Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2014., 17:28   #3211
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Dobro se sjecas, takav problem nastaje samo ako koristis Carnet uslugu preko B.Net linije...
Tebi, uz bilokoji B.Net-ov router, treba samo da tvoj router koji ces koristit za svoju mrezu ima WAN port.
Što je WAN port?

Zašto će mi dva routera?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 17:42   #3212
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Što je WAN port?
Zašto će mi dva routera?
Nakon sto cijelo vrijeme pricas da ti je lakse imati dva routera nego samo jedan, postavis takvo pitanje?
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Jednostavnije mi je spojiti na njih vlastiti access point koji je već podešen i ništa ne moram intervenirati što se wlana tiče...
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Ne znam daje li b.net normalan router u kojeg mogu ubosti svoj dobar stari access point i istovremeno imati internet na svim spravama...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2014., 17:46   #3213
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
access point i router nisu iste stvari

router samo "ruta" promet po mreži i on bi trebao imati WAN port
access point daje pristup na wlan i obično ima samo jedan LAN port
a wireless router je obično kombinacija routera, access pointa i switcha

@Valley7 vjerojatno misli na to da na ruteru od providera ugasi wlan i ušteka svoj AP na kojem je podešena wireless mreža.
to je praktično, ali praktičnije je da se koristi providerov ruter u bridged modu, a ti imaš svoj ruter koji je iskonfiguriran, nešto tako smo pričali u drugoj temi na mrežama

Zadnje izmijenjeno od: domis. 08.01.2014. u 17:53.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 17:58   #3214
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Nakon sto cijelo vrijeme pricas da ti je lakse imati dva routera nego samo jedan, postavis takvo pitanje?
Ali access point je samo "antena" koja se uštekava u LAN ulaz i daje mu bežićnu sposobnost... To nije router koji se brine o internetu. To je samo sredstvo za prenošenje podataka, kao što je i običan kabel također sredstvo za prenošenje podataka...

Barem ja to tako vjerujem... Ne snalazim se najbolje sa tim stvarima i sad ste me zbunili...

Ajmo zaboraviti cijelu ovu priču gore i pojednostaviti sve... Pitanje je bilo ovakvo: daje li b.net router koji je po svojim "sposobnostima" jednak t-comovom routeru?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 18:35   #3215
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Ako od njih trazis skuplji wireless model, onda takvi imaju iste mogucnosti i sposobnosti.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 19:15   #3216
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Heh, moj bed, malo sam pobrkao stvari
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 19:47   #3217
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
1 - Nalazite se u krivoj temi, vidi naslov.

2 -
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Pitanje je bilo ovakvo: daje li b.net router koji je po svojim "sposobnostima" jednak t-comovom routeru?
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ako od njih trazis skuplji wireless model, onda takvi imaju iste mogucnosti i sposobnosti.
Da, ali,
kod B.neta je biser da ništa ne možeš sam promjeniti / postaviti sam nego moraš zvati njihov support pa tražiti da to odrade daljinski i to "ako hoće" to napraviti.
Dakle, uzmeš skuplji uređaj (kolega poviše kaže 30 Kn) i onda još moraš molit / tražit ako hoćeš promijeniti tip ili pass SVOJE wireles mreže
Puno je pametnije uzeti "osnovni" uređaj za 15 Kn mjesečno a ako ti treba spojiti više kompova i/ili wireless onda kupiš svoj wireles router i nikome se ne moliš.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 20:10   #3218
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Ovo sto kazes nije bas tocno, tj nije tocno za Zagreb, jer na routerim koje tu daju (3 koja sam sam konfigurirao) mozes mijenjat lozinke i postavke za bezicnu mrezu.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 20:16   #3219
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Na B.netu ??
Onda su napokon složili sw kako bog zapovjeda.
Prije nisu davali pristup običnom (l)useru jer im je u istom "nivou" bio tab sa podacima za VoIp a to svi operateri skrivaju ko zmija noge i pametuju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 20:25   #3220
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Također mogu mjenjati pass od wireless (osijek Thomson TCW750-4)
vedran031 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2014., 20:52   #3221
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Na B.netu ??
Onda su napokon složili sw kako bog zapovjeda.
Prije nisu davali pristup običnom (l)useru jer im je u istom "nivou" bio tab sa podacima za VoIp a to svi operateri skrivaju ko zmija noge i pametuju.
I BNet prije 3 godine, i VIP ove godine - na routerima se sve može mijenjati.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 20:53   #3222
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Mogo si mjenjat na svima: cisco epc2425, thomson twg850-4, onaj atlanta cisco i na ovom novom cisco epc3925. Samo recimo user i pass ne možeš i to je to.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2014., 12:45   #3223
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Imao sam b.net 3d i sad sam se prebacio na 1.d. došao mi račun za prošli mjesec s 700 kuna za neku nevraćenu tv opremu? mogu li to stornirati ako sad vratim?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2014., 12:47   #3224
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Nazovi onaj njihov 0800 13 12 i tražit odjel za račune pa pitat ako vratiš dal to možeš stonirat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 15:55   #3225
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Upravo vidjeh službenu informaciju da po defaultu daju najobičniji šugavi modem na kojeg se može nakačiti samo jedno računalo...

A ako hoću normalan router sa 4 LAN izlaza i wlanom, to je dodatnih 30 kn mjesečno, što je previše. Tako da ništa, ta njihova politika je deal breaker...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 15:59   #3226
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Upravo vidjeh službenu informaciju da po defaultu daju najobičniji šugavi modem na kojeg se može nakačiti samo jedno računalo...

A ako hoću normalan router sa 4 LAN izlaza i wlanom, to je dodatnih 30 kn mjesečno, što je previše. Tako da ništa, ta njihova politika je deal breaker...

kupiš
http://www.edigital.hr/Router/TP-Lin...ps-p29744.html
i riješio si sve...
__________________


mef je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 16:13   #3227
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Nabavis si router sa Wan portom i rijesis stvar, nakon 4 mjeseca nemas vise tlaku od 30 kn

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 19.01.2014. u 16:56.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 16:13   #3228
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor mef Pregled postova
Ne piše koliko ima LAN izlaza...

A i nejasno mi je koliko se zapravo isplati prelazak na b.net. Sada imam t-konj od 5 mbita i 15 gb prometa, što mi je uvijek bilo i više nego dovoljno za moje potrebe.

Osim toga, ako ću prelazit, prelazit ću samo na internet za početak. Telefon mora i dalje ostati na t-konju, barem dok nas opet ne počnu silovati sa prelaskom na onu "novu tehniku", što smo već odbili i od tada nas više ne diraju već godinu dana.

Dakle, najveće pitanje jeste koliko mi se stvarno isplati b.net. Ne da mi se kupovati router i sve to radi samo 50 kn razlike u računu.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 16:22   #3229
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Ne piše koliko ima LAN izlaza...

A i nejasno mi je koliko se zapravo isplati prelazak na b.net. Sada imam t-konj od 5 mbita i 15 gb prometa, što mi je uvijek bilo i više nego dovoljno za moje potrebe.

Osim toga, ako ću prelazit, prelazit ću samo na internet za početak. Telefon mora i dalje ostati na t-konju, barem dok nas opet ne počnu silovati sa prelaskom na onu "novu tehniku", što smo već odbili i od tada nas više ne diraju već godinu dana.

Dakle, najveće pitanje jeste koliko mi se stvarno isplati b.net. Ne da mi se kupovati router i sve to radi samo 50 kn razlike u računu.

ima 4 lan porta , a da li ti se isplati prelazit , to ti moraš malo "proguglat" i razmislit , nitko ne može znati tvoje potrebe , u globalu je bnet povoljniji , a da li je kvalitetniji , ovisi o kvartu , gradu...
__________________


mef je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 16:27   #3230
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor mef Pregled postova
ima 4 lan porta , a da li ti se isplati prelazit , to ti moraš malo "proguglat" i razmislit , nitko ne može znati tvoje potrebe , u globalu je bnet povoljniji , a da li je kvalitetniji , ovisi o kvartu , gradu...
Pa sad mi je internet 100 kn mjesečno.

Ne znam nudi li b.net išta bolje za tu paru.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 16:30   #3231
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
__________________


mef je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 16:44   #3232
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
I kaj s tim?

Nego, zbunjuje me ovo za brzinu: "od 3/0,25 do 6/0,50 Mbps"

Kolika je brzina na kraju za osnovni flat internet?

Znam da postavljam djetinjasta pitanja, no ne mogu se snaći na toj njihovoj stranici jer je pomalo kaotična.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 16:48   #3233
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Download: od 3 Mbit do 6 Mbit
Upload: od 0,25 Mbit do 0,50 Mbit

Moraju tako oglasavati brzine radi HAKOM-a, dakle placas 6 Mbit ali ti moraju minimalno isporuciti 3 Mbit.
Isto kao sto sada kod T-Coma imas od 2 Mbit od 4 Mbit. Placas 4 Mbit ali ti T-Com mora isporuciti minimalno 2 Mbit.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 18:49   #3234
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Download: od 3 Mbit do 6 Mbit
Upload: od 0,25 Mbit do 0,50 Mbit

Moraju tako oglasavati brzine radi HAKOM-a, dakle placas 6 Mbit ali ti moraju minimalno isporuciti 3 Mbit.
Isto kao sto sada kod T-Coma imas od 2 Mbit od 4 Mbit. Placas 4 Mbit ali ti T-Com mora isporuciti minimalno 2 Mbit.
Mh... Brzine mi i dalje ostaju otprilike iste kao i sada, no uštede nema nikakve. Naprotiv, to što moram kupovati router je definitivni turn off.

Jedino je pozitivno što dobim flat, ali to mi realno uopće ne treba. Stoga ostajem tu gdje jesam.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2014., 21:26   #3235
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ako u stanu gdje je proveden bnet prikljucak ( znaci treba samo spojiti uređaj i aktivirati uslugu), treba li potpisivati ugovor na 24 mjeseca? Moze li se nekako uzeti mjesec za mjesec, ili 6 mjeseci bez onih bolesnih placanja prikljucenja?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2014., 23:31   #3236
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mislim da ne mozes bez ugovora za 1kn. Jedino da ih nazoves ili odes do nekog prodajnog mjesta pa ih probas uzicati prikljucak za 1kn bez ugovorne obaveze .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2014., 23:42   #3237
stopalo9
Premium
 
stopalo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 763
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Ako u stanu gdje je proveden bnet prikljucak ( znaci treba samo spojiti uređaj i aktivirati uslugu), treba li potpisivati ugovor na 24 mjeseca? Moze li se nekako uzeti mjesec za mjesec, ili 6 mjeseci bez onih bolesnih placanja prikljucenja?
moras potpisati na 24 mjeseca ili ako zelis bez ugovorne obaveze to ces morat platiti 1000 i nes kn
stopalo9 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 00:42   #3238
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Mislim da sam pronasao rjesenje- na njuskalu ima par ljudi koji ''prodaju'' svoj ugovor jer su uzeli ugovor pa se sele gdje nema bneta, ja ga uzmem za 0 kuna i nastavim pretplatu ako mi ugovor pase (a taman ima jedan do 9. mjeseca). Ako sam nesto previdio, ukazite mi na to
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 20:47   #3239
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Pozdrav ekipa, možda malo glupo pitanjce, ali probat ću.

Dakle imam Bnet 3D uslugu, internet mi je povezan na način da imam običan ADSL modem s jednim LAN portom (ona stara Atlanta ili tako nešto), te se prijenos vrši powerline adapterom dvije sobe dalje di se nalazi stolni komp i imam plaćenu brzinu od 20 Mbita, s čime sam sasvim zadovoljan, jer sa raznim wireless riješenjima sam se namučio ali nikako nisam uspio dobit plaćenu brzinu (u idealnom slučaju 10-12 Mbita).
E, sad, pošto bi htio što bolje iskoristiti postojeću lan mrežu osim interneta, da li je moguće TV signal (analogni paket) streamati putem lan mreže direktno na komp, ili se to isključivo može RF antenskim kabelom?

Zahvaljujem!
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 21:11   #3240
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Roby86 Pregled postova
Pozdrav ekipa, možda malo glupo pitanjce, ali probat ću.

Dakle imam Bnet 3D uslugu, internet mi je povezan na način da imam običan ADSL modem s jednim LAN portom (ona stara Atlanta ili tako nešto), te se prijenos vrši powerline adapterom dvije sobe dalje di se nalazi stolni komp i imam plaćenu brzinu od 20 Mbita, s čime sam sasvim zadovoljan, jer sa raznim wireless riješenjima sam se namučio ali nikako nisam uspio dobit plaćenu brzinu (u idealnom slučaju 10-12 Mbita).
E, sad, pošto bi htio što bolje iskoristiti postojeću lan mrežu osim interneta, da li je moguće TV signal (analogni paket) streamati putem lan mreže direktno na komp, ili se to isključivo može RF antenskim kabelom?

Zahvaljujem!
Samo putem koaksijalnog kabla(antenskog kabla) možeš analogni signal dobit, drukčije ne.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na