Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.04.2015., 20:49   #5671
ColorblindJim
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KŽ
Postovi: 4
@pokra
Kupio sam prije nekih mjesec dana THL4000 tu kod nas za tu cijenu koju si naveo. Mogu ti reć da sam doživio preporod. Mob mi je svaka tri dana na punjaču, 5h SOT-a se navuče bez problema, ne mora se ništa paziti.

Sve radi out of the box, nijedna kineska aplikacija nije bila na njemu, ROM radi bez problema.

Kamera nije ništa posebno. Fotografije su dobre po danu, bljeskalica posluži kao lampa, no ne za fotkanje (Netko je postavio fotke već na ovom forumu pa da ne ponavljam a i nemam baš vremena)

GPS sam koristio nekoliko puta, lock se brzo nađe. Pri brzini od 120 km/h dogodilo se dva-tri puta da se izgubi signal, no ubrzo se vratio (to je pretpostavljam normalno zbog brzine). Prilikom vožnje biciklom nije bilo takvih problema.

Brzina mobitela je i nakon više od mjesec dana i dalje na razini početne iako je stavljeno dosta aplikacija. Mob se nikada nije "zblesirao" ili slično.

Uglavnom, preporuka svima. (Drugi THL u obitelji, brat koristi T5s već godinu dana i sve radi kao i prvi dan).
ColorblindJim je offline  
Staro 29.04.2015., 22:19   #5672
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Zato i pitam jer imao sam nekoliko thl modela i svi su ok. Samo mi malo to 5h sota. U mene je baterija od 3000mAh, na 5 incha full HD rezoluciji, i sot je u prosjeku 7 i kusur sati.
pokra89 je offline  
Staro 29.04.2015., 22:24   #5673
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jedan dan ne pogledam temu i eto... Sad malo odmorite da počistim spamaru, udijelim koji kartončić i tako to...
Bez pmova i otvaranja tema sa pitanjem kad će se tema otvoriti. Brzo, već sutra, ali da u miru vidimo kaj ste nadrobili a da nema veze sa mobitelima iz kine.
Brko je offline  
Staro 30.04.2015., 16:57   #5674
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To je to.
Spamara počišćena, sudionici nagrađeni, diskusije se nastavljaju. Svi sve znaju kako dalje diskutirati ovdje.

Samo mali prijedlog. Ako mislite iznijeti mišljenja o nekom mobitelu, onda nemojte zaključke donositi nakon 12 sati korištenja. Izmrcvarite ga par dana ili napravite opsežan test i postajte ovdje review. S jedne strane, imati ćete kredibilitet potkrepljen činjenicama i nećete na sebe navući gorčinu korisnika koji ne misle tako i imaju neke svoje dokaze.

I još jednom, fajtove ne rješavajte sami već prijavite postove. U svemu skupa je naša greška što nitko od modova nije čitao detaljno ovu temu pa se nakupilo svega i svačega pa se dovelo do lockanja. Rekli smo da lockati više nećemo, nećo ćemo adekvatno nagrađivati nestašne.

NHF svima. Idemo dalje. LP.
Brko je offline  
Staro 30.04.2015., 17:02   #5675
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
samo da obavijestim da sam narucio thl 4000 za 849kn, s dvije godine garancije, u nasem webshopu. Mislim da je starom od svega na mobitelu baterija najvaznija, a ovaj ako ista ima, ima, valjda, dobru bateriju. inace, s amoiem a862 je u zadnje vrijeme bio veoma nezadovoljan, gasio se, baterija jedva dan mogla itd. uzet cu ga sebi, pa vidim moze li se vratit na normalu ili ide pod presu
pokra89 je offline  
Staro 30.04.2015., 17:16   #5676
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
I meni je postal a baterija fejst vazna, a bome I kamera.. Nabaci nesto o kameri mad stigne
tutom je offline  
Staro 30.04.2015., 17:39   #5677
ColorblindJim
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KŽ
Postovi: 4
@pokra
imao sam i ja Amoija A862W. Koliko je tvoj star? Ja sam svojeg prodao prijatelju i nije izdržao niti jedan dan kod njega (otprilike prije godinu dana se to dogodilo). Ovaj se napio i zalio ga nakon čega ekran nije radio.

Žao mi je tog mobitela, meni je bio odličan. Ne viđam baš njihove modele, propala firma?
ColorblindJim je offline  
Staro 30.04.2015., 18:07   #5678
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor tutom Pregled postova
I meni je postal a baterija fejst vazna, a bome I kamera.. Nabaci nesto o kameri mad stigne
no problem, samo starom je to nebitna stavka tako da tu ne ocekujem nista. bude li blizu, recimo onoj iz thl t5s, bit ce prezadovoljan

Citiraj:
Autor ColorblindJim Pregled postova
@pokra
imao sam i ja Amoija A862W. Koliko je tvoj star? Ja sam svojeg prodao prijatelju i nije izdržao niti jedan dan kod njega (otprilike prije godinu dana se to dogodilo). Ovaj se napio i zalio ga nakon čega ekran nije radio.

Žao mi je tog mobitela, meni je bio odličan. Ne viđam baš njihove modele, propala firma?
nekih godinu dana mozda, mjesec gore dolje, jer nisam sto posto siguran kad sam mu ga uzeo.

kazem, uzet cu ga, vidit jel bas za smeca ili je to samo on umislio, pa odluciti sta cu dalje s njim (na mobitel mislim)
pokra89 je offline  
Staro 30.04.2015., 18:55   #5679
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Lijepa zamjena za 3C...

Huawei Honor 4C.
kiksich je offline  
Staro 30.04.2015., 19:13   #5680
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Ak bude ko honor 3c koji nije dobil nadogradnju softvera onda bolje preskočiti (pričam o verziji sa mtk procesorom i prilagođenim romom za eu tržište).. Nije da emui rom nije dobro složen, dapače odličan je, al je žalosno da nakon godine i pol od kad je u prodaji još uvijek nije pomaknul sa jb 4.2.2..
Ali to sve ne znači niš nekome tko se voli igrati sa custom romovima, jer kineska verzija sa otključanim bootloaderom ima kitkat 4.4.4..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću

Zadnje izmijenjeno od: darmarH. 30.04.2015. u 19:20.
darmarH je offline  
Staro 30.04.2015., 19:36   #5681
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor kiksich Pregled postova
Lijepa zamjena za 3C...

Huawei Honor 4C.
Na papiru izgleda neloše, za te novce...
Groowix je offline  
Staro 30.04.2015., 23:24   #5682
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor ColorblindJim Pregled postova
@pokra
imao sam i ja Amoija A862W. Koliko je tvoj star? Ja sam svojeg prodao prijatelju i nije izdržao niti jedan dan kod njega (otprilike prije godinu dana se to dogodilo). Ovaj se napio i zalio ga nakon čega ekran nije radio.

Žao mi je tog mobitela, meni je bio odličan. Ne viđam baš njihove modele, propala firma?
Kod šogora Amoi N850 uredno radi i nakon skoro 2 godine, a istina, ne sjećam se da sam vidio kakav novi model u zadnje vrijeme...
frulex je offline  
Staro 01.05.2015., 07:08   #5683
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
Citiraj:
Autor ColorblindJim Pregled postova
@pokra
Kupio sam prije nekih mjesec dana THL4000 tu kod nas za tu cijenu koju si naveo. Mogu ti reć da sam doživio preporod. Mob mi je svaka tri dana na punjaču, 5h SOT-a se navuče bez problema, ne mora se ništa paziti.

Sve radi out of the box, nijedna kineska aplikacija nije bila na njemu, ROM radi bez problema.

Kamera nije ništa posebno. Fotografije su dobre po danu, bljeskalica posluži kao lampa, no ne za fotkanje (Netko je postavio fotke već na ovom forumu pa da ne ponavljam a i nemam baš vremena)

GPS sam koristio nekoliko puta, lock se brzo nađe. Pri brzini od 120 km/h dogodilo se dva-tri puta da se izgubi signal, no ubrzo se vratio (to je pretpostavljam normalno zbog brzine). Prilikom vožnje biciklom nije bilo takvih problema.

Brzina mobitela je i nakon više od mjesec dana i dalje na razini početne iako je stavljeno dosta aplikacija. Mob se nikada nije "zblesirao" ili slično.

Uglavnom, preporuka svima. (Drugi THL u obitelji, brat koristi T5s već godinu dana i sve radi kao i prvi dan).
samo da nadodam, prije 2 dana dosao thl 4000 iz wowshopa za bolju polovicu jer jako pati na slabu bateriju. ugodno sam se iznenadio koliko je jak MTK6582 i koliko dugo drzi tih 4000mah-a. super je da se u paketu dobije i back cover jer na ebayu nema nista za njega osim folija. jedino sto me malo iznenadilo, mob je debeo ko cigla (zbog, baterije, znam, ali nisam zamisljao da je tako debeo).
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline  
Staro 01.05.2015., 12:57   #5684
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Netko me pitao PM, dobio obavijest na mail, ali sam ga pobrisao, a nisam mogao odgovorit jesam bio pod banom.
Uglavnom, da, nakon mjesec i nešto korištenja, nemam nikakve zamjerke na H4 (Inew 7), radi brzo i fluidno, baterija solidna,
nije (Z3) ali trajanje je oko 2 dana bez punjenja za pozive i poruke, sve ostalo zahtjevnije ( Apshalt 8, youtube..) normalno, cucla više.

Ni najmanjeg laga nema, zahvaljujući 2 gb RAM, čak i kad je bio nakrcan sa brdo appova i igara.
 
Staro 01.05.2015., 20:46   #5685
svenzy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 61
Moze pomoc ako netko zna. Neki dan sam dobio zenfone 5 naravno cn verzija bez google play storea i ostalog. Sad me zanima sto sada da napravim? Posto i nisam bas na ti sa promjenom romova i ostalim.. Ako je netko voljan pomoc i objasniti slobodno,moze i u inboks, hvala
svenzy je offline  
Staro 01.05.2015., 21:32   #5686
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor kiksich Pregled postova
Lijepa zamjena za 3C...

Huawei Honor 4C.
Izgleda vrhunski ali treba baciti oko na komentare:

Citiraj:
Attention! The renders as shown above are deceitful. The bezels on this phone are NOT that thin and the used materials are NOT as luxurious as they may appear (e.g., I thought the gold one was made of metal. Go on YouTube and watch any hands-on video (there's one in Russian for example) and you will see that those renders are either pure scam or a clever way of showing the phone.
Do NOT buy this phone based on (the mentioned specs and) the looks on these renders.
A evo i video:

https://youtu.be/yxyuRwUq6bs

Bezeli su puno deblji nego sto se cine na androidauthority clanku.

Spominjali su se tu kineski agenti za kupnju u PRC. Moze neki info na provizije i kako to izgleda u praksi?
hash je offline  
Staro 02.05.2015., 06:39   #5687
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor svenzy Pregled postova
Moze pomoc ako netko zna. Neki dan sam dobio zenfone 5 naravno cn verzija bez google play storea i ostalog. Sad me zanima sto sada da napravim? Posto i nisam bas na ti sa promjenom romova i ostalim.. Ako je netko voljan pomoc i objasniti slobodno,moze i u inboks, hvala
Netrebas mijenjat rom ali bis ga trebao rootat i ubacit custom recovery preko mobileuncle aplikacije kako bis mogao kroz taj recovery flashat gapps ( google app u zip. formatu) Mozda se moze i preko original recoverya ali posto je na kineskom malo je zeznuto..
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 02.05.2015., 07:09   #5688
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 377
Citiraj:
Autor svenzy Pregled postova
Moze pomoc ako netko zna. Neki dan sam dobio zenfone 5 naravno cn verzija bez google play storea i ostalog. Sad me zanima sto sada da napravim? Posto i nisam bas na ti sa promjenom romova i ostalim.. Ako je netko voljan pomoc i objasniti slobodno,moze i u inboks, hvala
Koja verzija? Tj koji proc? intel? nisam siguran dal mozes nesto s mobileuncle toolsima
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline  
Staro 02.05.2015., 07:52   #5689
svenzy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 61
Intel 2.0 je verzija. Probao sam nesto al ne uspjevam nikako..
svenzy je offline  
Staro 02.05.2015., 08:25   #5690
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 377
Citiraj:
Autor svenzy Pregled postova
Intel 2.0 je verzija. Probao sam nesto al ne uspjevam nikako..


Rootaj ga prije nego napravis bilokakav update softa. I titaniumom makni sve kaj ti je viska. Upute za root imas na njihovom sluzbenom forumu.
Ja sam na svojem napravio update i jos nisu objavili kako da ga rootam. No moj je dosao iz ceske, pa nisam morao intervenirati. Jedino bi mi root dobro dosao da mogu neki firewall staviti...
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline  
Staro 02.05.2015., 08:40   #5691
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor svenzy Pregled postova
Intel 2.0 je verzija. Probao sam nesto al ne uspjevam nikako..
Sorry moj bed mislio sam da je MTK.. Nikako da se naucim da je i Intel se bacio u mobitele..
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 02.05.2015., 11:08   #5692
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Gotova recenzija za Lenovo K3 Note

Sve 5 osim kamere koja nije dovoljno dobra, zapravo je OK ali nije na razini svega ostalog.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 02.05.2015., 11:53   #5693
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Link na recenziju?
Aj super, moj se safta na carini još od 22.

edit: našao na Telekinezi i izgleda super pogodio. Još samo da bude dobrog AOSP-a.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 02.05.2015. u 19:03.
Srdan je offline  
Staro 02.05.2015., 12:04   #5694
svenzy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 61
Citiraj:
Autor vlovrec Pregled postova
Rootaj ga prije nego napravis bilokakav update softa. I titaniumom makni sve kaj ti je viska. Upute za root imas na njihovom sluzbenom forumu.
Ja sam na svojem napravio update i jos nisu objavili kako da ga rootam. No moj je dosao iz ceske, pa nisam morao intervenirati. Jedino bi mi root dobro dosao da mogu neki firewall staviti...
Moze link,nikako da nadem kako da rootam svoju cn verziju..
svenzy je offline  
Staro 02.05.2015., 14:47   #5695
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Ima na Xda nesto ali mislim da to nije za CN modele, mozda bi trebalo prvo flashat WW verziju na njega pa onda probat..
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 02.05.2015., 15:48   #5696
svenzy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 61
Vjerovatno, posto slabo nalazim za tu cn verziju ista, ako netko nesta vise zna neka napise,hvala
svenzy je offline  
Staro 02.05.2015., 18:40   #5697
brmbo
Premium
Moj komp
 
brmbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 187
Citiraj:
Autor svenzy Pregled postova
Vjerovatno, posto slabo nalazim za tu cn verziju ista, ako netko nesta vise zna neka napise,hvala
Jesi prova tu

http://www.asuszenfoneblog.com/2014/...l-via-adb.html
brmbo je offline  
Staro 02.05.2015., 21:38   #5698
UniStilo
Registered User
 
UniStilo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Mostar
Postovi: 26
Prošlo je nešto manje od godinu dana koliko koristim ZTE V5 Red Bull 1GB/4GB i toplo preporučujem svima, prava mašina.

Mobitel je izašao prije cca 12 mjeseci na tržište, koštao je 165$, trenutno košta 100$ i ako netko traži nešto u tom cjenovnom rangu, neće požaliti.

Mobitel me služi od prvog dana, nisam imao nikakvih problema.

S obzirom da sam isprobao sve moguće na njemu, kratki pros/cons

Prednosti :
- baterija (bez problema 2 puna radna dana)
- Kamera
- dizajn/izgled
- ekran (sjajan odaziv ekrana,boje...)
- GPS (još nisam 'sreo' mob. koji je našao više setelita od mene )
- WiFi (više manje kao i napomena iznad)
- Dodaci (zaista je mnogo dodataka koji se mogu kupiti za mobitel)


Minusi :
- orginalni backcover (koji je inače bijele boje je nekvalitetan i škripi. Da bi ste to riješili, potrebno je da naručite neki od backcovera koji se mogu kupiti uz mob, neznam iz kojeg je razloga mnogo kvalitetniji i na dodir i na oči. Pa kada se stavi na mob, nema anomalija kao na orginalnom.
- težina (nekome bi bila mana, teži je od velike većine mob.)
- ispupčena kamera (mnogo mob ima ovaj 'problem' , s obzirom da su se pojavile male crtice u tom predjelu, pa sam naručio masku na e-bayu koja svakako pomaže.


Nadam se da ću nekome pomoći pri odluci
__________________
Feels like I'm going psycho again.
UniStilo je offline  
Staro 03.05.2015., 13:08   #5699
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Jos da ima 3g na 900 bilo bi super
tutom je offline  
Staro 03.05.2015., 22:07   #5700
svenzy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 61
Citiraj:
Autor brmbo Pregled postova
Jesam i ne pomaze, ista stvar kao i vecini..
Nego, nije mi jasan onaj njihov dio sa volume down i volume up tipkom kada treba uci u recovery. Ja nikako da dodem do toga. Moze li netko objasniti kako?
svenzy je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na