Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2008., 19:11   #1
nenad667
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Raša
Postovi: 5
Unhappy (riješeno) Promjenio procesor pa zeznuo stvar

Promjenio sam stari procesor i stavio dual-core amd 2.8ghc upalio komp i sve je radilo restarto i sad više neče da digne windovse. Čuo sam da trebam da nešto promjenim u biosu ali neznam šta?? Ako tko zna šta dobro bi mi došlo da ne moram reinstalirati windovse.
nenad667 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 19:16   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Di? Sta? Kako? Na cemu?

Citiraj:
Savjetujemo svim članovima koji namjeravaju koristiti forum "Problemi" da imaju potpis (signature) koji u sebi sadržava detaljan opis Vaše konfiguracije. Ako se radi o nekoj drugoj konfiguraciji, molimo da to istaknete prilikom opisivanja problema. Na taj način sebi olakšavamo i ubrzavamo rješavanje problema, a ostalim članovima čuvamo vrijeme i živce.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2008., 19:21   #3
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Di? Sta? Kako? Na cemu?
Doma , komp , jednostavno , na stolu
Imamo kristalnu kuglu ,pa pogodit cemo
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 20:02   #4
nenad667
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Raša
Postovi: 5
Sorry..Evo podataka iz everesta
Stari procesor: AMD athlon 64, 1800 MHZ ( 9x200)3000+
Novi procesor: AMD Athlon X2 2.8 GHZ dual core
Matićna : abit kn9s ( 2 pci, 3 pci-ex1, 1 pci-ex16, 4 ddr dimm, audio, gigabit lan )
Sistemska memeoria: 1024 mb (ddr2-667 ddr2 sdram)
Tip biosa : award ( 08/21/06)
ako treba još podataka imam cijeli sistemski izvještaj iz everesta dok je još radio

Zadnje izmijenjeno od: nenad667. 29.11.2008. u 22:39.
nenad667 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 21:43   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ne znam sto bi to morao mjenjati u biosu promjenom proca, pogotovo ako su sve postavke vezane uz clockove na defaultu.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 21:49   #6
nenad667
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Raša
Postovi: 5
tako mi je frend rekao ali nije ni on siguran zanima me samo kako da dignem windovse jer su se prvi put digli a sad više neće ni sa safe mode ni nikako nego kad odbroji 30 sek automatski restarta i tako u krug

EDIT:

Evo ovako upalim komp čuje se jedan beep sve je ok boota sa harda i onda crni ekran i više opcija: safe mod, normal mod i još dva zaboravio sam koja . Probao sam jedan po jedan i ništa. Razumio bi da se nešto sjeb... da je to odmah napravio ali prvi put se normalno upalio windovsi su pronašli novi haredver i tražili da se restartaju i nakon restarta problemi. Ako može kakva pomoć na netu nisam našao ništa pametno.

Zadnje izmijenjeno od: nenad667. 29.11.2008. u 22:42.
nenad667 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 01:53   #7
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Koju verziju bios-a imaš i koji model proca? pa provjeri na

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ABIT/KN9S.html

ili

Cpu problems could be related to missing drivers(especially with dual core cpus). Dualcore cpus need drivers and optimizers to perform correctly. You can download them off of AMD's site
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 07:52   #8
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Resetiraj bios postavke, onda kasnije podesi kako ti paše, stavio novi bios, i trebalo bi sve fino šljakati....

Uglavnom, jesi priključio sve kako spada (kablove napajanja) i dali si dobro stavio hladnjak.. AKo ti hladnjak ne nasjeda dobro, i proc ti se pregrijava, moguće je da ga bios drži u resetu. Premalo detalja, previše problema...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 12:21   #9
nenad667
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Raša
Postovi: 5
Sve je spojeno ok vent radi itd... Sada se upalila i crvene ledica na matičnoj dok je prije bila samo zelena. Kako da ubacim novi bios i gdje se može skinuti (sada imam award 08/21/06 ) sad sam probao staviti sve na default čak sam i bateriju vadio ali ništa ne pomaže.Ako i kada ubacim novi bios kako da podesim postavke ili je dovoljno da ostanu na default?
nenad667 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 12:50   #10
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor nenad667 Pregled postova
Evo ovako upalim komp čuje se jedan beep sve je ok boota sa harda i onda crni ekran i više opcija: safe mod, normal mod i još dva zaboravio sam koja . Probao sam jedan po jedan i ništa. Razumio bi da se nešto sjeb... da je to odmah napravio ali prvi put se normalno upalio windovsi su pronašli novi haredver i tražili da se restartaju i nakon restarta problemi. Ako može kakva pomoć na netu nisam našao ništa pametno.
prosao je POST normalno, nece mu samo u windowse uci. Ocito se ruse pa mu nudi "crni ekran i više opcija: safe mod, normal mod i još dva zaboravio sam koja "
Reinstalliraj windowse. Probaj skinuti najnovije drivere kod nekog frenda i zaprziti na CD, DVD ako se ovo nastavi.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2008., 13:27   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Pronađi u manualu opsi koji ti govori što znači kad je ta ledica crvena (kažeš da je prije bila zelena).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 14:36   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ovdje se radi o tome da winsi instaliraju / trebaju drugačiji modul (hal.dll) kad je "u igri" DualCore procesor. Evo šta možeš napravit:
1 - napravi reinstal sa cd - a
2 - procedura bez reinstalla
How to change between hals without re-installation / repair.

Typical (and worst possible) method to change hal is to repair or reinstall whole system.
Task a little time consuming and not particulary healthy for system itself. Here is better one,
suggested by me few times on this forum. This mini-guide is based on w2k+sp3, but with
minor modifications should apply to XP (directories, different cab, maybe some tinkering with
XP's famous anty piracy *cough* protection).
  • from \WINNT\Driver Cache\i386\sp3.cab (I assume sp3 is installed), extract following files:

    halacpi.dll
    halaacpi.dll
    hal.dll (and rename to halpic.dll)

    copy those files to \WINNT\system32 (or \WINDOWS\system32)

    In case some other servicepack is installed, you should use appropriate spX.cab. Also if you have none of them installed, use driver.cab. Be careful about hotfixes - some of them might update specific hal files as well. In that case, you should choose the latest file possible.
  • add to boot.ini floowing lines, remembering to keep numeric values (denoted as 'x') with proper values, specific to your system

    in case of windows 2k (usually):

    multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)\WINNT="ACPI+APIC" /fastdetect /hal=halaacpi.dll
    multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)\WINNT="ACPI+PIC" /fastdetect /hal=halacpi.dll
    multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)\WINNT="non-ACPI" /fastdetect /hal=halpic.dll

    and in case of windows xp (usually):

    multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)\WINDOWS="ACPI+APIC" /fastdetect /hal=halaacpi.dll
    multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)\WINDOWS="ACPI+PIC" /fastdetect /hal=halacpi.dll
    multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)\WINDOWS="non-ACPI" /fastdetect /hal=halpic.dll

    Now you can switch in bios ACPI and APIC options to you liking.
  • after you succesfully boot you system, you can update driver under Manage -> Device Manager -> Computer,
    so default hal.dll is updated properly (although it's not required). After this step, you can use
    default boot option again.
Remarks:

- in case M$ releases some pre-sp4 hotfix with modified hal files in some future, you should take specific files from that hotfix.

I'll update this guide (or add separate) with short sysprep manual, which can be used as tool to force full pnp rescan of system and as tool to change ide drivers between different mainboards.

I take no responsibility for all above, if you damage your system. I used it many times both at home and with laboratories at university with no problems. At least one person from forum used it as well.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 19:36   #13
nenad667
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Raša
Postovi: 5
Hvala na pomoči svima na kraju sam morao reinstalirati windovse i sad je sve ok.
nenad667 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na