Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2010., 06:01   #1
puljo88
Registered User
 
puljo88's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 47
Question Dobar ili loš izbor?

Frend kupuje laptop pa me angažirao za potragu. Uglavnom nešto do 4000kn, ne bi služio za gejmerske svrhe nego za net, multimediju i sl. a opet da može i povući ako neka igra dođe pod ruku (ništa prezahtjevno).. Evo za ovo malo što sam potražio zapade mi za oko ovaj http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=K50ID-SX049
Zanima me je li za tu lovu to ok? Može li se dobiti još nešto jače?

ASUS K50ID-SX049 Pentium T4400(2.20GHz), 4GB DDR3(1066MHz), 500GB(5400rpm), 15.6"LED(1366x768), DVD-SM, NV GT320M 1GB, G-LAN, HDMI, Wi-fi Atheros, Bluetooth, 0.3MPixel Camera, 6cell-4400mAh, no OS

Hvala unaprijed!
__________________
puljo88 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 06:18   #2
RobCo PIP-Boy
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Poluotok
Postovi: 42
Lenovo G555, jos mu ostane za ruksak
RobCo PIP-Boy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2010., 09:48   #3
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor puljo88 Pregled postova
Frend kupuje laptop pa me angažirao za potragu. Uglavnom nešto do 4000kn, ne bi služio za gejmerske svrhe nego za net, multimediju i sl. a opet da može i povući ako neka igra dođe pod ruku (ništa prezahtjevno)..

Ovo mi je najgori zahtjev koji se može navesti. Igrao ti svaki dan ili htio pokrenuti neku zahtjevnu igru svakih pola godine, svejedno je, jednako ti treba jača grafička, a to ti onda jako sužava izbor.

Spomenuti Asus je najjače(po pitanju grafičke) što možeš naći za tu cijenu. Najveći nedostatak mu je kratko jamstvo, koje se može nadoplatiti, ali onda i cijena ide značajno prema gore.

Ja bih radije išao na lošiju grafičku, a dulje jamstvo, npr. na ovog Della.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 10:29   #4
puljo88
Registered User
 
puljo88's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 47
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ovo mi je najgori zahtjev koji se može navesti. Igrao ti svaki dan ili htio pokrenuti neku zahtjevnu igru svakih pola godine, svejedno je, jednako ti treba jača grafička, a to ti onda jako sužava izbor.

Spomenuti Asus je najjače(po pitanju grafičke) što možeš naći za tu cijenu. Najveći nedostatak mu je kratko jamstvo, koje se može nadoplatiti, ali onda i cijena ide značajno prema gore.

Ja bih radije išao na lošiju grafičku, a dulje jamstvo, npr. na ovog Della.
Ma ja nisam bio precizan, laptop bi primarno služio za net i multimediju. Sve ostalo je manje bitno tj. igre će prilagođavati snazi kompa a ne obrnuto.

Kod tog Della nije samo grafa slabija, ima duplo manje ram-a koji su uz to ddr2, također je manji i hard...Tako da možda je bolje produžiti jamstvo-koliko sam skontao da i nije nešto skupo..

Nisam nikakav znalac ali mišljenja sam da ako komp uredno radi godinu dana da i nije neka vjerojatnost da će se uz normalnu upotrebu nešto sje..ti. Ali normalno bolje 3 nego 1, što jes jes!
__________________
puljo88 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 11:37   #5
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
vjeruj, 3 godine jamstva na laptopu puno znače.....pogotovo kad ti nekim čudom nakon 1 godine i par dana nešto rikne, e onda bi bubreg dao da si produžio jamstvo
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 12:17   #6
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor puljo88 Pregled postova
Nisam nikakav znalac ali mišljenja sam da ako komp uredno radi godinu dana da i nije neka vjerojatnost da će se uz normalnu upotrebu nešto sje..ti. Ali normalno bolje 3 nego 1, što jes jes!
Baš suprotno, laptopi se najčešće kvare neposredno nakon isteka (jednogodišnjeg) jamstvenog roka.

Asus je naravno jači, ali produljenje jamstva na 2g. je 270kn. Ako ti to nije previše, onda to nije loš izbor. Svejedno, ja bih radije išao na Della s trogodišnjim jamstvom, no ti kupuješ.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 16:44   #7
puljo88
Registered User
 
puljo88's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 47
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Baš suprotno, laptopi se najčešće kvare neposredno nakon isteka (jednogodišnjeg) jamstvenog roka.
Događa li se to iz nekog određenog/poznatog razloga ili tek puka slučajnost?

Nemam iskustva s laptopima po tom pitanju, ali znam za 4-5 stolnih računala koja su otkazala odmah nakon par sati/dana korištenja..U dva slučaja je bilo do harda. Po meni ako sve komponente prođu stres test (silovanje do 100% mogućnosti)od nekoliko sati (što duže) i ne pokažu ni najmanju boljku, tada su svi kasniji kvarovi (npr. nakon godinu dana) uglavnom uzrok nepravilnog korištenja.

Kao primjer navest ću jednog poznanika koji me pozvao da mu pregledam laptop-kao nešto mu se čudno ponaša i jako se grije... Došao sam kod njega kad ono horor prizor- cooler od cpu-a uopće nije radio jer se jadnik upetljao u mucice od prašine, a temp. proca je u mirovanju bila 91 stupanj-fenomen!(u biosu nije imao uključeno auto-gašenje na npr. 70-75 stupnjeva pa je mogao i kavu skuhati na njemu)
Iako normalnom korisniku se to baš i ne može dogoditi,jer frajer je živio u brlogu s koncentracijom prašine većom od kisika
Ovime sam htio reći da i radni vijek uvelike ovisi o rukovanju, a ne samo o kvaliteti i eventualnoj "fabričkoj grešci"

Kako god, redscro na odgovorima!
__________________
puljo88 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 09:05   #8
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor puljo88 Pregled postova
Događa li se to iz nekog određenog/poznatog razloga ili tek puka slučajnost?
Javno poznatog razloga nema, no vjerojatno proizvođači ne određuju trajanje jamstva napamet već znaju prosječni rok trajanja komponenti i prema tome određuju trajanje jamstva. Uz to se u jeftinim laptopima štedi gdje se stigne, pa se stavljaju jeftiniji dijelovi, znajući da neće baš potrajati, ali dovoljno da istekne jamstvo i da više nisu njihova briga.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na