Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2012., 14:35   #1111
IgorRasic
Premium
Moj komp
 
IgorRasic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 43
nemoj ga niti overclockati ni underclockati, jer cim ga underclockas odmah je puno sporiji, a kada ga overclockas onda se brzo baterija trosi..
IgorRasic je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 14:46   #1112
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
samo ti njega underclockaj, i ovako i onako on juri, naravno ako ti treba vise baterije..
moj ns radi +320mhz cpu i +20mhz gpu nekoh 2,3 mj bez problema..
i ne zalim se na bateriju..
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 14:48   #1113
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
flešao Resurrection remix i imao isti problem. Anyway, u njegovom threadu je i fix za to - treba podesiti SMSC:
forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26793521&postcount=38791
Pa mi opet govorite da je Samsung lakši od HTCa

Citiraj:
Autor IgorRasic Pregled postova
nemoj ga niti overclockati ni underclockati, jer cim ga underclockas odmah je puno sporiji, a kada ga overclockas onda se brzo baterija trosi..
Lako za underclock, mene zanima undervoltanje.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 15:17   #1114
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Undervolt, ne underclock. Pogledam kad dodjem doma sa posla, SS-nem pa ti pošaljem! Nisu toliko niži jer bih nakon kaj bi došao na granicu stabilnosti podignuo i za 2 koraka just in case.

EDIT: Evo, nisam se igrao sa ovima izna 1200, a i ove neke medju voltaže sam pogodio i ostavio jer sam ih dobio tek sa updateom ROM-a. U svakom slučaju mi dobro funkcionira tako. Dalo bi se to još malo iscijediti, ali ne da mi se više zaje


Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 20.06.2012. u 19:07.
  Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 16:02   #1115
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor martantoni Pregled postova
Imam 2 samsung galaxy minija S5570I. Jedan mi strasno guta bateriju za razliku od drugog i neznam sta se dogadja. To je prvi mobitel koji sam kupio, bio je zakljucan i odnio sam ga lokalnom unlokeru da ga otkljuca. On ga je rootao i otkljucao tako da mi radi na sve mreze.
Telefon radi isve je OK, ali mi jako guta bateriju. Nakon sto se u potpunosti napuni i stoji u stby-u da ga uopce ne diram baterija traje jedva nekih 50 sati.

Dok na drugom traje duplo... oko 10 sati isto tako stby. Vec sam probavao svasta, resetirao na tvornicke postavke. Od kolege posudio bateriju koja cek jaca ima 1500mah a pase za samsung galaxy mini. I stanje isto. Sada sam ga ponovno postavio na tvornicke vrijednosti i punim mu originalnu bateriju i necu mu nikakve programe stavljati na njega i pustit cu da vidim koliko traje.

Stvarno neznam u cemu je problem?

Oba dva telefona imaju isti softwer. Oba dva telefona su rootana i otkljucana. S tim da je taj koji trosi duplo brze bateriju je otkljucan kod lokalnog unlokera, a ovaj drugi sam ja otkljucao preko uputa sa xda foruma.

Vec sam probavao i Task kill, i svasta…. Ali ne, baterija traje max 50 sati u stby, dok drugi 100 sati....

Da li netko ima kakvu ideju... kaj bi moglo biti…. Jesu baterije (probao sam dvije), jel nesto guta bateriju, a ja nemogu otkriti sta….,
Ja bih napravio factory reset na ovom koji guta, nesto mu ne dozvoljava ode u deep sleep. Skini s marketa besplatnu aplikaciju cpuspy pa provjeri da li je tako.
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 16:04   #1116
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Sto se EFS-a i IMEI-ja tice,moze se napraviti novi,ali treba box. Znaci,nije nepovratno

Sto se undevrvolta tice ,pazite i na verziju basebanda. On takodjer utjece na trosenje baterije. Treba uskladiti rom i baseband,i s undervoltom baterija traje stvarno dugo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 16:31   #1117
martantoni
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Citiraj:
Autor martantoni
Imam 2 samsung galaxy minija S5570I. Jedan mi strasno guta bateriju za razliku od drugog i neznam sta se dogadja. To je prvi mobitel koji sam kupio, bio je zakljucan i odnio sam ga lokalnom unlokeru da ga otkljuca. On ga je rootao i otkljucao tako da mi radi na sve mreze.
Telefon radi isve je OK, ali mi jako guta bateriju. Nakon sto se u potpunosti napuni i stoji u stby-u da ga uopce ne diram baterija traje jedva nekih 50 sati.

Dok na drugom traje duplo... oko 10 sati isto tako stby. Vec sam probavao svasta, resetirao na tvornicke postavke. Od kolege posudio bateriju koja cek jaca ima 1500mah a pase za samsung galaxy mini. I stanje isto. Sada sam ga ponovno postavio na tvornicke vrijednosti i punim mu originalnu bateriju i necu mu nikakve programe stavljati na njega i pustit cu da vidim koliko traje.

Stvarno neznam u cemu je problem?

Oba dva telefona imaju isti softwer. Oba dva telefona su rootana i otkljucana. S tim da je taj koji trosi duplo brze bateriju je otkljucan kod lokalnog unlokera, a ovaj drugi sam ja otkljucao preko uputa sa xda foruma.

Vec sam probavao i Task kill, i svasta…. Ali ne, baterija traje max 50 sati u stby, dok drugi 100 sati....

Da li netko ima kakvu ideju... kaj bi moglo biti…. Jesu baterije (probao sam dvije), jel nesto guta bateriju, a ja nemogu otkriti sta….,


Ja bih napravio factory reset na ovom koji guta, nesto mu ne dozvoljava ode u deep sleep. Skini s marketa besplatnu aplikaciju cpuspy pa provjeri da li je tako.

skinuo tu aplikaciju ali mi kaze no states file found.. mybe your phne is not copatible. Moj telefon je 5570I
ima li drugo rijesenje...
hvala



__________________
martantoni je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 15:44   #1118
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Jeee, napokon službeni ICS za Note
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 16:06   #1119
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Jeee, napokon službeni ICS za Note
NApravi backup svega,napravi factory reset,pa update pa vrati backup. Cujemm da ljudima steka nakon update-a u slucaju da se ne napravi factory reset.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 17:48   #1120
silvertiger
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Pozdrav ekipa!
Imam Galaxy S skoro dvije godine... Planiram si uzet S III. Ovaj me počeo mučit sa restartanjem koje je stvarno učestalo. Htio bih ga odnjiet u servis ali prije nego sto to napravim želio bih znati par informacija koje se tiču garancije.

Imam i račun i garanciju. Zadnjih par mjeseci je počeo štekat, ni prije mu GPS i Wifi nisu bili jača strana, ali to me nije toliko smetalo koliko restartanje iz čista mira u zadnje vrijeme (možda je i pokupio kakav virus).
Probao sam i ICS par dana, da bi ga vratio na verziju 2.3.6 I900XXJVU, koju sad koristim. Ne rade mi aplikacije koje zahtjevaju rootanje pa se nadam da nije rootan u postupku nadogradnje na ICS..

Zanima me konkretno koja bi trebala biti verzija Androida na njemu kad ga odnesem na servis, čitao sam negdje da je zadnja hrvatska dostupna preko Kies-a 2.3.4?
Isto tako bih želio obrisati sve podatke sa njega, uključujući i one sa unutarnje SD kartice jer ti podaci ostaju i nakon Hard reseta.

Radi mi Download mode i Recovery mode - samo što kod njega ne znam koja je prvotno bila verzija kad je kupljen STOCK. Sada je E3.

Kada sam ga upgrade-a na ICS sa Odinom, moguće je da sam ga i rootao i izmijenio ovaj recovery (clockworkmod). (prije mi je put do sd kartice externe bio SD card, a sad je mnt/external SD)

Želim vratiti mobitel kako je bio kad sam ga kupio po mogucnosti sa zadnjom verzijom Androida na njemu koji se moze u Hrvatskoj dobiti. Ne želim izgubiti jamstvo i stoga vas molim ako mi mozete reći što sve treba biti na njemu i što i kako bih trebao maknuti..

Unaprijed se zahvaljujem...
silvertiger je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 17:53   #1121
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Imas na prvoj stranici sve tvornicke flasheve za Galaxy S s nasih mreza. Flashaj preko odina po uputama pa nakon toga updejtaj preko KIES-a.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 18:12   #1122
silvertiger
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Imas na prvoj stranici sve tvornicke flasheve za Galaxy S s nasih mreza. Flashaj preko odina po uputama pa nakon toga updejtaj preko KIES-a.
Ja sam kupio i9000 u europatradeu-u... nije kupljen kod operatera, da li će to smetati?

Za ovaj zadnji firmware 2.3.4 = I9000XXJVP, dropbox javlja grešku... jel ima tko drugi link?

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 27.06.2012. u 19:51.
silvertiger je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 19:51   #1123
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Tebi treba drugi FW ,ako nadjem vremena uploadam ga pa cu staviti link na prvu stranicu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2012., 21:34   #1124
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
NApravi backup svega,napravi factory reset,pa update pa vrati backup. Cujemm da ljudima steka nakon update-a u slucaju da se ne napravi factory reset.
Vidio tek nakon
Nema veze, za sad se čini sve ok, ako bude stekao uvik mogu napraviti factory reset.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 07:22   #1125
silvertiger
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Koji točno? Ajde ako ti nije problem samo mi reci kako se tocno zove...

Zadnje izmijenjeno od: silvertiger. 28.06.2012. u 07:23. Razlog: tipfeler
silvertiger je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 08:54   #1126
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
jucer sam se malo poigra sa SGS-om nakon dulje vremena:
- na njemu je sada MIUI V4 2.6.22
- devil3 kernel
- slozen je ZRAM od 100 mb
- OC grafe na 250 MHz
- OC na 1.3 GHz, undervoltan
- slozena swap particija od 500 mb

sve u svemu: mob je fluidan ko sgs2, brz ko sgs2 i predivno izgleda.

Quadrant benchmark: stock -> 1104
ovaj miui -> 2537

uglavnom preporuka

btw, znate li mozda ima li neki volume mod za novi MIUI v4 cime sa vole tipkama mijenjas pisme na mobu?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 11:19   #1127
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Bok! Na žalost nije brz kao SGS2, a taj quadrant score maže oči. Izbaci IO porcija jednog i drugog pa usporedi
  Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 11:50   #1128
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor silvertiger Pregled postova
Koji točno? Ajde ako ti nije problem samo mi reci kako se tocno zove...
http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=2085

Ovaj je firmware za tebe.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 12:37   #1129
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Bok! Na žalost nije brz kao SGS2, a taj quadrant score maže oči. Izbaci IO porcija jednog i drugog pa usporedi
ma znam da nije brz ko sgs2, ipak sgs2 na quadrantu ima 4000+ bodova, ali se doima tako.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 15:57   #1130
silvertiger
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
fw..

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Hvala... pitanje: Da li ce nakon flashanja uređaj biti unrootan ako sam ga ja slučajno rootao prilikom eksperimentiranja sa ICS-om?
silvertiger je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 16:56   #1131
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Hoce. Nakon flashanja telefona,upisi kod s prve stranice za provjeru product code-a. Mora biti I9000HKDTRA
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 19:19   #1132
silvertiger
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Hoce. Nakon flashanja telefona,upisi kod s prve stranice za provjeru product code-a. Mora biti I9000HKDTRA
Skinuo sam I9000XFJV7_I9000OXFJV1_TRA. Kad ekstractam dobijem jv7_jv1_jvq. U tom folderu imam .bin i .rfs fileove. Gdje su PDA - CSC -PIT i ostali?

Sto da radim u Odinu s tom datotekom? (jv7_jv1_jvq) pod sto da to stavim? pit, pda, phone ili csc?!

Sto oznaciti od ispod navedenih?
Re-Partition ()
Auto Reboot(x)
F. Reset Time(x)

stavio sam to u odinu pod PDA i pokrenuo..
Radi

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Hoce. Nakon flashanja telefona,upisi kod s prve stranice za provjeru product code-a. Mora biti I9000HKDTRA
pise mi GT-I9000HKDKOR
?

PCode *2767*4387264636# dobijem

GT-I9000HKDKOR


PDA/PHONE/CSC *#1234#.
Dobijem:

PDA: I9000XFJV7
PHONE: I9000XXJVQ
CSC: I9000OXFJV1

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 28.06.2012. u 19:53.
silvertiger je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 19:54   #1133
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Prvo, nemoj pisati toliko postova zaredom. Editiraj postojeci poa dodaj sto treba.
Drugo,stavio si tvornicki pakirani flash,koji ne mijenja product code,nego samo stavlja fw. Za mijenjanje product code-a treba sfleshati kompletan FW koji totalno izbrise telefoni promijeni product code. Upisi *#272*imei#* i vidi imas li TRA u izboru. Ako ima,odaberi taj i cekaj da se restrta telefon.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 22:36   #1134
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Bruno ili netko tko bi se mogao kužiti u ove delikatnije stvari, imam problem

Kada spojim mob na punjač i rebootam ga baseband verziju i IMEI mi prikazuje kao unknown, nemam mrežu, ne traži me PIN kod paljenja... Ok, mob je sada takav i upaljen, ne mogu zvati bla bla. Ako sada iskopčam punjač nakon par sekundi se pojavi screen za unos PIN-a i nakon toga sve normalno radi, baseband je prepoznat, IMEI je tu, GSM funkcije također.

Cijelo to vrijeme wifi radi normalno. Trenutno isprobano samo na dvije različite verzije istog custom roma, ali njegovi korisnici nemaju takav problem pa bi rekao da nema veze s romom.

Šta da radim? Olakšica je što znam da ne smijem rebootati s upaljenim punjačem, a čak i da rebootam, barem se sve sredi. Da vraćam backup EFS-a? Da ignoriram? Nisam nikad vraćao EFS pa ne bih htio nešto zeznuti - ako je netko vraćao neka preporuči metodu za povrat efs.img-a.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 02:00   #1135
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako si napravio backup EFS foldera nemas brige. Ako sam EFS nije nesto zeznut. Jedini nacin da vidis jeli problem hw ili sw prirode je da stavis tvornicki stock flash preko odina. Stavi jedan od onih s prve stranice jer u sebi sadrze data img file koji brise sve kako treba. Ako ti i tada radi probleme,onda mozes imati 2 problema. Jedan je da ti treba rebuild EFS-a,a drugi je hw prirode.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 16:39   #1136
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ok probat ću prvo flešati neki xy rom pa malo testirati jer siguran sam da mi se to prije nije događalo. Ako se bude ponovilo onda vraćam na stock pa sve ispočetka. Al otom potom.

Ok, problem se javlja kod drugih custom romova (zadnji Resurrection npr), ali ne i kod stock Vip ICSa iz prvog posta. Sad sam ga rootao cf kernelom i gledam što napraviti dalje...

EFS Pro (preko kojeg sam napravio efs.img backup) mi trenutno ne šljaka jer još nisam skužio zašto mi se mob mounta kao storage umjesto u ADB modu (uključena je ADB kvačica u opcijama razvoja).
Vidim da ovaj program ima i "Repair NV Data - Repairs NV Data file ownership to fix 'Unknown Baseband' and 'No Network / Signal'". Možda bi samo to pomoglo, dunno.

Anyway, ako vidiš post reci nešto pa da krenem s tim. Mob mi je na stocku bez ičega gore, a mrsko mi sve vraćati jer se ne planiram zadržati na ovome. Tnx!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 30.06.2012. u 19:13.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 19:16   #1137
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Posto ti je rootan telefon, preko nekog explorera SADA sacuvaj EFS folder. Nakon toga probaj onaj repair NV_DATA. Ako ostanes bez signala,vrati EFS i skini bateriju pa vrati.
Ako nista ne pomogne,fleshaj stock s kvacicom na REPARTITION pa vidi sto ce se desiti.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 19:58   #1138
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Napravio nv data repair - nisam primjetio probleme na stocku, ne mogu reproducirati ono s punjačem i sve normalno radi kao i prije repaira.

Napravio sam nandroid i flešam čisti Slim ICS na kojem sam imao problema.

Šta bi bilo da samo vratim stari EFS.img backup, to se pretpostavljam može?



edit:
Sve šljaka sada, na SlimICSu i Resurrectionu. Bit će da se nešto pošemerilo... Vratio stari "problematični" nandroid i sve je ok. Hvala za asistiranje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 30.06.2012. u 20:34.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2012., 09:32   #1139
ivan.grdic
Registered User
 
ivan.grdic's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 19
stock room

Pozdrav!

Ima li netko link za stock room Gingerbread 2.3.4:
PDA I9000XFJV7
PHONE I9000XXJVQ
CSC I9000 OXFJV1
PCODE GTI9000AAATWO

Unaprijed hvala!

i kako da kopiram efs fajl na pc? pomoču root explorera ga nađem , no kako da ga prebacim na PC?

Zadnje izmijenjeno od: ivan.grdic. 01.07.2012. u 10:05.
ivan.grdic je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2012., 14:12   #1140
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor ivan.grdic Pregled postova
Pozdrav!

Ima li netko link za stock room Gingerbread 2.3.4:
PDA I9000XFJV7
PHONE I9000XXJVQ
CSC I9000 OXFJV1
PCODE GTI9000AAATWO

Unaprijed hvala!

i kako da kopiram efs fajl na pc? pomoču root explorera ga nađem , no kako da ga prebacim na PC?
Kakav ti je to product? Jesi siguran da je bas taj?

Sto se efs-a tice,pomocu root explorera kopiraj EFS folder na sd karticu i izvuci na pc
spawn je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na