Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2011., 12:12   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Rockstar koalicija ubija Android?

Vrlo zanimljiva pričica
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 12:26   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,311
Duboko sam uvjeren da bi i Android ekipa, pogotovo Samsung, imali brdo kontratužbi za Rockstarovce. Još ako bi im prestali isporučivati komponente, ovi bi mogli slobodno ključ u bravu nekoliko mjeseci. Jest da bi to Samsungu bili gubici, ali ovima još veći jer Sami radi samo dio dijelova za mob i on kao cjelina košta puno više. Poznato je da izrada iP4 košta manje od 200$, a on se prodaje za 500$. Sami bi izgubio svojih 50$ od dijelova, a Apple 300$ profita!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2011., 12:43   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
I onda neka mi netko kaže da patenti na ovakve stvari ne šalju industriju u kontra smjeru. Najveća nedavna komedija je bila sa multitouchom koji je apple jako loosely patentirao u US and A.

Nekako je moje osobno mišljenje (nemam sada sve činjenice kod sebe na pregled) da od svih tih gluposti na tržištu je upravo google najviše imun.
  Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 12:48   #4
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nekako je moje osobno mišljenje (nemam sada sve činjenice kod sebe na pregled) da od svih tih gluposti na tržištu je upravo google najviše imun.
Pa baš i nije:

Citiraj:
Google clearly won't go down without a fight, nor will its handset partners. But if the intellectual property pressure grows too great, the Android coalition may be rendered unable to compete.

The situation is highly unusual, due to a number of reasons. First, Google itself is the subject of antitrust scrutiny on reports that it abused its dominant Android position to bully service providers. Second, the case represents a situation in which small players are able to team up and legally damage a clear-cut market leader -- a relative rarity.

Thus Google -- which of late has become viewed as a bully of sorts -- finds the tables turned, and finds itself a clear victim.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 13:12   #5
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Mislim da se uvelike podcjenjuje google u ovom scenariju. Kompanije su u stanju promjeniti strane "za tren", a nove kompanije mogu iskoristiti situaciju da se zajedno sa googleom ubace u "spor" te one same izvuku korist iz ovoga. Tu je naravno cijela druga strana medalje koja ovisi o tome kako će se EK ili US ponijeti prema ovome.

Microsoft koji nije HW manufacturer (kao ni Apple) bi mogli jako puno izgubiti ako će ići glavom kroz zid. Ne moram ni pričati koliko je jedan Južnokorejski div Samsung solo imun.

Anyway. Sam članak je pun polu-informacija pa treba vidjeti kaj će od toga biti na kraju. Očekujem da od toga ne bu nikaj vrijedno spomena bilo.
  Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 15:13   #6
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja mislim da ni Google ni ekipa koja radi Android mobitele nisu ozbiljno shvacali ili ne shvacaju tuzbe od strane ovog udruzenja ili pojedinih kompanija iz Rockstara.

Da je Google smatrao da mu nortelovi patenti s vremenom u rukama konkurencije mogu nastetit, iskesirao bi vece pare i kupio ih sam. I onda ako bi on krenuo dalje u nametanje svoje velicine s globalnim udjelom Andrioda ili ubiranjem para od licenci na patente javilo bi se neko regularno tijelo stopiralo sve i pocelo Google oznacavat kao monopolistu.

Isto tako je Samsung bio voljan platit 10$ po uredaju na osnovu one M$ tuzbe uz uvijet da mu M$ dade jacu povezanost sa Phone 7 OS-om kojeg Samsung takodjer radi. U biti, ruka-ruku mije. Samsungu iz jedne kese van, iz druge unutra.

Andriod tabor za sad konkurenciju gleda kao kad se prvi put pojavi komarac u sobi. Jedno vrijeme je iritantan al ne cinite nista dok vam ne dopi*di i opalite ga novinama. Vjerujem da i Google sam, a posebice dok se poveze sa svojim Andriod partnerima zna "mahat novinama", tuzit i lobirat u svoju korist jer njemu i Andriod ekipi su to pare koje nece samo tako napustit.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 16:15   #7
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Vrlo zanimljiva pričica
smijesna prica, pogotovo za apple koji putem iOSa zaraduje xy puta vise od googla s androidom.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 17:41   #8
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Evo, nova tuzba Apple-a protiv HTC-a. Apple poceo nastupat po onoj: "sve vas bum tuzil".
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 23:00   #9
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ah, tužbe u IT branši i natezanja oko patenata su stvarno novost... svake godine ih se tisuće i tisuće povlače po sudovima.
Microsoft sudjeluje u toliko parnica da valjda zapošljavaju više odvjetnika nego programera.

Inače, ne volim ovakve 'vijesti' jer se većinom svode na tračeve i svakakve teorije razno-raznih novinara i 'stručnih' analitičara.

Daleko smo mi smrtnici od bilo kakvog poimanja poslovanja i vođenja politike takvih divovskih kompanija.
Secirati takve firme po nekakvim forumima, pričati šta bi oni trebali napraviti, gdje su pogriješili, čega se trebaju bojati, šta misle i sl. je u najmanju ruku - smiješno.

To su firme koje imaju cijelu mašineriju ljudi koji analiziraju tržište i svaki potez koji planiraju napraviti, i to se radi godinama unaprijed, proračunato, iscrpno i dugotrajno.
Tako da, razni članci po portalima su 1% onoga što stvarno znamo o politici gdje se okreću milijarde.

Sve te firme su međusobno povezane, umrežene, ovise jedni o drugima, neki su jaki softverski, neki hardverski, a neki i jedno i drugo.
Da Samsung ima nekih ozbiljnih problema sa Microsoftom ne bi sigurno ugrađivali Windows Phone OS u svoje mobitele i sl. situacije.

Svi oni imaju neke zavrzlame ali i svima im je zajedničko da su gladni para, a nekad su pare veće ako su u simbiozi i ako kradu ideje jedni od drugih.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2011., 01:07   #10
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Koje pi**e da mogu tuzili bi te za zrak koji dises.
Kao nisu dovoljno bogati, pa hrebem vam malter koliko moras bit bogat da ti bude dosta

Nije ni cudo da je kriza i da bu ostala kad se samo zarada gleda, jedino me tjesi da svi (jos) zivimo na istom planetu i da ce mo svi placat istu kaznu zbog ljudske grabezljivosti.
A Steve Jobs-a cu kad ga drugi put sretnem ispljuvat (verbalno) ma koliko god da je bolestan i star, a i ti Bill Gates se pazi ako se ides kupat oko Plitvica

Odo na godislji dok jos mogu, pozdrav sa moraaaaaa
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2011., 15:08   #11
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Oraclova "Android Java" tužba se topi ko led na suncu, još ni jedan patentni zahtjev im nije prošao skroz, a većina je odbijena. Pa su sad, kao i M$, krenuli na proizvođače telefona direktno.
HTC je kupio VIA-inu S3 grafiku da zagorča Apple-u život, pa ovi predostrožno tužili za još 5 patentnih zahtjeva .

Zadnje izmijenjeno od: stef. 15.07.2011. u 15:15.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 17:37   #12
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
ako ubiju android jel mogu ja onda od ms-a trazit da mi u zamjenu daju win7 (ili od apla ajfon) mobitel jer s ovim vise nista ne mogu? :-p
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:44   #13
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 02:22   #14
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Hahahaha

Pročitao ova dva patenta. Znači, sa tim patentima apple pretty much ima pravo na sve konzole, elektroničke uređaje koji procesiraju bilo koji tip podataka, koji se uključuju u druge uređaji te zapravo ima patent na internet.

Ali, niš me ne čudi. USA i patenti su komedija. Baš me zanima kako će se ovo dalje odvijati
  Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 02:37   #15
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Tolko im je do tržišnog udjela i uloge vodećeg na smartphone području, da budu odvjetnici dokazali kak je Apple patentiral Isusa i Boga. Svijet nije postojal prije 2007. i prvog iPhone modela.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2011., 12:28   #16
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Tolko im je do tržišnog udjela i uloge vodećeg na smartphone području, da budu odvjetnici dokazali kak je Apple patentiral Isusa i Boga. Svijet nije postojal prije 2007. i prvog iPhone modela.
[sarcasm]
sorry, ali svijet nije postojal prije Jobs-a. On je bio toliko milostiv i pun sazaljenja jer nemamo prave telefone, pa nam je 2007. predstavil svoj model idealnog i savrsenog telefona nazvanog iPhone.
ne zaboravimo naravno prije toga i iPod-e, iMac-e i cijelu ostali iErgelu

ma, stevo klanjam ti se

[/sarcasm]
domis je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2011., 12:42   #17
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Prava izumitelja se moraju štiti ali patentni sustav u obliku kojem je jednostavno mora nestati jer inače će budućnost biti gadna. Velike firme će zarađivati na malima bez da išta rade (vid samo MS i HTC/Samsung slučaj) a male firmice će propadati jer neće biti drugog izbora. Kapitalizam u ovom obliku smrdi.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2011., 18:42   #18
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,311
A i sama politika patentiranja je zaqrac. Pogotovo u Americi. Nekada je patent bio nešto konkretno, a danas sa svim tim programima i obrada podataka, mo'š patentirat svaku glupost. Teoretski bi mogao patentirati disanje ljudi i to naplaćivati. Nedavno je neka žena napravila nešto slično, ali je izjavila da to neće naplaćivati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2011., 13:49   #19
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Evo, Apple dobio tužbu. (link)
Da su pametniji bi patentirali telefonski numpad, ubirali bi i harač od "dumbphone" segmenta. /sarcasm off
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 16:05   #20
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
McG je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 16:22   #21
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ovo me podsjeća na onu ženu koja je patentirala disanje
  Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 17:16   #22
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
a cuj, mene to podsjeca na onu zensku koja je stavila sunce pod svoje vlasnistvo
http://www.independent.co.uk/environ...n-2146291.html

inace, kaj ces...ima se, potplacuje se
domis je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2011., 16:45   #23
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Mislim da si je Apple samo navukao negativan publicitet. Nije da ću zbog toga što nema Samsungovog pada odmah ići kupiti iPad/iPhone/iPivo... Ionako mi je draži Android...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2011., 17:11   #24
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Oprosti ali kakav negativni publicitet? Imaš više fanova po novinama koji doslovno svršavaju (nema bolje riječi) na svaku sitnicu koja dolazi od njih i stavljaju na naslovnicu, a ovakve vijesti se stavljaju u drugi plan ili ne objavljuju
  Reply With Quote
Staro 14.09.2011., 19:00   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,311
Koliko sam čitao, Apple je pobjedio u Njemačkoj, ali je to za njega Pirova pobjeda. Naime, sud je zabranio prodaju tableta putem Samsung Germany distribucijske mreže, ali nije zabranio prodaju. U praksi to znači da prodavačima u Njemačkoj tablete može dilati Samsung Netherlands ili bilo koje druge zemlje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2011., 19:31   #26
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Oprosti ali kakav negativni publicitet? Imaš više fanova po novinama koji doslovno svršavaju (nema bolje riječi) na svaku sitnicu koja dolazi od njih i stavljaju na naslovnicu, a ovakve vijesti se stavljaju u drugi plan ili ne objavljuju
Ja kad vidin ovo nebi pogotov uzeo GayPhone i GayPad.

Gadi mi se Apple u ovom smislu, ponašaju se kao da su alfa i omega.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2011., 22:48   #27
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Apple Looks to Kill Samsung's Android Tablets and Phones in Britain - glavno da su se smijali Nokiji kak nema konkurentan proizvod, pa živi od sudskih sporova.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2011., 00:35   #28
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Evo, nova tuzba Apple-a protiv HTC-a. Apple poceo nastupat po onoj: "sve vas bum tuzil".
Kak ono ide pjesma:
"Tužil bum suseda svoga! Tužil bum i samog Boga!
I na kraju ko ga je*e, tužil bum i samog sebe"

Da bar ti retardi iz Applea u novi iOS stave widgete tak da ih MS i Google mogu tužit
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2011., 18:09   #29
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,311
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2011., 23:42   #30
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Očito je da su u apple, google i samsung tajne službe ubacile zagorce.
Jer sve je krenulo tak da budu svi se tužili!

Kaj je je, štef je napravil revoluciju, složil je solidan stroj za ono vrijeme, a njegov marketing je obavil posel pre dobro, zato cijeli svijet i zna za i-phone!
dio ga mrzi a dio obožava...
bez obzira na sve, koristi se masovno.
I sad kad su svi ostali krenuli tim putem ali sa manjim otporom kaj se softwarea i ograničenja tiče ovima u appleu to smeta...
jbg, kaj nisu patenitirali sve i otkupili prava za sve patente koje su ujedinili u svojim proizvodima.
sad ošla baba s kolačima a chuck norris se zaposlil u HTC-u...

kak je sve to krenulo vratili se bumo na nokiu
Mephsto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na