Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2008., 18:10   #1291
Paso
Registered User
 
Paso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
Dobra ideja, mogu prošetati do njih s karticom, pa vidjeti imam li sreće. Zalemio bih to sam, ali konektor je prilično delikatan, pa ako mogu izbjeći gnjavažu, svakako bih je i izbjegao.

Da, pogodio si, Mac Pro, 8-Core Xeon 3.0. Razumijem da su morali ići na soluciju koja ostavlja sve slotove iskoristive, ali onda korisnici kojima to ne treba, moraju slušati stock-cooler na grafičkoj, a ja sam navikao na potpuno tihi stroj. Moj zadnji G5 je imao tekuće hlađenje i nije ga bilo za čuti, a na grafičkoj sam imao NV5 i bio je odličan.
Paso je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 23:18   #1292
manchy69
Duhovit ko duh...
Moj komp
 
manchy69's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 19
BIOS problem - Gigabyte 8800gt

pozdra...

evo odmah da krenem na stvar treba mi original bios od Gigabyte GV-NX88T512HP jer je moj nekim slucajem oso u vjecna lovista...
probao sam stavljati neke druge ali oni nevaljaju, tako da mi treba bas original ali njega nemogu nigdje naci... pa ako bi mi netko mogo poslati svoj (da ga snim NiBiTor ili necim ako posjeduje) ili me uputiti na stranicu gdje postoji taj bios...

ako netko ima moze mi poslati na meil manchy69@gmail.com

kartica
http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ductImageTypeB
manchy69 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 00:00   #1293
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
Bratija je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 01:38   #1294
manchy69
Duhovit ko duh...
Moj komp
 
manchy69's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 19
taj sam takodjer probo! radi u windowsima ali cim neka igra odmah se sve srusi i jos spusti taktove na 600 1500 900 tako nesta... tako da nevalja...
manchy69 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 06:49   #1295
jpelko1
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: CROATIA
Postovi: 31
jpelko1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 11:10   #1296
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 83
skinuo sam bios sa svoje kartice sa gpu-z, valjda ce pomoci
http://rapidshare.com/files/133776428/G92.bin.html
Bratija je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 03:00   #1297
Paso
Registered User
 
Paso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
OK, rješio sam problem tako što sam kanibalizirao originalni konektor i vrlo uredno zalemio stvar "žica na žicu" (BTW boje ne odgovaraju!) na PWM vent s velikim 4-pinskim konektorom.

Stigli su mi naručeni PCI vented slot coveri - morali su putovati preko Atlantika jer ih u Hrvatskoj nitko ne prodaje. Sada priča konačno može dalje...

Dao sam tom HR-03 Plus čudovištu još jednu šansu. "Čudovište" zato jer grafička kartica s takvim hladnjakom oduzme svih 5(!) expansion slotova. Srećom, stroj već ima u sebi sve što mi može zatrebati, pa mislim da mi slotovi za proširenje nikada neće zatrebati.

4 PCI slot poklopca s ventilacijom (tvrde da imaju 70% protočnosti) čine veliku razliku - od 2 do 4 stupnja nižu temperaturu u expansion bayu kada je unutra "nuklearni reaktor" od HR-03. To je taman možda dovoljna razlika da diskovi ne odu više od 2-3 stupnja gore s temperaturom, a to bi me zadovoljilo.

Ponovljenu instalaciju sam napravio inteligentnije - prvo sam se dao u tokare i obradio vide zatezače za hladnjak na takav način da normalno stanu na dno kartice - prije su bili 5-6 mm previsoki i time izvijali karticu u slotu. Onda sam morao nekako "finjaka" srediti napajanje ventilatora, a ne kao zadnji put za probu "partizanski". To je značilo lemljenje delikatnog mini PWM konektora - jer adapter ili zamjenski jednostavno nisu nabavljivi.

Inzistirao sam na PWM konekciji radi toga što firmware grafičke onda brine o varijabilnoj brzini ventilatora. U 90% slučajeva drži okretaje na minimumu, a tek kada temperatura pređe 70 stupnjeva, poveća broj okretaja. Da je tiho - tiho je. U odnosu na stock cooler drastična razlika.

Prva mjerenja pokazuju da promjene u "eko sustavu" više nisu drastične i mislim da su prihvatljive:

Nvidia stock cooler

Hard drive bays 39, 37, 38, 38
Hard disks 48, 48. 48, 49
Expansion slots 44


Thermalright HR-03 Plus

Hard drive bays 40, 38, 39, 40
Hard disks 46, 48. 49, 46
Expansion slots 46

Što se tiče temperature samog GPU-a, ona nije bila problem - u stock varijanti je oko 70 pri idle radu, a dođe do 85 kada ga se malo nagazi. S HR-03 Plus u kombinaciji s Arctic Cooling 92 mm PWM ventilatorom temperatura mirovanja je 60, a uz maksimalni mogući stres ne može preći 75 stupnjeva.

Naravno, sva mjerenja su rađena u normalnoj native 2560x1600 rezoluciji i u neklimatiziranoj sobi u kojoj je bio 31 stupanj.

Ako sve izdrži par tjedana sada po ljeti, valjda će to značiti da je sve ok.





Paso je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 17:28   #1298
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
svejedno mislim da imas prevelike temp sa takvim kluerom..meni je oko 43 idle a do 55-60 max maximuma a imam onog zalmana...
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 18:09   #1299
Paso
Registered User
 
Paso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
svejedno mislim da imas prevelike temp sa takvim kluerom..meni je oko 43 idle a do 55-60 max maximuma a imam onog zalmana...
Mislim da je stvar ipak OK jer sigurno nemamo iste uvjete. Kućište je podešeno na maksimalnu tišinu i sve se vrti low-rev. Imam u expansion bayu 4 terabajtna diska neposredno iznad, svaki je po 48-50 oC, ispod je hangar s dva vruća daugtherboarda s 12 GB ECC memorije koja je stalno na 50-55 oC i ispred je 8-core Xeon na 3.0 GHz koji idle daje 55 oC i mnogo više kada nešto renda na svim jezgrama. Temperatura prostorije pri mjerenju je bila 31 oC.

Nadalje, najbitnije za temperaturu same kartice - vjerojatno je imaš spojeno na neki mali 22-23" monitor, pa je normalno da se i manje grije.

Obzirom da su svi rezultati preko 10 oC nizi od originalnog coolera, rekao bih da je stvar više nego OK. Rekao bih da čak ima prostora za overclock, a najvažniju stvar sam postigao - tišinu na stolu.

Da li si probao overklokati svoju i do kuda ide bez problema?
Paso je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 19:33   #1300
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
aha a zato ti i je tako toplo ai jos si i noise freak..

prije nije htjela prek 712 sad sam nes kemijao i uspio 730/1800/2020 bez artefakata (napominjem da imam onaj zalman gore vf830)
kako tvoja ide ?ja mislim da bi s na mojoj s kulerom ko tvoj uhvatilo inje ,jbt koji monstrum malko ga otpusti grafa ti se iskrivila ko banana
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 21:05   #1301
Paso
Registered User
 
Paso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
Uuu, 730 je jako dobro! Ja bih bio super-zadovoljan da je stavim na 700. Odlično, izgleda da su 8800GT prilično pogodne za OC. Ja još nisam probao overclock jer nemam elegantan util za to, a firmware za Mac i PC je odvojen, pa ako je i kloknem na PC strani, to ne utječe na Mac postavke.
Paso je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 01:14   #1302
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
od utilitija koristis riva tuner za klok a ati tool za testiranje... i kad budes klokao kartu slobodno nafrlji ovog freezra na HR-u na max da izvuces sto vise.btw jesi kuler pokusao kontra okrenuti ..da ti je s ove strane di je gpu samo ploca od kulera a kuler skroz sa druge strane ..
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 08:40   #1303
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pogledaj mu prvu sliku, mislim da za to nema teorije...

Uostalom rekao je i da je morao šarafe od coolera "modat" da ne pigaju grafu što znači da je ono definitivno slika iz casea, jedino kaj bi mogao je uzeti slim line ventilator i to je sve...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 09:33   #1304
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
a vid stvarno nema mjesta..a zas si morao rezat sarafe ,zasto su je savijali ?? btw popuni si opciju ''Moj komp''
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 09:56   #1305
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pa vidiš da mu se grfa praktički naslanja na onu "kutiju" ispod (sad nsiam siguran kaj je to ali mogao bi biti tunel od CPUa) ako su šarafi virili van kolko već standardno vire ovi thumbscrewsi od coolera (tipa 7-8mm) jasno je da su mu pigali grafu u slotu jer je tu svega 2-3mm prostora...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 12:16   #1306
Paso
Registered User
 
Paso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
Da, nema šanse da je drugačije okrenem karticu jer je upravo taj donji slot double-wide, a bilo bi šteta da je stavim u slot manje propusnosti. Osim toga. čini mi se da se baš u ovom položaju bolje hladi memorija i ostali čipovi jer ipak vent puše i preko njih. "Kutija" ispod je hangar za 2 daughterboarda sa slotovima za RAM.

Što se tiče OC-a čekam neki spretniji util na Mac strani, jer ovo što imam je prilično partizanski (mjenjaš seting na samom firmware fileu, a onda ga flashaš nazad). Za ATI imam fini util, ali za NV još ne. OC na Win strani mi za sada nije bitan jer stroj uopće ne koristim u Windowsima. Mogao bih eventualno pod Win ispitati do kuda kartica može, pa kasnije da idem direktno na te postavke i pod Macom.

Zadnje izmijenjeno od: Paso. 04.08.2008. u 14:39.
Paso je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 19:17   #1307
Paso
Registered User
 
Paso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
OK, imam novosti... iako je firmware na mojoj kartici u dva dijela (Mac/PC), upravo sam izguglao da je Macov dio kod NV kartica tako napravljen da postavke clocka pročita iz PC-ijevog dijela i tako ih koristi. Drugim riječima, ako karticu overclockam pod Windowsima, morala bi ostati overclockana i pod Macom. To je super jer koliko vidim za Win postoje "on-the-fly" programi za OC, pa ću lakše naći limit kartice umjesto da za svaki promjenu moram raditi flashing uz sav rizik koji to nosi ako nešto krene krivo.

Sada bih molio neke preporuke po pitanju OC-a 8800GT iz vaših iskustava - ne želim stvar gurati do krajnjih granica, nego bih stavio nešto gdje se razlika vidi, ali da ne "hodam po rubu". Da li 700/1000/1500 zvuči ok? Koju razliku radi ako se shaderi dižu više?
Paso je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 19:21   #1308
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Nisam siguran da to tako radi jer kad klokaš iz windowsa sa softom taktovi su dignuti samo u toj seasni kad se stroj reboota onda se sve vrati, to što si rekao o map/pc kompatibilnosti ti samo govori da je to zapravo jedan firmware i kad ga fleshah uvjek je dignut na to što si postavio...

Ja bi se na tvom mjestu poigrao sa klokovima u riva tuneru našao stabilne postavke, uzeo nibitor i napuco kuju modanim postavkama i amen...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 23:55   #1309
Paso
Registered User
 
Paso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
Da, da, to mi je jasno - da ovo je "on-the-fly" OC samo u seansi, to mi i treba samo da nađem siguran limit. Kasnije bih to zaderao gore s NiBiTorom jer sam čuo da čuva i sav Mac dio firmwarea.

(Update)

NiBiTor bez problema kuži 64-bitni EFI na zadnjoj seriji kartica, ali ne i moju 32-bitnu verziju, tako da za sada ništa... Kako mi je stroj "mission critical" neću biti pokusni kunić, čekam da netko to prvi isfura... javim ako bude novosti. Hvala svima na pomoći.

Zadnje izmijenjeno od: Paso. 05.08.2008. u 00:59.
Paso je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 23:26   #1310
manchy69
Duhovit ko duh...
Moj komp
 
manchy69's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 19
hvala lega... u međuvremenu sam sredio problem... živio...
manchy69 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:17   #1311
Torla
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 101
8800GT-restart problem

U event viewer-u pod system ima nekakvih errora ali ja ne znam sta bi oni trebali predstavljati
Evo slika mozda netko zna...
http://i38.tinypic.com/14dpxts.jpg

http://i38.tinypic.com/2me4dpu.jpg

I naisao sam na neke forume gdje se javlja problem ali nemam rijesenje jos...
http://www.pcreview.co.uk/forums/thread-2116399-1.php
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=125822
http://www.derkeiler.com/Newsgroups/...3-08/8674.html
http://forums.thatcomputerguy.us/ind...howtopic=10538

S obzirom da sumnjam u drivere od graficke post sam smjestio ovdje.
Kako sam prije par dana kupio graficku stavio sam stare drivere i mozda je u tome problem



Thx
__________________
Vječito tražim pomoć ovdje
Torla je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:25   #1312
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Cardex (http://www.cardexpo.ru/eng/) su smart kartice, neznam kako bi to moglo biti povezano sa 8800GT, pogledaj si logove od prošlog tjedna/mjeseca pa vidi jer ti se taj error javljao i prije upgradea.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 17:08   #1313
Torla
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 101
Ma cijeli je komp novi,pokrenut u petak tako da ne znam ali sumnjam u nju
__________________
Vječito tražim pomoć ovdje
Torla je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 20:28   #1314
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
I nisi baš pre jasan , što točno znaći restart problem? I zašto misliš da je grafa? Intuicija ili?

U svakom slučaju, moraš skinut najnovije drivere kak god okreneš.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 20:42   #1315
Torla
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 101
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
I nisi baš pre jasan , što točno znaći restart problem? I zašto misliš da je grafa? Intuicija ili?

U svakom slučaju, moraš skinut najnovije drivere kak god okreneš.
Ovako...do sada kad god sam palio komp prije nego bi se win digli desio bi se restart.Malo sam googlo i naisao na ove stranice koje sam prilozio u postu.
Tamo se spominje a i u google odmah izbaci gainward rijec u svim situacijama.
Daj malo baci oko na one linkove pa ces mi mozda znat rijesiti problem.

Thx
__________________
Vječito tražim pomoć ovdje
Torla je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 23:57   #1316
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
da da , izgleda da Gainward ima veze sa cardexom, on je dio expertool-a. Odi u safe mode, makni stare drivere sa Drivecleanerom (http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745) i taj experttool ako možeš. Instaliraj najnovije moguće drivere, po mogućnosti samo drivere bez expertool-a.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 01:02   #1317
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Da ne otvaram novu temu upitao bih ovdje nesto.Jucer sam postao ponosni vlasnik grafe iz siga.Za sad radi u redu ,jedino me nervira sto na jednom sarfu od coolera ,ima onu zastitnu naljepnicu koju ako skinem gubim garanciju na karticu ,a mislio sam zamjeniti tvornicku pastu za neku bolju.Znima me zasto kad stavim u opcijama Image quality na High quality uvijek kad restartam komp on je vrati na Quality.Hvala
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 08:06   #1318
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Bez brige kad se nakon par dana dobro usije u radu 10ak puta naljepnice će otpustiti i možeš ih pažljivo skinuti i bez da ih oštetiš...

Što se resetiranja postavki tiče probaj s nekim drugim driverima, ja sam prije neki tjedan neletio na neku betu koja mi je uvjek poslje boota palila Digital vibrance na 100% iako sam ga ugasio na 0 svaki put...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 23:07   #1319
Torla
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 101
Riješio sam problem restartanja kompjutera.Nema ga više.Ali ostaje problem javljanja errora u ewent viewer-u.
Nisam obrisao stare nego sam instalirao nove drivere preko starih.
Model je Xpertvision i on ima neki xpertvision tool,mozda mu taj smeta???
__________________
Vječito tražim pomoć ovdje
Torla je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 03:15   #1320
qbone
Premium
Moj komp
 
qbone's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
namjeravam kupit dotičnu grafičku, zanima me jel se moze na nju namontirati Accelero S1? neznam koja revizija, kupljen je u linksu prije godinu dana pretpostavljam da je v1
__________________
qbone je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na