Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2011., 02:22   #1
stsonic
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 65
(riješeno) BIOS ne očitava hard disk

Pozdrav... Evo iman problem pa ako neko ima rješenje nek slobodno javi...

Znači radim na kompu, komp se smrzne, resetiran ga i od tada neće da se upali. Javlja mi se nvidia boot agent, šta mi je bilo čudno pa odo u bios provjerit šta ne štima. Sistemski hard disk mi uopće ne očitava, samo ovaj drugi hard koji mi služi kao storage. Riječ je o seagate sata disku 320gb, šta je manje bitno, jer san provjeria sve kablove, sve živo išteka i spojia nanovo, i nikako da očita disk u biosu. Nakon toga instaliran windowse na ovaj drugi storage disk i evo javljan se ovde... Pošto san pokuša sve s kablovima, vadia bateriju s matične, drka po biosu, pretpostavljam da je krepa disk... Pitanje je vjerojatno uzaludno, al trudin se bit optimist jer san ima bitnih stvari na njemu, jeli ikako moguće osposobit ga ili bar vratit podatke kad je već toliko "zajebana" situacija? Ako je, ko se bavi s tim i di se mogu javit?
stsonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 08:55   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Ako ga BIOS ne očitava, onda je riknuo. Obzirom da je u pitanju Seagate, ništa čudno. Možda još imaš važeću garanciju pa da ti ga zamijene. btw, traži WD ili Samsung.
Za povrat podataka: Helpdisc (računaj da je to prilično skup sport!).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2011., 12:10   #3
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
Talking

Ne postoji disk koji se neće pokvariti, proizvođač sa time nema nikakve veze.
http://support.seagate.com/customer/...ion.jsp?form=1
Samo si uneseš serisku oznaku diskla i vidiš imaš li garanciju kod proizvođaća.
Seriski broj ćeš najlakše pronaći sa http://crystalmark.info/software/Cry...o/index-e.html .
hardflat je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 13:47   #4
Ico
Premium
 
Ico's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako ga BIOS ne očitava, onda je riknuo. Obzirom da je u pitanju Seagate, ništa čudno. Možda još imaš važeću garanciju pa da ti ga zamijene. btw, traži WD ili Samsung.
Za povrat podataka: Helpdisc (računaj da je to prilično skup sport!).
Iskreno, ne mora biti skup sport.
Pogledaj DataSector spasavanje podataka.
__________________
Data recovery expert
Ico je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 16:17   #5
stsonic
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 65
Ekipa hvala na odgovorima... Eto većinom ste potvrdili ono šta san i mislia u vezi diska... šta je izvrtia, izvrtia je Garancija nula bodova... A ovo s vraćanjem podataka je dosta dobra i korisna stvar šta nude neke firme, al za studenta u financijskom rasulu je ipak izvan dometa A prižalit ću i ja izgubljene podatke

EDIT: @hardflat

Hard je bia u prike, da san mu da proba spojit na svoju matičnu i naravno ne radi... Vratia mi ga ima 2 ure i otiša san na ove stranice šta si napisa, i utipka sve one serijske brojeve itd... piše da ima jamstvo proizvođača još 2 miseca (ipak je 36 miseci a ne 24 koliko san mislia)... sad triba vidit šta će bit s tim. fala na linkovima asu, a i ostalima na odgovorima
MOŽE LOCK

Zadnje izmijenjeno od: stsonic. 23.12.2011. u 20:46.
stsonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na