Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2014., 23:14   #1
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
koja je moja temp. CPU-a ?


e sad . sumnjam u zadnje vrijeme na pregrijavanje CPUa jer sam imao neki random BSOD koji mi je davao error report da bi mogao bit CPU kao overheat . to nije 100 % sigurno ali opet , išao sam provjerit . prvo me onaj HWinfo zbunio sa ogromnim temperaturama , dolazeći i do 93 C , oni kao packages . a sad što je to ? jel baš to jesu jezgre procesora ili ? jer AIDA64extreme i speedfan pokazuju puno manje ... a sad , muka je što i speedfan mi malo čudan , zašto pokazuje tri neke temperature . jedino u čemu se slažu približno programi je GPU heat ... neznam kolika je njoj neka preporučena temperatura , ali mislim da je ok . iako pokazuje speedfan da je kao malo jače zagrijana , ali grafičke i jesu takve po prirodi koliko znam pa se puno i ne brinem .

tako eto , ko se više razumije u ovo jel mi može objasnit koje brojke gledam baš one najvažnije kritične , koje pokazuju CPU temperaturu a ne nešto drugo i kojem programu/ima Vi najviše vjerujete ?!



i ako ima kakve veze , ugrađen je dodatni , kao jači cooler na procesor ... jer ovaj moj procesor sam čitao ima kao problema da se zagrijava a i kao stock AMDovi baš i ne hlade kak spada cooleri ( ili to samo baš ovaj moj nesretnik ) ...

što je sve u crvenoj boji , zelenoj i plavoj ?
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2014., 01:34   #2
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
proc ti na 50% zauzeća zakucava na max. 86° a ovdje: http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldo...0A8-5600K.html
piše da mu je max. radna temp. 74°. taj proc ima i integriranu grafulju i jedna od stavki je njena temperatura. koliko vidim senzori ti malo luduju od pokazivanja temp. do brzine ventova. vidi imaš li noviji bios za mbo, moguće rješava problem sa točnošću senzora
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2014., 13:34   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Mislim da te zbunjuje šta ovi novi apu / složenci imaju / mogu imati x temp senzora pa tako imaš:
- temp svake jezgre (Core1 - 4)
- temp cijelog "paketa" - recimo to tako cijelog apu
- temp grafe u apu

- onda imaš temp mobo
- temp u hdd
- temp u diskretnoj grafi (R7 200)

Sad je pitanje šta i kako čita pojedini program, ako cijeli "paket" i je na 70 ºC i više (provjera prst metodom), to nije dobro,
jeli upaljena ona cpu fan automatika i ako imaš opciju (nisam sad gledao manual) da postaviš max. "željenu" temp cpu (npr. 60 ºC).
Možda hladnjak cpu - a ne leži baš najbolje a to će isto pokazati prst metoda, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2014., 15:35   #4
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mislim da te zbunjuje šta ovi novi apu / složenci imaju / mogu imati x temp senzora pa tako imaš:
- temp svake jezgre (Core1 - 4)
- temp cijelog "paketa" - recimo to tako cijelog apu
- temp grafe u apu

- onda imaš temp mobo
- temp u hdd
- temp u diskretnoj grafi (R7 200)

Sad je pitanje šta i kako čita pojedini program, ako cijeli "paket" i je na 70 ºC i više (provjera prst metodom), to nije dobro,
jeli upaljena ona cpu fan automatika i ako imaš opciju (nisam sad gledao manual) da postaviš max. "željenu" temp cpu (npr. 60 ºC).
Možda hladnjak cpu - a ne leži baš najbolje a to će isto pokazati prst metoda, ...
a ne smijem otvarat pc zbog naljepnice garancije . sutra cu mobo stavit najnoviji software pa cu vidit kako senzori onda rade jer trenutno mislim da je sve to krivo i bezveze . di se pogleda to za cpu fan automatiku ?
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2014., 15:39   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
A di drugo nego u Bios - u, ujedno i tu imaš prikaz temp, rpm, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2014., 02:49   #6
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A di drugo nego u Bios - u, ujedno i tu imaš prikaz temp, rpm, ...


evo jel to to ? meni je onaj vražji UEFI jel se zove jelda ...

no danas budem instalirao za matičnu pa onda popalim još jednom programe pa da vidim onda šta se događa pa javim ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2014., 03:27   #7
kreatinko
Premium
Moj komp
 
kreatinko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Najbolje je instalirati neki program od samoga proizvođača matične ploče ! Na sestrinom PCu (A10 5800K) sam se dosta mučio dok sam pronašao program koji prikazuje točne temperature(HWinfo,HWmonitor,Speedfan) sve dok nisam instalirao ASRockov program koji ih točno očitava
kreatinko je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2014., 14:23   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
@Bull_the_Great
Da, to je to,
uzmi manual i pročitaj koje su razlike među gotovim "Q-Fan Profile" - ima, sada ti je Standard,
možda ti pomogne slijedeći "žešči", malo više buke / rpm ali zato hladniji cpu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na