Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2015., 02:54   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Irska emigracija FAQ i Dublin Zderonje

Pozdrav,

Otvaram topic da vidim ima li nas jos u Dublinu i postoji li motivacija da se okupimo na jednim Zderonjama u popularnom "restoranu" Balkan.

Za one koji su zainteresirani za emigraciju u Irsku ponudit cu i kratke informacije, za koje ako bude interesa mozemo prosiriti ovdje na temi ili preko PM.

Irska FAQ

Uvod za znati da nesto specificno valjda za nase ljude je da imaju visoko misljenje o sebi, uvijek kad razgovaram s nekim o radu vani, normalna su im pitanja, koliko se moze ustedjeti, dali gazda placa stan i hranu.

Dosta nasih, odlazak vani gledaju kao nesto jako privremeno, placanje stanarine i poreza smatraju teretom a ne investicijom u svoju buducnost.

Ako ste se prepoznali u zadnje dvije recenice velika je sansa da ce te biti nezadovoljni, neuspjesni ili oboje.

Za razne poslove najbolja stranica je http://www.jobs.ie

Za IT poslove najbolja stranica je http://www.irishjobs.ie

Jedina agencija za zaposljavanje vrijedna spomena je https://www.cpl.ie

Za planiranje putovanja autobusima stranica je http://hittheroad.ie

Za sobe i stanove najbolja stranica je http://www.daft.ie
Dublin je podjeljen u zone, zone koje su centar 1,2,3,4 su skupe, sto je broj
veci npr 22,24 zone su dalje od centra i jeftinije.

Soba se moze naci za 500 eura. Jednosoban stan za 900 eura. Hosteli su oko 12 eura po danu (zivio 4 mjeseca u jednom sa 20 ljudi u sobi na 1 wc ). Hrana i rezije su cijene kao u Hrvatskoj, mozda manje.

Svi poslovi u ugostiteljstvu, trgovinama su placeni oko 7.5 eura po satu nakon poreza. To je nekih 1200 eura mjesecno. Engleski vam tu zaista nije jako bitan, znam jako mnogo ljudi koji razumiju ali ne pricaju i rade.

Nakon poreza:
Poslovi u IT (infrastructure,admin,vm,linux) su placeni oko 2000-2500 eura mjesecno, programiranje oko 2500-3000 u prosjeku java ili javascript, fullstack itd.

Poslovi u customer support, software sales su placeni oko 1500-2000 eura mjesecno.

Naravno svi ste culi price, moj netko od nekoga moga radi kao barmen ustedi 3000 eura mjesecno, gazda placa stan itd. sve sto mogu o tome reci, jesss bas vas cekaju...

Sto se tice papira treba samo putovnica, nikakva dozvola.

Za poslove u IT, odlican engleski je potreban i barem CCNA, tu certifikaciju ovdje obozavaju, neznam zasto, I naravno diploma 3 godisnjeg fakulteta. Bilo kojeg. Ne nuzno informatika. Irci po sebi nisu snobovi kao mi kod nas, ovdje vam dopuste i da direktno upisete cetvrtu (zadnju) godinu informatike (master) ako imate 5 godina iskustva u IT, bez ikakvog fakulteta prije toga, jako su lezerni po pitanju faksa opcenito.

Za programere, portofolio i git account na kojem se vidi vas kod i rad. certifikacija i fakultet nepotrebni.

Za customer support jedino ako odlicno govorite njemacki, ucili ste u osnovnoj pa u srednjoj npr. i dobro razgovarate, imati ce te posao u roku par dana bez ikakve certifikacije i fakulteta i iskustva u IT. Irska je sjediste za Europu i Afriku, za Google, Intel, Facebook, Amazon, SAP, Oracle, Vmware, svi ovdje imaju svoja sjedista i data centre, zaposljavaju desetke tisuca ljudi i gore za ljudima koji pricaju njemacki, radi podrzavanja njemackog IT trzista, to su vam uglavnom customer support ili software sales poslovi. Obuka mjesec dana i deri pricas njemacki rodo bog si, mislis da je cloud na nebu ali nema veze citaj template i vozi.

Sto je dobro i sto je lose

Cesto cujem price, vani je dobra placa ali je i skup zivot pa ti dode na isto.
Zavisi kakav vam je zivot. Ako imate vlastiti stan u Hrvatskoj i platu 7000kn, definitivno u Hrvatskoj vam je jako dobro, i bolje ovdje proci nemozete.

Ja sam zivio u Dubrovniku, radio za t-com, broadband engineer, 5000kn plata, ali u Dubrovniku je jednosoban stan 2500kn mjesecno za unajmit. Nisam mogao nista, a radio sam posao sto bi neki rekli, imas super posao, 6 mjeseci sam stedio 300 eura.

Ovdje svaki mjesec ustedim vise od 500 eura radim kao network engineer, znaci nije telekom nego IT ali posao je u istom rangu kao onaj u T-com.

Ako vas ima jos u Irskoj, pridonesite temi i predlozite klopu, ostali ako ima pitanja, imao sam intervjue sa Amazonom i 7 rundi 2 mjeseca sa Facebookom, mogu vam reci sto traze ako vam se radi sa takvim ljudima, ja sam se posvadio kao pravi dalmatinac u njihovom sjedistu u Dublinu
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!

Zadnje izmijenjeno od: gospar. 29.08.2015. u 03:17.
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 08:36   #2
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
Odličan info!
Hvala na javljanju!
Bio u dublinu turistički i jako mi se svidjelo. Razgovarao sa rvatima u pubovima i nekim sales dućanima tipa gift shop. Dosta rade ne žale se. Dobro pričam i pišem engleski dok njemački jako slabo, ali postoji velika želja otići gore(do tebe)
Sigurno ti se javim. Kao i mnogo nas ovdje.
Respect neka te zdravlje i irska sreća prate,a lova-uloži da se množi.
cheers m8
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2015., 22:02   #3
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ja & moja draga smo u IRL malo više od 3 mjeseca i zaključili smo da je bolje ''kod kuće'' [(ali uz uvijet da imamo posao oboje (a nemamo u HR ni šanse)] tako da ćemo još ostati u IRL. Plan je bio dugoročni, ali sad više nismo sigurni...

Trenutno sam u mjenjanju posla i ne znam kakve su mi šanse za nešto normalno (ova 3 mjeseca sam čistio apartmane, ak me netko pita koliko se plaća po satu jer minimalno je kao 8.65€ e pa može i manje, radi se po učinku, što nekad zna ispast i oko 3.5€ po satu). Buđenje u 6 pa 50min hoda do posla, radi se do 19, nekad i do 22h pa nazad u stan 50min hoda po kiši i vjetru... i tako svaki dan, 1 dan slobodno na mjesec dana. Svuda sam slao CV (osobno i mailom) i ništa, ni za kitchen portera, ni hoteli...

Prije odlaska čitali smo po forumima kak su Irci topli, fini, ovo-ono... Bome smo se skupo iznenadili, da baš ni jedan Irac nije OK s kojim smo imali kontakt, ali ne bih u detalje...

Irska je dobra samo za IT struku, jer takvi poslovi se stvarno traže i može se sve riješiti i iz HR, sve drugo (odlazak na sljepo) je preveli rizik po mom mišljenu. Mi nismo imali izbora, u HR smo dugo bili bez posla i još smo čak i dobro prošli kad bolje razmislim, osim što smo računali da ćemo radit za minimalac (1300€) da bi na kraju cifra bila 750€ mjesečno... Jedina mi nada igrati loto.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2015., 11:54   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Moje iskustvo s frendovima.

Prvi frend je bio policajac, radio u Zg-u, čuvao ambasadu. Odlučio je otići u Irsku. Žena dobila posao ko medicinska sestra, on je išao s njom, dao otkaz u murji. Inače je čovjek biciklist, vozi maratone, gore dobio posao u roku 10 dana u dućanu s dijelovima za bajkove, ima dobru plaću + mu je šef ponudio da vozi pod okriljem i sponzorstvom dućana. Jako je zadovoljan i ne misli se vraćati tako skoro/uopće.

Drugi frend, lijen, nije bio za posao, žicao starce za pivu do 31. godine, itd. Otišao gore k drugom frendu, imao je nekih 1000 EUR za život, pa valjda nešto nađe. Nađao posao u strucu, fizioterapeut je gore već nekih 3 mjeseca, prezadovoljan.

Njegova cura, otišla s njim, našla posao za 2-3 dana u nekom telemarketingu, jako zadovoljna.

Treći frend, dao sve ispite na DIFU, otišao gore nakon godinu dana što nije posao našao, malo manje komuniciram s njim, ali koliko vidim po fejsu, zadovoljan jako, radi u hotelu na kompu, nemam pojma što točno, ali zadovoljan.

Samo pozitivna iskustva, koliko sam ja čuo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2015., 12:04   #5
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Ja sam u Irskoj od 4 mjeseca, ali u Corku, prezadovoljan sam, radim u ugostiteljstvu i lova je odlicna, super uvijeti. Samo mogu reci da mi vec stize komp od 1600 eur koji sam si slozio, sto sam u hr mogao samo sanjati. Ove price da je irska dobra samo za IT ili slicno su.gluposti, i.da irci su super. Samo sto su svi hrvati okupirali Dublin kao da je to jedini grad.
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2015., 12:27   #6
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Ja sam u Dublinu dva tjedna i nisam siguran da se mogu sloziti sa nekim navodima gore.

@remixer - neznam sa kakvim ircima se ti druzis, ali ja sam stekao potpuno drugaciji dojam. Otvoreni su i veseli ljudi, maniri i ponasanje na visokom nivou.

Sto se tice mog iskustva so far, dosta su pozitivna. Hrana je odlicna. Izdvojio bi vodu, irski jogurt i mlijeko, meso, povrce. Jako malo uvoze, 90% je njihovo domace. Cijene hrane ako znas gdje kupujes su kao i kod nas. Sto se tice odjece, odjeca je ovdje jeftinija.

Ako znas po sto si dosao i zasto si dosao i ako gledas long term na stvari - potrudit ces se i napravit ces si to.. ako si dosao jer eto, svi su isli - razocarat ces se. Ako ce te muciti lose vrijeme i to sto nema zagrebackog machiata u ponudi, razocarat ces se. Takvih je ovdje najvise, sisala me jedna nasa i najveci problemi u zivotu su joj vrijeme i kava, i voljela bi se vratiti doma

Anyway, Dublin je velik grad i nudi jako puno mogucnosti, pitanje je individue koliko ce se uzeti od toga, i sto ce si uzeti. Tu ti je onako kako si stvoris i napravis.

Nazalost van IT-a, tesko je dobiti u startu nesto bolje, nije nemoguce ali je teze. Radis ono sto irac nece, i to je sva filozofija. Ja trenutno radim kao frontend developer, i zadovoljan sam. U firmi nema pressinga, nitko ti ne skace po glave, nema nekih striktnih pravila kada moras biti na poslu i sl. Free gricke, kava n shit.

Najvaznija stvar koju bi ja izdvojio, tj. najbitnija razlika u poslu - kod nas covjeka gledas odma u startu gdje bi te mogao sjebat ili gdje bi mogao smuljat. Ovdje se sve bazira na povjerenju. Radis i na miru si. Oni ce ti dati povjerenje odma od starta, a na tebi je hoces li ga ispuniti. I to mi se svida, rad u takvim uvjetima je drugaciji i rekao bih neusporediv. Ne nosis posao doma.

Smjestaj je ovdje zivi cirkus. Ja sam trenutno na toj misiji i bome nije lako naci nesto prihvatljivo.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2015., 23:24   #7
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Meni su frendovi u Dublinu,konobari,prezadovoljni lovom,poslom i ljudima...kratko i jasno...nasli neki stan jedva,500 eu po glavi,4 sobe...stan 2000eu...evo ih već cca 6 mjeseci gore...frend radi u nekom restoranu odmah do google-a i facebooka...ono,lova do krova,tako mi komentira...prezadovoljan!
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2015., 23:33   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni je mater bila nedavno po irskoj... inače je proputovala maltene cijeli svijet, ali veli da je irska posebna stvar totalno.

ljudi mrak, ono nema čovjeka da te nasmijan neće dočekat, klopa mrak ali ono baš mrak, pogotovo sve mliječno kako je kolega gore rekao jer imaju stvarno sretne krave... sretne do te mjere da je vidla kravu koja spava nasred pašnjaka na boku, ko pas i ždere travu iz tog položaja

imala je ture ono plaćene, brdo njih od guinness i jameson destilerije na dalje... uglavnom kada su išli busom na kraće relacije (tipa naš zet) nije bilo čudno da vozač na spiker počne pjevat irske narodne
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 17:04   #9
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Pozdrav ekipa. I ja sam u Dublinu oko 8 i pol mjeseci! S obzirom da sam tu kratko, zadovoljan sam postignutim. Sto se tice iraca, nemam bas neka dobra iskustva s njima, ali ok. Ovdje mi jedino ne odgovara vrijeme, jer je kisa skroz. (evo i sad ovo mokar pisem, jer sam pokisao maloprije ) Sto se tice Hame, ja sam za, da se zaletimo na cevape.
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 18:05   #10
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Su u Irskoj i dalje place u IT-u dosta manje nego u UK?

Edit:
Citiraj:
Autor bacelj Pregled postova
Kolike su u UK?
Naravno ovisno o firmama, ali zadnji put kad sam malo gledao place u velikim firmama bilo je okvirno 60k funti u UK i 45k€ u Irskoj.

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 31.08.2015. u 21:22.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2015., 21:08   #11
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Kolike su u UK?
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 22:59   #12
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Su u Irskoj i dalje place u IT-u dosta manje nego u UK?

Edit:


Naravno ovisno o firmama, ali zadnji put kad sam malo gledao place u velikim firmama bilo je okvirno 60k funti u UK i 45k€ u Irskoj.
da jer je uk upravo toliko i skuplji. Vrlo jednostavno.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 23:37   #13
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
da jer je uk upravo toliko i skuplji. Vrlo jednostavno.
Bas duplo skuplje? Koliko sam gledao neke London vs Dublin usporedbe, sve procjene su nekih 35-50% skuplji.

No, nebitno, samo me zanimalo dal je i dalje razlika u placama tolika; ako mi je jedini trosak smjestaj onda se dosta vise da ustediti u UK.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 10:29   #14
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Bas duplo skuplje? Koliko sam gledao neke London vs Dublin usporedbe, sve procjene su nekih 35-50% skuplji.

No, nebitno, samo me zanimalo dal je i dalje razlika u placama tolika; ako mi je jedini trosak smjestaj onda se dosta vise da ustediti u UK.
place u IT se krecu od 35 do 55 entry, dalje napredujes jako brzo. Frend je tu godinu dana ima preko 80k eura. Krenes ti sa cca 40-45, ali ode ti brzo prema gore

+ uk ne voli imigrante
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 11:55   #15
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
aj napisite malo kako je opcenito u Dublinu i u Corku. place i cijene stvari se mogu vidjeti posvud po internetu.
dajte neki svoj opci dojam.. kvaliteta zivota, barovi, restorani, dogadanja, opca atmosfera u gradovima, o cem se ne prica i tak to.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 14:38   #16
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Jel ovako izgleda ljetni festival?

https://youtu.be/_twVA7lYjDk

Irska je OK, samo zbog jezika, inače mislim da je to balon koji će uskoro puknuti..
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 14:45   #17
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Ja Dublinom nisam fasciniram. Stovise, planiramo se preseliti kroz neko skorije vrijeme van Dublina! Centar i okolica jako prljavi, podosta klosara, narkomana i beskucnika. ima i lijepih stvari, naravno, ali poprilicno puno i ovih gore navedenih. Grad je siv, izgleda dosta tmurno i staro. Ali je veselo. nerjetko setajuci mozes cuti zajebanciju iz pubova. od pjevanja do kojekakvih cirkusarija.
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 19:22   #18
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
aj napisite malo kako je opcenito u Dublinu i u Corku. place i cijene stvari se mogu vidjeti posvud po internetu.
dajte neki svoj opci dojam.. kvaliteta zivota, barovi, restorani, dogadanja, opca atmosfera u gradovima, o cem se ne prica i tak to.
Kvaliteta zivota?
Rekao bih sjajna ako si na pravom mjestu, i na relativno solidnom poslu. Neki kvartovi su opasni. Sto juznije ides od centra to je situacija bolja. Hrana je odlicna, kako u marketima tako i u restoranima. Barovi - ima ih na bacanje, svirki isto, bude veselo. Grad je ziv, i nudi jako puno razno raznih dogadanja rekao bih za svakoga. Samo okruzenje je ugodno, osoblje u marketima, busevima, marketima itd. je iznimno ljubazno, u pocetku to malog hrvata i zacudi, jer nije na to naviknut. Na poslu se dise i ne nosis ga doma.

Sve u svemu, jako lijepo mjesto za zivot. Iako, zimu jos nisam docekao a kazu da potraje i da bude jako vjetrovito, kisovito i neugodno.

Citiraj:
Autor bacelj Pregled postova
Grad je siv, izgleda dosta tmurno i staro.
Are you kidding me ? Pa cijela engleska i irska imaju isti djir, to je taj look. Meni to izgleda uber, doduse ja nisam ljubitelj modernog ustogljenog izgleda, tako da je meni ovo zapravo veliki plus.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 19:36   #19
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Iako, zimu jos nisam docekao a kazu da potraje i da bude jako vjetrovito, kisovito i neugodno.
Idealno mjesto za mene.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 21:07   #20
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa dok je ovdje bio onaj najveći pakleni val od 40+ tamo se tražila jakna više recimo.

+1 idealnog mjesta
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 21:48   #21
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Kisa? Vjetrovito? Hladno? Jos cete mi reci da nema ljeta nikakvoga? Ostavljam zenu i djecu i jurim gore prvom prilikom. Valjda mjesta za jos jednog programera imaju
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2015., 22:13   #22
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
simpaticno je za vidjeti da ja nisam jedini koji voli takvo vrijeme, jer se osjecam kao da jesam.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2015., 09:27   #23
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
+1 na vrem. prilike Em je hladnije meni, em je hladnije piceku.
Samo se nadam da ne ubije sparina kad Sunce proviri tu i tamo.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2015., 09:33   #24
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
a cork? kako je tamo?
ovo za dublin mi je sve 5, ali posvud citam za te narkomane, beskucnike.. dobio sam dojam da je pol stanovnika takvo.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2015., 10:31   #25
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
a cork? kako je tamo?
ovo za dublin mi je sve 5, ali posvud citam za te narkomane, beskucnike.. dobio sam dojam da je pol stanovnika takvo.

Nije da je pola stanovnistva, ali ima ih poprilično, pogotovu u odnosu na Zagreb, koji ima poprilično mali broj klošara, a dopera ne sjećam se kad sam zadnji put vidio.

Stvar je da oni tamo imaju smjestaj, hranu i džeparac, tako da su se "razmnozili" i uopce im nije lose.

Ali da je jako ruzno za vidjet, stvarno je
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2015., 11:14   #26
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Kisa? Vjetrovito? Hladno? Jos cete mi reci da nema ljeta nikakvoga? Ostavljam zenu i djecu i jurim gore prvom prilikom. Valjda mjesta za jos jednog programera imaju
Dok sam se ja točao u moru na +40,ovi moji iz dublina mi slali slike u jaknama
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 19:52   #27
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja sam također imao Irsku kao jako izglednu opciju, i to samo radi jezika. Ali kad stavis sve na papir, tamo i nije bas toliko isplativo otici, a ni te vremenske prilike nisu bas svakome po volji. Na kraju sam se odlucio za Njemacku (iako sa jezikom nisam bas na TI), potpisao ugovor sa firmom i evo letim u Dortmund za 10 dana
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 21:27   #28
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Ja sam u Irskoj, pa sam se premisljao dali otici u njemacku ili ne?! Neznam ni beknuti njemacki i mislim da je to glavni razlog zasto vec nisam tamo. Iako, irska trenutno ima bolji BDP, minimalac je veci, kupovna moc je veca itd, itd..

Btw, sretno u Dortmundu.
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2015., 00:15   #29
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor bacelj Pregled postova
Ja sam u Irskoj, pa sam se premisljao dali otici u njemacku ili ne?! Neznam ni beknuti njemacki i mislim da je to glavni razlog zasto vec nisam tamo. Iako, irska trenutno ima bolji BDP, minimalac je veci, kupovna moc je veca itd, itd..

Btw, sretno u Dortmundu.
Hvala

Meni je Njemacka bolji izbor najvise zbog socijalne uređenosti i zdravstva. Ja sam roditelj, pa mi je to bio neki prioritet pri izboru. Osim toga, nekako mi se cini da se u Njemackoj moze brze i bolje napredovati. Koliko sam skuzio, svi nasi ljudi u Irskoj jako dugo rade za minimalac.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2015., 08:07   #30
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Tržište od 80 milijuna sa visoko razvijenom industrijom u svim aspektima, i balon koji će puknuti sa 6 milijuna stanovnika...
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na