Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2018., 01:45   #38821
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Možda mu uopće staklo ne pada nego je polijepio utore na karoseriji da bude brži
šjor bertone u sridu... čovjek hoće ići još brže i sad se sprdate s njim
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 01:52   #38822
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ako nije gužva parkiranje je ok, nebi ni ja ferrari ostavio da mi ga baba lupi ko da je kartonska kutija
This... Nakon svega što su mi babetine i budale napravili vratima na autu, iskreno, lakše bi mi bilo da ga netko ključem namjerno odere jer sam parkirao preko dva mjesta, nego da i dalje bezobzirno lupaju vratima. Disclaimer: uvijek, uvijek, uvijek parkiram unutar jednog mjesta, al da imam nov neoštećen auto, bome bih razmislio dal bi ga u polupraznoj garaži ili parkingu parkirao na jedno mjesto ili preko dva...

Desna su mi lakirana prije godinu dana, parkiram ga uvijek desnom stranom uz zid ili na kraj parkinga, i svejedno su ga već triput lupili. Lijeva vrata i bok auta kao da su iz rata došli, em su ogrebani, em udubljeni.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 01:56   #38823
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni to nije jasno fakat... jebote imaš dvije linije i ONE JOB.

zašto?!?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 02:00   #38824
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Preteško je rukom primit vrata da ne udare ili da se ne trljaju uz drugi auto? Ne znam?

Danas sam na Mostu slobode doživio da me 6-7-8 autiju ne želi pustit u gužvi, gibali smo se puževim korakom. Samo sam htio zaobići nekoliko autiju koji su stvorili gužvetinu u lijevoj traci pa se vratit nazad u svoju traku gdje je bilo hrpa prostora i umjesto da smo svi kulturni i divni, žmigao sam prva 3 auta i krenuo polako u desnu traku na silu jer očito ne ide drugačije, da bi se još 3-4 progurala nos na guzicu auta ispred, a još jedan uz njegovo trubljenje. (Ne)kultura na razini.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 02:06   #38825
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
uvijek, ali uvijek pustim auto ispred sebe da izađe... pogoto ako je vozačica, danas sam čak i pozdrav dobio od iste.

doduše na 10ms jer mora držat volan, ali sam utvratio pozdrav
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 02:11   #38826
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
uvijek, ali uvijek pustim auto ispred sebe da izađe... pogoto ako je vozačica, danas sam čak i pozdrav dobio od iste.

doduše na 10ms jer mora držat volan, ali sam utvratio pozdrav
Prati malo koliko će te vozačica pustiti da se uključiš sa sporedne ceste ili da se prestrojiš.
Ima pogled ravno ispred sebe (ili u mobitel) i pravi se da te ne vidi...

Onda kao pješak pogledaj koliko će ti njih stati na zebri.

Već neko vrijeme mi se čini da žene očekuju da ih svi puste, ali one ne moraju nikog.

Svako jutro idem na posao po Horvaćanskoj, pa na Selsku, Savsku i na Prisavlje.
Ono što ekipa izvodi po Selskoj prije skretanja na most...ja bi to vadio iz auta nekad i tukao. Fino se drže krajnje lijeve trake, i onda slijedi masovno ubacivanje desno pred semafor. Jel stvarno tak teško stati i pričekati normalno kao svi drugi ljudi?

A što se onog Ferrarija tiče, dajte ljudi...pa zna čovjek što radi.
Dokazana metoda još u Top Gearu
https://youtu.be/5KiC03_wVjc?t=145
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 22.09.2018. u 02:21.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 02:16   #38827
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Još mi je bolje što svi takvi gledaju isključivo ravno/pravo, kao konji s onim vizirima, da slučajno ne bi uspostavili eye contact s tobom. Kao i kad stanu nasred raskrižja, gledaju u imaginarnu točku drito ispred sebe, da slučajno ne bi doživjeli neugodu.

Puštam svakog koga mogu na normalan način, uz pokazivanje rukom ili blendanjem - rijetko tko se zahvali.


Neki dan mi je isto tako neki lik u Audiju agresivno doletio u lijevu traku za skretanje lijevo, u kojoj sam čekao 3-4 ture semafora - spušta prozor, maše da mu se maknem, da se može prestrojit i fino skippat red. Moš mislit kako sam ga pustio, prošao sam mu par milimetara od retrovizora. Da smo se dotakli, bilo bi zabavno. Jedva čekam da mi neko zapne za lijevu stranu auta pa da ga prelakiram na osiguranje.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 08:18   #38828
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Samo sam htio zaobići nekoliko autiju koji su stvorili gužvetinu u lijevoj traci pa se vratit nazad u svoju traku gdje je bilo hrpa prostora i umjesto da smo svi kulturni i divni, žmigao sam prva 3 auta i krenuo polako u desnu traku na silu jer očito ne ide drugačije, da bi se još 3-4 progurala nos na guzicu auta ispred, a još jedan uz njegovo trubljenje.
Ja te nebi pustio. Možeš me lupit ali proć nećeš. Samo da budeš svjestan da ima ljudi koji će te zabit u ogradu.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 08:48   #38829
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Možda mu uopće staklo ne pada nego je polijepio utore na karoseriji da bude brži
Jos da napravi i ovaj upgrade

pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 09:13   #38830
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
99% auta na oglasnicima iz uvoza imaju takvu proslost.
Ovo je definitivno isti auto, a na autima vise klase skidaju i vise jer se teze primjete kilometri.
Ali koja je ovo glupost. On na autu starom 11 godina skine na 80,000.. pa nije da je auto imao 300,000 prije, pa skida. Ali definitivno isti auto.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 09:54   #38831
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Nisu to gluposti, to je kazneno djelo.
Dokle god se takve stvari prešutno dozvoljavaju bit će takvih idiota.
Fino kazna 50k € i 6mj. zatvora, pa da vidiš.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 09:55   #38832
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Ja te nebi pustio. Možeš me lupit ali proć nećeš. Samo da budeš svjestan da ima ljudi koji će te zabit u ogradu.
Sve okej. Hvala.

Kad kazem “na silu”, znaci ne cekanje u traci sa zmigavcem nego pomicanje na crtu ili malo preko, jer obicno kad stojis kao “bedak” sa zmigavcem neko vrijeme i puno ljudi prođe kraj tebe, tek onda te nitko neće pustit jer pomisle da si zaboravio izgasit žmigavac. Plus, nismo se vozili 50km/h nego par km/h. Znaci nije da sam kao na zelenom valu stajao, a oni vozili 50km/h, pa kao “nitko me ne zeli pustit”. Guzva je i nastala zbog takvih konja koji ne zele pustit pa se zivciraju, a sami su si krivi. Cim prije me netko zabije u ogradu, tim brze cu spakirat stvari i iselit iz ove karikature od drzave i ljudi.

EDIT: Nisam siguran dal si me dobro razumio. Dvije su trake za ravno, u lijevoj je nastala guzva jer je vise ljudi htjelo skrenuti lijevo na raskrizju i popunila se traka koja se otvara za skretanje. Znaci nije mi namjera bila progurat se ispred ljudi koji cekaju, vec zaobici te koji cekaju i nastavit ravno.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 22.09.2018. u 17:31.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 10:14   #38833
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Prema meni istrijanu purgeri su bili i vise nego tolerantni, nisam cuo trubljenje. Sjecam se slijepog slusanja gugleta i nekih skretanja u krive trake pa vracanje u staru Vidjet cemo sjutra kakav vam je prag tolerancije nakon ljeta. Sto bi rekli, brace yourself!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 11:18   #38834
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Svaki dan u prometu po zg, žene em te ne puste da se uključiš na glavnu u velikom broju slučajeva, em kad ih ti pustiš ne zahvale s rukom. Ali svaki dan imam situaciju, jer se moram uključiti na glavnu cestu par puta. To me tek nedavno počelo smetati. Ta prometna nekultura. Rekao bi omjer 90 posto žena ne zahvali. Kod muških je to možda 30. Jasno kad se trebaju uključit onda te gledaju onako jadno, ranjivo, pokažeš znak ajde uključi se i onda ignore.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 11:44   #38835
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Rekao bi omjer 90 posto žena ne zahvali.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 12:20   #38836
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Prije koji mjesec dolazim na parking ispred zgrade, i parkiram svoj auta pored RS-a. Idem nešto ubaciti u njega, kada baba otvara vrata i nasloni ih komotno na RS-a, i krene da će se uhvatiti za vrata da izađe. Dreknem ja na nju, ona se zaustavi, ja joj kažem da je naslonila vrata na auto, ona kao iz topa "nije", pomakne vrata malo bliže sebi i izađe iz auta. Pokažem joj crticu (koja sam očistio jer nije izašla iz auta...inače bi vrata zastrugala lijepo po boji), i ona meni da nije niti dotaknula...naserem joj da nije problem parkirati se tako, nego da ne može vratima udarati druga auta..baba ništa, još je čujem koji metar dalje kako govori nekome "Ogrebao mu je netko vrata pa mene optužuje"...


...a druga baba koja to radi, slušam je u kafiću kako govori da ne razumije zakon zašto stari ljudi bi trebali ići na liječniki, da ona sve vidi i da zna voziti (u 2 parking mjesta se ne može normalno uparkirati), da je čujem koji dan kasnije kada je uzela neki fiat punto (par mjeseci ga ima) da ona ne shvaća za što su joj koje polugice kod volana
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 12:29   #38837
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Sjetio si me na anegdotu iz centra, uparkiravam se bocno iza neke babe, baba stoji pored njenog auta i gleda me, uparkiram se iz druge ili trece korekcije i izlazim van. U sali govorim "ah, treca sreca, ne znam sta mi je danas". A baba ni pet ni sest "ma ti si jos dobar! Ja se isto tako uparkiravam pa se cesto naslonim na drugi auto iza mene". Gledam ja nju, gleda ona mene, zapamtim auto i tablice i odem. Za pola sata sam isao preparkirati auto. Siva prastara corsa pu-xxx-ij
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 13:20   #38838
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Jeste se natrubili.. možda ima ljudi koje se ne sjete u datom trenutku dignut ruku i mahnut?
A i nije baš da svi imaju ZF Aut. mjenjač pa da mogu vozit samo jednom rukom, neki moraju drugom rukom šaltat
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 13:21   #38839
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Jeste se natrubili.. možda ima ljudi koje se ne sjete u datom trenutku dignut ruku i mahnut?
A i nije baš da svi imaju ZF Aut. mjenjač pa da mogu vozit samo jednom rukom, neki moraju drugom rukom šaltat
Nope, nit ne gledaju , ko zombiji su samo ravno ne dozivljavaju nikog.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 15:18   #38840
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Dali smo im pravo glasa, evo nam sad. Grebu nam aute i ne mašu.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 16:11   #38841
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Jeste se natrubili.. možda ima ljudi koje se ne sjete u datom trenutku dignut ruku i mahnut?
A i nije baš da svi imaju ZF Aut. mjenjač pa da mogu vozit samo jednom rukom, neki moraju drugom rukom šaltat
Kak to misliš ne sjete se? Pa nije da se moraš sjetit datuma rođenja treće žene Henrika 8. Il imaš kulture il nemaš, kraj priče.

Nego, jučer ujutro me skoro zgazio auto na zebri. Debil iz stare vlaške skreće lijevo na ribnjak dok ja prelazim zebru. I on gleda desno na Draškovićevu, ravno i onda po plinu na lijevo. Na mene. Na zebri. Da nisam skočio, valjda bi mi noge polomio. I još me teleće gleda dok mu spominjem pse i roditelje. Kao nije me vidio. A mene 2 metra. Pa tak ga je i tramvaj odozgo mogo razljepit, uopće lijevo nije pogledao.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 16:28   #38842
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Tako mene zrna neka pogodila nazad u branik.

Veli nisam vas vidila, a krenuli sa semafora skupa, ja ispred nje. Pa kud si onda gledala pobogu ako ne vidiš auto od 5 m ispred sebe
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 16:47   #38843
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Hoce to tako, pogotovo kad se ukljucujes na cestu ili kruzni i gledas recimo lijevo i sav fokus ti je lijevo i taman si nasao rupu da se ubacis kadli ono nisi provjerio desno je li pjesacki slobodan ili je kolona u kruznom naglo stala i sl...

Meni se desilo to par puta jer neki doktori nauke stave pjesacki u jednosmjernoj ulici nakon raskrizja, a ne prije. Isto tako, kada dodjes na raskrizje, pregazis zebru jer nema pjesaka, gledas lijevo/desno, hoces krenuti a pjesak koji dodje na zebru umjesto da priceka ili te zaobidje odozada - on krene ispred tebe i stvori ti se niotkud. Bonus points ako ga ne vidis zbog A nosaca
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 16:59   #38844
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Excuses excuses

Zato imaš oci i dvaput se gleda. A ako imaš Aisin mjenjač još jedna stvar manje na koju moraš mislit pri kretanju.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 17:10   #38845
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Malo pomoći molim.
Audi A4, od 2012-2014 gledam, automatik, razmišljam i o benzincu iako radim nekih 30tak km godišnje.
Ima šta posebno na što bi trebao obratiti pozornost?
Planiram u D po auto, svejedno neke strojeve trebam u skorije vrijeme pa sve u paketu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 17:13   #38846
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Shit happens.
Kamoli srece sa imam automatika, tek onda bi razbijao glavu kad ce i hoce li saltat. A tek je li aisin ili zf, ma da ti zila u mozgu prsne :kaboom:
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 17:22   #38847
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Dali smo im pravo glasa, evo nam sad. Grebu nam aute i ne mašu.
Pravom "baji" ogrebotina nije ništa a ni mahat mu ne treba, on odmori na -2m sa 5 bani a ženica kasnije odguli još pola od toga a prvo što napravi je proda njegov ogrebani avto(i kramu iz garaže - bosch flekse, yamahu r1, rezervnu tubrinu od golfa i stari nastavak za spulju dok je stari konj još imao plastike ventilacije u crvenoj boji).


..
Hoću reć, mahanje obavezno.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 17:39   #38848
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Tako mene zrna neka pogodila nazad u branik.

Veli nisam vas vidila, a krenuli sa semafora skupa, ja ispred nje. Pa kud si onda gledala pobogu ako ne vidiš auto od 5 m ispred sebe
Hoce to.

Jednom je tako lik pogodio buraza u mojem starom autu ... izlazi taj lik iz caddyja i kaže: “Oprostite gospon, nisu mi kočnice baš najbolje. Nekad koče, nekad ne.”
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 18:06   #38849
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Malo pomoći molim.
Audi A4, od 2012-2014 gledam, automatik, razmišljam i o benzincu iako radim nekih 30tak km godišnje.
Ima šta posebno na što bi trebao obratiti pozornost?
Planiram u D po auto, svejedno neke strojeve trebam u skorije vrijeme pa sve u paketu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Za uvoz, prvo co2 pa cijena i stanje auta. benzinci do 2012 imaju cvt mjenjač osim quatra i co2 od 140 naviše, 2012 imaš stariju liniju pa je onda nova. Od 2012 imaš TDI ultra modele s niskim co2 pa ubaci u računicu kaj je isplativije.
net je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 18:09   #38850
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Hoce to.

Jednom je tako lik pogodio buraza u mojem starom autu ... izlazi taj lik iz caddyja i kaže: “Oprostite gospon, nisu mi kočnice baš najbolje. Nekad koče, nekad ne.”
Ista stvar prije par mjeseci, u guzvi ono prva, druga brzina i neko me pukne otraga. Izadjem iz auta, pogledam a ono neki hrdjavi auto, dobis tetanus cim ga pogledas.

"joj oprosti kocnice mi nisu najbolje, nekad uopce ne rade"
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na