Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2010., 21:51   #721
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
pa ovo je sramota :





S tim da " imam " 4 Mbit vezu, i kako da ista igram online s ovim -.-? Btw ulica Vukovarska, Osijek
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 14:18   #722
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
naručio sam 3D carnet paket sa WLAN modemom da bi mi čovjek koji donosi papire na potpis reko da carnet korisnici ne mogu dobit WLAN modem-ruter nego samo žićani WTF ?
Xenon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2010., 15:20   #723
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Korisnik sam B.net-ovog 3D paketa već dvije godine i stvarno sam zadovoljan uslugom. Cijena je sasvim ok, podrška je ok(ovisno na koga naletite), izbor i broj tv programa nije idealan, ali je prihvatljiv, a internet je sasvim ok. Nekada radi sporije no inače, ali sve u nekakvim granicama.
Nikad nisam imao problema, rijetko kada da neka od usluga ne radi, i uglavnom kada ne radi oni to sami poprave ili vam netko stigne isti ili slijedeći dan. Moja preporuka! I evo link za net. Inače, lokacija je Zagreb, Trnje.

aekspert je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 19:05   #724
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Da se i ja nadovezem

Garak je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 11:35   #725
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Uuu faco. Imal sam i ja tu brzinu nekad, nekad kad se nije pričalo o secesiji :P
Koliku brzinu postižeš na torrentima?
aekspert je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 14:55   #726
TowelieBan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 2
Ja imam onaj 2Mbit internet (onaj najjeftiniji), korisnik sam vec dosta godina, a situaciju u Zadru je...



TowelieBan je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 16:38   #727
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Ja san neko vrime ima dosta problema sa brzinom ali vise ne ;





Glede pucanja veze stvarno nemam primjedbi , koliko sam kod b.net-a jos nijednom........
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 12:06   #728
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
naručio sam 3D carnet paket sa WLAN modemom da bi mi čovjek koji donosi papire na potpis reko da carnet korisnici ne mogu dobit WLAN modem-ruter nego samo žićani WTF ?
Ja iam carnet i jedina opcija za wlan je jednokratno kupit kod njih neki linksysov wlan router,419 kn je,jucer sam ga uzeo.

EDIT: Nevjerojatno koje su to lopine.Prvo su mi rekli da mogu uzet wlan router i mjesecno placat 9 kn vise,dođem tamo,i veli zenska da ne mogu. Reko ja,aj dobro,platit cu 419 kn i router je u mom trajnom vlasnistvu. Vracam se doma i u autu gledam malo kutiju,pise router WITH usb adapter..Doma otpakiram kutiju(nije bilo nikakve ''sigurnosne'' naljepnice na njoj,dakle nisam mogao znat jel ju netko otvarao prije mene,kad ono ŠOK!
USB-a nema,a sto je najzalosnije,ima onaj USB produzetak,mali kabel,il kako se to vec zove. Nazovem je sluzbu za korisnike,i mene tip pocne uvjeravat da sam ja krivo procitao,da je to nemoguce itd.
A na jednoj stranici kutije pise ''Contains router and usb adapter''
I fraer kaze bezobrazno da onda ne zna,ja kazem hvala lijepa i poklopim. Sta da radim? platio sam 419 kn router a na nabavi je najjeftiniji 300,ali je nedostupan, ako platim nesto onda i ocekujem to sto sam platio!

Zadnje izmijenjeno od: Hrjax. 07.02.2010. u 15:19.
Hrjax je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 02:48   #729
Carlinov duh
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: VG
Postovi: 92
Oce se taj bnet razgranat po V. Gorici vise? Pa koliko im treba?
Carlinov duh je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 14:34   #730
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor jelc Pregled postova
najbolji kanal na bnet-u je onaj večernjaka, možeš se cijeli dan zabavljat gledajući kako im se ruše windoze i boota stroj:d
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bnet.jpg‎
Views:	364
Size:	94.8 kB
ID:	10504  
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2010., 18:47   #731
W123
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 46
malo sam zbunjen, moze li mi netko u kratko reci koja je razlika ako ja uzmem
Wlan modem/router s 4 port switchem ili ako uzmem router D-link??

ovaj prvi je naveden pod najam modema i kosta 499, a ovaj drugi je pod oprema i kosta 239 kn.

ne vidim koja je razlika osim u cijeni??
W123 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 15:14   #732
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor W123 Pregled postova
malo sam zbunjen, moze li mi netko u kratko reci koja je razlika ako ja uzmem
Wlan modem/router s 4 port switchem ili ako uzmem router D-link??

ovaj prvi je naveden pod najam modema i kosta 499, a ovaj drugi je pod oprema i kosta 239 kn.

ne vidim koja je razlika osim u cijeni??
tebi treba modem kojeg moraš uzet i plaćat mjesečnu naknadu (ili odmah ga isplatiti u cijelosti). Oni ti nude wlan/modem ruter 4 switch. On u sebi ima modem ruter i wlan je.

a dlink ruter ti dodatno prodaju ukoliko ne možeš dobit wlan kao kod carnet korisnika (već samo običan žičani modem) da si kod njih odmah kupiš ruter da ne moraš ić kupovat u hgšrot i slično. Samo kaj ti taj ruter po novom ne radi sa carnet korisnicima
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 15:31   #733
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Samo kaj ti taj ruter po novom ne radi sa carnet korisnicima
Da li Linksys koji oni prodaju (wrt54gl I guess) sigurno radi normalno s Carnetom?
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 12:53   #734
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Da,isprobano
Hrjax je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 21:22   #735
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
POMAGAJTE!

evo danas sam dobio 3DCarnet uslugu i naravno da mi internet ne radi. Htio sam njihov modem spojit u svoj router Linksys WRT54G2 (čovjek tu na forumu reko da je uspio), al prije toga sam htio provjerit dal uopće radi ovak prek modema direkt kablom u komp. I ništa, znači spojio sam kablom u svoju mrežnu u komp i podesio dva ili tri puta konekciju onu VPN koju su mi oni rekli i sve je super, samo što se neće spojit (nakon što proba se spojit preko SSTP, pa PPTP, pa L2TP protokola, javi grešku 800 - nešto tipa da je VPN unreachable). Komp mi javlja UNIDENTIFIED NETWORK (NO INTERNET ACCESS), a spojit se samo mogu na stranicu od modema (192.168.100.1). Kaj mi je sad delat? Oni istražuju taj problem i iščekujem poziv njihov, al vjerujem da tu ima pametnijih ljudi koji možda znaju više. hvala unaprijed!
marke je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 16:23   #736
DeVukic1987
Drift king
Moj komp
 
DeVukic1987's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 255
@marke

Ja sam imao isti problem. Ne radi mi već tjedan dana internet. Zvao sam ih danas i rekli su mi da budem strpljiv i da će riješiti problem.
Uglavnom, pojavila im se neka greška, iskljucivo na xcarnet uslugama, dok ovi koji imaju čistokrvni Bnet, nemaju problema...
Meni je problem riješen, vjerovatno će i tebi uskoro biti...
DeVukic1987 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 16:45   #737
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
danas mi se pak javljao error 619, i rekla mi je ženska njihova da je ta greška povezana s firewallom, pa sam ga isključio (ne windowsov nego f-secure-ov) i otad radi bez greške...

e sad samo imam problema s povezivanjem Linksys WRT54G2 routeras ovim modemom. spojim sve kako treba, no kad odem na njegovu stranicu 192.168.1.1 on ga ne pronađe, a ni setup sa njegovog cd-a ne radi zato jer veli da nemože pronaći router... di sam pogrešil?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 02:03   #738
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Zato što ti je Linksys u drugom subnetu. Iskopčaj B.netov modem, spoji samo Linksys, prebaci ga na 192.168.100.2, spremi i onda vrati uređaje kako su prije bili spojeni.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 14:01   #739
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
hm... i to sam pokušo, znači bnetov modem nije nigdje spojen, nego sam samo potego jedan kabel iz linksys-ovog jednog od 4 izlaza u svoju mrežnu, i svijetli lampica da je spojen, i kompjuter prepoznaje da je spojen ali bez pristupa internetu, no nemogu uć u njegove postavke nikako...
marke je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 22:26   #740
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Koju IP adresu ima mrežna kartica za vrijeme spajanja Linksysa?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 10:23   #741
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
misliš na ovo?



to je kad je spojen samo linksys sa mrežnom, i ništa više, dakle u linksys-ov ulaz nije ništa spojeno...

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 18.02.2010. u 14:56. Razlog: Sliku u thumb
marke je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 11:23   #742
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
To je onda to, dobio si link local adresu zato jer DHCP na routeru nije aktivan. Ručno postavi adrese na 192.168.0.10 sa subnetom 255.255.255.0 pa probaj otvoriti GUI. Ukoliko ne ide, prebaci IP na 192.168.1.10 itd.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 11:38   #743
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
jel ovo ok? jel treba nekaj još upisivat u ostala polja?




jer s ovim i dalje neće...
marke je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 13:50   #744
generic9974
Premium
Moj komp
 
generic9974's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 83
Citiraj:
Autor marke Pregled postova
hm... i to sam pokušo, znači bnetov modem nije nigdje spojen, nego sam samo potego jedan kabel iz linksys-ovog jednog od 4 izlaza u svoju mrežnu, i svijetli lampica da je spojen, i kompjuter prepoznaje da je spojen ali bez pristupa internetu, no nemogu uć u njegove postavke nikako...
ja sam ih nocas iza ponoci zvao jer mi je brzina downloada u zadnje vrijeme 1 Mbit a treba biti 4 ......

- jedini savjet koji sam uspio dobit od korisnicke podrske je da restartam modem da potegne nove postavke???????

- nakon restarta dogodila mi se identicna stvar kao i tebi .... imam wireless router spojen na modem i tako to radi bez greske do sad ....

- naime router se nije mogao spojit na modem nikako pa sam izbacio router i spojio komp direktno na modem .....

....e sad i ja sam dobio slikice kao ti pa sam ovaj unknown network rucno podesio na known (stavio sam home network i tako ukljucio file sharing i te điđe baje) i uspio sam osposobit internet ali opet premale brzine downloada (ping i upload su ok)

..... kad dodjem doma pogledat cu u cemu je problem ... meni javlja da DHCP nije enablan ali ja mogu uci u postavke routera i tamo veli da je i an network connection details veli da je ... (ne pali ni rucno postavljanje IP adrese)

... ocito su nesto sprčkali s postavkama modema
__________________
generic9974 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 14:27   #745
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
ma ja stvarno više neznam kak spojit ovaj svoj linksys sa kompom. očito nije stvar u b.netu jer ga nemogu spojit i kad ga uopće ne priključujem na njihov modem... neznam kako da podesim tu mrežu da nekako uspijem uć u postavke routera...
marke je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 17:31   #746
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor marke Pregled postova
jel ovo ok? jel treba nekaj još upisivat u ostala polja?

******

jer s ovim i dalje neće...
Da, to je OK, a ako neće, mijenjaj dalje u 192.168.1.10, 2.10 itd. Ako ništa ne pomogne, resetiraj ga na default postavke i onda bi ti DHCP morao raditi pa adrese vrati na automatiku.

generic9974, koji modem imaš? EPC2100 i EPC2203 su jako osjetljivi na promjene uređaja i gotovo uvijek ih se mora rebootati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 20:43   #747
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Iako nije vezeno za internet nemojte mi zamjeriti. Naime radi se o Bnet televiziji i njihovom NE emitiranju OBN-a za vrijeme trajanja UEFA lige-utakmica(ista stvar je bila u igri pred godinu-dve sa SLO2 za vrijme trajanje engleske nogometne lige). To uopce nije korektno jer nam naplaćuju svoju uslugu uredno na kraju mjeseca, a ne emitiraju određene tv kanale u određeno vrijme(čitaj-vjerojatno nisu otplatili prava na emitiranje). Dali oni imaju pravo na takve stvari??? Ja sam gledao ugovor i pravila poslovanja Bnet-a, i tamo se nigdje ne spominje da oni imaju mogućnost ne emitirati određeni kanal u određeno vrijeme...
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 20:43   #748
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
ma sve sam probao... router je već nekoliko puta resetiran i vađen iz struje, u IPv4 protokolu sam namjestio IP od 192.168.0.10 pa do 192.168.20.10, subnet mask 255.255.255.0, a default getaway i one dns servere ostavio prazno (tu sigurno netreba niš?), i za svaku promjenu adrese sam probao otić na http://192.168.1.1, ali javlja da nemože nać stranicu. kako? zašto?

Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Iako nije vezeno za internet nemojte mi zamjeriti. Naime radi se o Bnet televiziji i njihovom NE emitiranju OBN-a za vrijeme trajanja UEFA lige-utakmica(ista stvar je bila u igri pred godinu-dve sa SLO2 za vrijme trajanje engleske nogometne lige). To uopce nije korektno jer nam naplaćuju svoju uslugu uredno na kraju mjeseca, a ne emitiraju određene tv kanale u određeno vrijme(čitaj-vjerojatno nisu otplatili prava na emitiranje). Dali oni imaju pravo na takve stvari??? Ja sam gledao ugovor i pravila poslovanja Bnet-a, i tamo se nigdje ne spominje da oni imaju mogućnost ne emitirati određeni kanal u određeno vrijeme...
pred par mjeseci sam slučajno na b.net-ovom info tv kanalu pročitao obavijest da je to zato jer HTV ima ekskluzivna prava na emitiranje lige prvaka i jedino oni smiju prenosit utakmice u hrvatskoj, i zato b.net mora blokirat obn-ov signal. neznam kakva je stvar s utakmicama utorkom kad ih prenosi NOVA, ali to je ono kaj sam pročito, tako da nije do b.neta, već do toga...
marke je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 21:02   #749
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor marke Pregled postova
ma sve sam probao... router je već nekoliko puta resetiran i vađen iz struje, u IPv4 protokolu sam namjestio IP od 192.168.0.10 pa do 192.168.20.10, subnet mask 255.255.255.0, a default getaway i one dns servere ostavio prazno (tu sigurno netreba niš?)...
Default gateway i DNS adrese ti ne trebaju.

Citiraj:
Autor marke Pregled postova
i za svaku promjenu adrese sam probao otić na http://192.168.1.1, ali javlja da nemože nać stranicu. kako? zašto?
Krivo! Ako mijenjaš subnet IP adrese, onda moraš mijenjati i adresu routera. Da ponovimo:

IP adresa mrežne kartice - IP adresa routera

192.168.0.10 --------------- 192.168.0.1
192.168.0.10 --------------- 192.168.0.254
192.168.1.10 --------------- 192.168.1.1
192.168.1.10 --------------- 192.168.1.254
192.168.2.10 --------------- 192.168.2.1
192.168.2.10 --------------- 192.168.2.254

Dalje nema potrebe ići jer se navedene adrese najčešće koriste.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 21:37   #750
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
PUUNO FALA! evo isprve je ušlo, znači mrežna 192.168.0.10, a router je 192.168.0.1. e sad imam drugi problem, traži me username i password a ja ga neznam. probao sam sve moguće kombinacije (u manualu piše da username ostavim prazno, a password je admin), ali ništa ne uspijeva... isto tako sam probo instalirat preko njegovog setupa, i ovaj put ga prepozna no kada dođe do dijela kada sve treba spojit i konfigurirat ga, windowsi izbace error da je program pokušo ugasit Runtime na čudan način i neda mi da nastavim, imam opciju DEBUG i CLOSE, ali obje završavaju identično - zatvaranjem setupa... i sad opet neznam kako dalje...
marke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na