Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2009., 19:33   #1
Štrumfastično
Premium
 
Štrumfastično's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Medulin
Postovi: 46
Windowsi se neće podići

Poštovanje,
imam problema sa kompjuterom. Imam procesor Athlon 64 3500+ soc. 939 i matičnu Asus A8N5X, i već neko vrijeme mi se svako toliko izbaci na ekran neki plavi ekran, upozorenje, mislim o memoriji da je memorija slaba tako nešto. uglavnom piše da ako je to prvi put da restartam kompjuter, ja sam to svaki put radio no sad se više ne podiže. Kada ga upalim upale se samo lampice i hvalnjaci se počnu vrtit ali kompjuter se ne pali, ne podiže. Znate možda na temelju ovoga u čemu bi bio problem, i šta je eventualno otišlo da ne mjenjam sve.

Hvala

Štrumfastično je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 23:39   #2
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
PA daj malo potkrijepi informacije o konfiguraciji
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2009., 13:33   #3
Štrumfastično
Premium
 
Štrumfastično's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Medulin
Postovi: 46
Bi rado kad bi mi komp radio pa da vidim u everestu. Ovako, imam onaj procesor i matičnu, grafička je Ati Radeon Gecube PCI-E X700 pro od 128 mb 128 bit-a sa dodatnim hladnjakom, imam 1Gb rama DDR 400, jedan slot od 512 i dva od 256, imam hard od 80 GB SATA, Tv karticu Winfast PxDTV 2300H i napajanje od 400W. Nadam se da je to dovoljno jer više trenutno nemogu dat. Jel ima tko kakvu ideju?
Štrumfastično je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 15:16   #4
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
probaj izvaditi neke stickove memorije pa vidjeti da li radi komp bez njih
druga mogucnost ti je izvaditi sve kartice, ispuhat prasinu iz slotova i vratit unutra

sljdece sto bi mogao napraviti je probat posudit od frenda drugu graficku karticu pa vidjet jel u njoj problem

tesko je ovako dijagnosticirat al na prvu bi mogao jedino reci da napajanje radi , a i jako je mala sansa da je procesor riknuo to vec dugo nisam cuo ni vidio

ugl ako nisu ram i graficka vjerojatno je maticna otisla, za svaki slucaj mozes probat istekat diskove i optiku pa vidjet jel se pali komp bez njih
hash je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 15:27   #5
Štrumfastično
Premium
 
Štrumfastično's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Medulin
Postovi: 46
Hvala hash, i ja bi rekao da procesor nije, mislim na hard ili na rame ali rame sad već čupao i probavao stavit samo jedan pojedinačni modul u više slotova i ništa. mogu probat prebacit hard kod frenda da vidim dal radi.
Štrumfastično je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 15:49   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Uzmi MemTest i testiraj ram keks po keks, a onda i zajedno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 16:02   #7
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
jel ti maticna posta tj. da li vidis ona slova na pocetku gdje pise koji je bios i gdje prepoznaje diskove i optiku?

ako ni to ne vidis dok iskopcas disk onda nije do njega jer i dok nema diska u kompu on mora prikazati te podatke i onda kad dodje do bootanja ce rec da nema otkuda bootat

ako ti se ne vide ti podaci onda je ili maticna ili graficka

ali stvarno probaj sve osim procesora iskopcati iz maticne, propuhati portove i probat upalit opet, znam da zvuci blesavo ali zna ponekad upalit, a neces ni puno vremena izguibit na to

ovako kako si sad opisao mi vuce ili na maticnu ili graficku, ja se nadam da je graficka
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na