Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.11.2008., 11:30   #1
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
(riješeno) Izbrisati višak Windows XP

imam problem kad pokrenem pc uvijek mi pise zelim li pokrenuti xp ili vistu a posto sam sam sve foldere izbriso s c diska gdje je bio xp nije mi se sklonio
jel moze iko reci kako da izbrisem taj "visak xp "
koristim vistu sada
edoo je offline  
Staro 12.11.2008., 18:04   #2
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
stavi program VistaBootPro i s njim to riješi
alimilano je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2008., 18:40   #3
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ja imam problem da sam frendu nesto petljao sa diskom koji nije radio odnosno sam ga formatirao pr tom je on stavio par fileova od novih win-a, ali naravno nije ih do kraja stavio i onda svaki put dok bootam komp mi stavi da mogu izabrat koje win zelim, oni nepostojeci su prvi, a ovo pravi su drugi..Problem je sto ima wireless tipkovnicu i onda ju ba i ne prepozna svaki put..Kako da maknem te winxp viska?
srale7 je offline  
Staro 12.11.2008., 19:00   #4
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja imam problem da sam frendu nesto petljao sa diskom koji nije radio odnosno sam ga formatirao pr tom je on stavio par fileova od novih win-a, ali naravno nije ih do kraja stavio i onda svaki put dok bootam komp mi stavi da mogu izabrat koje win zelim, oni nepostojeci su prvi, a ovo pravi su drugi..Problem je sto ima wireless tipkovnicu i onda ju ba i ne prepozna svaki put..Kako da maknem te winxp viska?
Hm,neznam ali bih nadodao da nije problem samo sa wireless tipkovnicom, nego i sa bilo kojom USB tipkovnicom u toj gorenavedenoj kombinaciji (VistaBootpPo+USB tipk+vista&XP).
Nekada radi-nekada ne
A najveće je veselje kada idem npr. mijenjati drivere za grafu, pa hoću u safe mod. U vistu pušta, u XP-nema šanse...
 
Staro 12.11.2008., 19:04   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Hm,neznam ali bih nadodao da nije problem samo sa wireless tipkovnicom, nego i sa bilo kojom USB tipkovnicom u toj gorenavedenoj kombinaciji (VistaBootpPo+USB tipk+vista&XP).
Nekada radi-nekada ne
A najveće je veselje kada idem npr. mijenjati drivere za grafu, pa hoću u safe mod. U vistu pušta, u XP-nema šanse...
Nw znam kod vas sa Vistom, ali kod mene koji imam 2 xp-a sve radi ok, samo sto se gotovo svaki put moram zavlacit pod krevet i trazit usb tipkovnicu s kojoj cu prebaciti na prave win i oda se opet zavlacit da spremim tipkovnicu pod krevet..
srale7 je offline  
Staro 12.11.2008., 19:12   #6
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja imam problem da sam frendu nesto petljao sa diskom koji nije radio odnosno sam ga formatirao pr tom je on stavio par fileova od novih win-a, ali naravno nije ih do kraja stavio i onda svaki put dok bootam komp mi stavi da mogu izabrat koje win zelim, oni nepostojeci su prvi, a ovo pravi su drugi..Problem je sto ima wireless tipkovnicu i onda ju ba i ne prepozna svaki put..Kako da maknem te winxp viska?
tribaš editirat boot.ini datoteku, to možeš i iz wina ali tribaš znat šta radiš

drži tipku windows i pritisni tipku break
na karticu advanced
pod Startup klik na settings
klik na edit

e sad ćeš u notepadu vidit te dvi stavke i triba bi maknit ovu šta ne radi..kako će izgledat ovisi na kojem disku i particiji ti je ispravna instalacija windowsa..npr za instalaciju wina na jedinom disku i prvoj particiji to izgleda ovako:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

ako je win na drugoj umjesto 1 staviš 2

ponavljam moraš znat šta radiš...ako nešto zbrljaš nisan odgovoran
alimilano je offline  
Staro 12.11.2008., 19:39   #7
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
Citiraj:
Autor alimilano Pregled postova
tribaš editirat boot.ini datoteku, to možeš i iz wina ali tribaš znat šta radiš

drži tipku windows i pritisni tipku break
na karticu advanced
pod Startup klik na settings
klik na edit

e sad ćeš u notepadu vidit te dvi stavke i triba bi maknit ovu šta ne radi..kako će izgledat ovisi na kojem disku i particiji ti je ispravna instalacija windowsa..npr za instalaciju wina na jedinom disku i prvoj particiji to izgleda ovako:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

ako je win na drugoj umjesto 1 staviš 2

ponavljam moraš znat šta radiš...ako nešto zbrljaš nisan odgovoran
ee to hvala thx to sam trazio bio na forumu
thx sredeno
edoo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na