Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2015., 03:12   #1
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Call of Duty: Black Ops 3

Čekam već više od mjesec dana da netko pokrene ovu temu, ali neće nitko, pa moram onda ja

6. studenog izlazi novi Call of Duty, treći u nizu iz Black Ops serijala. Reveal trailer je već odavno objavljen:



Iako mnogi fanovi već dugi niz godina traže povratak WW2 igrama, oni će i ove godine ostati razočarani, jer, kao što se može vidjeti iz videa, CoD će se i dalje razvijati u futurističkom smjeru, što je meni osobno izuzetno drago. Veći dio svog života proživio sam u 21. stoljeću, pa mi nije napeto trčati po mapi s drvenom puškicom u rukama. Priča pokušava dati odgovor na pitanje koliko su daleko ljudi spremni ići u korištenju tehonlogije da bi ostvarili vojnu premoć, pa čak i po cijenu da je za to potrebno stvoriti human weapon. Sve to se može vidjeti i iz Ember teasera:



Igra će imati tri moda: single-player, multiplayer i cooperative gameplay (bit će tu sad već standardni zombiji). Oni koju već imali prilike isprobati igru navode da se mehanika dosta razlikuje od Advanced Warfarea. Oružja koja će biti dostupna u igri već su "procurila" u javnost. Igra će biti dostupna za PC, Playstation 4 i Xbox One. Još je jedna novost koja će razveseliti one koji igraju na PC-u: dedicated servers. Cijena igre za sve tri platforme je očekivanih $60, tj. 60€ za nas u EU. Pre-order je već moguć, a kao "nagradu" za pre-order dobivate beta acces

Mislim da igra zaslužuje svoju temu i da se može mnogo od nje očekivati jer je Treyarch ponovno u ulozi developera, a ovaj puta su imali i godinu dana više na raspolaganju za development. Ista ekipa zaslužna je za hvaljene World at War, Black Ops i Black Ops 2. Intervju o BO3 s ekipom iz Treyarcha možete pogledati ovdje.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 12:49   #2
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Jedino me dedicated serveri mogu privući da kupim CoD, zato, palac gore. Iako, najavljivali su i za prošli pa ništa od toga. Ne sjećam se jedino je li ta informacija plasirana nakon izlaska igre da još povećaju prodaju ili prije...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2015., 13:50   #3
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ako bude ključ za 20€ možda i razmislim,
namagarcili su me sa zadnja 2 nastavka
  Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 16:17   #4
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,676
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Pa ako bude ključ za 20€ možda i razmislim,
namagarcili su me sa zadnja 2 nastavka
ma nemoj reci?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 18:27   #5
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Jedino me dedicated serveri mogu privući da kupim CoD, zato, palac gore. Iako, najavljivali su i za prošli pa ništa od toga. Ne sjećam se jedino je li ta informacija plasirana nakon izlaska igre da još povećaju prodaju ili prije...
Ako se dobro sjećam, BO i BO2 su imali dedicated servere, a pošto ih je napravila ista ekipa koja radi BO3, mislim da se ovaj puta to stvarno može očekivati.

Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Pa ako bude ključ za 20€ možda i razmislim,
namagarcili su me sa zadnja 2 nastavka
Možda ćeš naći BO3 za 20-25€ koji mjesec nakon izlaska, ali to sigurno neće biti na Steamu. Sjećam se da se Advanced Warfare 2-3 mjeseca nakon što je izašao na G2A i par sličnih stranica moglo dobiti za cca. $25, ali i pola godine kasnije ta cijena se nije značajno promijenila. Na Steamu BO2, Ghosts i AW još uvijek drže cijenu od 60€, a kad su na popustu, onda ih daju za 40€.

Ja sam preskočio Ghost i AW, što mi je omogućilo da se malo odmorim od CoD-a, pa zato željno iščekujem BO3.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 18:34   #6
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ma, bilo je na release date 11. mj. 2011, ruskih ključeva za 10-15 €.
E sad, ja neznam kakve su regionalne restrikcije nakon ulaska u EU.
  Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 20:45   #7
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Ako se dobro sjećam, BO i BO2 su imali dedicated servere, a pošto ih je napravila ista ekipa koja radi BO3, mislim da se ovaj puta to stvarno može očekivati.
Kratki upit u tražilicu kaže:

Citiraj:
Autor http://www.cod7blackops.com/dedicated-servers/
The PC version of COD7 Black Ops will have dedicated server support, but the only way to host a dedicated server is by renting one from GameServers.com, as it's the exclusive provider for the game.
To nije dedicated server. Ako se mogu nespretno izraziti, ali oni su marketingom promijenili definiciju dedicated servera.

Ako ne postoji 3rd party stranica na kojoj ja hoću dignut dedicated i, primjerice, stavit iz zayebancije gravitaciju na pola vrijednosti, imati odvojen ranking s hrpom modova, to nije dedicated

Odjednom cijeli interwebs bruji kak će BO3 imati dedicated servere, dižu hype u nebesa ekvivalentno Hawkeru u AMD 3xx temi, a serveri će biti najvjerojatnije opet na istu foru, daleko od pravih dedicated servera. Yebeš polovična rješenja.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2015., 21:45   #8
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
CoD7 je prvi Black Ops (2010. godina).

Još uvijek nisam uspio naći detalje o dedicated serverima za BO3. Samo se, kao što kažeš, bruji o dedicated serverima.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 06:58   #9
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 09:29   #10
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,774
CoD serijal je nažalost mrtav u mojim očima.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2015., 10:00   #11
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Yep. I mislim da jedino što bi me djelomično natjeralo da zaigram tu i tamo su ona šuškanja o rebootu CoD2. Ali i ako kojim slučajem dođe do toga i to će sjebat s obzirom što rade od serijala.

Ove gluposti s DLC-evima, izbacivanjem dedicated servera i tonom gluparija kao što su kill strikeovi, helici, airstrikeovi, op attachmenti i perkovi, nebalansiran gameplay, potpuno izbacivanje svih segmenata što bi igru činilo zahtjevnom za igrat ne idu nimalo u koristi igri.

I jebeš igru koja svake godine dobiva novi nastavak. Dobroj, kvalitetnoj igri ne trebaju nastavci svake godine, niti DLC-evi svaka 2 mjeseca.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 13:18   #12
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Generacije se mijenjaju. Klinci danas nisu igrali cod i cod2, cod4 itd, navikli su na flashy stvari...

Mislim da mi je brat zadnja generacija (94.) koja zna što je cod2/4, jos uvijek igra 4 s raznim modovima, čujem da je mod gdje se igra skrivača urnebesan Ono, uzmeš da si drvena letva i nasloniš se na zid kuće, a ovaj kad te nađe puca po letvi onda. Umro sam kad sam čuo
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 13:28   #13
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
čujem da je mod gdje se igra skrivača urnebesan Ono, uzmeš da si drvena letva i nasloniš se na zid kuće, a ovaj kad te nađe puca po letvi onda. Umro sam kad sam čuo
Misliš na Prop hunt, nešto što je počelo na Garry's modu?

Valjda jedini CoD koji sam igrao je dvojka nekad na jednom LANu, al nije mi nikako legao. Nekad smo više manje peglali samo UT i povremeno CS na LANovima, ekipa je bila više za BF.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 14:10   #14
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Složio bih se s ovim što De5tr0yer kaže - generacije se mijenjaju i traže se nove stvari, a ako se pogledaju brojke, rekao bih da se Activision tome sasvim solidno prilagođava. Dio starijih igrača je nezadovoljan smjerom u kojem CoD ide te odustaju od serijala, ali dolaze novi u podjenakom ili čak većem broju, pa serijalu za sada ne prijeti propast.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 14:46   #15
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Misliš na Prop hunt, nešto što je počelo na Garry's modu?

Valjda jedini CoD koji sam igrao je dvojka nekad na jednom LANu, al nije mi nikako legao. Nekad smo više manje peglali samo UT i povremeno CS na LANovima, ekipa je bila više za BF.
To je to, urnebes, nikad vidio to prije

Moja družba komradova je uvijek pičila po CoD, BF je bio previše razmišljanja
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 14:28   #16
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Trenutno se beta multiplayer može igrati besplatno.
http://store.steampowered.com/app/388520?snr=su

Reviewi su za sada pretežito negativni. Stavio sam skidati, pa javim dojmove kad odigram malo.

Zadnje izmijenjeno od: KhongLo. 29.08.2015. u 15:34.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 15:11   #17
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,774
Citiraj:
recycle is good for the world not for games
Citiraj:
Pros ~
- Uninstall button worked just fine

Cons~
- Not enough dank
- 1 frame every 5 seconds
- deletes system32

10/10 would uninstall again
Citiraj:
No fish A.I. 0/10
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 15:12   #18
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Kako sam oplakao od smijeha kada sam taj komentar vidio na Steamu.
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 15:32   #19
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Meni je dosad najbolji bio ovaj:

Citiraj:
I'm having open heart surgery next weekend.

After playing this game I hope to god the doctors hand slips. The pain of knowing I installed this on my PC is to much for me to bear anymore.

See ya later world, it's been nice knowing you.
No, prema reviewima mi se čini kao da mnogi nisu svjesni da igraju betu ili ne znaju što to znači.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 15:38   #20
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Kakvih sve likova ima.

Da, ne samo za tu igru, već općenito. Čini mi se da mnogo njih zapravo nema na pameti da se igra beta, i da to nije gotov produkt.
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 20:33   #21
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Odigrao malo. I šta ja znam, ovako iz prve ima neki potencijal. Podsjeća me nekako na Brink za koji mi je užasno žao što je propao. Ali dokle god ima tih glupi kill strikeova i svih pizdarija koje idu uz to, CoD se neće pomaknut nikud.

Što se performansi tiče, sve na max koliko god ide, 100-150 fpsa. Iako naravno za MP ako se želi koliko toliko kompetitivno igrati se mora pola stvari poisključit i povuklo bi dosta više.

Ali kretanje je nekako čudno, nije fluidno. Kao da laga, ali ne laga. Na to se skoro pa svi tuže. Isto tako miš, nekako je čudan, kao da postoji neki input lag.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 22:20   #22
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Skinuo sam igru, ali nisam uspio odigrati ni sekunde . Imam sljedeća dva scenarija:
  1. Pokrene mi igru, prikaže loading screen (BO3 logo u donjem desnom kutu) te nakon toga slijedi samo crni ekran. Ako čekam dulje od nekih 10 sekundi, monitor ode u sleep mode. Ne pale ni CTRL+SHIFT+Escape ni CTRL+ALT+TAB ni ALT+TAB ni Win+D, jedino rješenje je restart.
  2. Igra se pokrene i prođe loading screen te me uz warning sound izbaci na desktop, gdje me dočeka poruka:
    Citiraj:
    Close programs to prevent information loss

    Your computer is low on memory. Save your files and close this programs:

    Black Ops 3
    Kad sam promijenio virtual memory size, tek tada sam uspio doći do izbornika. Poreknuo sam igru, prikazao mi je ekipu s kojom bih trebao odigrati partiju, ali me opet sam završio na desktopu uz istu poruku.

Probat ću opet kad dođe neki update.

EDIT 1: Komp na kojem sam probao pokrenuti igru je ovaj pod Moj komp. Svi driveri su up to date.

EDIT 2: Iako sam u Control Panelu promijenio virtual memory settings, postavke koje sam imao u Samsung Magicianu su očito smetale primjeni toga, pa sam u Magicianu, umjesto dosadašnje optimizacije SSD-a za Maximum Capacity, odabrao Maximum Performance. Sada mogu igrati igru, a prve dojmove pročitajte ekskluzivno u nastavku ovog posta samo na PCE forumu

~~~

Odigrao sam otprilike 4 sata i mogu reći da su prvi dojmovi više nego pozitivni, naročito kad se uzme u obzir da se radi o beta verziji i da je do releasea nešto više od dva mjeseca. Igrao sam samo Team Deathmatch i Kill Confirmed.

Gameplay (9/10)

Gameplay je standardni CoD-ovski. Nisam igrao Advanced Warfare (nadalje u tekstu AW), pa ne bi bilo u redu da uspoređujem AW i BO3 do najsitnijih detalja, no po onom što sam od AW-a vidio na YouTubeu i Twitchu, na prvi pogled mi se ne čini da se BO3 razlikuje od svog prethodnika. Mene to ne smeta upravo zato jer COD nisam igrao još od BO2, ali oni koji kupuju nastavak za nastavkom će vrlo vjerojatno biti ljuti i razočarani, što se vidi i iz mnogih reviewa koji su već osvanuli po internetu.

Kretanje mi za sada djeluje kao da upravljam robotom, a ne čovjekom. Možda je to i cilj jer se kroz single player upravo proteže tema o čovjeku (vojniku) koji postaje human weapon. Ako je namjera ta, onda su ostvarili pun pogodak. Možda je kretanje samo meni čudno zato što godinama nisam taknuo CoD i u međuvremenu sam prašio po CS:GO-u, u kojemu je način kretanja znatno drugačiji, pa mi je potrebno neko vrijeme prilagodbe dok ne izbijem navike koje sam stekao u CS-u (stand and shoot, hodanje, corner peeking, izbjegavanje skakanja i sl.). U konačnici, možda je kretanje samo jedna od stvari koje je potrebno doraditi do samog izlaska. Netko tko je igrao AW bi možda mogao dati bolji komentar o ovome.

Jedna stvar koja mi se posebno svidjela jer pridonosi realnosti jest ta da nije moguće naglo mijenjaje smjera u sprintu. Ako se trči i promijeni smjer, kretanje se značajno uspori i potrebno je ponovno stisnuti SHIFT da bi se počelo sprintati. Druga takva stvar je da je osjećaj kretanja malo izmijenjen netom po izlasku iz vode, a pri tome se čuje i ono šljapkanje kao što se i u stvarnosti čuje kada čovjek u obući protrči kroz vodu i nastavi dalje trčati po suhom. Thrust jumping i wall running nikako ne pridonose realnosti, ali mi se veoma dopadaju, a i uklapaju se u priču koja je najavljena da će biti u single playeru. Meni su to novi elementi igre i moram ih još naučiti bolje iskoristiti.

Stvar koja mi se ne sviđa je da se kretanje uspori skoro do te mjere da se gotovo stane nakon što je bačena jedna od granata. Još trebam otkriti o kojoj se granati radi. Također, dobro bi došao malo jači recoil kod oružja, a nikako ne bi bilo zgorega da još malo srede hitbox, jer je moguće ubiti protivnika čak i kad se puca valjda metar oko njega. To se dosta dobro vidi na final camu. Hip fire je prilično neprecizan čak i na veoma maloj udaljenosti, što baš i nije realno. U najavama sam čitao da će headshotevi imati daleko veću težinu u odnosu na prijašnje nastavke, ali u igri to nisam uočio. Naletio sam na nekog igrača koji je bio AFK te je njegov lik stajao na mjestu, pa sam to imao prilike i testirati. Bila su potrebna tri metka u glavu iz blizine (manje od 10 m) dok nije pao. Koliko bi ih tek trebalo da je imao kacigu? Nisam još nikoga uspio ispikati nožem u stopalo, pa ne znam je li to instant kill. Ne sjećam se više kako je bilo u prijašnjim CoD-ovima, ali u ovome quick scope snajperom nije moguć. Potrebna je gotovo cijela sekunda od trenutka kad se klikne lijevi miš do trenutka kada je meta naciljana. Za sada još ne mogu tvrditi je li to feature, bug ili je uzrokovano nečim drugim. UAV-ovi mi malo uništavaju doživljaj, ali sastavni su dio igre, pa vjerujem da ću se brzo naviknuti prijeći preko toga.

CoD nikad nije bio poznat kao tactical shooter, a upravo je to jedna od stvari koje bih volio vidjeti u nekoj budućnosti. U trenutnom izdanju, kao i u prethodnima, riječ Team u Team Deathmatch nema apsolutno nikakvo značenje, već je svaki čovjek one man team.

Izbor oružja je prilično velik, no u ovako kratkom vremenu ih nisam uspio isprobati mnogo. Igrao sam s onom ženskom koja za specijalno oružje ima luk sa strijelom koja eksplodira kada u nešto udari (Sparrow). Za to oružje bih rekao da je trenutno OP i da je poželjno da ga nerfaju, inače će svi samo to koristiti. Dobra je stvar da to oružje nije dostupno odmah, nego tek nakon što se tijekom matcha sakupi određen broj bodova.

Dosad sam igrao na samo tri mape koje su trenutno dostupne u Team Detahmatch modeu. Jedna od njih mi je vrlo slična mapi koju sam imao prilike vidjeti u AW-u. Rekao bih da je veličina mapa baš taman, nisu ni prevelike ni premale. Naravno, mnogi se žale da su im mape premale, ali po meni su upravo manje mape jedna od glavnih odlika fast paced fist person shootera. Iako je open beta dostupna iznimno kratko, neki su već uspjeli naći svoje omiljene camping spotove . Rješenje za takve su granate ili prefire.

Grafika (7/10)

Što se grafike tiče, sve postavke su mi bile na maksimumu, a VSync isključen. Steamov built-in FPS conuter je cijelo vrijeme pokazivao relativno stabilnih 100-120 FPS-a. Nisam primjetio da su mi se javljali FPS dropovi u igri, ali zato u izbornicima FPS pleše od 30 do 85. Screen tearinga nije bilo. Teksture na prvi pogled izgledaju jako dobro, ali kad ih se pažljivije promotri, onda se vidi da bi daljnje poliranje dobro došlo. Najviše sam to primjetio kod drveća i vode. Kada se trči uz to, onda se i ne kuži, ali kada se stane i zagleda, tada lišće i kapljice ostavljaju dojam kao da su u potpunosti dvodimenzoinalne. Lišće na drveću u tom slučaju izgleda kao u Dota-i ili LoL-u. Blood splash koji se vidi na final camu također izgleda dvodimenzionalno i neprirodno. Oni koji jako pate na grafiku bi mogli inzistirati i na nešto boljem renderiranju faca kod likova, no meni je i trenutno stanje sasvim zadovoljvajuće.

Kod grafike mi se dosada najviše svidjelo što su sjene stvarno kvalitetno odrađene, pa se to može stavrno dobro iskoristiti za detektiranje protivnika.

Zvuk (4/10)

Zvuk je kategorija na koju za sada imam najviše zamjerki. Hodanje i trčanje su gotovo jednako glasni kao i pucanje. Zvuk svih oružja mi djeluje pretiho. Zvuči kao da svi imaju prigušivače, a zapravo ih nema nitko. Uz to, pucanje zvuči kao u nekim filmovima iz 80-ih ili 90-ih. Baš sam neki dan naletio na nastavak Nikite i tamo se pucalo na veliko. Tako zvuče ova oružja u BO3 . Ergo, zvučni efekti moraju na doradu pod mus.

Nakon prvog sata igre: Za sada ima nekih problema s voice chatom, pa iako se pojavljuje ikona da netko priča, trenutno nije moguće komunicirati ni sa kime na taj način (text chat normalo funkcionira). Moram priznati da mi ne bi smetalo da tako i ostane jer mi baš i nije stalo do toga da slušam neartikulirane zvukove koje ljudi vole ispuštati dok igraju CoD. Valjda CoD u njima budi neke unutarnje demone, pa im to glasanje dođe kao neka vrsta egzorcizma

Ostali sati u igri: Sada je voice chat radio normalno. Jedan lik je u pozadini imao uključenu nekakvu španjolsku/meksičku/brazilsku sapunicu, pa je to bila konstantno prisutna zvučna podloga, a tu i tamo se mogla čuti i žena koja razgovara s malim djetetom. Drugi je pak cijelo vrijeme vikao noobs i easy. Dakle, sve je po starom

Ostalo (8/10)

Kao što je i xGAME spomenuo, na momente igra djeluje kao da postoji neki lag, ali ne može se reći da je stvarno prisutan. Primjetio sam da je ping kod svih prilično visok. Nisam dosad vidio da je itko imao ping manji od 40. Meni je tijekom prvog sata igranja bio negdje oko 70-80, u tijekom druga dva sata 90-120, što je već prilično visoko. U nekoliko navrata mi se dogodilo da me protivnik ubije a da ga nisam ni vidio. Naravno, prvo sam pomislio da me je skinuo s leđa, ali onda mi kill cam pokaže da je bio drito ispred mene. Jasno mi je da ima hrpa ljudi koji igraju daleko bolje od mene i da će me 99 puta od 100 nadvladati u situaciji kada se gledamo oči u oči, ali čudno mi je kad me ubije duh kojeg vidim tek na usporenoj snimci.

Input lag kojeg je xGAME spomenuo nisam primjetio, ali nekada mi se događa da kliknem desnom tipkom miša (scope), naciljam i oružje mi se odmah spusti samo od sebe. Toggle mi je uključen, pa se to ne bi trebalo događati.

Zaključak

Kad se uzme u obzir da se radi o beta verziji igre i da je release date tek 6. studenog, može se reći da je igra već sada u dosta dobrom stanju, ali da još uvijek ima dosta prostora za napredak. Ukupni dojam je očekivani: ovo je još jedan CoD koji ne donosi neke spektakularne novitete u odnosu na zadnjih nekoliko prethodnika. Paleta oružja i mape se malo mijenjau, a sve ostalo ostaje gotovo kakvo je i bilo. Onaj tko je očekivao nešto drugo, bit će razočaran, a onaj kome je stalo samo do toga da igra najnoviji CoD, bit će zadovoljan.

Vrijedi li stvarno za Black Ops 3 izdvojiti 60€? Trenutno se beta može igrati besplatno (ne znam do kada će to trajati), pa preporučam da svakako isprobate i na temelju toga donesete odluku. Osobno ću pričekati još neko vrijeme da vidim kako će beta verzija napredovati, a onda ću nakon 6. studenog donijeti odluku. Pre-order ne radim. Naravno

Sveukupna trenutna ocjena beta verzije za PC: 7/10

P.S. Iako sam pod Ostalo naveo samo stvari koje su negativne, u ocjenu sam uključio i osobni doživljaj koji se mnogo teže prenosi riječima, pa je ta ocjena zato dosta visoka.

EDIT 3: Review sam napisao nakon što sam odigrao otprilike sat vremena, a nakon toga sam odigrao još nekih dva sata, pa onda još sat vremena, stoga sam dopunio neke stvari. Ocjene po kategorijama i konačna ocjena se nisu mijenjale u međuvremenu. To je to od mene o prvim dojmovim. Više neću mijenjati ovaj post. Ionako sam previše toga nadrobio

Zadnje izmijenjeno od: KhongLo. 30.08.2015. u 14:15. Razlog: dopunjen review
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 15:41   #23
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 456
Cek, ne radi beta od danas ili?
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 16:16   #24
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Danas još radi. Kada se otvori igra, iskoči poruka da se zahvaljuju na sudjelovanju u beti, da im to puno znači i da je danas zadnji dan za igranje. Naravno, nakon toga ti nude pre-order
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 16:43   #25
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 456
Pa jeote, tek mi se do pola skinula .. a nista onda. Hvala ;D
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 17:33   #26
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Na Steamu piše ovako:

Citiraj:
PC Black Ops III Beta closes on Monday night at 10pm/PST, so get in there and have fun.
Trenutno je oko 8:30 AM PST, pa znači da je do kraja bete ostalo još 13,5 h. Ovisno o tome kako ti se brzo skida, možda bi čak nešto i uspio odigrati. Ne bi se naigrao, ali stekao bi ugrubo dojam kakva je igra.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 19:34   #27
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Btw, tko misli, igra se već sada može nać za nekih 35€/$. Čak i manje tu i tamo.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 06:47   #28
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Jedino sto me zanima je SP, jer fakat znaju slozit dobar rollercoaster sto se SP-a tice plus je glazba uvijek odlicna. Mislim, barem je do sada to bio slucaj.
Ghosts sam pokrenuo i nakon pola sata uninstall, AW sam dosao do pola kampanje i uninstall. Nisam bas u tom futuristickom djiru...ali BO serijal mi je do sada bio zanimljiv, pa cu i trojci dati sansu.
MP komponenta me apsolutno ne zanima, jer mi je sve suvise fast paced i previse se stvari dogada odjednom, a i nisam ljubitelj team deathmatch moda (a skoro svi modovi u CoD igrama se svode na TD).
Let's see.. .
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 10:57   #29
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Rekao bih da se CoD ne isplati kupovati samo zbog SP-a, čak ni kad bi kupovao na nekoj stranici koja prodaje keyeve, a kamoli kada bi ga kupovao na Steamu, Xbox Liveu ili PSN-u (ne znam na kojoj platformi igraš). SP campaign traje 5-10 sati, a u BO3 će sigurno imati tu futurističku komponentu.

Bolje je onda da nađeš nekog u koga imaš povjerenja i tko ionako planira kupovati CoD, pa da sudjeluješ u kupnji s njim/njom i da ti omogući Family Sharing na Steamu (ne znam postoji li ekvivalent toga na XBoxu i PS-u).

AW je nekih dva-tri mjeseca nakon izlaska imao free weekend na Steamu i mogućnost da ga se u ponedjeljak kupi za 40€. Ako će i BO3 imati isto, onda SP možeš bez problema prijeći unutar tog jednog vikenda, a bez da potrošiš i lipu.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 12:21   #30
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Rekao bih da se CoD ne isplati kupovati samo zbog SP-a, čak ni kad bi kupovao na nekoj stranici koja prodaje keyeve, a kamoli kada bi ga kupovao na Steamu, Xbox Liveu ili PSN-u (ne znam na kojoj platformi igraš). SP campaign traje 5-10 sati, a u BO3 će sigurno imati tu futurističku komponentu.

Bolje je onda da nađeš nekog u koga imaš povjerenja i tko ionako planira kupovati CoD, pa da sudjeluješ u kupnji s njim/njom i da ti omogući Family Sharing na Steamu (ne znam postoji li ekvivalent toga na XBoxu i PS-u).

AW je nekih dva-tri mjeseca nakon izlaska imao free weekend na Steamu i mogućnost da ga se u ponedjeljak kupi za 40€. Ako će i BO3 imati isto, onda SP možeš bez problema prijeći unutar tog jednog vikenda, a bez da potrošiš i lipu.
Kolega, nisam spominjao kupovinu. Jedini CoD koji sam kupio je CoD 4.

Ali, slazem se s tobom generalno.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na