sve sto govoris/pises se moze smatrati kao isprazna tvrdnja, trolanje i tome slicno...
ne jebi! u istom ste košu, ne? http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=281071
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 19:39   #349
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova



Naravno da ne ocekujem kad je ovih 100 premalo i meni solo a kamoli jos 5-10 ekstra ljudi dnevno. Zato i trazin solucije sad a ne kad krene sezona.
Jer ako mi bude dobar signal i brzina na ovom cudu nema sanse da cu ostajati na istoj fiksnoj liniji i daleko manjim brzinama a za vise para. Pa bilo turista ili ne bilo.
Limitirat cu im brzinu, stavit dnevni data cap, pojacat vezu prema okolnim kafanskim "hotspotovima" i to ce im bit dosta.
Ionako ko sta je reka Dusan oni ne trose previse, ovi moji skupa samnom priko lita bi ubili 10-15GB dnevno, 2/3 od tog vjerovatno ja skinem.
Ako im bude sta falilo onda je tu i ova solucija s bombonom sta je spitfire predlozia.
vezano za turiste, ja sam za apartmane bio rjesio (dok nismo imali stabilan net) repeater za hotspot, i to sam im davao kao "glavni" net. brzina je bila 3-5 mbit. a tek ako bi hotspot riknuo (znao mi se repeater disconnectat) bi se spojili na moj net (kojeg sam tad bio limitirao mislim na 3mbit na AP-u za turiste, jer su jednom legli na liniju i nitko nije mogao ni mail otvorit).
i nitko se na to nije zalio. i sad mi je hotspot u rezervi , ako se nešto desi mom netu, mikrotik je uredno podešen da prebaci.

htio sam reć - njima ne treba neznam kakva brzina, jer ih je većina samo s mobitelima. vi koje je strah zbog tih 100GB, cap brzinu na 2mbita za turiste (npr 2/256k) i na miru ste. još ako imate neki kafić ili hotspot u blizini, dignite repeater i ćao. nemojte imGASIT net, nego srežite brzinu. popizdit ce ako im ugasite net, nama su se bili žalili kad se sva oprema bila zablokirala (lani je bilo nevrijeme, a ja sam bio na putu, starci nisu znali gdje se restarta).
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 21:57   #350
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
ne jebi! u istom ste košu, ne

Sta te muci ?

Kako mozes taj moj post usporediti sa njegovim trolanjem !?!

Detaljan post sa detaljinim uputama, koj apsolutno nije ni jednom opovrgnut ili uopce doveden u neki smisao kao neistinit od bilo kojega usera
niti je za isti post ikada postavljeno neko pitanje koje bi dovelo njegov integritet u pitanje a da sam ja odbio dodatno obrazloziti ili odgovoriti na njega.

Ne pisi gluposti ako nemas nista pametno reci jer ovakav argument sa tvoje strane je totalno promasena preambula s kojom si krenio u nekakvu raspravu i nikako
nema veze sa onim sta sam ja trazio od njega sto ustalom na kraju krajeva i nije tvoja briga.

Ako ti po onim uputama ne znas sloziti 2 SE515 u WDS, pitaj tamo... obrazlozit cu ti dodatno, "voditi te za rukicu" kroz postupak ali to nije razlog da ovdje trolas.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 13.01.2017. u 00:46.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 22:38   #351
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Smirite se ljudi. Zadnje upozorenje prije hladjenja.
I dosta rasprave o antenama. Osim ako netko ima tocna mjerenja s malo vise od "meni to radi".
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 18:17   #352
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Kako je kod Vas sa jačinom 4G signala trenutno pod ovim snježnim uvjetima ?
Kod mene sa -97 i 4 crtice signala palo na -104 i 3 crtice, tako da je i sada brzina oko 18 mb/s umjesto 40.
selk je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 20:19   #353
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Kod mene nikakvih promjena sa jacinom signala -74dBm 5 crtica
Trenutno sam bez antena jer mi samo smetaju,sa njima imam u prosjeku 3-5mb vise.
S time da imam do repetitora nekih 1800m (zracne linije i manje).

Nisam previse osjetio kad je lose vrijeme veliki pad brzine.
Preko dana je obicno oko 60Mb, a navecer ide preko 80Mb.

__________________

vava je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 20:37   #354
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Onda to ovisi o odasiljacu i udaljenosti,ti si dosta blizo do njega, kod mene je udaljenost oko 5-6 km pa je veća zagušenost što se vidi i po dBm

Zadnje izmijenjeno od: selk. 13.01.2017. u 20:51.
selk je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 21:39   #355
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor selk Pregled postova
Onda to ovisi o odasiljacu i udaljenosti
Ma da je bar... u pravilu nema pravila.

Nema striktno neke sheme koja bi garantirala nesto s obzirom na udaljenost i jacinu signala. Pogledaj ovo, sada mjerio.



Udaljenost do odasiljaca 505m zracne linije.

Signal full 5 crtica i osjetno bolji nego kod @vava




Medjutim to je kod mene normalna brzina za ovo doba dana, snjeg nista nije promjenio. Tamo negdje oko 22h ce otici na 70Mbps i oko
ponoci pa nadalje negdje do 10 prijepodne ce vuci 82/83Mbps koliko je maximala kod mene.

Jedino sto je fixno to je upload koji varira ajmo reci izmedju 30/32Mbps bez obzira na doba dana.

Ovisi kojom snagom emitira odasiljac a taj podatak je nemoguce iskopati.
Ovisi kolika je pentracija korisnika, ovisi kako su njihove antene podesene u smislu koji sektor pokrivaju tj. dali je to cjeli krug ili mozda samo
uskopojasno recimo pokriva se sirina od 45 stupnjeva na jednu stranu i 15 stupnjeva na kontra stranu pa ako si van sektora direktnog zracenja
antene dobijes onaj krajnji signal.

U teoriji mozes biti od stupa 300m i imati manje nego netko na 1km.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2017., 20:46   #356
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Evo vratio mi se je signal u normalu, brzina je opet oko 35-40 mb/s, ali kada idem nešto skinuti brzina downloada je oko 800 kB/s zapravo varira , nekada ode i do 1.5 MB/s ali nije koja bi trebala biti. Po speedtest brzini koju imam trebalo bi skidati brzinom oko 4 mb/s tako mi je i prije skidalo, Testirao sam sa one T-com stranice provjera brzine, skidanje datoteke od 100 mb.

Što bi bio uzrok toga problema, jel ima netko nekakav savjet, ako možete i Vi provjeriti koliko je kod Vas.

Zadnje izmijenjeno od: selk. 14.01.2017. u 20:52.
selk je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2017., 21:39   #357
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Meni je sad 50/27 (ping 33) a ukupno tokom dana varira od 40/20 pa do 75/35, signal strenght mi je od -78 do -73.

Ali me veseli da nemam problem ni pucanja ni kad je telefon u pogonu, danas telefon bio nekih 35 minuta u pogonu a meni sve radi ok, surfam, slusam internet radio, playam youtube HD bez trzanja, sve radi, jest 3G (kad je telefon u pogonu) i u mjerenju nekih 16/9 ali bitno da radi i ne puca (kuc-kuc u drvo).

Tako da u biti prestao sam mjerit brzine (ode oko 150 MB na svako mjerenje na spedteestu ) jer ionako kao sto se vidi iz prilozeng od drugih blizina odasljiacu i broj crtica na signalu ba si ne utjecu previse na svu pricu. Ocito je bitniji broj konekcija/ljudi spojenih na odasiljac u datom trenutk u (stoga sutite i ne preoprucujte sujedima, i daljnjoj rodbini ovo da nam se ne smanje brzine/padn epropusnost ).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 13:36   #358
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Ovo je lijepo čuti da nekome Internet radi dobro, dok traje telefonski poziv.
Kod mene već par dana ne pukne više veza kod onog prebacivanja na 3G, ali svejedno internet ne radi dok se odvija poziv, ili na momente proradi otvorim jednu stranicu, pa onda drugu više neće ....kao da se zamrzne.
Ja sam primjetio da kod toga prebacivanja na 3G prebaci na DC HSPA, na kojem onda imam samo 2 crtice signala -104, možda je u tome uzrok zamrzavanja interneta, dok na HSPA+ imam 5 crtica -77 samo na nju prebaci tek kada nema signala na DC. Nešto se tu dešava možda ili na samoj mreži i baznoj stanici.
selk je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 11:08   #359
xarfaxus
Premium
Moj komp
 
xarfaxus's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 53
Ljudi, imam pitanje...

Naime, dobio VIP Homebox i došao je. Zanima me, za koliko se aktivira? Trenutno mi ne radi.

Hvala na odgovoru.
xarfaxus je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 11:13   #360
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
nema pravila, nekad je isti dan, ako te pak strefi vikend i papirologija/dostava moze i 3-4 dana.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na