Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.04.2017., 12:06   #1951
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Ljudi, pre ozbiljno shvacate studente koji rade na slusalici. To vrijedi za sve drzave i sve telekome.
Razor je offline  
Staro 10.04.2017., 16:00   #1952
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Ne, nego jednostavno malo manje čitat trollove po forumima kao ovoga i4004 kojima je sve jedna velika teorija zavjere belosvetskih masona. Baš je njega jadnoga izvuklo iz pool-a desetaka tisuća korisnka i srozalo mu brzinu interneta za neke nepoznate ciljeve muljatorskog telekoma. Moš mislit. I sad on ima pravedničku misiju svima obznanit svoju teoriju.

Fino kulturno nazovete pitate može li se to poboljšati, prijavite kvar i stvar se riješi ako je rješiva. Nekada treba biti uporan jer ima tu novih agenata i onih manje sposobnih a ima i super sposobnih momaka i cura. Za plaću za kakvu rade ne očekujte doktore znanosti sa FER-a.

Ali nevezano za to garantiram vam da tu nema nikakve zavjere i random smanjivanja brzina korisnicima. Dapače, neplanski loše po "zdravlje" same mreže se pušta svima full koliko ide. A to "full koliko ide" ovisi o x faktora na terenu i u samoj mreži. Brojka "prirodno" varira zbog tih x faktora i nikada neće biti ista.
Vendetta je offline  
Staro 10.04.2017., 20:58   #1953
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
pa ja sam samo pitao zašto se dogodila degradacija brzine, jer je mjesec dana sve radilo normalno.. došo "tehničar" i riješilo se.. sad je opet kako je i bilo, s tim da mi u ruteru sad pokazuje i više nego je bilo ali je brzina 50/10

T0mB1ll je offline  
Staro 10.04.2017., 22:17   #1954
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
edit/ispravak:
laptop (54mbit wlan link):

desktop:

unutar par minuta...nije meni usporio h1 kako sam prije napiso (u 'udarnom' terminu 20-24h), već je to limit wlan veze, otprilike pola od 54 je 17+10mbit...nije puno drukčije bilo ni na t-com-u kad je bilo 50/10, laptop je imo pola od toga...


ovo što veli Razor je istina, mada nisam ja tu imo šta ozbiljno il neozbiljno shvatit, ali neš mi maslat bezveze, preko telefona il drukčije....i nije ovo bio onaj student koji se javi prvi, već te na ovoga preusmjeri....onda je viši u lancu...

vendetta, po pitanju ovog tvog posta koji je čisto trolanje (osobna provokacija koja će biti prijavljena "upravi", bespotrebni ad-hominem), da nisam ja s TOBOM onda pričao, da nisi ti taj vrli uposlenik? (a ovo sad ti je teorija zavjere i paranoja, ali više zapravo šala! )

btw. znaš li ti "fino i kulturno" nazvati nekoga, il zazivaš isprve ko i ovdje nekog (mene) koga ne znaš a čije pisanje nisi u ničemu ispravio?
jer šta si ti moje ispravio?
nije to moja teorija, već ono što se ne zbiva samo meni, a većina usera neće pisat ništa o tome jer i ne zna (i jer ne piše na forumima uopće), njima internet "il radi il ne radi".

ja sam "fino i kulturno" nazvo i on mi veli linija degradirana. jesi išta napiso o tome, degradirana na koji način? il si ti pak više za vendette nego za pisanje o činjenicama? meh...

i nisam ja reko da se brzina namjerno smanjiva, čije mi misli trpaš u tipkovnicu? kakvo izvlačenje iz pool-a, kakvo namjerno smanjivanje brzine, kakvi nepoznati ciljevi, o čem pričaš ti, s kime?

ja rekoh da mi brzina nije bila povećana, jer i nije!

platiš jeftino, dobiš jeftino.
oću li tražit skuplje i bolje?
teško....it's good enough.

Zadnje izmijenjeno od: i4004. 11.04.2017. u 04:28. Razlog: usporedba laptop/desktop brzina
i4004 je offline  
Staro 21.04.2017., 16:25   #1955
glpcha
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Niknuo nekakav ormaric na kajzerici nasuprot konzuma. Kolike su sanse da se radi o fttc ormaricu? Na h1 sam al sam 1200 m od centrale. Bas me zanima hoce li h1 korisnici mozda profitirati od ovoga.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
glpcha je offline  
Staro 21.04.2017., 16:51   #1956
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
To i je FTTC
__________________
viper je offline  
Staro 24.04.2017., 22:01   #1957
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Pitanjce jedno, budući da sam odustao od čekanja optike na h1 (koja btw prema SZK neće uopće doći) pa se prebacujem drugdje, kako bih točno trebao postupiti po vraćanju fritza nazad?
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline  
Staro 20.05.2017., 15:04   #1958
RedSky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Split
Postovi: 153
Zna netko kako stornirati zahjev sa raskid ugovora sa HT-om i zahtjev za zasnivanje pretplatnickog odnosa sa H1 ugovoren jucer?
Ugovor su uvalili na prevaru starijim ljudima koji su mislili da potpisuju novi ugovor sa HT-om!
RedSky je offline  
Staro 20.05.2017., 17:14   #1959
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Na sve ugovore imas 14 dana rok za odustajanje. Pogledaj na HAKOMu.
IcyTexx je offline  
Staro 22.05.2017., 18:36   #1960
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Treba li se vratiti njihov TV i modem nakon prelaska na drugog ISP?

EDIT:

Citiraj:
4.4.8. U slučaju raskida/prestanka Pretplatničkog ugovora Korisnik je dužan u roku od 15 dana od dana deaktivacije usluge na adresu H1 TELEKOM-a o svom trošku dostaviti/vratiti svu Terminalnu opremu i uređaje u vlasništvu H1 TELEKOM-a. Ukoliko Korisnik u navedenom roku ne vrati Terminalnu opremu, H1 TELEKOM će mu izdati račun na iznos naknade za opremu u vrijednosti navedenoj u Cjeniku, odnosno drugom odgovarajućem dokumentu u kojem je navedena cijena opreme. Ukoliko Korisnik ne vrati Terminalnu opremu u roku od 15 dana od dana izdavanja računa, smatrat će se da Korisnik nije u mogućnosti vratiti opremu i da je ista prešla u njegovo vlasništvo te je Korisnik u tom slučaju obavezan podmiriti račun u cijelosti. Terminalna oprema koju Korisnik vrati nakon navedenog roka, a za istu mu H1 TELEKOM na računu naplatio naknadu, prešla je u vlasništvo Korisnika. Ukoliko Korisnik opremu koja je na taj način prešla u njegovo vlasništvo ne želi zadržati i svojevoljno je ponovno vrati H1 TELEKOM-u, isti će je ekološki zbrinuti sukladno važećim propisima. Iznimno, ukoliko Korisnik prije provedenog ekološkog zbrinjavanja zatraži da mu H1 vrati Terminalnu opremu, H1 će mu istu vratiti na adresu za dostavu računa, pri čemu troškove vraćanja opreme snosi Korisnik.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 22.05.2017. u 18:49.
IcyTexx je offline  
Staro 28.05.2017., 16:38   #1961
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Da li prelazak sa duo paketa, na solo telefon podrazumijeva i produženje ugovora na nova 24mj? Internet mi više ne treba.
alcro je offline  
Staro 28.05.2017., 17:34   #1962
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Ako ti je istekla ugovorna obaveza ne vidim zašto nebi bilo moguće, radi se o postojećoj usluzi pa ti ne mogu uvjetovati naplatom naknade za instalaciju, jedino što nećeš dobiti popust na ugovornu obavezu pa će ti vjerojatno cijena biti veća.
Europium je offline  
Staro 28.05.2017., 19:22   #1963
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
Ako ti je istekla ugovorna obaveza ne vidim zašto nebi bilo moguće, radi se o postojećoj usluzi pa ti ne mogu uvjetovati naplatom naknade za instalaciju, jedino što nećeš dobiti popust na ugovornu obavezu pa će ti vjerojatno cijena biti veća.
Buni me jer prelazak sa ADSL-a na VDSL tretiraju kao novu uslugu i ide nova ugovorna obveza na 24 mj.
alcro je offline  
Staro 28.05.2017., 22:58   #1964
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
prelazak s ADSL-a na VDSL dosad nije nitko naplačivao VDSL je jednostavno novija tehnologija ili nadogradnja koja mjenja ADSL večina ljudi nije ni skužila da ima VDSL,
ono kaj se promjenilo je da svako dodavanje ili oduzimanje vuče novi ugovor,kod većine operatera sad dal je tak kod h1 treba nazvat i pitat,ali sam prelazak operatera s
ADSL-a na VDSL ne mjenja ništa s tvojim ugovorom,jedino što moraš pratiti je da je moguće da su novi paketi jeftiniji od starih.
skalar je offline  
Staro 14.06.2017., 18:55   #1965
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Jel ovo H1 "globalni" problem ili ih moram zvati... Dva puta restartovao router, internet još uvijek ne fercera

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk
His Airness je offline  
Staro 14.06.2017., 20:33   #1966
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Bit će da je netko bijesan jer ih preuzimaju / guraju pod Optimu i sve skupa upravljanje pod HT
Nikky je offline  
Staro 14.06.2017., 22:38   #1967
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Proradilo...bio je globalni problem, što je naglasila automatska snimka kad sam zvao tehničku

Edit: izgleda da ću morat razmislit o promjeni providera
His Airness je offline  
Staro 24.07.2017., 21:14   #1968
Dubach
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zabok
Postovi: 45
bok, jel ima tko iskustva sa Isrkratel Innbox modemima koji su u ponudi H1 Telekoma?

Meni nude neki A model?
Dubach je offline  
Staro 25.07.2017., 00:58   #1969
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor glpcha Pregled postova
Niknuo nekakav ormaric na kajzerici nasuprot konzuma. Kolike su sanse da se radi o fttc ormaricu? Na h1 sam al sam 1200 m od centrale. Bas me zanima hoce li h1 korisnici mozda profitirati od ovoga.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
definitivan odgovor je da ni h1 korisnici ni korisnici drugih operatera (iskon je još u zraku) neće imati koristi od ormarića.
skalar je offline  
Staro 25.07.2017., 08:22   #1970
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Dubach Pregled postova
bok, jel ima tko iskustva sa Isrkratel Innbox modemima koji su u ponudi H1 Telekoma?

Meni nude neki A model?
Da, u bridge modu radi dobro, zaboraviš da ga imaš, za sve ostalo je sranje, isto kao i ostali uređaji drugih operatera. Jedino Fritz je iznimka.
dur je offline  
Staro 02.08.2017., 17:55   #1971
Ri-ee
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 15
Pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: Ri-ee. 03.08.2017. u 02:46.
Ri-ee je offline  
Staro 03.08.2017., 06:47   #1972
LouisCyphere
Premium
Moj komp
 
LouisCyphere's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 270
Ljudi što napravit sada sa H1 ugovorom kad su postali optima telekom ?
Da li ga raskinuti ? pa ponovno potpisati po boljim uvijetima? preći na nešto drugo?
plz savjet!
__________________
Who is General Failure and why is he reading my disk?
LouisCyphere je offline  
Staro 03.08.2017., 07:17   #1973
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Preći na B.net ako ti je dostupan.

@mob
Brko je offline  
Staro 03.08.2017., 08:04   #1974
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor LouisCyphere Pregled postova
Ljudi što napravit sada sa H1 ugovorom kad su postali optima telekom ?
Da li ga raskinuti ? pa ponovno potpisati po boljim uvijetima? preći na nešto drugo?
plz savjet!
Probaj raskinuti, javi kako je prošlo.
Europium je offline  
Staro 03.08.2017., 09:50   #1975
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
optima telekom ti je postao pravni nasljednjik i samim time za postoječeg korisnika se ništa ne mjenja,vjerojatno će sa vremenom biti polako routeri zamjenjeni
radi unifikacije opreme,a možda i ostane h1 brand ko zna ,bit će da su spojeni da t-com kad će morat prodati optimu postigne što veću cijenu.
skalar je offline  
Staro 15.09.2017., 07:14   #1976
websenseavoid
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
definitivan odgovor je da ni h1 korisnici ni korisnici drugih operatera (iskon je još u zraku) neće imati koristi od ormarića.
Možeš li ovo argumentirati? Osobno mogu potvrditi da mi je H1 omogućio pristup preko FTTC-a.
websenseavoid je offline  
Staro 15.09.2017., 08:59   #1977
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
da t-com kad će morat prodati optimu postigne što veću cijenu.
Prodati?! Kome? Ko bi to mogo kupit u RH? Tele2?
johnsmith je offline  
Staro 15.09.2017., 09:08   #1978
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Prodati?! Kome? Ko bi to mogo kupit u RH? Tele2?
Nekome od stranih igrača sigurno.
Europium je offline  
Staro 15.09.2017., 09:11   #1979
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
Nekome od stranih igrača sigurno.
Ne bih htio flejmat i pametovat, ali gdje su bili dok je optima, metronet, bnet, amis i ekipa bili na raspolaganju? Mislim da kod nas nema kruva, te se HT i VIP bratski igraju monopola.
johnsmith je offline  
Staro 03.10.2017., 12:53   #1980
sYsT3m
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Ankum
Postovi: 161
poz
imam int i telefon na h1 i sad vise necu internet al hocu da mi ostane telefonska linija, i u sluzbi za korisnike kazu da ne moze to tako, da se iskljucuje sve u kompletu...

jel to moguce??

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
sYsT3m je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na