Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2014., 21:36   #3241
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Samo putem koaksijalnog kabla(antenskog kabla) možeš analogni signal dobit, drukčije ne.
Hvala!
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 23:03   #3242
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Jedan tip za bnetovce

Imam 3d paket , osnovni+telefon+12 mbita flat...korisnik sam vec 4-5 godina...split
Davaju samo analogni signal ako imas osnovni paket
i sad kupili mi doma samsungovu 3d televiziju,slika ocajna...zvali bnet,da ocemo digitalni signal , kazu nema sanse, samo ako uzmete prosireni paket
(dodatnih 40-50kn misecno a i osnovni nam je previse,tv se malo gleda)

Malo gleda po njihovim stranicima,i vidia opciju videteke za 1kn zauvik, tako nesto,placas samo ako narucis film...i narucia ja videoteku, dosa lik,donia 2 nova uredjaja, pospaja sve (cak daa ekstra kabele,tipa hdmi 5 metara i sl), sad ide digitalni signal,pun k programa u HDu , a i dalje osnovni paket
tako ako vas zajebaju za digitalni signal,samo narucite videoteku
moraju doc,stavit digitalni, a ne placas nista...

Inace san zadovoljan sa bnetom...thomson je super, 2 kompa na njemu direkt, lap i 2 smartphona na wifi,sve super ide
btw ruter se placa 30 kn misecno,ali nakon godine je tvoj,i vise neplacas...tako nesto...godine ili dvi,nisan siguran...
prije davno sam imao onaj S-A webstar(tm) koji je crko ,svaka slicnost s nickom je namjerna xD
Brzina 1.3 MB/s downloada, i uvati 60-70 KB/s uploada (torrent)
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2014., 21:58   #3243
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Jel još neko iz Splita ima većih problema s internetom i brzinom?

od onih 12 Mbita ja dobivam između 2 i 3... zva službu za korisnike, rekli da će resetirat modem, nakon toga brzina varira od 3 do 4 Mbita... praktički mi ništa nisu pomogli. Ping i dalje visok, svi streamovi na netu trzaju nenormalno i negledljivi su, trokiraju... katastrofa

i upload umjesto 1,2 Mbita ide od 0,3 do 0,5
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2014., 22:17   #3244
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Jedan tip za bnetovce

Imam 3d paket , osnovni+telefon+12 mbita flat...korisnik sam vec 4-5 godina...split
Davaju samo analogni signal ako imas osnovni paket
i sad kupili mi doma samsungovu 3d televiziju,slika ocajna...zvali bnet,da ocemo digitalni signal , kazu nema sanse, samo ako uzmete prosireni paket
(dodatnih 40-50kn misecno a i osnovni nam je previse,tv se malo gleda)

Malo gleda po njihovim stranicima,i vidia opciju videteke za 1kn zauvik, tako nesto,placas samo ako narucis film...i narucia ja videoteku, dosa lik,donia 2 nova uredjaja, pospaja sve (cak daa ekstra kabele,tipa hdmi 5 metara i sl), sad ide digitalni signal,pun k programa u HDu , a i dalje osnovni paket
tako ako vas zajebaju za digitalni signal,samo narucite videoteku
moraju doc,stavit digitalni, a ne placas nista...

Inace san zadovoljan sa bnetom...thomson je super, 2 kompa na njemu direkt, lap i 2 smartphona na wifi,sve super ide
btw ruter se placa 30 kn misecno,ali nakon godine je tvoj,i vise neplacas...tako nesto...godine ili dvi,nisan siguran...
prije davno sam imao onaj S-A webstar(tm) koji je crko ,svaka slicnost s nickom je namjerna xD
Brzina 1.3 MB/s downloada, i uvati 60-70 KB/s uploada (torrent)
Hmm, ja doma imam iskon ali televizija je od bneta(osnovni paket kabelska) i slika je ka sta i sam kazes - g*vno. Mislis da bi i kod mene funkcioniralo to sa videotekom?

Do kad to traje za jednu kunu, moze kakav info malo o tome? Zvuci mi previse easy
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 05.02.2014., 22:37   #3245
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Hmm, ja doma imam iskon ali televizija je od bneta(osnovni paket kabelska) i slika je ka sta i sam kazes - g*vno. Mislis da bi i kod mene funkcioniralo to sa videotekom?

Do kad to traje za jednu kunu, moze kakav info malo o tome? Zvuci mi previse easy
Evo, samo je trebalo malo prosrčat

Code:
http://www.bnet.hr/sprinternet
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 00:37   #3246
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Govorim o bnet televiziji i tom videoteka haxu da imas digitalu doma, ne treba mi internet.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 09:02   #3247
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
to šljaka ako imas samo analognu kablovsku ? (bez onog njihovog prijemnika - obični 3d paket)
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 09:08   #3248
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Govorim o bnet televiziji i tom videoteka haxu da imas digitalu doma, ne treba mi internet.
Ne možeš imat digitalnu bez digitalnog prijemnika nema tog hax-a. To za kunu je ovo gore donjet će ti albis 8100 njega daju za HD kojeg moraš spojit na internet jer bez njega će ti stalno javljat grešku da nema konekcije sa internetom.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 10:34   #3249
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor webstartm
Inace san zadovoljan sa bnetom...thomson je super, 2 kompa na njemu direkt, lap i 2 smartphona na wifi,sve super ide
btw ruter se placa 30 kn misecno,ali nakon godine je tvoj,i vise neplacas...tako nesto...godine ili dvi,nisan siguran...
Najam routera se plaća 3 godine, ili ga otplatiš jednokratno 500 kn (ukupna cijena najma bi bila 1080kn).
No u bilo kojem slučaju plaćanja tog uređaja, uređaj i dalje ne ostaje tvoj, već vlasništvo Bneta.
To sam se uvjerio kad sam prešao na VIP i gospon mi je komotno uzeo Thompsona od Bneta (jednokratno plaćen) i zamijenio za identičan uređaj od VIP-a (ponovno jednokratno plaćen).
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 10:59   #3250
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Da pitam, dali netko zna sta oni rade sa ruterom/modemo kada netko otkaze uslugu?

Ako bi mi i ostao ruter nakon otkazivanja usluge, vjerovatno bi im ga vratio jer mi netreba
vedran031 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2014., 11:34   #3251
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Dođu preuzeti router. Bnet nikad ne ostavlja router za sobom.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 11:44   #3252
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Da pitam, dali netko zna sta oni rade sa ruterom/modemo kada netko otkaze uslugu?

Ako bi mi i ostao ruter nakon otkazivanja usluge, vjerovatno bi im ga vratio jer mi netreba
Bilo bi ti dobro da ga vratiš jer uprotivnom ti dođe fino uplatnica sa 500kunića za nevraćenu opremu(koja realno ne vrijedi ni 100kn).
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 12:01   #3253
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Krivo sam se izrazio, mislio sam dali ga oni dalje daju na koristenje nekom drugom korisniku, rastavljaju pa uzimaju dijelove ili prodaju negdje dalje (npr odlagalistu el. dijelova)?
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 19:45   #3254
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ovo oko analognog i digitalnog tva
znaci,ima san analogni smece signal, narucia videoteku i dobia digitalni signal.
To je islo tako da sam u jednom centru vidia štand bneta, i neka studentica radila, objasnia joj problem i ona rekla da ima caka da narucis videoteku,koja je 1kn , i aktiviraju ti je...
a da bi ima videoteku mora ti doc spojit 2 uredjaja da imas digitalni signal,i samim time i digitalne sve programe
to sam i napravia
sad iman kraj tva 2 uredjaja ,i u sobi router...uredjaji neznam koji su niti kako je to pospajano, vidia sam samo da ide hdmi kabel iz uredjaja u tv
film nikad nisan narucia,niti cu,a iman digitalni signal

a sad,jel to jos funkcionira il ne, stvarno neznam...
mozda su skuzili da takav proces zaobilazi obaveznu kupovinu prosironog paketa,pa su to ukinili...
ja sam to napravio prije cca 1.5-2 miseca
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 18:09   #3255
trnavausrcu
Premium
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Pa gdje si vidio tu akciju videoteka za 1kn u osnovnom paketu? Mislim da videoteku mozes uzet samo ako imas prosireni paket
trnavausrcu je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 18:30   #3256
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Krivo sam se izrazio, mislio sam dali ga oni dalje daju na koristenje nekom drugom korisniku, rastavljaju pa uzimaju dijelove ili prodaju negdje dalje (npr odlagalistu el. dijelova)?
A ovisi oni ga uzmu pa tamo ispitaju jel valja itd. pa ako valja ide dalje čini mi se, Pogotovo ako se radi o onim TTmicro njih sam i ja u početku znao dobivat rabljene vidiš na njemu već požutio sav onaj sivi vrh, također i 261 verzija isto crni je imao ogrebotinu napred, a izvadio ga frajer iz vrečice sve fino upakirano.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2014., 05:04   #3257
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor trnavausrcu Pregled postova
Pa gdje si vidio tu akciju videoteka za 1kn u osnovnom paketu? Mislim da videoteku mozes uzet samo ako imas prosireni paket
Kazem ti,nisam je ja nigdi vidio, nego sam na standu bneta pitao da ocu digitalni signal, ona se razvezala kako trebam uzeti prosireni paket, ja rekao da necu i pitao jeli ima neki drugi nacin...ona stala,misli, i kaze mozete narucit videoteku za 1kn i po defultu dobijate digitalni signal, jer je on potreban da bi imali videoteku...
to je sve sta ja znan...
isprintala ugovor,potpisa...racun i dalje dolazi isti, cca 250 kn, dig i videoteka su tu i rade flawless

mozda nema "sluzbeno" takve opcije, ali valjda se mozes dogovorit sa tim studentima po standovima da smuljaju nest
sad, zasto bi ti napravili takvu uslugu, neznam ,al ova studentica je...
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2014., 09:58   #3258
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Dali si morao produzit ugovor? posto je meni istekao, a nebih zelio novi potpisivat
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2014., 11:44   #3259
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
ne moraš produžiti ugovor, ali ta caka više ne pali jer su u bnetu to prokužili..radim tamo pa znam došlo je od toga da se korisnike zvalo za tu videoteku, na to da se više nikome ne daje, osim ako nemaš 3D paket
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2014., 12:16   #3260
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
znači ako imam 3d paket onda vrijedi ta fora?
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2014., 13:12   #3261
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Dali si morao produzit ugovor? posto je meni istekao, a nebih zelio novi potpisivat
mislim da se produzio jos 24 mjeseca, ali meni u st bnet je najbolji tako da bih svakako potpisao novi ugovor

Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
ne moraš produžiti ugovor, ali ta caka više ne pali jer su u bnetu to prokužili..radim tamo pa znam došlo je od toga da se korisnike zvalo za tu videoteku, na to da se više nikome ne daje, osim ako nemaš 3D paket
Ja imam 3D paket ,tako moguce je da radi shema idalje sa onima koji imaju 3D paket
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2014., 18:11   #3262
trnavausrcu
Premium
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
ne moraš produžiti ugovor, ali ta caka više ne pali jer su u bnetu to prokužili..radim tamo pa znam došlo je od toga da se korisnike zvalo za tu videoteku, na to da se više nikome ne daje, osim ako nemaš 3D paket
Prosvjetli nas onda dali postoji nova fora za dobit digitalni signal, ili barem ako uzmem prosireni jel moguce na vise TVa gledat taj digitalni.
Glupo mi je placat prosireni za svaki TV u kuci
trnavausrcu je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2014., 19:17   #3263
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor trnavausrcu Pregled postova
Prosvjetli nas onda dali postoji nova fora za dobit digitalni signal, ili barem ako uzmem prosireni jel moguce na vise TVa gledat taj digitalni.
Glupo mi je placat prosireni za svaki TV u kuci
Nije moguće moraš još jedan risiver uzet da bi mogao na drugom televizor gledat digitalni signal, a to ti je još 20ak kn gore mjesečno.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 13:45   #3264
ipa
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Split
Postovi: 113
B.net jedan stan-priključak ( coax ) - dali su miguća dva neovisna internet priključk

Dakle kao u naslovu
Ja sam spojio u jedan stan sa jednim coax dva neovisna bnet interneta i to radi
E sad interesira me dali zbog toga može bit kakvih problema
Svaki ruter je dobio svoju ip adresu javnu koje su različite
Stan mi je jedan do drugog i ovako mi je zgodnije da su oba u jednom stanu
Pozz
ipa je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 15:54   #3265
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Jel netko zna da li je normalno da ispitivač kad ga prislonim na antenu izvađenu iz risivera koja ide iz ove male utičnice od b.neta svijetli tj. ima male struje u njoj.

EDIT:
Normalno je da u anteni ima malo struje, al na priključku za antenu na risiveru nesmije bit.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 10.02.2014. u 17:06.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 18:10   #3266
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Nije normalno!
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 22:44   #3267
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
znači ako imam 3d paket onda vrijedi ta fora?
tako je, svi 3D korisnici dobiju besplatno..i to čak mislim da ubuduće samo novi korisnici, ali nisam siguran

Citiraj:
Autor trnavausrcu Pregled postova
Prosvjetli nas onda dali postoji nova fora za dobit digitalni signal, ili barem ako uzmem prosireni jel moguce na vise TVa gledat taj digitalni.
Glupo mi je placat prosireni za svaki TV u kuci
Moraš imati prošireni za digitalni signal...ili neki od HD paketa ili pak HBO..provjerit ću idući tjedan još pa ako saznam šta javim

Zadnje izmijenjeno od: hedgehog. 09.02.2014. u 22:51.
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 09:12   #3268
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
tako je, svi 3D korisnici dobiju besplatno..i to čak mislim da ubuduće samo novi korisnici, ali nisam siguran
http://www.bnet.hr/televizija/intera...izija#?of=tab2

to se može ovdje naručiti, znači uzeti samo videoteku?
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 09:56   #3269
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Evo da dojavim znači oni koji imaju problem u vezi whatsapp, viber, hangouts aplikacija na smartphone-ima koje nakon nekog vremena izgube konekciju te ih ili morate swipe-at(izbacit iz memorije) ili isključit i uključit wifi da bi opet proradile. Tehničari znaju za taj problem, ako ćete ić prijavit grešku reći će vam da nisu još imali puno takvih dojava u vezi tog problem ili čak uopće, no znajte da jesu, samo ignoriraju to. Rečeno mi je da je pitanje hoće to ikad i popravit nije ih briga baš za taj problem. Čak su mi i sami tehničari(ne jedan već njih 5-6) rekli da im to nije važno makar se to i njima dešava na njihovim smartphone-ima kao i ljudima koji tamo rade i spajaju se preko wifi-a. Pa eto da upozorim buduće korisnike šta ih čeka ako ste intenzivan korisnik nekih od navedenih aplikacija koje na t-com-u, optimi i amisu normalno rade tj. push notification očito ima normalan neki razmak refresh-a i aplikacije ne "umru" nakon cca. 20min screen off time-a, dok kod b.net-a to prolazi kroz dva server i nešto je očito loše iskonfigurirano što se tog tiče.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 10.02.2014. u 15:02.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 16:02   #3270
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
http://www.bnet.hr/televizija/intera...izija#?of=tab2

to se može ovdje naručiti, znači uzeti samo videoteku?
Ako tek uzimaš Bnet dobit ćeš ju odmah.. Ako si postojeći zovi info pa ih pitaj da ti ju dodijele ako to još pali..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na