Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2020., 16:19   #31
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
I ja sam ga škicao u Mall.hr ali nisam imao love tad ffs, a odonda nije na akciji. Dosadilo mi čekat pa uzeo u Linksu za 500 ćuna jbg. Ali tri koplja je bolji od mog priješnjeg PDP XBox one kontrolera.
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Glupo mi je pitati, ali nikako da napises jesi li ista konkretnije pokusavao, koja verzija winsa 10 (broj verzije, standardni, modificirani, ocisceni od svega)? Koji tocno gamepad si uzeo, model 1708 ili noviji sa share tipkom (ispod baterije ti pise model)? Pojavi li se uopce adapter u device manageru kad ga ustekas, neki upitnik ili sl? Jesi probao na bilo kojem drugom win 10 kompu?

Jesi probao guglati?
https://www.pcerror-fix.com/fix-xbox...or-not-working

Ajde ajde, daj malo vise truda pa cemo mu stati na kraj i valjda skuziti sto ga zeza
Win 10 pro, ništa modificirano, ver. 19042, sidam uvijek zadnje updateove. Kontroler je 1708 model, a nemam baš pristup trenutno nijednom drugom kompu da isprobam. guglao sve i svašta ali ništa baš nije pomoglo, velim, kad upiknem BT dongle čuje se onaj widows zvuk ali dalje ništa i ne mogu opće u Widowsima upaliti/aktivirati bluetooth. Ali prvi put kad sam ga piknuo išao je "new hardvare found" i onda "your device is ready to use"....ali nije baš hahahaha
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 16:27   #32
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Ovo je ziher problem sa samim BT adapterom.

Preporučujem ti da nabaviš neki noviji/bolji model.

Jučer mi je stigao Xbox Series S i uzeo sam ekstra gamepad koji se bez problema spojil na laptop koji podržava Swift Pair, te na moj desktop na kojem imam Orico BT adapter sa Aliexpressa.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 16:31   #33
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Xbox kontroler za PC - bežični vs USB C ?

Citiraj:
Autor TheProfiler Pregled postova
I ja sam ga škicao u Mall.hr ali nisam imao love tad ffs, a odonda nije na akciji. Dosadilo mi čekat pa uzeo u Linksu za 500 ćuna jbg. Ali tri koplja je bolji od mog priješnjeg PDP XBox one kontrolera.

Win 10 pro, ništa modificirano, ver. 19042, sidam uvijek zadnje updateove. Kontroler je 1708 model, a nemam baš pristup trenutno nijednom drugom kompu da isprobam. guglao sve i svašta ali ništa baš nije pomoglo, velim, kad upiknem BT dongle čuje se onaj widows zvuk ali dalje ništa i ne mogu opće u Widowsima upaliti/aktivirati bluetooth. Ali prvi put kad sam ga piknuo išao je "new hardvare found" i onda "your device is ready to use"....ali nije baš hahahaha

Ja i dalje iz ovog ne vidim kako ti uopće pokušavaš upariti stick i gamepad. Nakon spajanja na komp nikakve više stvari u Windowsima ne trebaš raditi. Sve se radi tipkom na sticku i tipkom na gamepadu.

Gamepad može raditi na 3 načina. Bežično preko Microsoftovog donglea, bežično preko bluetootha i žičano
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 16:37   #34
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Pa da, Xbox One kontroleri se izbacuju po malo, a ulaze refreshani Xbox Series komtroleri. Nemoj sad očekivati neke akcije na njima, teško. U Mallu je sad jedino ovaj novi kontroler V2.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 17:53   #35
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Malo padobranski se ubacujem u temu, ali vezano za adapeter i spajanje. Na dva laptopa bez problema radi i spoji se za sekundu. Na stolnom računalu nema tog boga da se spoji tako. Spojio žično i updateao firmeware, ručno(preko device managera) instalirao drivere, najnovija verzija win10, pokušao sve što sam našao na redditu ili guglajući i ništa... adapter sigurno radi jer se na dva laptopa spaja, ali na stolnom računalu ne želi ni čuti. Moj je isto taj model 1708. i ista situacija kao kod kolege. pronašao new hardware i bio je ready to use no ćorak. spajam se žicom i super radi.


inače sam svog kupio negdje prije 6 mjeseci preko mall.hr za 280 kn.
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 18:09   #36
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ja i dalje iz ovog ne vidim kako ti uopće pokušavaš upariti stick i gamepad. Nakon spajanja na komp nikakve više stvari u Windowsima ne trebaš raditi. Sve se radi tipkom na sticku i tipkom na gamepadu.

Gamepad može raditi na 3 načina. Bežično preko Microsoftovog donglea, bežično preko bluetootha i žičano
Evo uspio napokon, skinuo sa Microsoft storea neki gamepad software, updateao drivere/firmware i još neke stvari, šljaka sad. Thnx everyone

Edit: sad još samo moram odabrati koji punjač kupiti, uglavnom su svi za dva gamepada i dvije baterije, to mi ne treba, jedno je dovoljno.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -

Zadnje izmijenjeno od: TheProfiler. 18.12.2020. u 20:52.
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 13:36   #37
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Jel netko probao možda napuniti punjive baterije preko kontrolera putem kabla naravno? U procesu sam nabavke punjača i baterija pa da ne kupim i punjač ukoliko će se baterije i ovako puniti jer kabl imam preko kojega gampead uredno radi, bilo baterija unutra ili ne.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 14:04   #38
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Probao, nisu se napunile. Uzmi punjač
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2021., 14:13   #39
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
I konto sam, imao u planu uzeti Eneloop sa 4 baterije pa će tako i biti, hvala na odgovoru.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 14:21   #40
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Jel netko probao možda napuniti punjive baterije preko kontrolera putem kabla naravno? U procesu sam nabavke punjača i baterija pa da ne kupim i punjač ukoliko će se baterije i ovako puniti jer kabl imam preko kojega gampead uredno radi, bilo baterija unutra ili ne.
Ne može, oni gotovi battery packovi s 2 baterije imaju neki mali konektor koji se spoji s kontrolerom kad ga umetneš i to valjda daje doznanja da se mogu puniti, ili je neki mali IC za napon uz baterije onda.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 14:32   #41
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Kako bi ti inače prodali Play & Charge kit

Jel ga možda netko ovdje ima? Koliko ta njihova baterija traje u usporedbi s običnim AA?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 14:56   #42
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kako bi ti inače prodali Play & Charge kit

Jel ga možda netko ovdje ima? Koliko ta njihova baterija traje u usporedbi s običnim AA?
Po onome koliko sam čitao daje manje od eneloop aa punjivih (nemam brojku) ali ćelije se brže troše od eneloop npr.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 15:08   #43
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Naručio sam https://www.links.hr/hr/punjac-bater...rije-481500067


Pa javim dojmove nakon nekog vremena.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 15:30   #44
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Odnedavno sam na Laddi, so far so good. Nakupilo se gadgeta s baterijama pa osle Eneloopice kupljene prije 8 godina u neke malo manje power hungry uredjaje!

https://www.ikea.com/hr/hr/p/ladda-p...rija-70303876/

Toliko je bolje koristiti punjive/izmjenjive baterije da sam poceo mrziti Shield gamepad i cinjenice da ce se jednom ugasiti i morati na zicu. Tlakaaaa
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 21:44   #45
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Odnedavno sam na Laddi, so far so good. Nakupilo se gadgeta s baterijama pa osle Eneloopice kupljene prije 8 godina u neke malo manje power hungry uredjaje!

https://www.ikea.com/hr/hr/p/ladda-p...rija-70303876/

Toliko je bolje koristiti punjive/izmjenjive baterije da sam poceo mrziti Shield gamepad i cinjenice da ce se jednom ugasiti i morati na zicu. Tlakaaaa
Super su Ladda
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 14:08   #46
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Koliko je uopće ''isplativo'' to sa punjivim baterijama i chargerom ?
Ja imam XBox wireless kontroler, ne igram pretjerano, imam neke obične baterije u njemu i za sad uredno drže.
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 15:30   #47
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
2012-te sam kupio prvi set punjivih baterija i punjac (znam because eneloop narucen iz koreje ili odakle vec u to doba). Te baterije dan danas valjaju, samo ubacujem ekstra baterije za sve uredjaje + spares. Mislim da mi se sve ovo isplatilo jos prije 5 godina Set laddi se isplati nakon par punjenja jer bi vise platio par setova duracelki.

Nemam predodzbu koliko mi traje baterija na Xbox gamepadu, nisam nikad mjerio. Igram oko sat na dan, neki grubi prosjek.

S druge strane, imam pola kile raznih baterija koje samo gledam da deponiram, sve sad cu sad cu. Tako vec 3 godine stoje... Na stranu sad ekologija, glupo mi je gomilati ih kad su bacanje para.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 20:29   #48
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
2012-te sam kupio prvi set punjivih baterija i punjac (znam because eneloop narucen iz koreje ili odakle vec u to doba). Te baterije dan danas valjaju, samo ubacujem ekstra baterije za sve uredjaje + spares. Mislim da mi se sve ovo isplatilo jos prije 5 godina Set laddi se isplati nakon par punjenja jer bi vise platio par setova duracelki.

Nemam predodzbu koliko mi traje baterija na Xbox gamepadu, nisam nikad mjerio. Igram oko sat na dan, neki grubi prosjek.

S druge strane, imam pola kile raznih baterija koje samo gledam da deponiram, sve sad cu sad cu. Tako vec 3 godine stoje... Na stranu sad ekologija, glupo mi je gomilati ih kad su bacanje para.
Ja ne igram mnogo, mislio sam da ću više igrati kad sam kupovao kontroler i laptop al eto.
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 22:20   #49
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor sniperxtt Pregled postova
Koliko je uopće ''isplativo'' to sa punjivim baterijama i chargerom ?
Ja imam XBox wireless kontroler, ne igram pretjerano, imam neke obične baterije u njemu i za sad uredno drže.
Mislim da jedne dobre alkalne izdrže 40-ak sati igranja. Evo, pogledao sam na Mall.hr, ima Varta punjač za dvije baterije s dvije AA uključene je 63kn. Gledao sam malo alkalne, i od jeftinijih su oko 3.8-4kn po bateriji do 7kn za kvalitetnije. Ajmo reć 4kn, al te i kraće traju vjerojatno nešto. Nakon 7 promjena baterija si otplatio baterije i punjač. 7*30 sati je 210. To su realno negdje 3 AAA SP igre.

To mi se čini kao ništa, pogotovo za game kontroler. 210 sati je realno jako malo, to je 34 minute igranja dnevno ako rasporediš sve kroz jednu godinu. A ako rasporediš kroz 5 godina to je manje od 7 minuta igranja dnevno. Sa skupljima bi vjerojatno se i otplatilo brže.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 11.01.2021. u 22:47.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 14:48   #50
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Mislim da jedne dobre alkalne izdrže 40-ak sati igranja. Evo, pogledao sam na Mall.hr, ima Varta punjač za dvije baterije s dvije AA uključene je 63kn. Gledao sam malo alkalne, i od jeftinijih su oko 3.8-4kn po bateriji do 7kn za kvalitetnije. Ajmo reć 4kn, al te i kraće traju vjerojatno nešto. Nakon 7 promjena baterija si otplatio baterije i punjač. 7*30 sati je 210. To su realno negdje 3 AAA SP igre.

To mi se čini kao ništa, pogotovo za game kontroler. 210 sati je realno jako malo, to je 34 minute igranja dnevno ako rasporediš sve kroz jednu godinu. A ako rasporediš kroz 5 godina to je manje od 7 minuta igranja dnevno. Sa skupljima bi vjerojatno se i otplatilo brže.
dobra matematika haha
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 14:54   #51
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Meni je najveca prednost punjaca, komfor. Jednom su mi se baterije ispraznile kad je vani kisa padala, a jednom u 11 navecer, a oba puta nisam doma imao rezervne. Od tad imam punjac, 4 pune u kontrolerima, 4 u punjacu i samo rotiram.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 18:11   #52
Afx
Premium
Moj komp
 
Afx's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 136
Ja se nikako nisam mogao naviknuti na xbox kontroler . K tome , wireless mi se dosta često diskonektao , a na wiredu mi je Rb tipka počela štekat u roku par mjeseci . Sad si mislim uzet Dualsense , steam podržavam pa će valjda biti ok .
Afx je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 18:33   #53
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Naručio sam https://www.links.hr/hr/punjac-bater...rije-481500067


Pa javim dojmove nakon nekog vremena.

uzeo identično za istu namjenu haha.. za xbox one controler.. fercera odlično

općenito xbox one controler, tj imam ih dva su mi vrh.. bolje od logi rumblepad2 kojeg sam imao
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 19:00   #54
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
dobar je eneloop...ja imam 4x duracell od 2500mha i mogu rec da isto drze jako dobro
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 19:58   #55
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Afx Pregled postova
Ja se nikako nisam mogao naviknuti na xbox kontroler . K tome , wireless mi se dosta često diskonektao , a na wiredu mi je Rb tipka počela štekat u roku par mjeseci . Sad si mislim uzet Dualsense , steam podržavam pa će valjda biti ok .
Ja se navikavam, do sad sam igrao sa mišem i tipkarom, uglavnom fps igre, no u zadnje vrijeme sam prešao na igre koje su više optimalne za kontroler.
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 20:04   #56
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
dobar je eneloop...ja imam 4x duracell od 2500mha i mogu rec da isto drze jako dobro
Pa Eneloop su No.1, Duracell je isto sam vrh ponude koju možeš kupit.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 11:09   #57
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
uzeo nekakvu kopiju xbox controlera sa alija, sve preporuke, radi kao original a znao je letat po sobi. Unutra dve stronic baterije iz lidla i koliko igram drže fino, a receiover hvata bolesno daleko tako da je gušt udarit u boravku na telki spojen na komp u sobi dalje.
također najjobičniji controler sa alia za 50tak kuna isto wirless, vrhunski radi.

nisam od onih da bacim masne novce na jedan kad za to mogu uzet dva ili tri.
ajde tko igra stalno pa ih troši ali ovako za casual trpe i ovi
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na