Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2016., 16:38   #3091
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Evo škot ponovno sve rekao.

https://www.youtube.com/watch?v=uN7i1bViOkU
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 18:11   #3092
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Śto se to događa na forumu?
Preporučuju se xfx grafičke!
Sad samo čekam da počnu preporučivati amd proceve za gaming.
Možda sam u zoni sumraka?
Pa bolje i FX 8xxx nego taj i3 krš
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kad je drvoje, xfx hejter kupio xfx onda znaš da su se popravili
True story, zanemarite šta sam je zaminija nakon cca 15 dana za još veći odron...

Sad mi je Gigabyte na crnoj listi, proširili su ciganluk sa matičnih i na grafičke - mark my words peasants (sve manje novijeg hardwera im viđam na recenzijama, sve više "štedim" revizija izbacuju...)

Srića u nesrići da još uvik daju 3 god. gare i ne lipe jamstvene naljepnice, pa im se hardware može "modificirat"
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2016., 18:57   #3093
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Evo škot ponovno sve rekao.

https://www.youtube.com/watch?v=uN7i1bViOkU
zanimljiv video, dzaba im sto su radili jeftinije i brze graficke kad ce netko radije uzet 750ti nego 460 ili 470, to najvise se vidi na stranim grupama po fejsu koliko ima zatucanih ljudi
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 19:14   #3094
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Evo škot ponovno sve rekao.

https://www.youtube.com/watch?v=uN7i1bViOkU
Jeboga otac pa jel mu 32 minute za ovo trebalo

U pravu je za ovo da amd ide na garantiran novac umjesto garantiranog gubitka (velike gpu), ali se malo previše bazirao na steam statistiku. Da je tako tj. da se 1060 prodaje u omjeru 4:1 u odnosu na 480 nebi amd tako dobro prošao u Q2 i pogotovo Q3 marketshareu (i to su mnogo čvršći i konkretniji podaci od steama)

Mislim da to nije baš skroz borba sa vjetrenjačama zbog mindsharea, jer da amd danas ima toliko naprednije gpu kao onda (HD4xxx, HD5xxx i sl.) to bi vjerujem bilo prepoznato od kupaca. Očito onda nisu imali sreće, nekakav usrani period za amd, lošiji imidž, a niti nvidijin mindshare više nije toliko jak kao onda ako je suditi po prodaji. Tj. mislim da danas bolje stoje sa publikom nego onda, ali lošije sa medijima i recenzentima nego onda. Onda je to sve bilo prepoznato (pogledaj taj anandtech npr.)

Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
zanimljiv video, dzaba im sto su radili jeftinije i brze graficke kad ce netko radije uzet 750ti nego 460 ili 470, to najvise se vidi na stranim grupama po fejsu koliko ima zatucanih ljudi
Danas to nije tako izraženo. AMD više nema takav tehnološki leap nad nvidijom kao onda (iako ima u određenim hardverskim stvarima). Jbte di danas nebi prodali duplo manji die size, napredniji proizvodni proces, duplo bolju efikasnost, štajaznam duplo jeftinija i blizu performanse (ovisno o kojima pričamo). Mislim da bi bilo prepoznato itekako

Misim da će mu video o mindshareu biti jeben, dići će sigurno puno prašine. Mada on sa ovakvim predetaljnim i predugačkim videjima nikad neće postati jako popularan youtuber

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 30.11.2016. u 19:51.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 19:20   #3095
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Nvidia je bolja sa tech sajtovima placa im putovanja, ruckove, salju im graficke i ne traze ih nazad, dok Amd na dosta sajtova nije ni poslao graficke. Nije ni cudo da recenzenti preferiraju Nvidiu.
Plus njihov program za igre gdje ti se svaki puta ispred lica vrti nvidia logo koji ne mozes prekinuti, definitivno su jaci u marketingu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 30.11.2016. u 19:26.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 19:35   #3096
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Nvidia je bolja sa tech sajtovima placa im putovanja, ruckove, salju im graficke i ne traze ih nazad, dok Amd na dosta sajtova nije ni poslao graficke. Nije ni cudo da recenzenti preferiraju Nvidiu.
Da to sam dosta primjetio sa youtuberima. Po meni je veći problem što današnji kupac neće otići pogledati pisanu recenziju proper stručnjaka (pcper, anadtech i sl.) nego će prije otići na youtube i pogledati video user vulgarisa kojemu nvidia pošalje đabe flagship svake godine, vode ga po hotelima, roštiljima. Recimo jedan od youtubera (tech of tomorrow) kod gtx 1060 3gb "recenzije" nije uopće znao da ima drugačiju hardversku konfiguraciju od 6gb modela, nego ju je predstavio kao istu gpu sa manje vram. Neprofesionalno i amaterski, ali okladio bi se da je više američana (barem mlađih) pogledalo njegov video nego pročitalo zaključak pisane recenzije iole boljeg hw sitea

S druge strane amd ne da nije poklanjao gpu, nego (kod npr. fury x) nije imao gpu za mnoge jače portale i kanale, pa je birao recenzente, što je dodatno raspizdilo njihov community (a sada znamo i zašto - jer ih nije ni bilo). Jbte pošalju NCIX i linusu DOA fucking grafu

Nvidia ne da bi provjerila dali radi, nego bi i cherry pickala primjerak za oc

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 30.11.2016. u 19:53.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 20:53   #3097
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
AMD-ov marketing je na ispod razine onog iz juge...pa hebote nekad smo i Yugo 45 znali uvalit amerima a ovi ni napredniji proizvod od konkurencije ne znaju prodati i zaraditi na njemu.

Škotu je svaka na mjestu. U prethodnim analizama je zaključio očigledno. Po riječima iz AMD-a za implementaciju Mantle u neki AAA naslov bila bi potrebna dva programera i dva mjeseca rada ako se dobro sjećam. Izračunao je ugrubo koliko bi ih to koštalo, a koštalo bi ih kap u moru u odnosu na gubitak tržišta.
Sad fino radi analizu i koliko je AMD zaradio tj, čak i pušio na gamerskim grafama iako su bile naprednije od konkurencije. I tada su propustili skužiti tržište i ulazak hrpe novpridošlica prilikom buma gaming industrije...i stvarno hrpa njih je kupila nvidiju i kupuje je sve do danas bez obzira na konkurenciju.
Na kraju imamo prevagu tržišta i sve skiuplje grafe i polako ulazak PC gaminga u nekakv elitizam po cijenama ali ne i po kavliteti portova.
Na kraju će entuzijasti sa početka priče preči u konzolaše
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 21:12   #3098
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma popravili su se oni pun kuratz u marketingu zadnju godinu. To im priznaju mnogi (i najveći amd hejter u svemiru Mark Hibben, kome dolaze Seeking Alfa članci na e-mail zna o čem pričam ). Ovo zadnje vodstvo je mnogo skoncetriranije

http://www.forbes.com/sites/patrickm.../#4057045e1f48
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 11:19   #3099
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Čini se da je msi gaming (bio sam iza linkao neki video), ali je cijena uglavnom na strani gtr (mada je trenutno nema po 2200+ kn)
Mislim da je vec receno ali grafa (je super) al zvuci ko raketni motor na full loadu
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 12:02   #3100
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Frend ju je isto morao malo tweakati tj. dosta visok rpm out of the box ima koliko se sjećam (pisao sam davno na temi). Što se tiče tišine vjerojatno je i red devilka tiša od GTR (na dva mjesta su joj veoma nahvalili tišinu), ali ne i po pitanju temperatura i OC
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2016., 12:20   #3101
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Slabo su to u AMD-u osmislili kad svaki model 470/480 moraš tweakat da bi dobro radio. Pritom ne mislim na fan curve, to je do proizvođača, nego na power limit, napon i frekvenciju. Đabe piše na kutiji 1226MHz boost kada u nekim igrama tipa W3 na default postavkama ne može držati ni base clock od nekih 920MHz. Defaultnih 120W je premalo na RX 470. Sve se to da riješiti undervoltanjem i dizanjem power limita, ali zašto bi to neki laik (koji je npr. kupio PC umjesto konzole jer mu je frend tako rekao) trebao raditi? Overclocking se može zaboraviti u nekim igrama jer sa 180W (+50% power limit) ne može držati na stock naponu stock boost clock. Đabe je stabilna na 1350MHz u nekom testu na recimo +70 napona kad u okviru 180W nemoze raditi ni na 1100 sa tim naponom u W3 npr. To je najvjerojatnije produkt AMD-ovog pokušavanja sustizanja nvidie u efikasnosti na papiru. Bitno da piše 120W, a kako zapravo radi sa tih 120W im nije toliko bitno.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 12:30   #3102
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Slabo su to u AMD-u osmislili kad svaki model 470/480 moraš tweakat da bi dobro radio. Pritom ne mislim na fan curve, to je do proizvođača, nego na power limit, napon i frekvenciju.
To je trade mark amd-a, pričao sam isto za procesore. Znači mogu se undervoltat i overclockirati. A za stock clock se mogu brutalno undervoltati (od phenoma pa sve do FX-eva). Možda košta dodatan man hour, a možda to furaju kao feature

Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Defaultnih 120W je premalo na RX 470. Sve se to da riješiti undervoltanjem i dizanjem power limita
Kako je premalo kada uz undervolt (dakle uz manje struje) može držati i veći clock od tvorničkog

Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Overclocking se može zaboraviti u nekim igrama jer sa 180W (+50% power limit) ne može držati na stock naponu stock boost clock.
Nije baš istina. Pisali su dečki, custom modeli ne da drže stock nego drže i overclock frekvenciju uz manju voltažu od tvorničke. U svim igrama non stop
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 12:48   #3103
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nije baš istina. Pisali su dečki, custom modeli ne da drže stock nego drže i overclock frekvenciju uz manju voltažu od tvorničke. U svim igrama non stop
Ne znam, ja sam testirao u W3, to mi je najbitnija igra jer nju najviše igram i stvarno je grafički zahtjevna pa je dobar pokazatelj, ostale još nisam stigao, u njima bi vjerojatno bolje radilo. Uglavnom, +50% power, stock napon, nekih 1000-1100 mhz. Povećavanje frekv. naravno ne mjenja ništa, snižavanje napona diže frekv. Da bi frekv bila stabilna treba spustiti napon toliko da dizanje frekv nije moguce radi stabilnosti čipa. I nije W3 neka žnj igra, AAA title, game of the year, a po mnogima i u dužem periodu, reprezentativna grafika itd.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kako je premalo kada uz undervolt (dakle uz manje struje) može držati i veći clock od tvorničkog
Nisam još isprobao igru u kojoj bez dizanja power limita može držati boost stabilan. Trebam jos koji dan isprobavati.

Zadnje izmijenjeno od: kurc. 01.12.2016. u 13:01.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 13:21   #3104
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A da ti možda temperature target nije limit? Trik je vjerojatno u još poštelavanja, međutim ti sa single fan naravno ne možeš očekivati neki overclock (ako ti je tišina iole mila). Moraš pronaći sweetspot sa voltažom. Tvom modelu bi realno više pasala usporedba sa referentnim rezultatima. Nažalost na netu nema ništa o overclocku tvog single fan modela, a kamoli neki video o držanju boosta

Frend recimo svoju 480 drži koju deseticu preko 1300 (blaži overclock) uz solidan undervolt (i to nije testirao limite, kaže da vjeorjatno može još) uz veću tišinu nego sa stock postavkama. Ne znam sad točno brojke, trebao bi potražiti. Boost kaže non stop na max OC clocku
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 13:46   #3105
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Da, nisam instalirao wattman, odnosno radeon settings, samo najnovije drivere, tako da niti ne znam koji je temp. limit ili target. U MSI AB niti nema tog slidera. Probat ću s time, iako sumnjam da je default temp limit 70C ili niže, na koliko ju drži moj fan profile. 480 ima default tdp na 150W, što je značajno, ako još digneš +50% power limit to je 225W, tako da ima lufta za overclock i stabilan boost.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 13:50   #3106
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Bas se ne kuzil ali ja kad u wattmanu stavim +25power limit mi vrati na 0 asus strix 470!?
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 13:54   #3107
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Koliko sam čuo asus ima više mode-ova, tipa silent, gaming i OC. Možda je do toga, prebaci u OC pa bi trebao zadržati power limit.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 14:02   #3108
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Malo mi nije najjasnije kako taj max temp u wattmanu funkcionira. Recimo krešo za referentnu rx 470 u pce recenziji kaže da je za OC na 1230mhz "bilo potrebno podići maksimalnu temperaturu na 90°C" a onda pogledam graf sa max temperaturama i bude 78C. Uglavnom samo ti to odvrni, ne znači da će i ići do te temperature

Inače tražio sam na yt witchera 3, a da je netko stavio da se vide clockovi za 470 (strava koliko je to rijetkost). Nisam našao neke overclock videje, ali evo primjer jedne 470 da sa stock postavkama tj. out of the box drži max boost u witcheru 3 i to u OC modeu. Dakle radi se o msi gaming

Citiraj:
Core/Memory
  • Boost Clock / Memory Frequency
    1254 MHz / 6700 MHz (OC Mode)
    1242 MHz / 6600 MHz (Gaming Mode)
    1206 MHz / 6600 MHz (Silent Mode)
U ova dva se vidi da je stalno na 1254

https://www.youtube.com/watch?v=Urvy...0pJFO53QbDgiHb

https://www.youtube.com/watch?v=J4lc...DgiHb&index=92

Takva je bila i red devilka 470 u švapskoj recenziji koja je u 99% slučajeva (preko 20 igara) držala max clock u OC modu od 1270mhz (dakle out of the box postavke)

Inače za 480 se daju naći odlični videji gdje drže ogroman overclock preko 1400 mhz non stop u igrama

https://www.youtube.com/watch?v=H2kooAK0nDY

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 01.12.2016. u 14:08.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 14:49   #3109
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Malo mi nije najjasnije kako taj max temp u wattmanu funkcionira. Recimo krešo za referentnu rx 470 u pce recenziji kaže da je za OC na 1230mhz "bilo potrebno podići maksimalnu temperaturu na 90°C" a onda pogledam graf sa max temperaturama i bude 78C. Uglavnom samo ti to odvrni, ne znači da će i ići do te temperature
Dignuo sam temp target u wattmanu, radi isto kao i prije. Boost na stock postavkama oko 900, sa +50 power na 1100, sa undervoltom oko 1200. Ranije sam krivo rekao, ne drži ni sa undervoltom 1226MHz, samo nekada. Tada kad sam to napisao sam bio valjda u nekom manje zahtjevnom dijelu mape. Ne znam kako onda MSI može držati 1250 na stocku, možda OC mode diže power limit, možda ima veze što ta MSI ima 6600Mhz memu, a moja 7000, pa treba više struje. Previše je tu varijabli da bi znao, ali izgleda da ovaj najjeftiniji model 470 nije baš nešto.

Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
Bas se ne kuzil ali ja kad u wattmanu stavim +25power limit mi vrati na 0 asus strix 470!?
Digni temp target na 90, onda ce ostat na +25, ili +50 koliko vec mozes staviti. Tako je meni bilo.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 15:46   #3110
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Istina...tnx....
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 17:40   #3111
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Slabo su to u AMD-u osmislili kad svaki model 470/480 moraš tweakat da bi dobro radio. Pritom ne mislim na fan curve, to je do proizvođača, nego na power limit, napon i frekvenciju. Đabe piše na kutiji 1226MHz boost kada u nekim igrama tipa W3 na default postavkama ne može držati ni base clock od nekih 920MHz. Defaultnih 120W je premalo na RX 470. Sve se to da riješiti undervoltanjem i dizanjem power limita, ali zašto bi to neki laik (koji je npr. kupio PC umjesto konzole jer mu je frend tako rekao) trebao raditi? Overclocking se može zaboraviti u nekim igrama jer sa 180W (+50% power limit) ne može držati na stock naponu stock boost clock. Đabe je stabilna na 1350MHz u nekom testu na recimo +70 napona kad u okviru 180W nemoze raditi ni na 1100 sa tim naponom u W3 npr. To je najvjerojatnije produkt AMD-ovog pokušavanja sustizanja nvidie u efikasnosti na papiru. Bitno da piše 120W, a kako zapravo radi sa tih 120W im nije toliko bitno.
Sve ovisi o sreci, odnosno kakav cip dobijes. Nacelno sve grafe dobijaju cipove sa dna liste, ali po mojem iskustvu 470-etke dobiju bas apsoultno dno dna. Sve koje sam imao do sad, znam da je bila muka isusova doc do 1300, dignes napon, lupa u power limiter, dignes power, grije se abnormalno, kaos.

Drzim se trenutne 480-etke, 1350 Mhz, -100mV undervolt, 1075 ukupno. 120W max potrosnje sto sam vidio u igrama, temp do 65c sa blago pojacanim ventom, odlicno. Izgleda da 480 ipak mrvicu bolje cipove dobiju.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 17:52   #3112
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
So we have been hearing a few details on the Radeon 490 from Chinese sources. A few weeks, we spotted some interesting details of a product that is called Radeon Pro 490. This card is specially built for use in the next generation of Apple Mac Pro computers. The launch of this card is expected in May 2017 and the leaker mentions that the card would feature Vega architecture.

Now we cannot confirm this but in the case of Vega, we are looking at a single GPU design rather than a dual chip variant based on Polaris architecture. The Radeon Pro Duo already serves the market space for a high-end, dual-chip graphics card. Moving forward, the card would use HBM2 technology and there are also performance benchmarks for the card which should be taken with a pinch of salt. The leaker reports that the Radeon Pro variant ships with lower clock speeds so performance of the Radeon RX variant of the Vega GPU will be faster.


Na tom New Horizonu bi mogli baciti i služeno koju vijest o novim gpu (barem ovim consumer RX 490, duplim polaris 10 AKO uopće dolaze)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 01.12.2016. u 18:10.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 20:17   #3113
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Čekaj malo, znači da bi overclockao moram spustit napon ili?
Ja sam na strix 470 odmah dignuo napon na +30 mislim jer je power limit samo 25%, ako to ima veze.
Evo danas ujutro sam probao igrati doom, stavio sam 1310 gpu clock i držao ga je cijelo vrijeme. Znam da doom nije zahtjevan toliko ali samo to imam trenutno + BF4.
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 20:24   #3114
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dizat vjerojatno ne moraš za tu gpu, mada sve treba isprobati najbolje

Što se tiče držanja boosta prema computerbase.de 470 testovima doom je najzahtjevniji nakon ashesa, tu je negdje nakon njih witcher 3, star wars battlefront...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 21:34   #3115
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Ja ne znam..
Undervoltao sam obje grafe na -36mv Igrao Titanfall 2 jako dugo na max postavkama niti jednom grafe nisu pale ispod 1303/2000mhz..
radi se o 2 x rx 480 msi gamingx a vidim da ljudi pisu da trotlaju..
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 00:56   #3116
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMD CEO : We Can Get To 50% GPU Share, Vega & Relationship With Customers Is Key

Autor je dolje malo nabacio onu prethodnu priču (hd5870 vs gtx 4xx), amd onda i danas

Nešto se kuha, ali really can't tell what. Vega je daleko, ali bi istovremeno fakat morali nabacit neku novu gpu do kraja godine jer će ih nvidia opet samljet u market shareu (dupla polaris?). Vjerujem da će se nešto saznati 13.12.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 01:45   #3117
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Sve ovisi o sreci, odnosno kakav cip dobijes. Nacelno sve grafe dobijaju cipove sa dna liste, ali po mojem iskustvu 470-etke dobiju bas apsoultno dno dna. Sve koje sam imao do sad, znam da je bila muka isusova doc do 1300, dignes napon, lupa u power limiter, dignes power, grije se abnormalno, kaos.

Drzim se trenutne 480-etke, 1350 Mhz, -100mV undervolt, 1075 ukupno. 120W max potrosnje sto sam vidio u igrama, temp do 65c sa blago pojacanim ventom, odlicno. Izgleda da 480 ipak mrvicu bolje cipove dobiju.
Nazvao sam Futuru i rekao im da mi grafa ne drži boost, jel mogu dobit drugu ili nadoplatit za bolju. Odgovorili su mi da mogu dobit drugu odma ili slati na servis pa čekati i ako je neispravna eventualno nadoplatiti za drugu. Uzeo sam drugu odmah i ova radi sasvim dobro na stock postavkama. Drži boost uglavnom, u Witcheru padne na 1150, ali to je normalno. Uz malo dizanja power limita ili spuštanja napona ga drži stabilno. Evo probao sam npr 1300MHz i +25% i radi stabilno. Za ovu mi GPU-Z kaže asic quality 92.6%, bolje od 99.4% tih čipova u databaseu. Ona prošla je bila oko 60-70 mislim, ako to išta znači. Možda ova nova zlatni čip
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 08:38   #3118
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Ma nije, samo je prosjecan cip, onakav kakav je i generalno zamisljen. A ovaj kaj si imao je bas smece ocito, a takvih ima hrpa. Ne znam zkj takve cipove opce stavljaju u kartice, baci i probaj jos jednom ak si glup iz prvog pokusaja. Nekorektno.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 08:50   #3119
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Ja ne znam..
Undervoltao sam obje grafe na -36mv Igrao Titanfall 2 jako dugo na max postavkama niti jednom grafe nisu pale ispod 1303/2000mhz..
radi se o 2 x rx 480 msi gamingx a vidim da ljudi pisu da trotlaju..
isto i pri meni xfx i sapphire -64mv, 1306/2200

Sve je to lutrija kako i s procesorima,tako da je malo smjesno uopce citat recenzije i onda zakljucit aha ova je brza. Sve je to isti fifi,jedino je razlika hladjenje na njima svima
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 09:14   #3120
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Nazvao sam Futuru i rekao im da mi grafa ne drži boost, jel mogu dobit drugu ili nadoplatit za bolju. Odgovorili su mi da mogu dobit drugu odma ili slati na servis pa čekati i ako je neispravna eventualno nadoplatiti za drugu. Uzeo sam drugu odmah i ova radi sasvim dobro na stock postavkama. Drži boost uglavnom, u Witcheru padne na 1150, ali to je normalno. Uz malo dizanja power limita ili spuštanja napona ga drži stabilno. Evo probao sam npr 1300MHz i +25% i radi stabilno. Za ovu mi GPU-Z kaže asic quality 92.6%, bolje od 99.4% tih čipova u databaseu. Ona prošla je bila oko 60-70 mislim, ako to išta znači. Možda ova nova zlatni čip
asic od 90 i više posto se ne viđa baš..
tako da je sigurno "golden sample" trebaš samo to znati iskoristiti.
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na