Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2021., 09:46   #5071
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Nije iskljuceno, jer bas nedavno smo u firmi dobili te laptope s w10, a stare s w7 vratili. Laptopi su u oba slucaja identicni, a vjerojatno rade update sa 7 na 10 pa se dogodi sto se dogodi. Zanimljivo je bilo jedino to sto sam samo ja imao ovaj problem, dok je kod kolega sve normalno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 19:21   #5072
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Neki prijedlog (stranica) gdje danas kupiti key za win 10 pro i office 2016/2019?

Ne bi ebay, a nemogu naći u emailu od koga sam zadnji put kupio za desktop PC.

EDIT: vjerojatno ću uzeti sa spomenutog https://donsagace.net/. Moram li nešto paziti kad uzimam key za win10 koje planiram instalirati na laptop?
pitanje u vezi ovih keyeva.
za Enterprise piše može se koristiti neograničeno puta na isom PCju.

a ak promjenim kompletan PC (kao lani kad sam prešao na AMD ryzen 7 sa AMD 955BE)?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2021., 18:43   #5073
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
molim savjet - na koju verziju win 10 da idem? laptop je vec stariji lenovo a6, 4 gb rama. koristim ga samo za surfanje i gledanje filmova
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 19:31   #5074
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Nebitno da li je home ili pro za tvoje potrebe, a sada su ionako skoro pa svi x64 na autoinstalaciji
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 22:40   #5075
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Za tu primjenu windows ubuntu edition bi ti bio odličan
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 10:31   #5076
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Instaliram dvije radne stanice u uredu. Imamo domenu (najviše zbog par softvera koji je koriste kao autentikaciju), ali svi korisnici imaju limitirane domain account da ne bi nadrobili sranja.

Uglavnom, pitanje je sad, sa Win10 i domenom:
Instalirati sav software (Office, AutoCAD i sl) na lokalnom Admin accountu, a tek na kraju se ulogirati sa limitiranim domenskim accountom i podesiti lokalne sitnice i mail.

ili

Instalirati windowse, spojiti se na domenu, logirati kao krajnji korisnik (limited account), i onda tamo instalirati sve programe (pod admin privilegijama naravno).

Bitna mi je stabilnost

Imia tko kakvo iskustvo/prijedlog
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 19:22   #5077
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Aplikacije bi trebale biti instalirane na svim accountima, dok razne postavke po defaultu neće biti aplicirane na svim accountima već samo onom na kojem su izvorno primijenjeno. Vjerujem da ima neka opcija za postalvljanje default postavki za sve nove accounte napravljene na datom računalu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 22:16   #5078
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Aplikacije bi trebale biti instalirane na svim accountima, dok razne postavke po defaultu neće biti aplicirane na svim accountima već samo onom na kojem su izvorno primijenjeno. Vjerujem da ima neka opcija za postalvljanje default postavki za sve nove accounte napravljene na datom računalu.
Sama instalacija nema toliko veze koliko lokacija foldera s postavkama, neki appovi drže u user profilu, neki u public, neki negdje dalje gdje limited user nema prava.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 14:19   #5079
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Hvala.
Zaključio sam da je bolje na konačnom accountu korisnika... baš zbog ovog što domy piše - da ne bi neka opskurnija aplikacija imala problem sa permissionsima u drugom %%user profilu.
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 12:10   #5080
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 253
Instalirao sam windows 10 pro 64 bit na laptop s 6 GB RAM i intel core i3 2,5 GHz.

Instalacija je bila takva da sam prilikom instalacije formatirao disk na kojemu je bio Win7. Dakle čista instalacije, nije upgrade.

Stavio sam office 10, malwarebytes, avast, firefox, zone alarm, VLC i 7 Zip. To je sve od aplikacija koje sam stavio.

Kad pogledam podatke o disku C: piše da je zauzeto 39 GB. Folder Windows je veličine 23 GB. Kad odem na disk C: i stavim da pokaže i hidden folders i lupim CTRL + A, obuhvati sve foldere i kad pogledam veličinu tih svih foldera piše 30,5 GB.

Zanima me gdje je nestalo onih 8,5 GB diska C: koje nigdje ne vidim (piše da je zauzeto 39 GB, a ja vidim samo 30,5 GB)?
fico007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2021., 12:19   #5081
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
imas jos tu page file, hibernation itd ..
koje pod hideen ne vidis
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 12:43   #5082
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Jup, osim sto su skriveni, trebas iskljuciti jos jednu kvacicu:
https://i.stack.imgur.com/8E9eV.png
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote