Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2010., 23:34   #1
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Prvi piratski ISP

Citiraj:
The Swedish Pirate Party, who are at the forefront of anti-copyright lobbying in Sweden, are planning to shake up the country’s ISP market. After taking over the supply of bandwidth to The Pirate Bay, Piratpartiet will now partner in the launch of Pirate ISP, a new broadband service that will offer anonymity to customers and provide financial support to the Party.
više info


Švedski Pirate Party je postao host za Pirate Bay, ali su i odlučili da će oni biti prvi ISP koji će korisnicima omogućiti potupunu anonimnost

koliko će ovo biti dobro za pirate, a koliko će taj isp imati problema sa hakerima i antipiratima ćemo vidjeti
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 11:14   #2
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Dobra ideja. Mislim da im cak niko nista nece moci jer su vise-manje obicni isp koji pruza anonimnost svojim korisnicima. Nadam se da ce zazivit no iskreno boli me briga kad sam ja na Balkanu, najsigurnijem mjestu na svijetu za sve pirate i ostale kriminalce.
ivand123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2010., 11:39   #3
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Samo je pitanje koliko ćeš još dugo biti, neki već blokiraju, a bilo je i nekakvih predloga o donošenju zakona, samo nisam pratio pa neznam do kud su sa time došli, no doći će sigurno.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 13:35   #4
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Mislim da bi zabrana skidanja piratskih sadržaja u biti bila kontraproduktivna. Siguran sam da bi drastično opao broj korisnika flat-a, a smanjila bi se i kupovina medija za pohranu podataka...
simba je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 18:30   #5
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Mislim da bi zabrana skidanja piratskih sadržaja u biti bila kontraproduktivna. Siguran sam da bi drastično opao broj korisnika flat-a, a smanjila bi se i kupovina medija za pohranu podataka...
usporedi sad tu cijenu medija (npr. cd) sa cijenom originalnog cd-a, i vidjet ces racunicu.. isto tako flat, to je 180kn (tolko mislim da ja placam t-com) mjesecno, sto nije dovoljno ni za pola postene igre, neki novi album ili film. sad je samo pitanje cija je koja kesa, i ko ima veci utjecaj, da tu svoju kesu i napuni.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 21:09   #6
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Citiraj:
Autor ivand123 Pregled postova
iskreno boli me briga kad sam ja na Balkanu, najsigurnijem mjestu na svijetu za sve pirate i ostale kriminalce.
Kakva je šansa, da nam u buducnosti pokucaju "ovakvi forenzicari" na vrata ?

Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 21:10   #7
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Nisam bas siguran da bi nekakva blokada nasih isp-ova natjerala obicne ljude da kupuju original cd-e. Vise sam uvjeren da bi se vratila vremena pirata u HR koji prodaju igrice i muziku na crno koje su skinuli preko satelitskog interneta ili nekim slicnim putem.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 22:15   #8
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Baš to, kad bi to napravili, nebi iz protesta kupio vise ni nejdan original, ovako ponekad i kupim, ali me debelo nervira kad mi netko nesto limitira
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 23:47   #9
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
na 5:25 u filmicu,kad kaze da treba znat gradu racunala,lik ocito kopka po biosu i kloka .
blue#13 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2010., 13:21   #10
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,669
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Mislim da bi zabrana skidanja piratskih sadržaja u biti bila kontraproduktivna. Siguran sam da bi drastično opao broj korisnika flat-a, a smanjila bi se i kupovina medija za pohranu podataka...
A ko bi kupovao hardver ? Grafe , ram, diskove , proceve ?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2010., 13:53   #11
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Nisam gledao toliko u daljinu. Ali vjerojatno bi i to drastično opalo jer malo je onih koji mogu dati 400 kn za igru koje će igrat mjesec-dva
simba je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2010., 22:49   #12
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Mene samo zanima imaju li ti "računalni inspektori" sve oriđiđi
Šatro nemaju nijednu pjesmu, igricu, film, a njihova djeca još manje...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2010., 00:49   #13
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Da, baš, da li ima koja ustanova koja njih kontrolira, u smislu da sadržaj HDD-a ne prekopiravaju sebi za kućnu uporabu, već da to sve uredno uništavaju...
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2010., 02:12   #14
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nisam bas siguran da bi nekakva blokada nasih isp-ova natjerala obicne ljude da kupuju original cd-e. Vise sam uvjeren da bi se vratila vremena pirata u HR koji prodaju igrice i muziku na crno koje su skinuli preko satelitskog interneta ili nekim slicnim putem.

Kupio bi konzolu za soma i pol i vozi, uvjek imaš IZBOR!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2010., 15:41   #15
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Kad bi krenuli zatvarat ljude koji imaju hrpu nelegalnog software-a, filmova, glazbe i igara, na slobodi bi ostale samo bakice i dedeki i pokoji računalno-nepismeni ljudi. Najgore u cijeloj priči je to što će opet popušit mali korisnici, dok će firme i kojekakvi prodavači cd-a i dalje trljat ruke.
Da su cijene i kod nas u razmjeru s plaćama, ne bih nikad ni pomišljao o piratstvu. Šta je nekom ameru dat 35kn (preračunato u odnosu na plaću) za neku hit igru, ili 15kn za neki album U2. Kad imaš plaću od par milja eura, onda ti nije puno dat 20 za BF2 , ili 200 za oriđiđi sedmicu.
Što se tiče piratskog ISP-a, nije toliko ni bitno za policiju da dobiju od ISP-a podatke što si radio, dost je da ti ulete doma i uzmu diskove i je** se onda. Ne treba im ni nalog, samo trebaju pomislit da je netko unutar kuće u neposrednoj smrtnoj opasnosti ili da postoji opasnost od požara

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 02.08.2010. u 15:46.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 17:47   #16
fratartucko
Just married!!!!
 
fratartucko's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Bjelovar
Postovi: 85
"Piratski softver", tj. njegovo korištenje je protuzakonito, i tu je kraj rasprave.
Druga stvar je to kaj skoro svi mi imamo putra na glavi, pa volite smišljati maštovite isprike, ili mlatite po teorijama zavjere
fratartucko je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 21:18   #17
sultz34
uglymadafaka
Moj komp
 
sultz34's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: eternalrecession
Postovi: 478
Da, kad institucije koje ne provode zakon, već uvode pravila kako im se sprdne mimo svih nas "običnih" , oduzmu i nama npr. tekuću vodu koja je po našem ustavu "neotuđivo pravo svakog pojedinca", mišljenje će ti se promijeniti.
To "neotuđivo pravo" i sve ostalo nam oduzmu čas posla kojekakve kreatue dizanjem ruku.
Kao i dosad.
Koji je tvoj mehanizam obrane? Šutit i trpit...?
Deru nas kako hoće, hvataju na sitno, a krupni kriminal se još i nagradi.
__________________
Neću žvaku, 'oću kusur.
sultz34 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 23:49   #18
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
da microsoft hrvatska radi svoj posao puna načelnika i ostalih čelnika naših državnih i javnih ustanova bi (pod uvjetom da funkcionira pravna država) bi ostalo bez posla i popilo prekršajne i kaznene prijave zbog ilegalnog softvera
poker je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 18:13   #19
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
torrenti i sve pizdarije ce kad tad riknut, u krajnju ruku dovoljno je da drzava u kojoj zivis donese kakav-taakv zakon i ISP-u naredi zabranu pristupa torrent siteovima itd., i mozemo se svi hebati.
zormar je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 19:32   #20
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Previše gledate SF filmove . Naravno da će se kad tad dogoditi da će netko "nadzirat" sav naš internet promet i da će se vjerojatno sve morati kupovati ali to je way too far od nas. Iako će i tada postojati pirati jer to se ne može iskorijenit
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 08:23   #21
sasa76x
Premium
Moj komp
 
sasa76x's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Jbg. Da zivim u Svedskoj ne bih imao potrebe za piratlukom. Ovdje je placa
mala , cijene visoke.
sasa76x je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 12:04   #22
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Previše gledate SF filmove . Naravno da će se kad tad dogoditi da će netko "nadzirat" sav naš internet promet i da će se vjerojatno sve morati kupovati ali to je way too far od nas.
Jok. Nema potrebe za ikakvim nadzorom. Dovoljno ti je da ti ISP u filtere stavi domene/IP-eve odredjenih torrent siteova i ti kao simple user se mozes hebat. :-) A s dolaskom novih zakona i nasim prilagodjavanjem EU, to ce se vrlo brzo uvesti i kod nas.

Citiraj:
Iako će i tada postojati pirati jer to se ne može iskorijenit
Pirati vec jesu iskorijenjeni, hehe. Ako neki i rade, rade za mizeriju, a nakon sto se zakoni i propisi i njihova provedba poostre (pogotovo zbog EU), pirati ce prakticki biti izjednaceni s dilerima drogom i niti time se vise nitko nece baviti.
zormar je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 12:33   #23
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor zormar Pregled postova
Pirati vec jesu iskorijenjeni, hehe. Ako neki i rade, rade za mizeriju, a nakon sto se zakoni i propisi i njihova provedba poostre (pogotovo zbog EU), pirati ce prakticki biti izjednaceni s dilerima drogom i niti time se vise nitko nece baviti.
Pirati nisu iskorjenjeni, niti će biti u bližoj budućnosti, a ovi na koje ti misliš su kriminalci pravi. Treba razlikovat ekipu koja dijeli i onu koja prodaje ukradeno, iako je oboje ilegalno. EU se može **bat sa svojim zakonima jer uvijek ima novih ljudi koji će nastavit gdje je netko stao. U EU su neki od najjačih hostera seedbox-eva i servera, pa nikom ništa
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 16:17   #24
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor zormar Pregled postova
Jok. Nema potrebe za ikakvim nadzorom. Dovoljno ti je da ti ISP u filtere stavi domene/IP-eve odredjenih torrent siteova i ti kao simple user se mozes hebat. :-) A s dolaskom novih zakona i nasim prilagodjavanjem EU, to ce se vrlo brzo uvesti i kod nas.
Ok, ali bi na taj način morali stalno dodavat nove stranice, jer uvijek ima takvih + na taj nečin nebi bilo kažnjivo jer nebi imali potpuni pregled šta tko radi
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 16:22   #25
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Ok, ali bi na taj način morali stalno dodavat nove stranice, jer uvijek ima takvih
Dodati par adresa u black listu, pogotovo ako je nekakva javna/centralizirana, nije nikakav problem. Na kraju krajeva, stavi 100 torrent siteova u filtere i rjesio si 99% problema.

Citiraj:
+ na taj nečin nebi bilo kažnjivo jer nebi imali potpuni pregled šta tko radi
Nije ni bitno, najvaznije je da zaustave "torrentanje".
zormar je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 12:28   #26
FLes
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor fratartucko Pregled postova
"Piratski softver", tj. njegovo korištenje je protuzakonito, i tu je kraj rasprave.
U kojem ti to savršeno uređenom svijetu živiš da se tolko klanjaš svakom slovu zakona.
FLes je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 14:19   #27
fratartucko
Just married!!!!
 
fratartucko's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Bjelovar
Postovi: 85
Citiraj:
Autor FLes Pregled postova
U kojem ti to savršeno uređenom svijetu živiš da se tolko klanjaš svakom slovu zakona.
A ne treba se baš svakog slova zakona držati? Ajoj, a ja u zabludi cijelo vrijeme
fratartucko je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 21:50   #28
msp-2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: karlovac
Postovi: 38
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Mislim da bi zabrana skidanja piratskih sadržaja u biti bila kontraproduktivna. Siguran sam da bi drastično opao broj korisnika flat-a, a smanjila bi se i kupovina medija za pohranu podataka...
Stvarno mislis da bi ljudi prelazili sa flat-a na 2gb ili 10 zbog nestanka piratstva. Come on get serius.
Btw zabrana postoji odavno
msp-2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 16:13   #29
_saiko
system kaiser
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 194
Ma u EU su odavno zakoni kakvi jesu i sve je to strogo i što sve ne, pa i dalje sve funkcionira kao i do sad.
Uostalom, dok se god ameri igraju pirata sigurni smo
_saiko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 03:13   #30
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor fratartucko Pregled postova
A ne treba se baš svakog slova zakona držati? Ajoj, a ja u zabludi cijelo vrijeme
I to si sad skuzija kad si se ozenija auuuu koji zaj.....
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na