Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2020., 09:24   #8881
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Prvi dojam na s10e i autonomija baterije na androidu 9, security patch iz 8.mjeseca prošle godine mi je dobar. Podesio sam vecinu postavki a onda me uštopao jedan problem.

PC mi ne prepoznaje mob kad ga spojim kablom, sa svim drugim mobitelima nemam tih problema.
Prvih pola sata ga je na jedan sekund prepoznavao pa se diskonektira, i tako u krug stalno dok ga ne iskopčam, dakle ne radi i ne sluša klikove za data transfer. Sad se smirio pa ga ni ne prepoznaje, vec samo puni bateriju.

Čitam na netu, masa takvih slučajeva. Power postavke windowsa nisu problem, ni one fore disable sleep for usb ports.... Inače sam primjetio da mi ovaj pc ima slabiju snagu na usb portovima, hubove sam odavno precrtao, a na knap radi i onih par prikljucenih tipa miš, tipkovnica, wi-fi usb. Na laptopu nisam imao s time problema, pa kad dođem doma cu i na njemu testirati iako ga ne koristim vise.

Mnogima je pomogao usb kabel sa vanjskim napajanjem, ili onaj razdjelnik 2x muški 1x ženski, da crpi energiju za rad iz dva porta istodobno.

U rezervi mi je opcija prebacivanja fajli preko wi-fi na pc, sa google drive, ili znate nešto brže ? Samsung smart switch nisam isprobao, koliko sam vidio zahtjeva neko pocetno spajanje kabelom ?


Mogu jos isprobati factory reset, ako je slucajno do neke postavke, ali ne bi smjelo biti.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 09:39   #8882
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Koji kabel koristiš?
Spajanje na PC ne ide sa Samsung kabelom koji dođe na punjaču, barem meni to nije radilo niti na S6, niti na S9. Ti kabeli su okrljašteni, i služe samo za punjenje.
Kupio sam normalan USB-C kabel na ebayu, mislim da je došao sa auto punjačem, neka jeftinjara. Deblji je od Samsungovog i radi sa PC-em bez problema.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 09:43   #8883
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Umjesto factory reseta probaj na drugom kompu i drugi kabel cisto da potvrdis tezu o slabim usb portovima na tvom kompu (prvi put cujem da usb moze biti slab). Kao jedna od ideja, ako ti monitor ima usb portove - iskoristi ih! Napajanje monitora ih napaja, a data pinovi se prosljedjuju na komp.

Nisam imao problema sa samsung kablovima.

Zbilja tako cesto spajas mob na pc? U tom slucaju razmisli o wireless rjesenju, barem doma.

Valjda jedini put kad spajam mob na pc je kad moram izvrsiti one 3 adb permission naredbe ili kad dijelim internet. Sve mi je na internoj/sd kartici, syncano s gdriveom preko foldersynca, a gdrive folder po potrebi uredjujem na kompu. Ubacim nesto, obrisem nesto, foldersync pokupi promjene i posalje na mob. Ili obrise s moba, kakogod - 2way sync radi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 10:24   #8884
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Probao sam 2 kabela jedan iz kine i ovaj koji je dosao uz punjač s10e.
Ali da, usb C mislim isprobati, dobio sam onaj nastavak s oblikom usb c, pa cu na kabal njega spojiti i onda u pc koji mi srećom ima usb c port. Mozda je jače napajanje na tom portu.
Ako je bas do kabela mozda kupim taj C, ako mi se ne svidi online prebacivanje. Meni galaxy A3 (2017) radi file transfer normalno preko tih običnih kablova za punjenje.

@ xlr

Kad kazem slabi usb portovi mislim da isporučuju slabu snagu struje, odnosno moja periferija izvlači previše struje pa ne ostane za druge portove.

Nadam se da ce mi online transfer biti dovoljan. Iako bih rado adb debloat odradio.
Šta je foldersync neki dio google drive-a ? Meni bi bilo praktično syncati neki folder kad ja zelim, kad se doma spojim na wi-fi. I da za to koristim samo google drive servis.

Nemam na monitoru port, dobra ideja, ali probat cu taj kabel na laptopu pa da vidimo...
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 10:48   #8885
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Probao sam 2 kabela jedan iz kine i ovaj koji je dosao uz punjač s10e.
Ali da, usb C mislim isprobati, dobio sam onaj nastavak s oblikom usb c, pa cu na kabal njega spojiti i onda u pc koji mi srećom ima usb c port. Mozda je jače napajanje na tom portu.
Ako je bas do kabela mozda kupim taj C, ako mi se ne svidi online prebacivanje. Meni galaxy A3 (2017) radi file transfer normalno preko tih običnih kablova za punjenje.

@ xlr

Kad kazem slabi usb portovi mislim da isporučuju slabu snagu struje, odnosno moja periferija izvlači previše struje pa ne ostane za druge portove.

Nadam se da ce mi online transfer biti dovoljan. Iako bih rado adb debloat odradio.
Šta je foldersync neki dio google drive-a ? Meni bi bilo praktično syncati neki folder kad ja zelim, kad se doma spojim na wi-fi. I da za to koristim samo google drive servis.

Nemam na monitoru port, dobra ideja, ali probat cu taj kabel na laptopu pa da vidimo...
Nije moj USB-C sa obje strane. Normalni USB-A na USB-C, spajam ga na front panel USB2 port.
Sa Samsung kabelom od punjača ga uglavnom niti ne očita. Nekada očita, ali ne radi. Sa ovim vulgaris kabelom, normalno se spoji i pokaže S9 u windows exploreru i sve radi.

A i @xlr ima pravo, i meni spajanje kablom je zatrebalo u zadnje 2 godine možda 4-5 puta, i to uglavnom za prebacivanje velikih video datoteka za gledanje offline na letovima i slično.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:28   #8886
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Kako usb periferija pocuca struju da ne ostane rezerve za druge portove, ne smije to tako biti. Maticna treba opskrbljivati portove strujom, a potrosac ne moze pocucati vise od toga. Cak i da na svaki port spojis hdd ili punis mob. Al to je neka druga tema

Foldersync je app za android, mozes ga povezati s raznim cloudovima i podesiti sto zelis syncati:
https://play.google.com/store/apps/d...oldersync.lite
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 11:34   #8887
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Još jednu ideju ću isprobati iako je manje praktična. Taj usb c nastavak staviti na usb stick pa prebacivati. Ali tako neću moći adb debloat.

Navikao sam na spajanje kabelom, inače vjerujem da je online to praktično.

Znači mislite da je vjerovatno do tipa kabela koji bi trebao biti predviđen za data transfer, a ne punjenje, a na drugim mobovima, i samsungu, takvi rade. Probat ću i njihove kablove za svaki slučaj, od ovih drugih mobitela
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 12:40   #8888
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Sad sam otišao na ebay pogledati povijest kupovina. 2018 sam kupio ovaj auto punjač + USB-C kabel. Taj tabel koristim i radi bez problema data prijenos na svim mobitelima.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 13:26   #8889
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Još jednu ideju ću isprobati iako je manje praktična. Taj usb c nastavak staviti na usb stick pa prebacivati. Ali tako neću moći adb debloat.



Navikao sam na spajanje kabelom, inače vjerujem da je online to praktično.



Znači mislite da je vjerovatno do tipa kabela koji bi trebao biti predviđen za data transfer, a ne punjenje, a na drugim mobovima, i samsungu, takvi rade. Probat ću i njihove kablove za svaki slučaj, od ovih drugih mobitela


Meni zadesilo da A71 ne podržava spajanje komp, oba konentora na USB-C. Ne reargira očitavanje i puni normalno na punjač. U rezervi imam Aukey i pun pogodak. Ja sam već davno prigovarao kvalitetu samsungovih kablova. Za 3 mj završe u derutnom stanju.

Kad vidim problem, u mislima pričam : Eh, Šamšunže moj!



Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 14:24   #8890
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Ne znam što vi radite s tim kablovima, ali moj od s8 i dan danas radi uredno, izgleda ok i uredno se spaja na komp.
Također od Note 10+ - uredno puni, jedino ga nisam probao za data sync jer imam jedan duži kupljen u Mediamarktu , a zadnjih tjedan dana uredno sve prebacujem preko wlana (brzina jednaka kabelu)

Written on Note 10+
__________________

Zadnje izmijenjeno od: GreenLife. 14.05.2020. u 14:29.
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 14:42   #8891
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Kada sam kupovao kabele, izričito sam tražio data+power kombinaciju jer dio njih je samo za power.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 16:28   #8892
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 265
Ja sam isto maknuo kabel iz upotrebe, ali tri puta što sam spajao mob sa laptopom radi prebacivanja podataka, sve je radilo uredno. USB C sa obje strane, original Samsung kabel, Note 10+
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 18:37   #8893
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 891
Meni kabel od s10 radi normalno kod spajanja na PC no radje sve odradim preko wifi, airmore apk mi je odlicna posto vrlo cesto prebacujem dosta file-ova.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 22:39   #8894
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Kod mene isto bez ikakvih problema radi kabel od s10-tke - inace sam pazljiv, no kolega Dottore ima pravo kad kaze da su sami kabeli nekvalitetni tj. tanki figurativno i doslovno. U usporedbi s Huaweievim ili Xiaomievim kabelima - Samsungov je skoro duplo tanji od oba...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 09:41   #8895
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Ma kabel je zadnji u što bih sumnjao. Svugdje za file transfer preporučuju da se koristi onaj koji je došao s mobitelom. A ovaj kineski koji sam kupio je lijep, opleten okolo, i pazio sam da piše da je za file transfer.

Inače isprobao sam jučer poslijepodne jos jedan kabel, reda radi, bezuspjesno.
Zatim sam uz pomoc usb C nastavka spojio dva samsung mobitela, i dalje stoji isti problem, uređaj s10e mi samo puni stariji mob, i ne prihvaća klikove na file transfer, niti se prepoznaju.
Slična stvar je bila kada sam spojio usb na s10e, izbornik sa usb opcijama se ponudio, ali sve je zasivljeno.

Nisam probao na drugi pc jer mi je dosta ocito da je do mobitela i njegovih postavki.
A dosta sam toga promjenio u njima, poiskljucivao itd. Tko zna, iako mi ne pada na pamet što bi ga tako moglo podesiti, jer u developer opcijama ono što sam isprobao sam i vratio nazad.
Usb debugging sam probao ukljucenog i iskljucenog. Tamo na defaultno usb prepoznavanje, pod developer options, sam stavio file transfer.

Uglavnom, vrlo zadovoljan sam baterijom zasad, na auto osvijetljenju, ali doma, znači da je u prosjeku na oko 30% . Mobilnu karticu nisam jos ni stavio, pola je bio na wi-fi a pola bez neta. Dakle nije zahtjevno ali sam opet dobio neku visoku cifru od oko 8 sati sot-a uz jos skoro 30% kapaciteta. Postavio sam prakticki sve postavke koje inace koristim.

Prebacivanje podataka, slika, muzike sam odradio ručno sa google drive, i baš mi je ok. Dosta brzo to ide. Fali mi mozda samo mogućnost da sa android g drive app mogu downloadirati cijeli folder a ne da moram oznaciti sve fajle u njemu. Ali to je detalj.

Face unlock na tom meni defaultnom androidu 9 iz augusta, je mozda malu mrvicu sporiji nego na Mi9 Lite, ali zadovoljan sam, dobar je i u polumraku.

U principu zadovoljan sam svime zasad, i ako mi ne bude trebao kabel bit će to ok.
Ako mi bude nekad trebao kabel onda factory reset, ili upgrade na android 10 pa vidjet...
Imam jos za provjeriti telefoniju, detaljnije kamere, gps, iznutrice sa CPU-Z...
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 10:25   #8896
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Nemoj se razmaziti na taj sot dok ne ubacis simicu u njega Bome neka temeljita provjera, ajd dobro! Provjeri i usb port na mobu jer ovo sad je vec sumnjivo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 12:05   #8897
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@Snake
Hvala kolega na lijepim riječima i potvrdom sumnje kvalitete.
Živio.


@ari
Malo je teže prebacivati kad stariji mobitel ima micro usb utor a novi uređaj ima usb-c i nemaš s čime spajati obostrano. Jedina alternativa da nađeš adapter usb-c na usb-a kao OTG. Time možeš spajati oba uređaja preko Smart Switch. Meni tako posrećilo adapter od Google Pixela. Vrijedna stvarčica i puno toga spašava.

Ja sam backup napravio preko microSD sa S8+ na Note 9. Bez računala, kabela pa je brzo i bezbolno. Ništa nije falilo. Ako kojim slučajem uređaj ide na servis pa backupiraš isti dan i napraviš factory restart


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 15:39   #8898
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Samo da javim, USB tethering radi na Windows 10. Na Linux 5.6.* ne :|
Kome da se zalim? Linusu?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 18:27   #8899
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Probaj stavit drugi kernel.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 22:53   #8900
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Samo da javim, USB tethering radi na Windows 10. Na Linux 5.6.* ne :|
Kome da se zalim? Linusu?
Žali se onom tko te natira da imaš Linux.

Workaround: Oracle VirtualBox sa windows 7 i to je to. Tako je meni bilo sa Samsung S8
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 16.05.2020., 09:56   #8901
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Pokusat cu s nekim live distro, pa raznim kernelima.
Pitanje je tko je ovo pokvario, Samsung ili Linux
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 10:34   #8902
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Evo novo izvješće za S10e na androidu 9. Video očekivano odličan. Telefonija i proximiti senzor rade dobro. Audio zvona glasan, dovoljno ga je na 50% staviti. Većina recenzija je pisala da mob nema night mode, ali ga je dobio uz update vec prije augusta. Na tom modu sam šibnuo samo jednu sliku i čini mi se ok, ali treba vidjeti kako bi ispalo slikanje nekog trga i sl.gdje ima ljudi u pokretu.

Za prebacivanje sa moba na pc, i obratno, čitam da su popularne app Airdroid i shareit.
Bolje bi bilo ako je moguce bez instalacija, zar nema Wi-Fi direct opcija dijeljenja u mobitelima. Je li tko to koristi, ili ove dve aplikacije iznad ?
Valjda treba ukljuciti hotspot u mobu i onda se na to spojiti sa pc-a. Pa se može razmijenjivati fajle bez ograničenja. Zvuči dobro.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 15:44   #8903
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 891
Koristim Airmore, jednostavna i stabilna apk. Nema instalacije na compu, otvoris link u browseru, skeniras kod i spojis se sa mobitelom.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 15:57   #8904
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Evo novo izvješće za S10e na androidu 9. Video očekivano odličan. Telefonija i proximiti senzor rade dobro. Audio zvona glasan, dovoljno ga je na 50% staviti. Većina recenzija je pisala da mob nema night mode, ali ga je dobio uz update vec prije augusta. Na tom modu sam šibnuo samo jednu sliku i čini mi se ok, ali treba vidjeti kako bi ispalo slikanje nekog trga i sl.gdje ima ljudi u pokretu.

Za prebacivanje sa moba na pc, i obratno, čitam da su popularne app Airdroid i shareit.
Bolje bi bilo ako je moguce bez instalacija, zar nema Wi-Fi direct opcija dijeljenja u mobitelima. Je li tko to koristi, ili ove dve aplikacije iznad ?
Valjda treba ukljuciti hotspot u mobu i onda se na to spojiti sa pc-a. Pa se može razmijenjivati fajle bez ograničenja. Zvuči dobro.
Ne ocekuj neke bajne rezultate sa night modom i pokretnim metama, AFAIK jos nema moba koji to moze jako dobro odraditi. Night mode je za stacionarne stvari dok naravno mob mora biti sto mirniji, po mogucnosti na tripodu za najbolje rezultate...

Za prebacivanje sa moba na pc i obrnuto koristim Solid Explorer (imo najbolji file manager) koji u sebi ima ftp opciju...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 17:28   #8905
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Night Mode uvijek i na svakom mobitelu valjda ima dužu ekspoziciju nego automatski mode, pa pokretne mete ne mogu ispasti savršeno, ali svejedno želim i to vidjeti da li je upotrebljivo za slikanje trga, ulice i svih ostalih mjesta sa ljudima ili je neupotrebljivo.


Inače na S10 i ostalima u porodici, hvale taj night mode, kažu da je praktički u rangu Pixelovih Night Sight za koje znam da su na jako dobrom glasu, uvijek bili.


https://bgr.com/2019/06/24/galaxy-s1...proved-photos/
https://www.xda-developers.com/samsu...eview-updates/
https://www.anandtech.com/show/14511...ved-night-mode

https://www.notebookcheck.net/Septem....435684.0.html
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 17:56   #8906
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ne ocekuj neke bajne rezultate sa night modom i pokretnim metama, AFAIK jos nema moba koji to moze jako dobro odraditi. Night mode je za stacionarne stvari dok naravno mob mora biti sto mirniji, po mogucnosti na tripodu za najbolje rezultate...

Za prebacivanje sa moba na pc i obrnuto koristim Solid Explorer (imo najbolji file manager) koji u sebi ima ftp opciju...
Ipak moguće na Pixelu. Više puta opalio i brzo je spremio (kao pod dojmom nvme disk)
Dok u Samsungu trebalo imati mirnu ruku i čekati da spremi pa i još procesira da složi. E sad to ne bi znao sa Snapdragonom.

Отправлено через SM-N960F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 06:55   #8907
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Prvo, hvala @robee za Airmore, tu ću aplikaciju od sada koristiti i kad mi usb konekcija bude radila, fina aplikacija.


Uglavnom, blago rečeno, razočaran sam kamerom, video je super, ali photo dio je koma.



Jučer sam slikao 5 scena sa Mi9 Lite i S10e, pa da usporedim, Mi9 Lite ga je zgazio. Baš je očito bilo vidljivo čak i bez zumiranja na PC-ju.
Ali sam svejedno koristio onaj alat za usporedbu slika u faststone-u, koji slike postavi u njihovu stvarnu veličinu i onda se scroll-a po slikama istovremeno.
Samo jedna scena je bila podjednake kvalitete, po sredini slike, a okolni rubovi su mutniji na s10e, tako da je i na toj fotki jasno bolji Mi9 Lite.


Slike su bile slikane u 12 Mpix, defaultno, iz ruke. Ugašen AI na Mi9 Lite, a upaljen Scene Optimizer na S10e, kad ga ugasim nema neke vidljive razlike u oštrini. Slikane su 2 doma sa upaljenim svijetlima u stanu, i 3 vani oblačno predvečer, dakle neko prosječno osvijetljenje, u kakvom se zapravo i najčešće slika.


Ovo po meni nema veze sa flagship kvalitetom kamere na S10e. Sad je li do tog senzora, koji je navodno isti korišten i u 2017 samsung flagship mobitelima, ili do exynosa, ili software-a, ili pixel binning kod Mi9 Lite čini razliku....
Pazio sam da kamere nisu prljave, brisao sam ih. Najlonsku zaštitu sam skinuo sa leđa samsunga, mislim da nema ni jedne dodatne zaštite naljepljene preko kamere, koliko vidim.



Ovo mi je dodatni motiv za factory reset, pa da vidim da li će usb prepoznavanje proradit. A nakon toga upgrade na ono što mi nudi updater, a to je zadnji Android 9 iz 11.2019....ali što se tiče te kamere šanse su 1% da će poslije update-a bit bolja, jer ako je nakon zakrpi 5 mjeseci od izlaska loš, ostat će loš, a i razlog je hardware većim dijelom mislim.

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 20.05.2020. u 07:02.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 17:06   #8908
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Meni kabel od s10 radi normalno kod spajanja na PC no radje sve odradim preko wifi, airmore apk mi je odlicna posto vrlo cesto prebacujem dosta file-ova.
Na Samsung Galaxy S10 koristim Airmore. Kad s mobitela prebacujem na PC, sve je u redu. Kad s PC-a prebacujem na mobitel, javlja mi grešku i ne mogu prebaciti.

https://i.postimg.cc/Gm3Sm779/Snap3.png
mandak je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 17:51   #8909
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Moras Airmoreu dati permission za pisanne po sd kartici. Otvori permissione u settings - apps - airmore i daj mu kvacice za storage
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 19:01   #8910
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na