Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2020., 11:29   #4861
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Zna možda netko kako popraviti da mi se power plan settingsi a i sam power plan ne mjenjaju sami od sebe kao što to rade trenutno? Znači ja stisnem npr da mi monitor ne ide u mirovanje nikad i spremim to kad ono uskoro samo od sebe stavi da se gasi nakon 15 min. Ili ja odaberem ryzen high performance plan i idući put upalim komp primjerice kad ono ryzen balanced plan stavljen. Imam win 10 enterprise, komp iz potpisa, zadnji bios je gore i zadnji chipset driver. Mislim da mi se to poremetilo sve nakon što sam stavljao jednom prigodom novije chipset drivere no ne mora biti da je do toga. Ima netko rješenje za ovaj problem a da to nije friški install winsa jer mi se to ne da nikako.
Hvala
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 11:39   #4862
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Nisam nista prespajao po ploci. Izvadio standardni SSD, skinuo sarafic i stavio NVME Patriot i stegao sarafic. Uredno ga je prepoznao i pokusao sam instalirat WIN 10 ENT i odmah isti problem.

Skidam ovaj xubuntu 20.04.1 amd64 iso pa cu ga stavit na USB putem Rufusa da vidim radi li ... U biosu imam samo pod INTEGRATED PERIPHETALS - HD audio Controller ON ili OFF

znaci nista od win 7.
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2020., 11:40   #4863
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ajde ištekaj taj "5.1 audio sustav" i na zeleni jack spoji slušalice ili obične zvučnike pa vidi hoće li se šta promijeniti.
Mada po Device manageru izgleda kao on-board audio nije detektiran / ne postoji.
Jesi pogledao u Bios - u da nije slučajno isključena (Integrated Peripherals > HD Audio Controller treba biti na Enabled) ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 11:42   #4864
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ajde ištekaj taj "5.1 audio sustav" i na zeleni jack spoji slušalice ili obične zvučnike pa vidi hoće li se šta promijeniti.
Mada po Device manageru izgleda kao on-board audio nije detektiran / ne postoji.
Jesi pogledao u Bios - u da nije slučajno isključena (Integrated Peripherals > HD Audio Controller treba biti na Enabled) ?
na enabled je 100%

Sad cu nac neke slusalice od mobitela i pokusati

Edit: pokusao sam normalnim slusalicama od mobitela, u bilo koji od 6 utora kad ukopcam. Zvuka nema.

Zadnje izmijenjeno od: H@rdc0r3M1nD. 30.08.2020. u 11:48.
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 11:47   #4865
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
@igi probaj pogledati ovo https://windowsreport.com/fix-window...eeps-changing/
Pretpostavljam da windowsi kakvi su pametniji od svojih korisnika znaju bolje što tebi treba

@Hard mislim da ništa od win7, iako možeš probati. Samo pod minimalno treba ubaciti u ISO neke NVME drivere ili makar ih staviti na stick pa onda tijekom setupa stisnuti F6 ili F7. Po meni to će teško ići.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 12:04   #4866
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Pokusao sa ovim gore Ubuntu ... takoder kad pokrenem Firefox i youtube... nema zvuka... Niti na ovom sustavu 5.1 niti na samim slusalicama od mobitela.

idem pokusat BIOS vratit na tvornicke postavke. (kad udem u bios F6,.. ono sa Clear CMOS nisam nikad radio i nemam pojma o tome)

Zadnje izmijenjeno od: H@rdc0r3M1nD. 30.08.2020. u 12:09.
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 12:13   #4867
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Jesi li siguran da si na ubuntu zvuk slao na pravo mjesto? Desni klik na zvučnik, output device pa ondje valja odabrati pravi uređaj. To sam mogao i prije spomenuti

Ovako nekako https://i.imgur.com/mOUKiou.png
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 12:14   #4868
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Probaj ali čini se da kao on-board audio ne daje znakova života / prdeknilo ...
Dok si u Linux - u vidi "njihov Device manager" jeli detektirana,
ako nije traži drugo rješenje, zamjena mobo / kupiš neku "bolju" usb zvučnu, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 12:24   #4869
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Po meni se isplati još jednom probati Ubuntu bez NVME driva. Možda je neko ludilo tipa "NVME disabled my onboard audio!11!!!!1".
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 12:58   #4870
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
imam ja u starom kompu creative audigy 2 zs 0350 al vjeujem da taj utor nemam na ovoj maticnoj? (to je PCI interna zvucna... a ova ploca ima samo PCI-E)


Kako mislis probati Ubunutu bez NVME? pa pokrenuo sam onaj koji si mi dao na linku, tako da sam ga stavio na USB i bez instalacije boota. Onda sam otvorio mozilu i pustio YT.

Edit: probao sam ponovno Live Ubunutu i ne pronalazim ja taj device manager tamo. Al opet sam probao pustit youtube i nema zvuka, kako na 5.1 tako ni na obicnim slusalicama.

Kad taj Live Ubunutu stavim u laptop uredno svira, odmah iz browsera.

Zadnje izmijenjeno od: H@rdc0r3M1nD. 30.08.2020. u 13:18.
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2020., 13:44   #4871
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Očito ni Live Ubunutu ne detektira on-board audio.
Jedino ti je preostalo za probati (mada sumljam), ugasi sve > odvidaj i izvadi NVMe ssd > boot Live Ubunutu pa vidi jeli tada radi on-board audio.

Stara Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS ti je za (stari) PCI slot a ti na novoj mobo imaš PCI-E x1 i x16 ali spojen kao x4 (ne računajući x16 za grafu).

EDIT: Kao alternativa možda ovako nešto > https://www.adm.hr/asonic-usb-c-medi...56225/product/
ta ima i optical spdif in/out pa možeš tako spojiti na "5.1 audio sustav".
Još jedna alternativa > https://www.protis.hr/products/detai...r-spdif/139311

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 30.08.2020. u 14:03.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 15:11   #4872
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
OK. Znaci Sound Blaster otpada. Sad sam vratio stari SSD na kojem radi WIN 7 i sa kojeg sad tipkam... al i dalje isto...



Ploča je stara 5 mj. Valjda nece biti problema sa garancijom.
ako ne, preostaje jedan od navedenih prijedolga.

Ja ne znam sto drugo moze biti.
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 15:28   #4873
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Ovako, lijepo sam stavio ovdje http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4867
Moraš biti siguran na koji uređaj šalje zvuk.

Lijevi klik na zvučnik u trayu, sound settings (ili nešto slično) i vidi koliko audio uređaja ondje ima.

I svakako probaj skinuti NVME jer je ovo sve počelo nakon što si ga montirao.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 15:56   #4874
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
@mkey- ti to govoris za ovaj Live Ubuntu?
ja kad napravim lijevi klilk na zvucnik u gornjem desnom kutu imam samo namjestanje razine pojacala (zvuka)... A ovu sliku koju si stavio ja nikako nisam uspio dobit gdje se nalazi...

NVME je vani, standardni SSD Je unutra.
Pokusat cu kasnije jos jednom Live Ubunutu zavrtit, mozda za ovo vidit koliko uredaja ima treba bit instaliran Ubuntu? Isto tako "device manager" tamo u Liveu nisam pronasao.

Eto, pomozite jos malo da to pokusam vidjeti...
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 15:58   #4875
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Isti problem sam imao na nekoj staroj ASRock ploči i to nakon što sam prebacio grafičku u donji PCI-E i ugradio dodatni SATA SSD. Nešto se poklalo oko IRQ adresa, nije vidio internu zvučnu, kad sam stavio PCI zvučnu, nisam je mogao instalirati, ekran je bacao artefakte itd. Vratim grafičku u gornji PCI-E slot, ali i dalje se isto ponaša. Onda izvadim sve van, ostavim par minuta bez napajanja i BIOS baterije, upalim, namjestim BIOS postavke i tek tada je proradila integrirana zvučna.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 16:59   #4876
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
@mkey- ti to govoris za ovaj Live Ubuntu?
ja kad napravim lijevi klilk na zvucnik u gornjem desnom kutu imam samo namjestanje razine pojacala (zvuka)... A ovu sliku koju si stavio ja nikako nisam uspio dobit gdje se nalazi...

NVME je vani, standardni SSD Je unutra.
Pokusat cu kasnije jos jednom Live Ubunutu zavrtit, mozda za ovo vidit koliko uredaja ima treba bit instaliran Ubuntu? Isto tako "device manager" tamo u Liveu nisam pronasao.

Eto, pomozite jos malo da to pokusam vidjeti...
Ajde ovako, prvo napravi clear CMOS. Ako ne znaš kako, možda najjednostavnije da izguglaš to za svoju ploču, ako ne ide, uvijek možeš izvaditi bateriju sa matične na nekih pol ure-uru vremena.
Onda iskopčaj HDMI kabel ako ti je igdje ukopčan i pusti samo monitor ukopčan. Umjesto tih 5.1 kerefeka ukopčaj najobičnije slušalice u zeleni utor na backplateu. E sada probaj zvuk na npr Linux Mint live distribuciji.
Evo idem skinut i napravit butabilni usb da ti bacim skrinšot kako da mijenjaš output device.

Ako niš od ovoga ne pomogne, onda je vj prdnula zvučna na matičnoj.
Ali opet ponavljam, clear CMOS je OBAVEZAN, ono load optimized defaults u BIOS-u nije efikasno kao ovo.

EDIT: Evo ti slike i iz linuxa i iz w10, kako to izgleda kod mene (nudi mi TV/GM204 iliti zvuk na HDMI od grafičke, i dva realteka, analogni iliti obojani utori i digitalni/SPDIF izlaz koji ne koristim):



__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 30.08.2020. u 18:39.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 18:30   #4877
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Nisam siguran kako xfce (xubuntu destkop env) to ima, ali ako probaš potražiti sound u start meniju, trebao biš naći taj prozor. Možeš probati i desni klik na zvučnik u trayu.

Ovo za reset cmosa može samo pomoći, samo budi siguran da si skinuo komp s napajanja. Ne treba pola sata/sat vremena po meni
Dovoljno je isključiti napajanje, izvaditi bateriju (imaš jedan jezičac kojeg valja pritisnuti s ravnim izvijačem) te par puta stisnuti tipku za paljenje računala.

Biti ćeš siguran da si resetirao BIOS jer će sistemsko vrijeme otići natrag na neku vrijednost postavljenu kao početnu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 19:39   #4878
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Nece pa nece...
sad sam napravio kako ste i napisali, izvadio bateriju iz maticne od 17 do 19h i
dobio poruku:

Devices Changed /CPU or Memory/ or CMOS have been Cleared.
Press F1 to run setup.
Press F2 to load default volues and continue.

Znaci CMOS je resetiran. Otkopcam sve i samo najnormalnije potpuno nove slusalice (testirane da rade na laptopu) ukopcam u zeleni (ali i sve ostale ulaze) Al i dalje isti problem.
Evo slika iz W7



Probao sam onda ponovno ovaj Live Ubuntu i opet nista... Onda sam opet taj Live zavrtio sa USBa na laptopu i opet uredno svira...

Znaci da je do zvucne na maticnoj. Nema druge. Ima jos netko neku ideju?
Ovo da izvadim graficku?
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 19:54   #4879
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Po svemu izgleda da je on-board zvučna cicikrep.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 19:55   #4880
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
Nece pa nece...
sad sam napravio kako ste i napisali, izvadio bateriju iz maticne od 17 do 19h i
dobio poruku:

Devices Changed /CPU or Memory/ or CMOS have been Cleared.
Press F1 to run setup.
Press F2 to load default volues and continue.

Znaci CMOS je resetiran. Otkopcam sve i samo najnormalnije potpuno nove slusalice (testirane da rade na laptopu) ukopcam u zeleni (ali i sve ostale ulaze) Al i dalje isti problem.
Evo slika iz W7



Probao sam onda ponovno ovaj Live Ubuntu i opet nista... Onda sam opet taj Live zavrtio sa USBa na laptopu i opet uredno svira...

Znaci da je do zvucne na maticnoj. Nema druge. Ima jos netko neku ideju?
Ovo da izvadim graficku?
A probaj još to, povadit sve iz/sa matične pa vratit nazad (ali neće vj pomoć), ali izgleda da ti je otišla zvučna na njoj, garanciju imaš kolko sam skužio pa ti nije bed, osim što moraš čekati.
Čudno mi je kako imaš toliko tih HDMI AMD izlaza, mislim da bi trebao biti samo 1.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 20:38   #4881
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Prije ih je bilo 5, sada ih je 6. Iz nekog razloga dodaje na tu listu fake uređaje. Ja recimo kada uštekam svoje USB zvučnike u drugi USB port onda dobijem "novi" USB audio uređaj, s idućim rednim brojem. Zašto se ovdje ponaša kao da je taj HDMI audio više puta uštekan/ištekan bog te pita. Pogotovo što je isti HDMI port u pitanju odnosno PCI-E slot. Mislim da iz svega izloženog moramo zaključiti da je ploča prdeknula.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 21:16   #4882
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
AMD izlaza ima koliko ih ima na grafi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 22:15   #4883
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Nije mi jasno, kako i zasto to sa HDMI izalzima kad je na ovoj grafickoj samo jedan.

Izvadio sam sve i vratio sad NVME disk sa WIN 10 i ista stvar.



U WIN 10 ih je 5 HDMIa



H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 23:03   #4884
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
AMD izlaza ima koliko ih ima na grafi.
Ajde bogati nadnji mi grafičku s 6 HDMI izlaza
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 23:13   #4885
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pisati će hdmi i za displayport ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2020., 18:29   #4886
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Evo sam uspio nać volje za javiti se.
Imam problem koji se pojavljuje godinama dok je greška očito do mene jer stvar nekad radi, nekad ne. Neke od Internet stranica mi se javljaju u najmanju ruku na neuobičajen način i to da mi se stranica jednostavno povuče u lijevu stranu i nemam sadržaj grafičkog sadržaja sitea po cijelom ekranu nego na lijevoj strani jedno ispod drugog pa do toga treba scrolati dok se ne prođe sav textualni dio dok sam izgled stranice poprima normalan izgled ako pređem u private window.
Browser je Firefox.



Naravno. Bez odgovora pređi stalno u private makar ni to nije ludo ali nemam pojma kako
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2020., 18:37   #4887
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ad blocker ti ubija kod stranice koji ne bi trebao pa ti se raspada. Isključi ad blocker na toj stranici, ako ne radi probaj isključiti ugrađeni firefox ad blocker (na lijevoj strani alatne trake, pred lokota koji označava da li je stranica https ili nije).
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2020., 04:36   #4888
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Izuzetno ljubazno i korisno. I to ne ublocker origin nego Iobitov adblocker na kojeg sam prvo posumnjao, isključio ga i sve radi bez greške.
Još jednom moja zahvalnost za malu stvar koja mi je mnogo značila.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 09:50   #4889
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Uskoro ću dizati windowse na novom PC-u pa ako može savjet u vezi instalacije drivera. Na 10-ki instaliram driver za matičnu pa za wifi adapter (jer se spajam bežično) tako da windows update počne instaliravati sve ostalo, no htio bi da mi windows ne instalirava automatski driver za grafu. Da možda instaliram driver za matičnu pa za grafu pa tek onda za wifi adapter kako bi spriječio windowse da mi automatski instaliraju stari driver od grafe?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2020., 10:52   #4890
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Winsi forsiraju update pa tako i drajvere, možda odustane / preskoči ako sam inst. odgovarajući drv.
Ovo odgovarajući da je točno za bulid kojeg ćeš instalirati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na