Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2017., 11:12   #5431
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Jedino da znas da ti je conax privremeno rjesenje. Samo je pitanje kad nestati podrske, mozda za par godina, mozda za 6 mjeseci. Pretpostavljam da su sad vec veliku vecinu ljudi prebacili na kaone.
To se priča godinama i još uvijek traje. Neće oni tako brzo mjenjati sve set-boxove. Kod promjene ugovora da, ali da će tjerati ljude ne vjerujem. Svi stari ugovore vrijede i ne mogu nikoga ntjerati na promjenu. Ima ljudi koji imaju 8 Mbit/s net i plačaju najam modema ?!
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 13:51   #5432
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Nakon tri dana pokušaja, napokon sam uspio dobiti nekoga tko nešto zna o Sportskom HD paketu. U svakom slučaju, Eurosport HD se izbacuje iz njega, jer oslobađaju tu frekvenciju. Sada on ide na dvije. Jedna za prošireni paket, a jedna za Sportski HD. Na moje pitanje zašto ne može biti na jednoj frekvenciji, a da ga imamo u oba paketa , nije mi znao odgovoriti. Za sada ne planiraju( ili on ne zna) nikakve nove HD programe u to paketu. S obzirom da je to paket od 4 programa za 55 kn, a oni ukidaju jednoga podnio samzahtjev za raskid tog ugovora. Jedino mi je još rekao da osim ovih oslobađanja frekvencija ( tri HD programa) su dobili i dodatne, pa da je vjerovatno u planu ubacivanje novih programa( ne nužno HD). Kad, ne zna se, ali ako bude to znaći novo preslagivanje kanala. Ovo je bitno za one sa Conaxom( kolega Cilim), jer će opet trebati ispočetka namještati sve kanale. Ali za Conax se isplati
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2017., 14:45   #5433
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
... Ovo je bitno za one sa Conaxom( kolega Cilim), jer će opet trebati ispočetka namještati sve kanale. Ali za Conax se isplati
... ili će se opet naći koja dobra ptičica koja će sa "paćenicima" podijeliti točnu frekvenciju novih kanala pa neće trebati ništa od nule
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 17:38   #5434
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Nakon tri dana pokušaja, napokon sam uspio dobiti nekoga tko nešto zna o Sportskom HD paketu. U svakom slučaju, Eurosport HD se izbacuje iz njega, jer oslobađaju tu frekvenciju. Sada on ide na dvije. Jedna za prošireni paket, a jedna za Sportski HD. Na moje pitanje zašto ne može biti na jednoj frekvenciji, a da ga imamo u oba paketa , nije mi znao odgovoriti. Za sada ne planiraju( ili on ne zna) nikakve nove HD programe u to paketu. S obzirom da je to paket od 4 programa za 55 kn, a oni ukidaju jednoga podnio samzahtjev za raskid tog ugovora. Jedino mi je još rekao da osim ovih oslobađanja frekvencija ( tri HD programa) su dobili i dodatne, pa da je vjerovatno u planu ubacivanje novih programa( ne nužno HD). Kad, ne zna se, ali ako bude to znaći novo preslagivanje kanala. Ovo je bitno za one sa Conaxom( kolega Cilim), jer će opet trebati ispočetka namještati sve kanale. Ali za Conax se isplati
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
... ili će se opet naći koja dobra ptičica koja će sa "paćenicima" podijeliti točnu frekvenciju novih kanala pa neće trebati ništa od nule
Tocno naci ce se dobra dusa koja ce sapnuti frekvenciju pa cemo to obaviti rucno.
Stipest jesi stvarno podnio zahtjev za raskid ugovora za Sportski HD paket.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 19:30   #5435
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Stipest jesi stvarno podnio zahtjev za raskid ugovora za Sportski HD paket.
Jesam. Dobio sam odgovor da će ga isključiti u roku 15 dana. Nisam htio propustiti priliku raskida bez penala, jer oni tek 13.03. izbacuju Eurosport HD, a do onda bi mi isteklo 30 dana u kojima imam pravo na raskid. Ovako ću vidjeti što će se dalje događati. Ionako su me stalno zezali Sport Klub HD kanali ( znaš sve o tome i ništa se nije promijenilo), pa sad kad su izbacili Eurosport HD i ostali samo oni, to je bilo to.
Realno to im je najskuplja usluga. Za 4 kanala 55 kn i još izbace jednoga !!!
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 21:57   #5436
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Danas sam tek dobio mail od njih u vezi Eurosporta HD:

''Poštovani gospodine,

zasad se u Sport HD paket ne uvrštava novi program kao nadomjestak za Eurosport HD, što ne isključuje mogućnost buduće promjene.

Nemamo službenu obavijest iz kojeg se razloga ukida Eurosport HD program.

S poštovanjem

Željka Rupčić

Odjel korisničke podrške

VIPnet d.o.o.
Vrtni put 1, Zagreb''
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 22:25   #5437
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Jakog im objasnjenja i razloga.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2017., 21:54   #5438
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Jel Bnet salje Dolby Digital zvuk? Imam spojen reciver na prijemnik, u postavkama sam stavia DD ali nema surround signala....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 15:31   #5439
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
samo info od maloprije. Imam onaj stari 3 paket sa 10mega. Takodjer imam HD 9300 koji mi se barem jednom dnevno smrzne u dnevnoj sobi. Drugi stari SD prijemnik je stavljen sa strane i Conx kartica je puknuta u drugi TV. Prije par dana sam tražil povecenje brzine na 30. Uglavnom moram mijenjati modem, to sam očekivao jer je stari Thompson850 i oba recivera. Pitam zasto moram mjenjati recivere jer ja ne tražim HD usluge kaže mi radi modernizacije. Ostadoh na 10 zbog conx kartice u TV za sada. Ionako mi ih je pun .... Nažalost samo mi je intersantna optika koje nemam :-(

Zadnje izmijenjeno od: markotornic. 14.02.2017. u 15:50.
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 15:48   #5440
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Vjerovatno misliš na Albisa 8100, a ne 9300, jer on se smrzava svako malo. 9300 ne.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2017., 15:51   #5441
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Vjerovatno misliš na Albisa 8100, a ne 9300, jer on se smrzava svako malo. 9300 ne.

ispod piše SceneGate 9300. Plavi ekran sa sitnim točkicama. S desne straneBnet logo
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 16:24   #5442
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Kakav mu je prekidač ( off-on ) na lijevoj strani? Okrugli ili plosnati?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 17:14   #5443
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor markotornic Pregled postova
samo info od maloprije. Imam onaj stari 3 paket sa 10mega. Takodjer imam HD 9300 koji mi se barem jednom dnevno smrzne u dnevnoj sobi. Drugi stari SD prijemnik je stavljen sa strane i Conx kartica je puknuta u drugi TV. Prije par dana sam tražil povecenje brzine na 30. Uglavnom moram mijenjati modem, to sam očekivao jer je stari Thompson850 i oba recivera. Pitam zasto moram mjenjati recivere jer ja ne tražim HD usluge kaže mi radi modernizacije. Ostadoh na 10 zbog conx kartice u TV za sada. Ionako mi ih je pun .... Nažalost samo mi je intersantna optika koje nemam :-(
Znaci na drugi prijemnik placas dodatno 60 kn,
B.net niti ne nudi optiku
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 17:25   #5444
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor markotornic Pregled postova
samo info od maloprije. Imam onaj stari 3 paket sa 10mega. Takodjer imam HD 9300 koji mi se barem jednom dnevno smrzne u dnevnoj sobi. Drugi stari SD prijemnik je stavljen sa strane i Conx kartica je puknuta u drugi TV. Prije par dana sam tražil povecenje brzine na 30. Uglavnom moram mijenjati modem, to sam očekivao jer je stari Thompson850 i oba recivera. Pitam zasto moram mjenjati recivere jer ja ne tražim HD usluge kaže mi radi modernizacije. Ostadoh na 10 zbog conx kartice u TV za sada. Ionako mi ih je pun .... Nažalost samo mi je intersantna optika koje nemam :-(
Pa ne mijenjaju TV box ako dokupljuješ brzinu, samo modem, ali ostaješ na istom paketu samo platiš 10 kn više svaki mjesec... odnosno barem nisu kad sam povećavao prije par mjeseci (imaš tu u temi o tome).
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 17:34   #5445
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ma oni njemu ocito zele oduzeti karticu za Conax, zato mu zele promjeniti i oba prijemnika, ako ima Albis 9300 on je OK i njega netreba mjenjati.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 18:02   #5446
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ma nekakvo pravilo im je forsiranje zamjene:
bilo koji stariji modem / router > Tehnicolor TC7200,
svi stariji STB osim možda Albis 9300 > Kaon i baj baj kartica.

Za Thompson TWG850(-4) piše da mu je max. brzina 55/10, slično je i za druge starije DOCIS 2 modeme / routere.
Specs > http://www.speedguide.net/routers/te...oip-cable-1302
Dakle 30/5 bi trebali pokriti bez problema.

Govorili smo već o tome, prodaja im trubi šta moraju (kako im je napisano).
Treba pokušati ispregovarati samo povećanje brzine bez zamjene uređaja.
Otprilike txt: Samo vi odvrnite špinu na 30/5 na tom priključku a moja je stvar šta ću možda dobiti malo manje.
Najčešće nećeš ali treba reći.

Napomena: Cijeli ovaj igrokaz je bitan samo onima koji koriste karticu u Connax modulu u TV - u.
Ostalima nije bitno, zamjena opreme nije toliko loša jer sa Tehnicolorom dobivaju Dual Band WiFi (pa kakav je zbog internih antena), GB mreža i Kaon sa HDMI izlazom.
Specs > http://www.speedguide.net/routers/te...ice-cable-3073

Ljudi čitajte temu, sve smo to već xy puta opisivali.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 18:39   #5447
WindEmperor
Registered User