Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2008., 23:43   #1
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Gigabyte MA55plus MBO - četvrti puta zamjenjena u Vemilu

Dakle, priča ide ovako - prva ploča je trajala oko godinu i nešto sitno, druga oko 3 mjeseca, treća oko 3 tjedna, a jučer sam pokupio već ČETVRTI puta ploču (znači, sve prethodne su krepale) i fino ju spojio, upalio komp...

... i viola...

NE RADI...

Jedino mi je se prvi puta pokazalo nešto ala revalidate your CPU settings i to je bilo to... by, by...

Ovo mi je već fakat debilno, kaj predlažete?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2008., 10:37   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Promijeni ploču tj. uzmi neki drugi model/proizvođač
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2008., 18:20   #3
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Da, ali mi to neće dati... jel imam kakve zakonske osnove za to?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2008., 18:29   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Dogovori se sa njima jer ti trebaju dati istu ili sličnih karakteristika. Nadoplati koju kn i uzmi drugu (bolju) ploču.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2008., 20:39   #5
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Niš, budem probal... ovo je već fakat predebilno...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 01:40   #6
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
promjeni napajanje...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 18:33   #7
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
To je već učinjeno, jer se uspostavilo da nema razlike, a ovo koje imam nije jeftini šrot...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 02:44   #8
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Da nisi stavio plocu na lim direkt ,bez onih vida koja odvaja plocu od lima ili si mozda podstavio a4 papir ispod ploce pa se probusio i sad dodiruje lim ?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 02:55   #9
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Da nisi stavio plocu na lim direkt ,bez onih vida koja odvaja plocu od lima ili si mozda podstavio a4 papir ispod ploce pa se probusio i sad dodiruje lim ?
Baš sam želio pitati dal pljuje dok postavlja ploču na kućiše!

Šalim se.. Ovako prijatelju.. Ti si vjerovatno pun statičkog elektriciteta, pa prije nego što postaviš ploču u kućište, učini slijedeće:
-Stavi napajanje u kućište (pretpostavimo da si to već napravio)
-Uštekaj kabal od napajanja u napajanje, te u struju
-Uključi napajanje (I|0 prekidač stavi na I)
-Dotaktni kućište gdje nije lakirano, i demagnetiziraj se, i pokušaj uvjek biti u doticaju s kućištem, jer ti si pun statičkog elektriciteta

I kad to napraviš, jednom rukom se drži za kućište, a drugom dohvaćaj komponente, jer vjerovatno tvoj statički elektricitet ubije ploču...

Ovo gore NIJE šala, moguće je... Znam tipa koji je ubio 2 ploče sa statičkim elektricitetom, s tim da ga je drugi put, blago rečeno, odbacilo od poda kad ga je pukla vlastita struja...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 12:34   #10
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
nhf, ali ovo za staticki elektricitet ne vjerujem jer sam pretrndao masu komponenti da sam ih pipao sa svih strana sa obje ruke. i apsolutno nikad nista riknulo.

nego, koji je procesor u pitanju? ne vidim nigdje nikakvu konfu, a ako je neki jaci cpu moglo bi biti do toga. jednostavno spali plocu......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2008., 12:54   #11
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nije do toga. Ploča podržava i najjače x2 procesore sa TDP-om od 125W.
Ja sam na svojoj, koja radi već 2 godine OC-ana bez problema, čak i OC-ao x2 6400+ pa je ploča izdržala sve torture.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 14:55   #12
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
nhf, ali ovo za staticki elektricitet ne vjerujem jer sam pretrndao masu komponenti da sam ih pipao sa svih strana sa obje ruke. i apsolutno nikad nista riknulo.

nego, koji je procesor u pitanju? ne vidim nigdje nikakvu konfu, a ako je neki jaci cpu moglo bi biti do toga. jednostavno spali plocu......
nhf, ali ti nemaš jak statički elektricitet, ili nosiš nešto prikladnije nevuneno itd, ali to ne znači da statički ne može ubiti komponente...
naprotiv, on MOŽE ubiti osjetljive komponente kao što su CMOS, northbridge, sountbridge i ostale poluvodljive komponente, tako da ti priča ne drži vodu...

to što se tebi nije desilo, ne znači da se ne može desiti...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 16:49   #13
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nisam se ni ja bas previse salio s mojim postom gore. Jedan je clan foruma to radio (sad je ili bivsi ili se regao pod drugim imenom) .
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 17:47   #14
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
statika ubija. Dozivio jednom kad sam mislim stricu mjenjao komponente neke. Inace je imao problema jer kuca nema uzemljenje nego je radjeno nulovanjem (kao manje od 100m je od trafostanice) medjutim tu nesto nije valjalo i na njegovom kucistu me redovno struja lagano pucala
Jednom prilikom sam morao grafulju izvaditi, sve obavljeno ispravno i po pravilu struke ali nakon vracanja ista je bila krepana.
Sad, to su bili specificni uvjeti ali s obzirom da neki ljudi stvarno puno lakse navlace staticki elektricitet vjerujem da mogu ponoviti tako nesto i sa dobro uzemljenim kucistem


ali u ovom slucaju prije ce biti da je do poznatog GB loseg hladjenja chipseta nego do njegove statike. Ta ploca ima specijalno lose coolere na njima.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 18:01   #15
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Pa ako pogledaš, Asrock i Gigabyte sa 100% istim chipsetom, a razlike u temperatura ma su drastične...
Gigabyte koristi niske kvazi "bakrene" pasivne coolere (moš mislit bakar), dok Asrock koristi visoke aluminijske (ne prodaju muda pod bubrege). Obično na gigabyte treba ići jedan dodatni 40mm fan, da bi se to hladilo kako spada...

Al da baš 4 riknu od pregrijavanja? Onda mora da kućište nema nikakav protok... Ušas..
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 20:49   #16
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
...pa fora je u tome da ova četvrta uopće nije niti radila!!!

Ko zna otkud oni uzimaju te matične ploče, valjda ih dobacuju ko frizbi na skladištu...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 02:43   #17
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Moguće je da baš ti ubijaš statičkim elektricitetom!
Ili imaš masne ruke, ili negdje griješiš u koracima...
Evo ja ti preporučam da si kupiš medicinske rukavice, pa da ih koristiš dok spajaš hardware...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 19:05   #18
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Moguće je da baš ti ubijaš statičkim elektricitetom!
Ili imaš masne ruke, ili negdje griješiš u koracima...
Evo ja ti preporučam da si kupiš medicinske rukavice, pa da ih koristiš dok spajaš hardware...
Ma nije to sto posto... osjetiš statički elektricitet...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 22:43   #19
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Napajanje ti probija? Neispravno, pa ti pali ploču, jer je prva na udaru...

Posudi od nekog ispravno napajanje, pa probaj...

I posudi od nekog PSU tester, pa provjeri kakvo je stanje napajanja...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 00:44   #20
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
UPDATE!!! ... koji nedvojbeno pokazuje da je matična u težoj banani...

Naime, krenuo sam još jednom pokrenuti komp i nakon nekih 20 sekundi (za vrijeme čega mi je dvd drive radio ko da pokušava očitati cd ili dvd, iako diska nije bilo unutra) pokaže mi se uvodni ekran na kojemu mogu birati oću li u bios ili nastaviti...

+ natips da revalidiram cpu settings i da je komp u safe modu...

Kad sam išao dalje, dignuli su se windowsi, ali su se na ekranu cijelo vrijeme pojavljivale neke čudne smetnje i crtice...

Kad sam pak odabrao da uđem u bios, komp se više nije htio dići, tj. imao sam samo crni ekran...

Nosim to smeće koje su mi podvalili natrag u vemil i zahtjevam drugi model...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 01:03   #21
Dungeon Keeper
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Ja sam 7 puta nosio komp u Vemil jer se resetira sam od sebe, izbacuje i bla bla bla, tu sam i temu otvorio. Mjenjali su ploču, grafičku, i opet nevalja. Moguće da opet nevalja ploča ili grafička, nema veze što je zamijenjena. Garancija mi je istekla, komp je i dalje u banani.
Dungeon Keeper je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 04:09   #22
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Pokupite taj hradware, platite nekome pivu da vam to složi i gotovo...
Očito slaganje hardware-a nije za vas, okušajte se u nekom drugom poslu, a ovo prepustite stručnjacima... Samo mučite sebe, i još gore, hardware...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 00:03   #23
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Pokupite taj hradware, platite nekome pivu da vam to složi i gotovo...
Očito slaganje hardware-a nije za vas, okušajte se u nekom drugom poslu, a ovo prepustite stručnjacima... Samo mučite sebe, i još gore, hardware...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 01:30   #24
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
tesko je povjerovati da bas niti jedna ne valja. Osim ako ovi u vemilu mu stalno ne uvaljuju neke vec reklamirane ploce
Mozda je stvarno vrijeme da se njima odnese kanta i nek oni to sloze da radi. Pa ako treba i platiti sat rada neka, bolje i to nego se stalno s reklamacijama jebavati.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 07:04   #25
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ehm, a koji ti to proc koristiš u kombinaciji sa tom matičnom??
Jesi li 100% siguran da ti nije proc u banani pa redovito blokira ili uništava matične pod sobom??
Najpametnije bi ti bilo da napraviš jedno od slijedećeg:
1. Ako imaš u blizini ikojega frenda da ima komp sa istim socketom procesora, da ti posudi proc, ili da se zamjenite za proceve, da vidiš hoće li i kod tebe i kod njega radit sve ok, ako kod njega radi a kod tebe ne, onda znaš na čemu si.
2. Ako nako opcije 1 ne bude nikakve promjene, odnesi fino kantu na servis, pa nek ju oni sklepaju da radi, ak ju sklepaju, pa dođeš doma a ona opet neće, onda imaš problem sa strujom pa probaj ili kupit ups ili malo voltmetrom mjerit struju po kućnim utičnicama i vidjet kako se voltaže ponašaju.

Malo mi nevjerojatno zvuči da bi baš 4 matične zaredom bile neispravne, tako da sam uvjeren da je problem u nečem drugom, bez obzira na jako grijanje chipseta na gigabyte pločama, pa nisu oni to radili da namjerno pregorjeva čim ti to ubaciš u kućište.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 08:38   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ako nosiš kantu na servis i oni je 'poprave', inzistiraj da je pokrenu na licu mjesta pred tobom da je ne bi opet nosao doma, pa da tamo ne radi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 14:34   #27
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Nije mi ništ čudno da je nisiš po 4 put kod njih.Ja sam nosio tak rame 4 put u jednom danu i skurio benzina za 3 takva rama....
Al to je bilo davno 4-5 godina dok se još moglo normalno neke dogovorit s njima u servisu i čovjek mi je u jednom danu isprobao 4 put rame i dobio isti dan druge 4 put dok danas je tak neke no go čekao bi sigurno mjesec dana...
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 14:58   #28
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
... da, ako im odfuram komp, onda ga neću vidjeti idućih ne znam koliko...

Danas nosim opet ploču...

Uostalome, da nešto drugo ne valja, pa onda ne bi prva matična radila godinu, druga nekoliko mjeseci i treća nekoliko tjedana, već bi odmah krepale...

A poznavajući Vemulj ekipu, zar nije vjerojatnije da oni meni uvaljuju sumnjive matične ploče, nego da je meni sjeban cijeli komp?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 18:44   #29
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Pa nije baš da ćeš ga čekat mjesec dana... Ako ne vjeruješ njima, odnesi ih u nekakav drugi nerazvikani servis, koji ima ekipu koja to radi u 30 min... Ako i kod njih ne radi samo ploča, onda ti pališ ploče jako jako!
Ako ne radi nešto drugo, oni će ti reći...
Ovako samo mučiš jadan PC...
Zamisli da imaš TBC a doktor ti stalno liječi upalu grla, i tako ti svaki put dobiješ upalu grla, a imaš TBC, i tako se navlačiš mjesecima...
Isto tako je i sa PC-om.. BOluje od nečeg, a ti ko bakica "na sine popij ove trave, od tog će ti biti bolje. sad će tebi tvoja baka starinski recept smiksat"
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 18:14   #30
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Dobio sam kitu jučer u Vemilu - više ne primaju od nikoga reklamacije ako se donese samo račun. Naime, treba imati i jamstveni list - onu naljepnicu sa ambalaže.

Tak su otpilili i jednog lika ispred mene.

Cigani.
von Schultz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na