Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2019., 10:35   #1
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Kratki "bljesak" na monitoru nakon instalacije Win10

pozz, možda malo nejasan naslov ali slituacija je slijedeća;

nedavno instalirao Win10 64 na staru konfu jer sam ubacio SSD Kingston.

Win je uredno pobrao drivere sa neta kako i treba.

dogodi se "random" kratki bijeli bljesak na monitoru, kao da su driveri u pitanju mada sam instalirao zanjde sa nvidia stranice.
Komp nije imao tih problema sa Win7.

ovih par igara koje imam uredno radi. komp se ne smrzava ili chrasha, nemam BSOD.

EDIT - nisam stavio pod "moj komp" ništa pa ću ovdje popisat što imam:

CPU AMD 955BE
MB gigabyte 990XA
16GB RAM
nVidia 750 GTX Ti

OS Win 10 x64
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 11:28   #2
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Vidim da kažeš da ti sve radi
U čemu je točno problem ?
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2019., 11:30   #3
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
u tom kratkom flashu..iritira a nije se događao ranije.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 11:33   #4
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
ako se samo jednom desio, ja bih zanemario, ako je učestalo, onda tražit i kopat uzrok
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 12:23   #5
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
u tom kratkom flashu..iritira a nije se događao ranije.

To se događalo i kod mene i na kompu od cure nakon predzadnjeg updejta...tak da je to do winsa vjerojatno
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan

Zadnje izmijenjeno od: matrix30zg. 09.04.2019. u 20:02.
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 13:03   #6
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
ma događa se nasumično...bez obzira na opterećenje proca ili grafe... možda 2x u sat vremena
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 13:09   #7
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
stavi neke starije drivere za test, recimo 399.24
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 13:37   #8
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ma događa se nasumično...bez obzira na opterećenje proca ili grafe... možda 2x u sat vremena
Kao sto rekoh na dva kompa se desava isto...no nakon instalacije novog updejta win10 toga vise nema...
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 19:19   #9
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Taj blijesak nastaje zato jer GPU driver crasha i onda ga operativni restarta. Ponekad može spasit fumble, ponekad ne može. Ako može, vidiš taj bljesak na momenat. Ponekad, dok se restarta driver, izgube se privremeno neke "napredije" vizualne postavke, kao transparent glass i one gluposti. Na mojoj prethodnoj grafičkoj bi i ventilator u tom momentu malo popizdio i počeo izvoditi vragolije.

Problem može biti do softwarea (drivera odnosno operativnog) ili hardwarea, a ja bih, kao i drugi ovdje, tipovao na software. Također je moguće i da instalacija drivera nije baš uspjela od prve, pa da imaš neku kombinaciju starih i novih drivera.

Ja, recimo, nemam naviku trčat ko budala na svaki GPU driver update jer su me dovoljno puta sprcali da mi to postane neugdono. Momentalno sam na 419.35, i kada sam nedavno prešao .67 počela su se događati razna čudesa pa sam se vratio lijepo na .35.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 19:36   #10
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
ma kak sam reko, komp (win) su si sami uzeli driver tijekom instalacije. nisam forsirao ni najnovije ni neke stare. u međuvremenu komp se updejto na 1805 verziju (il tak nekek po sjećanju).

al kak "sony 55x9005" (mamutarka) veli bude probo sa nekim starijima
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2019., 19:40   #11
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Taj blijesak nastaje zato jer GPU driver crasha i onda ga operativni restarta. Ponekad može spasit fumble, ponekad ne može. Ako može, vidiš taj bljesak na momenat. Ponekad, dok se restarta driver, izgube se privremeno neke "napredije" vizualne postavke, kao transparent glass i one gluposti. Na mojoj prethodnoj grafičkoj bi i ventilator u tom momentu malo popizdio i počeo izvoditi vragolije.

Problem može biti do softwarea (drivera odnosno operativnog) ili hardwarea, a ja bih, kao i drugi ovdje, tipovao na software. Također je moguće i da instalacija drivera nije baš uspjela od prve, pa da imaš neku kombinaciju starih i novih drivera.

Ja, recimo, nemam naviku trčat ko budala na svaki GPU driver update jer su me dovoljno puta sprcali da mi to postane neugdono. Momentalno sam na 419.35, i kada sam nedavno prešao .67 počela su se događati razna čudesa pa sam se vratio lijepo na .35.
Ja pricam jedno vi tupite drugo...dakle na konfi iz moj komp se to pocelo desavat prije mjesec dana,nakon tog nekog proljetnog azuriranja win10...ultrakratki random bljesak...mislio sam da je do drivera od ati grafe ali nije jer sam stavio i nove i stare i opet isto. Nakon zadnjeg updejta samog win 10 prije 2 dana taj bljesak je nestao...isto identicno se desilo na kompu od cure a ona ima staru kramu gdje je gpu na maticnoj i isto nakon azuriranja win 10 prije dva dana taj bljesak je nestao...
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 19:46   #12
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
ma nebi pravio ja tolku galamu ovdje al pitam za savjet da možda grafa nije na izdahu pa da me ne iznenadi.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 19:53   #13
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ma nebi pravio ja tolku galamu ovdje al pitam za savjet da možda grafa nije na izdahu pa da me ne iznenadi.


https://www.reddit.com/r/chrome/comm...latest_update/

Koliko ja znam grafa kad rikava ili kad ima problema sa driverima,slika se srusi odnosno zacrni na sekundu dve i pojavi se poruka driver crash ili tipa nesto toga,bar se ati tako ponasa
Kod tebe je slucaj kao da se neki bljesak munje desi na stotinku sekunde koji mozes vidjet samo ako gledas u monitor,bar je tako kod mene slucaj bio...
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 00:17   #14
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Citiraj:
Autor matrix30zg Pregled postova
Ja pricam jedno vi tupite drugo...
Da sam se tebi obraćao, pa ajde, ne bih ništa rekao. Ali ovo stvarno smisla nema.


Za taj crash možeš i ne moraš dobiti obavijest, nemam pojma o čemu to ovisi. Znao sam kod AMDa dobit i ne dobit, kod Nvidie zadnji put nisam dobio nikakvu obavijest (u vidu popupa "driver has crashed but has recovered"). U svakom slučaju, ako je crash u pitanju mora biti logirano u event logu.
Što se tiče trajanja tog događaja, rekao bih da to ovisi o brzini samog računala. Može se ekran zacrniti, ali i ne mora. Može se i rezolucija ponekad izbananirat. To se tako makar ponaša na legacy softwareu, ne znam za Windows 10.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 11.04.2019. u 00:23.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 10:31   #15
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
kod mene nema nikakvih obavijesti ni ništa...
sad pratim da vidim hoće li prestat nakon nekog updejta.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 19:23   #16
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Da sam se tebi obraćao, pa ajde, ne bih ništa rekao. Ali ovo stvarno smisla nema.


Za taj crash možeš i ne moraš dobiti obavijest, nemam pojma o čemu to ovisi. Znao sam kod AMDa dobit i ne dobit, kod Nvidie zadnji put nisam dobio nikakvu obavijest (u vidu popupa "driver has crashed but has recovered"). U svakom slučaju, ako je crash u pitanju mora biti logirano u event logu.
Što se tiče trajanja tog događaja, rekao bih da to ovisi o brzini samog računala. Može se ekran zacrniti, ali i ne mora. Može se i rezolucija ponekad izbananirat. To se tako makar ponaša na legacy softwareu, ne znam za Windows 10.
Naravno da nema smisla kad ti pises o grafi koja ima problema sa driverima a ja pisem o problemu kojeg covjek ima...uglavnom nebitno vise jer ja sam iznio rjesenje koje je meni pomoglo pod uvjetom da se radi o tom bljesku koji sam ja imao a i puno drugih ljudi nakon azuriranja win10
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 21:07   #17
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Daj čitaj malo s razumijevanjem. Ti si opisao svoje iskustvo (koje je limitarno na taj jedan slučaj sa windows 10, izgleda) dok sam ja opisao ono što znam po vlastitom iskustvu. U čemu je problem?
Nisam se tebi obraćao, već početnom posteru. iznio sam informacije koje se mogu uzeti ili ostaviti kakve jesu. Liječi frustracije negdje drugdje.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 21:48   #18
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Daj čitaj malo s razumijevanjem. Ti si opisao svoje iskustvo (koje je limitarno na taj jedan slučaj sa windows 10, izgleda) dok sam ja opisao ono što znam po vlastitom iskustvu. U čemu je problem?
Nisam se tebi obraćao, već početnom posteru. iznio sam informacije koje se mogu uzeti ili ostaviti kakve jesu. Liječi frustracije negdje drugdje.
Frustracije su ocito u tvojoj glavi jer ako ne znas citat a vjerojatno ne znas, ja sam isto opisao svoj problem ili ti iskustvo koje sam imao kao i on a sto ustvari i nije problem ili iskustvo jer problem,odnosno iskustvo je nestalo samo od sebe nakon azuriranja win 10...a ako te muci ovo sto pisem onda idi na bug forum jer ti ovakvim pisanjem to vise prilici...
Isprika sto ignoriram tvoje informacije,mozda si u pravu,mozda nisi kao i ja a ako smo kolegi quazar912 pomogli u rjesenju problema onda super
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan

Zadnje izmijenjeno od: matrix30zg. 11.04.2019. u 22:22.
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na