Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2019., 16:18   #91
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
bio je na 4.6-4.7 ghz, al prije po godine sam radio update biosa, pa je sve na defaultu, nemam volje ni vremena se bavit OC-om, a ne mogu nac sejvane postavke delidan je i tekuci metal na njemu... tako da ga sad ni u loadu ne cujem... al kad dodem kuci prekosutra pa ti javim detalje... iako uvijek idem na sto vecu tisinu, naustrb temperatura, dokle god ne throttla

Aj baš nabaci neke brojeve... Čisto da imamo nekakav info i tu na forumu.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 18:49   #92
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Uzmite 360rad i ventove na 600, pumpa na 800 i necete cuti ama bas nista
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2019., 19:53   #93
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
I iskeširamo jednu dobru 1070-tku za hlađenje, ne?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 20:30   #94
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Ja imao Corsair H115i i prodao ga, razocarali me glasni fanovi na nejeftinom hladjenju (bilo je na 6800K).
Poslije sam uzeo Fractal Design Kelvin S36 za ryzena 1700 i kasnije presao na 8700K, hladjenje je bez problema drzalo intela na 5.2GHz svih 6 jezgri stabilno za gaming. Ne sjecam se avg temperature ali bilo je oko 65. Bilo je necujno.

Trenutno sam na 9900KS i thermaltake floe riing 360, svih 8 jezgri na 5.0 uz 1.30V idle drzi oko 32 stupnja, neki prosjek u gamingu je 55. Max u benchevima dode na 80 stupnjeva. 5.1GHz zahtjeva podizanje voltaze na 1.38V i tu temperature u gamingu kruze oko 65-68, a bench ga zakuca na 95 tako da svaki jaci clock od toga ne moze ohladiti ako cpu ode na 100%. Svce u svemu floe jako lijepo izgleda i tiho i necujno je.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 21:05   #95
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ja imao Corsair H115i i prodao ga, razocarali me glasni fanovi na nejeftinom hladjenju (bilo je na 6800K).
Poslije sam uzeo Fractal Design Kelvin S36 za ryzena 1700 i kasnije presao na 8700K, hladjenje je bez problema drzalo intela na 5.2GHz svih 6 jezgri stabilno za gaming. Ne sjecam se avg temperature ali bilo je oko 65. Bilo je necujno.

Trenutno sam na 9900KS i thermaltake floe riing 360, svih 8 jezgri na 5.0 uz 1.30V idle drzi oko 32 stupnja, neki prosjek u gamingu je 55. Max u benchevima dode na 80 stupnjeva. 5.1GHz zahtjeva podizanje voltaze na 1.38V i tu temperature u gamingu kruze oko 65-68, a bench ga zakuca na 95 tako da svaki jaci clock od toga ne moze ohladiti ako cpu ode na 100%. Svce u svemu floe jako lijepo izgleda i tiho i necujno je.
Za ova fractalova (ali Celsius) sam i čitao sa su zapravo jako dobra AIO rješenja. I da ovaj manji i ne zaostaje baš za ovim većim. Negdje je naveden minus da je mala protočnost ali uz napomenu da to može biti problem tek kod nekih customizacija, tobože ako se ide produživati loop onda to nije dobro.
Corsair mi se gadi i dosta je komentara da je precijenjeno govno. Za NZXT moraš valjda instalirati CAM a to govno voli skupljati i slati podatke pitaj boga ti. Be quiet! što je gore kolega spominjao mi se čini OK ali neki random revjui nisu baš na istoj strani... Enermax , evga, pojma nemam ali ono što je meni cjenovno pristupačno je glasno. Tako da ono - pušing rođo. Pojma nemam što da uzmem ali drago mi je da si i ti spomenuo ovaj fractal Kelvin tj Celsius. Valjda su to ista AIO?
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 21:49   #96
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I iskeširamo jednu dobru 1070-tku za hlađenje, ne?
Je cuj, tisina za 200kn nejde

Ja imam delidani 7700k na 5ghz i ne cujem ga (67c max temp). To sam htio. Dal je kostalo malo? Nije. Ali ista stvar hladi vec treci proc necujno, tako da je meni isplativo Prvi AIO je radio 7 godina god mene tako da nemam bojazni da ce nesto riknut. Prije ce ventovi pocrkat, kao sto i jesu
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 08:55   #97
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Ja imam Kraken X72 ( 360mm ) i ventilatori rade na 500 rpm-a a pumpa na 2000 rpm ( silent profile ) hlađenje jest brutalno i pumpu ne čujem da se vrti.

NZXT je izdao novu verziju CAM software-a verziju 4.0 koja je popravila dosta stvari ispod haube, radi brže i manje zahtjevan. Može se i ugasiti prikupljanje podataka u postavkama. Tko ima Krakena obavezno neka napravi upgrade na 4.0 verziju.
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 10:55   #98
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Da... Što više čitam to sve više naginjem na kupnju 360mm radijatora, upravo onako kako je kolega gore napisao... Vjerojatno će tako i biti, fractal celsius s36, 5 godina garancije, nema RGB-a - bonbončić.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 13:31   #99
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Di vam stanu ti od 360mm meni ni 280 mm gore nestane zbog rama,sprjeda nije navodno dobro jel kao nije dobro za pumpu nedi san procita?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 13:56   #100
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Di vam stanu ti od 360mm meni ni 280 mm gore nestane zbog rama,sprjeda nije navodno dobro jel kao nije dobro za pumpu nedi san procita?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Meni jedino naprijed i stane 360mm a to za pumpu mi nema smisla jer je pumpa na bloku koji ide na cpu pa je njoj zapravo svejedno di je radijator. Barem tako ja razmišljam, a nebi mi bilo prvi puta da sam u krivu. Položaj radijatora ima veze jeli naprijed ili gore https://youtu.be/xNAMxZgvves?t=730

naprijed je bolje
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2019., 14:02   #101
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Meni stane i gore na R5.

A ovo za naprijed, glupost
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 18:30   #102
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

A ovo za naprijed, glupost
Tek sad vidim ovo... Zašto tako misliš?
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 19:05   #103
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ne razumijem što misliš točno, moje "glupost" se odnosilo na ovo da s prednje strane nije dobro. Imam ga u block pa ga ne mogu/želim quote
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 20:14   #104
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Aj baš nabaci neke brojeve... Čisto da imamo nekakav info i tu na forumu.
eo ti temp... room temp. cca. 19c, sve je na defaultu, XMP profil ukljucen


idle temp.
idle



a nakon 25 min stress testa
cpu-load

obrati pozornost na okretaje ventova, kao i pumpe, a stavljena je krivulja..., s tim da kad je OC-an na 4.6 temp budu vise za 10 stupnjeva, uz nesto malo povisenije RPM-ove, kao sam sam prije naveo, primarna mi je tisina u idle, tako i u loadu

CPU i CPU opt. su dva be quiet SW 3 140mm na radijatoru
chassis #2 je be quiet SW 3 120mm, na ispuh iza (ne radi na idleu)
chassis #4 je be quiet SW 3 140mm, ispuh gore (ne radi na idleu)



btw.

Arctic Liquid Freezer II 360 mm, dostava od 13.12, za ravno 800 kn, s nasim pdv-om i postarionom

https://www.caseking.de/en/arctic-li...-wase-408.html

Opera-Snapshot-2019-11-26-202744-www-caseking-de

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 26.11.2019. u 20:29.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 20:51   #105
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne razumijem što misliš točno, moje "glupost" se odnosilo na ovo da s prednje strane nije dobro. Imam ga u block pa ga ne mogu/želim quote
A, mislio sam da se referiraš na moj post pa me je zanimalo ako ti imaš drugačija iskustva ili barem onda linkove.
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
eo ti temp... room temp. cca. 19c, sve je na defaultu, XMP profil ukljucen


idle temp.




a nakon 25 min stress testa


obrati pozornost na okretaje ventova, kao i pumpe, a stavljena je krivulja..., s tim da kad je OC-an na 4.6 temp budu vise za 10 stupnjeva, uz nesto malo povisenije RPM-ove, kao sam sam prije naveo, primarna mi je tisina u idle, tako i u loadu

CPU i CPU opt. su dva be quiet SW 3 140mm na radijatoru
chassis #2 je be quiet SW 3 120mm, na ispuh iza (ne radi na idleu)
chassis #4 je be quiet SW 3 140mm, ispuh gore (ne radi na idleu)



btw.

Arctic Liquid Freezer II 360 mm, dostava od 13.12, za ravno 800 kn, s nasim pdv-om i postarionom

https://www.caseking.de/en/arctic-li...-wase-408.html
E to! Hvala, a ovo za arctic freezer je baš dobra cijena ali ne mogu preći preko one ružne pumpe. Ne quiet nema u 360mm izvedbi?


Edit: sad vidio da ima. Ne znam kako mi je to jutros promaklo...

Edit2: tog nema kod nas? Koliko garancije daje ne quiet?
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...

Zadnje izmijenjeno od: IHrvojeI. 26.11.2019. u 20:57.
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 20:58   #106
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma nemam.
Oba vodena koja sam imao sam imao s prednje strane, pull složen, funkcioniralo bez brige.

Ne znam gdje ću staviti novo vodeno i koji će biti princip, pošto imam gore i ispred mogućnosti za blok.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:04   #107
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
A, mislio sam da se referiraš na moj post pa me je zanimalo ako ti imaš drugačija iskustva ili barem onda linkove.E to! Hvala, a ovo za arctic freezer je baš dobra cijena ali ne mogu preći preko one ružne pumpe. Ne quiet nema u 360mm izvedbi?


Edit: sad vidio da ima. Ne znam kako mi je to jutros promaklo...

Edit2: tog nema kod nas? Koliko garancije daje ne quiet?
meni se cini 3 god, al nisam siguran, al nemas straha punokrvni švabo je to
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:05   #108
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
A, mislio sam da se referiraš na moj post pa me je zanimalo ako ti imaš drugačija iskustva ili barem onda linkove.E to! Hvala, a ovo za arctic freezer je baš dobra cijena ali ne mogu preći preko one ružne pumpe. Ne quiet nema u 360mm izvedbi?


Edit: sad vidio da ima. Ne znam kako mi je to jutros promaklo...
Ako stavis sprijeda vruc zrak ulazi direktno na gpu i ostatak kucista logika kaze da je bolje onda gore?
Ali ako nemas logike onda takve stvari nazivas glupostima i solis nebuloze po tredovima aka spam/nabijanje postova jer eto moze se.
@IHrvojeI Ovaj drugio dio se ne odnosi na tebe.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:13   #109
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Ako stavis sprijeda vruc zrak ulazi direktno na gpu i ostatak kucista logika kaze da je bolje onda gore?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ali onda ti topli zrak hladi radijator ako ga staviš gore pa onda imaš topli proc. A I po drugim komentarit po internetu ljudi su govorili da su im puno bolje temp ako je radijator ispred - što i ima logike. Ali isto tako da je onda i grafička malo toplija ali ništa strašno.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:22   #110
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Ali onda ti topli zrak hladi radijator ako ga staviš gore pa onda imaš topli proc. A I po drugim komentarit po internetu ljudi su govorili da su im puno bolje temp ako je radijator ispred - što i ima logike. Ali isto tako da je onda i grafička malo toplija ali ništa strašno.
Probaj kad ti dode pa javi razlike ,kad je gore ako su ventovi slozeni da izvlace/pusu prema gore kakvo onda zagrijavanje po cpu?
Corsair h100 sam drza sprijeda na starom pc maka sam ga gore onako iz dosade kod ciscenja, na gpu san dobija oko 10c manje temp. koje san najvise primjetio u igrama mislin tada u bf4 .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:26   #111
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Probaj kad ti dode pa javi razlike ,kad je gore ako su ventovi slozeni da izvlace/pusu prema gore kakvo onda puhanje po cpu?
Corsair h100 sam drza sprijeda na starom pc maka sam ga gore onako iz dosade kod ciscenja, na gpu san dobija oko 10c manje temp. koje san najvise primjetio u igrama mislin tada u bf4 .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Neću moći probati kad mi gore ne stane 360 mm radijator, a to što se tiče puhanja.... Pa ako staviš radijator gore, topli zrak ide prema gore, ventovi će puhati topli zrak od grafičke i drugih komponenta po radijatoru.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:35   #112
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Hrvoje, ne zamaraj se s takvim stvarima, vjeruj mi. Prvo, nemaš gdje montirati, drugo s prednje strane je odlično (čak i najbolje).
Probao sam sve moguće kombinacije.

Ovdje se čak vidi da je ispred bolje (12:00min).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:41   #113
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
hahha bitwit rjesenje brzo guglaj problem i nades tipa na yt koji nema veze sa vezom, nemogu placem,meni najbitnije da vise nije glupost jel gore ili dolje sad se vec gugla i trazi imali razlike


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 22:56   #114
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Evo thermaltake stress test, nije skroz necujno, ali tek tolko da se cuje, ostalo mi od nekog ocanja i nikad se ne sjetim nazad u bios da smanjim (sto dokazuje da nije glasno kad me ne dira uopce). Obzirom da je to 8 jezgri na 5.0, ja sam i vise nego zadovoljan. + u sobi je onako skroz toplo sjedit u kratkim rukavima, u stupnjevima nemam pojma ali ima bar 23 i ovo je mjereno nakon 1h gaminga, tako da je sve vec bilo poprilicno ugrijano.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	stress_test_temp.jpg‎
Views:	481
Size:	376.2 kB
ID:	21735   Click image for larger version

Name:	after_stress_Test.jpg‎
Views:	476
Size:	380.9 kB
ID:	21736   Click image for larger version

Name:	i9_setup.jpg‎
Views:	492
Size:	498.6 kB
ID:	21737  
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 23:10   #115
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
hahha bitwit rjesenje brzo guglaj problem i nades tipa na yt koji nema veze sa vezom, nemogu placem,meni najbitnije da vise nije glupost jel gore ili dolje sad se vec gugla i trazi imali razlike


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Places jer ne razumijes osnove fizike il? Nema veze tko je napravio test kad je jednostavna cinjenica da radijator sa prednje strane direktno uvlaci hladni zrak iz vana dok ovaj koji je gore uvlaci zrak iz kucista u kojem je temperatura veca zbog svih komponenata koje unutra griju. Razlike neces vidjeti kad tek upalis komp ili ako ti gpu nije u pogonu, ali nakon kratke gaming sesije ili slicnog razlike postaju osjetne.

Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Evo thermaltake stress test, nije skroz necujno, ali tek tolko da se cuje, ostalo mi od nekog ocanja i nikad se ne sjetim nazad u bios da smanjim (sto dokazuje da nije glasno kad me ne dira uopce). Obzirom da je to 8 jezgri na 5.0, ja sam i vise nego zadovoljan. + u sobi je onako skroz toplo sjedit u kratkim rukavima, u stupnjevima nemam pojma ali ima bar 23 i ovo je mjereno nakon 1h gaminga, tako da je sve vec bilo poprilicno ugrijano.
Aida bas i nije test koji povuce ne znam kolko wata pa su samim time i temp manje nego u ostalim testovima. Kako god bilo to su opet dobre temp za tihi sistem, a pogotovo ako ti je to samo gaming rig.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 00:33   #116
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Kratko i jasno: eksperimentiraj.

U starom kućištu najmanje buke i najbolje temperature CPU i GPU sam imao kad je AIO uvlačilo zrak odozgo prema dolje, a grafa sa blower hladnjakom i jedan 12 cm vent straga izbacivali topli zrak van. Nelogično i neintuitivno, ali eto...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 03:19   #117
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Places jer ne razumijes osnove fizike il? Nema veze tko je napravio test kad je jednostavna cinjenica da radijator sa prednje strane direktno uvlaci hladni zrak iz vana dok ovaj koji je gore uvlaci zrak iz kucista u kojem je temperatura veca zbog svih komponenata koje unutra griju. Razlike neces vidjeti kad tek upalis komp ili ako ti gpu nije u pogonu, ali nakon kratke gaming sesije ili slicnog razlike postaju osjetne.







Aida bas i nije test koji povuce ne znam kolko wata pa su samim time i temp manje nego u ostalim testovima. Kako god bilo to su opet dobre temp za tihi sistem, a pogotovo ako ti je to samo gaming rig.
Fizicaru veliki procitaj prvo sta san napisa i kakvo mi je iskustvo sa spomenutim pa nakon toga mozes dalje bespotrebno solit.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 08:40   #118
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Fizicaru veliki procitaj prvo sta san napisa i kakvo mi je iskustvo sa spomenutim pa nakon toga mozes dalje bespotrebno solit.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Citao sam tvoje "air bender" pothvate bez brige

Ajmo pretpostaviti da ti je u sobi u oba slucaja bila ista sobna temp, da bi se zrak koji prlazi kroz aio tom brzinom zagrijao za desetak stupnjeva ili ti rad mora biti uzaren ili prijenos topline sa rada na zrak mora biti vanserijski, u oba slucaja sam "pomalo" skeptican.

Mislim svako kuciste je drugacije, ali nekakva osnovna pravila postoje pogotovo kod danasnjih kucista sa otvorenom unutrasnjoscu...
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 09:11   #119
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Aida bas i nije test koji povuce ne znam kolko wata pa su samim time i temp manje nego u ostalim testovima. Kako god bilo to su opet dobre temp za tihi sistem, a pogotovo ako ti je to samo gaming rig.
Pitanje;

Ali je dovoljno dobra (čak i teža, čini mi se) da pokaže koje temp možemo očekivati u gejmingu?

Ontopic:

Sad imam dilemu ili be quiet ili s36? Po testovima, be quiet je malo tiši cca 2-3
ali i isto toliko topliji...

https://www.guru3d.com/articles_page..._review,1.html

Fractal ima lijepo sređeno kablovlje koji prolaze kroz cijevi i vode do hub-a koji se nalazi na radijatoru. Tako da imamo samo jedan kabel koji ide sa pumpe u matičnu. E sad, to je plus što se tiće urednosti ali onda nema zasebne kontrole pumpe i ventilatora pa da si nekako naštimaš onako kako tebi paše i protok i brzinu venta... Ne znam koliko je to bitno tj koliku razliku čini u fajntjuningutih pizdarija? 5 godina garancije

Be quiet! 360 ne mogu nigdje naći za prodaju. Kod nas ga nema, na njemačkom amazonu također, computeruniverse nema a tako ni alzashop... Hm.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 09:52   #120
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Pitanje;

Ali je dovoljno dobra (čak i teža, čini mi se) da pokaže koje temp možemo očekivati u gejmingu?

Ontopic:

Sad imam dilemu ili be quiet ili s36? Po testovima, be quiet je malo tiši cca 2-3
ali i isto toliko topliji...

https://www.guru3d.com/articles_page..._review,1.html

Fractal ima lijepo sređeno kablovlje koji prolaze kroz cijevi i vode do hub-a koji se nalazi na radijatoru. Tako da imamo samo jedan kabel koji ide sa pumpe u matičnu. E sad, to je plus što se tiće urednosti ali onda nema zasebne kontrole pumpe i ventilatora pa da si nekako naštimaš onako kako tebi paše i protok i brzinu venta... Ne znam koliko je to bitno tj koliku razliku čini u fajntjuningutih pizdarija? 5 godina garancije

Be quiet! 360 ne mogu nigdje naći za prodaju. Kod nas ga nema, na njemačkom amazonu također, computeruniverse nema a tako ni alzashop... Hm.
Ma naravno da je aida dobar pokazatelj za gaming u nekim naslovima koji posteno upregnu cpu kao sto je jedan bf5.

Koliko je glasan taj s36 si otprilike mozes predociti sa svojim ventilatorima na kucistu posto su jednaki, meni osobno cak i kad se stave na max ~1200 rpm nisu glasni. Blesavo zvuci, ali izmedu ta dva vodena hladenja sto si naveo doslovce mozes birati koji ti je jeftiniji i estetski bolji.
guerra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na