Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2014., 17:28   #1
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
(riješeno) ATI HD 5450 problem

radi se o hd 5450 512mb od xfx,flešao sam novi bios od saphira i otišla,nemogu više uć u windows
da li mogu stavit možda u drugi komp na drugi pcie utor pa onda flashat ponovno,jel se to može i kako
esc je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2014., 18:33   #2
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Mozes i ako imas onboard grafiku. Predpostavljam da ne mozes doci do PCI (ne PCIE) kartice nigdje jer ja imam jednu samo za ovakve slucajeve, ali u biti isto je.
Cijeli guide imas tu: http://www.overclock.net/t/593427/ho...led-bios-flash
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2014., 18:41   #3
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
neću to radit da nebi još više oštetio ovu 7950...
Ako hoćeš javi mi se u inbox i ja ću ti poslat poštom ovu hd5450 pa je probaj popravit i flashat ponovno bios...meni koliko se čini na techpower ni nema xfx vga biosa za tu karticu...imaju samo za 1gb memorije...treba tražit koji paše
Javi se pa ti je šaljem,netražim je natrag,našao sam na oglasu drugu hd5450,nadam se da će bit ispravna
esc je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2014., 20:27   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
inace ti je kod fleshanja biosa pozeljno da imas jednu sa strane PCI graficku, ja ih zato doma imam "samo" 5 komada, naravno S3 Virge - KLIK.

takoder, ako zelis, javljam se i ja za prefleshavanje. meni iskreno nije jos niti jedna ni atijevka niti nvidija krepala kod fleshanja pa da sam morao ici sa S3, ali za sve postoji prvi put .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2014., 21:21   #5
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
može javi se i pošaljem ti grafičku,ja neznam jel uopće ispravna dokraja,uglavnom prilikom 2D rada je sve ok u windowsima,može se gledat video na youtube ali recimo kad pokrenem filmić 1080p na crt monitoru 1024x768 onda su nekakvi trzaji ekrana,pa kasnije se znaju pojaviti i sitni artefakti i slično
ja sam flešao sa atiwinflash,još sam našao sapphire 5450 512mb bios i bome ju taj uj*** ,čudno ako nevalja da ga je prihvatio
recimo ako flasham svoju sapphire hd7950 druge biose uopće ne prihvaća čak i ako su od sapphira,prihvati samo bios za točno taj isti model

Zadnje izmijenjeno od: esc. 27.04.2014. u 21:28.
esc je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2014., 17:13   #6
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Burko,jesi stigao šta napravit?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2014., 21:19   #7
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
erm........ ne jos .

daj mi neka dva dana praznog hoda i mirnog sna, plus volje da razbucam jednu kantu da uguram ovu grafu i napravim bootabilni usb sa atijevim flashom, javim odmah rezultate .

ali kako rekoh - svakako javim, nemas brige. jednostavno nemam volje se posvetiti par sati na to jer nemam vremena i zivaca, nemam mogucnosti se posvetiti tome, a da me nesto drugo ne kopka/trazi paznju. nadam se da razumijes........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2014., 23:25   #8
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
erm........ ne jos .

daj mi neka dva dana praznog hoda i mirnog sna, plus volje da razbucam jednu kantu da uguram ovu grafu i napravim bootabilni usb sa atijevim flashom, javim odmah rezultate .

ali kako rekoh - svakako javim, nemas brige. jednostavno nemam volje se posvetiti par sati na to jer nemam vremena i zivaca, nemam mogucnosti se posvetiti tome, a da me nesto drugo ne kopka/trazi paznju. nadam se da razumijes........
ok,nema žurbe...koliko mi se čini ako flešanje i uspije bit će potrebna i pećnica ili zagrijavanje,mislim da nije ispravna...ova sadašnja 5450 je skoro ista(ima samo 1gb memorije za razliku od ove xfx koja ima 512mb) ali ova bez ikakvih trzanja i artefakata vrti 1080p video
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2014., 08:07   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
jest vremena proslo, ali da javim kako je nocas flashanje uspjelo iz prve i graficka je nakon grdih artefakta izbacila napokon - normalnu sliku. na kraju je bilo flashanje na slijepo jer (valjda) ploca na kojoj sam sve imao spojeno ne zeli dati na dva razlicita adaptera istodobno sliku, tj S3 virge kada se spoji monitor na nju - daje sliku. ali automatski 5450 - ne radi, ne radi uopce jer ju atiflash - ne vidi . obrnuto isto vrijedi, kada upalim komp sa spojenim monitorom na 5450, onda samo ona daje sliku, dok S3 - no signal.

pa posto sam bio 100% siguran da je boot stick napravljen kako treba sa atiflash-om i dobijenim bios rom-om od autora teme, sve je islo na slijepo . fino atiflash.exe -f -p 0 HD5450.rom -> ENTER i sacekao kojih par minuta. inace, slika je toliko bila razbucana sa artefaktima da ono, nema sanse da se ista vidi sta tocno pise .

lupio ctrl alt del, sljedeca slika je bila najurednija slika post screena kompa na kojem sam to radio, uredno se digli vindozeri, graficka dobila svoj rom nazad i sljaka .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na