Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.07.2015., 23:28   #1
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Oglasnik/njuškalo iskustva i prijevare

Pozdrav, prvo da opišem situaciju. Prodavao sam mobitel Galaxy S3 i javi mi se osoba iz ZG-a preko whatsappa da bi kupio mob. Poslat će mi novce na tekući ja njemu busom iz SB-a za ZG mobitel.

Nećkao sam se bio da li poslati mobitel prije nego vidim uplatu na računu ali sam sam sebe iznenadio što sam ipak poslao. Sad kad vratim film rekao mi je da mu je hitno zbog rođendana od klinca i nebitno.

Dao mi je adresu Šubićeva 34 i ime Marko Babić te nakon "uplate" poslao screenshot uplatnice iz ZABA-e, pošto uplati iz druge banke, ja sam u PBZ-u, treba jedan dan nisam se uzbuđivao kad taj dan nisam vidio novce na računu. Novaca nema do dan danas, broj moba s kojeg me kontaktirao je nedostupan.

Postoji li način da uđem u trag preko broja transakcije i da vidim odgovara li ta transakcija iznosu i mom broju računa ili nešto, ne znam. Ovaj post je možda više da se izjadam ali eto možda netko udjeli neki savjet. Hvala!
slish480 je offline  
Staro 03.07.2015., 23:32   #2
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor slish480 Pregled postova
Pozdrav, prvo da opišem situaciju. Prodavao sam mobitel Galaxy S3 i javi mi se osoba iz ZG-a preko whatsappa da bi kupio mob. Poslat će mi novce na tekući ja njemu busom iz SB-a za ZG mobitel.

Nećkao sam se bio da li poslati mobitel prije nego vidim uplatu na računu ali sam sam sebe iznenadio što sam ipak poslao. Sad kad vratim film rekao mi je da mu je hitno zbog rođendana od klinca i nebitno.

Dao mi je adresu Šubićeva 34 i ime Marko Babić te nakon "uplate" poslao screenshot uplatnice iz ZABA-e, pošto uplati iz druge banke, ja sam u PBZ-u, treba jedan dan nisam se uzbuđivao kad taj dan nisam vidio novce na računu. Novaca nema do dan danas, broj moba s kojeg me kontaktirao je nedostupan.

Postoji li način da uđem u trag preko broja transakcije i da vidim odgovara li ta transakcija iznosu i mom broju računa ili nešto, ne znam. Ovaj post je možda više da se izjadam ali eto možda netko udjeli neki savjet. Hvala!

koliko je prošlo vremena? nigdje ne piše
John Creasy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2015., 23:36   #3
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Da, sorry zaboravih reći.

30.06. je poslan mobitel, u ZG-u je bio u 20h, a on je meni "uplatio" ujutro 30.06. nešto iza 8 sati.
slish480 je offline  
Staro 03.07.2015., 23:37   #4
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Koliko je proslo od tad?
Mozda da odes u banku i pitas, pa ti mozda nesto kazu. Mozda je povuko uplatu prije neg je sjela.
Inace Marko Babic je jedno od cescih imena, ja sam ih upoznao barem trojicu
Princ288 je offline  
Staro 04.07.2015., 01:02   #5
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Kako kaže kolega forumaš, provjeri s bankom pa ako je uplata povučena ili je sken uplatnice fejk.. ravno na policiju (bez obzira na iznos) .. usput ne bi bilo loše naći vozača autobusa po kojem si poslao paket i uzeti njegove podatke i vidjeti kome je dao i što.. e sad zaheb je ako si vozaču dao za ćevape pa ti nije izdao račun za prtljagu jer se onda sigurno ničega ne sjeća..
bertone je offline  
Staro 04.07.2015., 01:28   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Koliko je proslo od tad?
Mozda da odes u banku i pitas, pa ti mozda nesto kazu. Mozda je povuko uplatu prije neg je sjela.
Inace Marko Babic je jedno od cescih imena, ja sam ih upoznao barem trojicu
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kako kaže kolega forumaš, provjeri s bankom pa ako je uplata povučena ili je sken uplatnice fejk.. ravno na policiju (bez obzira na iznos) .. usput ne bi bilo loše naći vozača autobusa po kojem si poslao paket i uzeti njegove podatke i vidjeti kome je dao i što.. e sad zaheb je ako si vozaču dao za ćevape pa ti nije izdao račun za prtljagu jer se onda sigurno ničega ne sjeća..

Daj se unormalite, frajer nije ni uplatio lovu, tako da nista od toga. Ovisi o kojem iznosu se radi, ali vjerovat screen shotu uplate je, onak, u najmanju ruku naivno, bar u danasnje vrijeme. Jbga, škola za ubuduce i nadam se da nije velik iznos u pitanju.

EDIT: ako se dobro sjećam, bio je takav sličan slučaj ovdje, dečko iz OS je nakon skena uplatnice(cca 4000 kn) poslao vakumirani Iphone4s autobusom u Zg. Naravno, novac nije nikad dobio.
__________________

srale7 je offline  
Staro 04.07.2015., 04:45   #7
d@rio
Premium
Moj komp
 
d@rio's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 137
Ako ti uplata i dalje nije vidljiva, te znas IMEI broj moba pravac policija i prijaviti ga. Nakon toga policija moze uz nalog od mobilnog operatera traziti da lociraju mobitel.
Tako bih to barem ja napravio.
__________________
Cyrix Cx486DX2-80MHz
d@rio je offline  
Staro 04.07.2015., 07:12   #8
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Dva savjeta vezana za funkcioniranje banaka:
1. Ako je nalog zadan, na uplatnici piše "nalog u obradi" ili "nalog zadan", i takav nalog se može povući. Ono što se treba vidjeti je status "nalog izvršen" i tu više nema mogućnosti povlačenja. Ako je plaćeno sa računa na račun, policija uz sudski nalog može utvrditi čiji je račun, banka ti sigurno neće dati podatke o vlasniku računa. A ako je netko došao s gotovinom uplatiti u ZABAu na račun u PBZu je već nelogičnost koja bi morala pobuditi sumnju. Ali vjerujem da je ovdje u pitanju krivotvorena uplatnica.

2. Ciklusi NKSa ili nacionalnog klirinškog sustava (sustav međubankarskih transakcija , pojednostavljeno transakcija između dvije banke, u ovom slučaju ZABAe i PBZa) su tri puta dnevno radnim danom. Prvi ciklus je ujutro oko 9, drugi oko podne i treći oko 15. Dodaj još sat-dva za obradu i eventualna kašnjenja. Ako je tip uplatio u 8 ujutro, ta transakcija je trebala biti obrađena i vidljiva na tvom računu najkasnije do 11 sati u najgorem slučaju. Uplata je vidljiva idući radni dan na tvom računu jedino ako je uplatio iza 15 sati.

Uglavnom, pravac policija, ako mogu nešto napraviti, APP metoda.
Garro je offline  
Staro 04.07.2015., 08:49   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Sorry, ali ispao si naivičina jer nisi uopće provjerio je li ti novac legao na račun nego si odmah poslao mobitel na 'majke mi' nepoznatog čovjeka. To se NE radi. Mobitel se šalje tek kada lova legne.
Isto tako, ne šalje se busom nego nekom ostavnom službom pa makar to bio i Tisak jer je to jedina potvrda da je uređaj isporučen.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.07.2015., 08:57   #10
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Marko Babić... Bivši reprezentativac a nema novaca...

Uglavnom, kako očekuješ da ti mi sada pomognemo. Nažalost ne možemo nikako. Lik te izradio za pare. Poslao si busom na to ime. On je došao šoferu i rekao da se tako zove. Osobnu sigurno nije pokazao niti ga je šofer to tražio (vrlo vjerojatno).

A i teško je na kompi promjenit novčani iznos uplatnice. Možda ti je uplatio 1 kunu pa ostalo predelao... Jebajga sada. Ako ti lova ne sjedne, zaboravi.
A pretpostavljam da se više ne javlja na whatsapp niti da mu je taj broj više aktivan.

Tako da si ti tu fino podamfao, frende.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2015., 09:28   #11
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Na policiju pa prijavi lažiranje opce uplatnice, to je kazneno djelo s obzirom da se radi o listicu specifikacije novca i svijesnoj prevari. Za mob vrlo vjerojatno nece izlazit na teren zbog vrijednosti, ali krivotvorenje moraju.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline  
Staro 04.07.2015., 09:38   #12
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Eventualno još možeš ako si u Zg-u ili imaš nekog i ako je usput može/š provjerit na adresi da li ima prezime navedenog.
Thermaltake je offline  
Staro 04.07.2015., 10:40   #13
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Nisam prvi put primao lovu iz druge banke, čak i kad neko sa internet bankarstva ZABE uplati na račun u PBZ u lova sjedne tek idući dan. A službenici na šalterima ne dopuštaju da uplatiš nekome na račun ako ti isto nemaš račun u toj banci, bar iz mog iskustva, on je rekao da mu je račun u ZABI još prije nego sam ja rekao da sam ja u PBZ-u, tako da nije mogao ciljati na taj lag dok oni proknjiže uplatu.

Otići ću sad do banke pa da vidim mogu li oni šta napraviti s ovim screenshotom.

Imam dosta iskustva s trgovanjem i oglasnicima i svim zato mi i je čudno što sam eto tako išao poslati bez da sam čekao novce na računu, uglavno napisali ste mi sve ono što sam i sam znao.

Nisu neki preveliki novci ajde to me tješi ali glup je osjećaj, preglup, ubuduće oprez na 100%.

Hvala svima na odgovorima.
slish480 je offline  
Staro 04.07.2015., 10:46   #14
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor slish480 Pregled postova
Nisam prvi put primao lovu iz druge banke, čak i kad neko sa internet bankarstva ZABE uplati na račun u PBZ u lova sjedne tek idući dan.
Samo da demantiram ovo.
Ja imam tekući u kbz-u, žiro u drugoj banci, a žena i tekući i žiro u pbz-u.
Uplate sjedaju po nks-u, ak uplatim odmah ujutro, pare su oko 10, na računu, iza toga ak uplatim, budu oko podne jedan kod nje na računu, a ak uplatim kasnije popodne, onda tek lova sjeda drugi dan na račun u pbz-u.
Uplaćujem lovu nekoliko puta mjesečno već 6-7 godina tako, tak da ono
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 04.07.2015., 10:58   #15
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Samo da demantiram ovo.
Ja imam tekući u kbz-u, žiro u drugoj banci, a žena i tekući i žiro u pbz-u.
Uplate sjedaju po nks-u, ak uplatim odmah ujutro, pare su oko 10, na računu, iza toga ak uplatim, budu oko podne jedan kod nje na računu, a ak uplatim kasnije popodne, onda tek lova sjeda drugi dan na račun u pbz-u.
Uplaćujem lovu nekoliko puta mjesečno već 6-7 godina tako, tak da ono
Eto vidiš, onda sam ja jednostavno prihvatio ideju da to sjedne tek idući dan i ljepo sad nasjeo na patku, hvala kolega na replici.
slish480 je offline  
Staro 04.07.2015., 11:02   #16
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
@jopis

Imam sve racune u pbz-u. Ako mi netko uplacuje iz druge banke, uplatu vidim tek sljedeci dan.
Mileni je offline  
Staro 04.07.2015., 11:05   #17
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Mislim da ako se uplati prije 2 ili 3 popodne da sijeda isti dan u bilo koju banku, a poslje toga drugi dan
draksa je offline  
Staro 04.07.2015., 11:07   #18
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor slish480 Pregled postova
Eto vidiš, onda sam ja jednostavno prihvatio ideju da to sjedne tek idući dan i ljepo sad nasjeo na patku, hvala kolega na replici.
Garro veli da banke salju sredstva 3 puta dnevno. Ja sam siguran za 2, za treci ne znam.
Svaka uplata do 14 h ce.bit proknjizena isti dan nakon 15-16h.
Ali to vrijedi samo radnim danom, u slucaju vikenda, blagdana novci se prebacuju samo u istoj banci.
Edit: mileni
Ovisi kad je osoba uplatila
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 04.07.2015., 11:28   #19
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
@jopis

Imam sve racune u pbz-u. Ako mi netko uplacuje iz druge banke, uplatu vidim tek sljedeci dan.
A eto, što ti misliš, da ja pričam gluposti? Dakle, da ponovim, JA OSOBNO, iz druge banke uplatim lovu internet bankarstvom novce na ženin račun u pbz-u, i mogu s njenog internet bankarstva te iste novce ISTI taj dan potrošiti, uplatiti račune, whatever.
Uostalom, pročitajte si što je NKS i kako funkcionira.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 04.07.2015., 11:32   #20
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
uplata je tek vidljiva drugi dan ako se uplaćuje iz druge banke. inače na drugom forumu na isti štos je prevaren je član foruma ali je na kraju uspio dobiti nazad mobitel tek nakon što ga je prijavio policiji i to je trajalo jedno mjesec dva...
chief_wolfinjo je offline  
Staro 04.07.2015., 11:33   #21
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Evo bio u banci, i covjek mi kaze da tek iduci dan sam trebao vidjet uplatu. Uglavnom on ne moze nista, nego njima mora uplatitelj doci i reklamirati, a to nije moguce.

Isto mi savjetuje da odem na policiju.
slish480 je offline  
Staro 04.07.2015., 12:53   #22
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Jel imas racun od mobitela sa imei brojem? Ako imas na policiju prijaviti kradu
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline  
Staro 04.07.2015., 13:50   #23
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
Jel imas racun od mobitela sa imei brojem? Ako imas na policiju prijaviti kradu
Sreća u nesreći je što sam si ostavio račun od mobitela, misleći pa istekla je garancija šta će mu. Otići ću na policiju kasnije pa prijaviti.
slish480 je offline  
Staro 04.07.2015., 16:29   #24
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Za sve teoretičare da je nalog uplaćen u jednoj banci vidljiv na računu u drugoj banci tek idući dan, toplo preporučam čitanje ovog dokumenta: http://www.pbz.hr/lgs.axd?t=16&id=35299 .

Objasnio sam kako funkcioniraju međubankarske transakcije, neću se ponavljati.
Garro je offline  
Staro 04.07.2015., 16:33   #25
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Za sve teoretičare da je nalog uplaćen u jednoj banci vidljiv na računu u drugoj banci tek idući dan, toplo preporučam čitanje ovog dokumenta: http://www.pbz.hr/lgs.axd?t=16&id=35299 .

Objasnio sam kako funkcioniraju međubankarske transakcije, neću se ponavljati.
I to tako funkcionira u praksi?

Prijavio sam slučaj policiji, zapisali, kopirali račun sa IMEI brojem, pa će mi javiti ako šta bude. 44 osobe s tim imenom i prezimenom u ZG-u, a na toj adressi nijedan

Uglavnom ja ne vjerujem da ću vidjet mobitela opet ali bi me grizlo da nisam otišao na policiju i prijavio.

Rekli su ako se još netko bude slučajno bunio na to ime i prezime, ako osoba ga slučajno opet iskoristi, onda će to već biti ozbiljnije.
slish480 je offline  
Staro 04.07.2015., 16:43   #26
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A eto, što ti misliš, da ja pričam gluposti? Dakle, da ponovim, JA OSOBNO, iz druge banke uplatim lovu internet bankarstvom novce na ženin račun u pbz-u, i mogu s njenog internet bankarstva te iste novce ISTI taj dan potrošiti, uplatiti račune, whatever.
Uostalom, pročitajte si što je NKS i kako funkcionira.
Cemu odmah takav ton? Nitko nije rekao da pricas gluposti. Vjerujem ti. No kazem ti kako je kod mene u vise navrata bilo. Sve je ok, samo meni nije jasno zasto se vrijedjas na obicne pizdarije?
Mileni je offline  
Staro 04.07.2015., 16:47   #27
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Meni je istu foru nedavno pokusao prodat neki random tip sa njudkala. Dao mi je i podatke da je uplatio preko internet bankarstva zagrebacke banke iako sam mu rekao da uplati u PBZ da mi odmah bude vidljivo pa mu saljem cim sjedne. I onda pocinju fore kao da saljem prvim busom ujutro da mu hitno treba bla bla. Ja rekao ne saljem nista dok ne vidim novce, onda je slao par poruka da mu vratim novce, ja opet rekao moze cim sjedne kod mene. Nakon toga je odustao. Naravno novci nikad nisu sjeli. Nazalost ne sjecam se kako je bilo ime i prezime, ali ocito da ima hrpa takvih budala na njuskalu.

Bas zbog toga 95% svega kupujem i prodajem tu na forumu, od kad sam tu niti jedno negativno iskustvo
__________________
brodjo je offline  
Staro 04.07.2015., 17:59   #28
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
I preporučuješ nas poštene odavdje onima koji nisu na forumu na čemu sam ti osobno, lično, a bogami i personalno zahvalan.

U više tema je spomenuto. U pravilu ovdje sa starim i provjerenim članovima nema problema. Ponekad se dogodi da nekoga zbrika za soma do dva kuna da baci u vjetar sve to skupa, i staž i reputaciju na forumu.
Ali jedno je sigurno - ako si prodavač, uvjeti su tvoji. Koliko puta kad sam prodavao sam čuo te fore "daj mi pošalji pa da ja to vidim pa onda pare". Lagano odjeb i čeka se drugi kupac. I onda ima obzira se još grčit i pretit.
Brko je offline  
Staro 04.07.2015., 21:32   #29
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
I preporučuješ nas poštene odavdje onima koji nisu na forumu na čemu sam ti osobno, lično, a bogami i personalno zahvalan.

U više tema je spomenuto. U pravilu ovdje sa starim i provjerenim članovima nema problema. Ponekad se dogodi da nekoga zbrika za soma do dva kuna da baci u vjetar sve to skupa, i staž i reputaciju na forumu.
Ali jedno je sigurno - ako si prodavač, uvjeti su tvoji. Koliko puta kad sam prodavao sam čuo te fore "daj mi pošalji pa da ja to vidim pa onda pare". Lagano odjeb i čeka se drugi kupac. I onda ima obzira se još grčit i pretit.
Majke mi, ja zivim za dan kad cu sjest s tobom u birtiju i napit se.

Svi ste u pravu i definitivno se ovdje uklapa ona:
'Tri puta mjeri, a onda tek sijeci'.
Naime, ne zelim OP-u soliti pamet, ali mislim da ti je ovo lekcija za sva buduca poslovanja putem interneta. Postenje je odavno iskorijenjeno u ovom drustvu. Dapace, postoji odredena baza ljudi koji su posteni koji ne gledaju sve, pa i druge ljude kroz novac.
Medutim, ovo je apsolutno tvoja greska. Na stranu to sto je frajer mucko djubre, mutikaros, lazljivac i spletkaros, ti si kriv jer se oslanjas na rijec nekakvog randoma na internetu.

Iskreno se nadam da ces barem vidjeti novac, ako ne mobitel i da ce se sve rijesiti pozitivno za tebe. Ali, nadam se da si naucio lekciju i da ces ubuduce promisliti i razmisliti kod prodaje.

Cisto da ne mislis da te optuzujem i napadam, na tvojoj sam strani. Samo, eto, par prijateljskih savjeta.

LP
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline  
Staro 04.07.2015., 21:44   #30
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
@jopis

Imam sve racune u pbz-u. Ako mi netko uplacuje iz druge banke, uplatu vidim tek sljedeci dan.
Nebi tribalo bit, kako je neko napisa NKS radi 3 puta obracun (osim ako nije neradni dan)... HSVP radi brze.

Tako jedino ako je ubran u zadnjem ciklusu pa tek sutra prosljedi.

Evo ti i obračunski plan

2 OP

Sta imas jos za poslat da se dogovorimo
__________________
Drift_King je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na