Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2011., 02:13   #1
roby124
Registered User
 
roby124's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
HP ekran otišao ili...?

Pozdrav!

Dobio sam pred koji dan Hp laptop da vidim što mu ne valja. Sve što sam čuo je da ekran "titra".

I tako ja otvorim laptop i upalim ga, a ono ništa... normalno radi... reko ostavit ću ga jedno vrijeme neka radi otvoren da vidim...

Nakon 10 min se okrenem prema njemu, a ono kao neka fleka na ekranu svakvih boja kao da je netko screensaver postavio... primim laptop i sve normalno odjednom...

Zakrenem ja malo ekran, kad ono havarija - javljaju se crte, trake, titra sve... pustim ja to tako jedno vrijeme i ono se samo od sebe smiri, ali slika i dalje nije dobra, ili je tamna ili svjetla.

Reko idem krenut od najjednostavnijeg. Otvorim gornji dio laptopa, ištekam konektor koji je uključen u lcd i vratim ga natrag... Upalim kad ono isti simpomi...

Primim samo lcd u ruke i mičem ga lagano u svim smjerovima bez da se ekran piga... ništa se ne događa.... lagano pigam ekran, kad eto opet onih crta, traka, titranja i slično.

I nebudi lijen, otvorim i donji dio laptopa i isključim i uključim vga konektor sa matične i usput provjerim konektore na inverteru od lcda.

Upalim laptop, kad ono isto i dalje. Primim opet lcd u ruke, pigam ga i slika se unormali.

Moje mišljenje bi bilo da je sami lcd zaslužan za to s obzirom da mogu micati i dirati flat kabel koji ulazi u lcd koliko hoću, ali ništa se ne događa.

Jel netko imao sličan slučaj? Dali je moguće da se sami lcd tako ponaša? Da ne kažem gospođi da je ekran, a ono nešto sasvim drugo (makar neznam što bi drugo moglo biti, ali zna se ona: 2 glave su pametnije od 1).

Hvala unaprijed!

Zadnje izmijenjeno od: roby124. 29.12.2011. u 03:20.
roby124 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 06:18   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Spoji lap na vanjski ekran preko vga porta. Ako daje dobru sliku, oonda je do ekrana lapa. Ako je i tamo slika loša, onda je do grafe.
A mogao si reći i koji je HP u pitanju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2011., 09:25   #3
roby124
Registered User
 
roby124's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
U žurbi sam to pisao pa sam zaboravio.

Radi se o Hp 6910p modelu sa 14.1''.

Spojio sam ga na monitor i normalna je slika, što je i logično jer se ova titranja i smetnje javljaju prilikom laganog savijanja ekrana dok je izvan svog kucista.
roby124 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 16:35   #4
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Moze biti da ti flat pokvaren. Pogotovo ako se svasta desava kad mices ekran gore dolje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 17:04   #5
roby124
Registered User
 
roby124's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Flat bi rekao da nije.

Otvorio sam gordnji dio laptopa gdje je lcd, izvadio lcd iz kućišta i jedino što ima su 2 kablića koji idu u donji dio laptopa.

Držim u zraku lcd i pomičem ga lijevo desno, gore dole, zakrećem, ALI bez da savijam ekran i ništa se ne događa. Mislim da bi se u tom slučaju počela slika gubit...

Isto tako kada mrdam po flat kablu, a ne savijam ekran, ništa se ne događa.
roby124 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 17:24   #6
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
LCD je tu odapeo garant.
ebay, uzmes novi, spojiš i amen.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na