Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2020., 20:34   #1531
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Daj me molim te prosvijetli, kaj ti meni točno želiš dokazati? Da sam ravnozemljaški ignorant koji si ne želi priznati da je 144Hz bolje od 60Hz ili da imam inferioran monitor? Ili oboje?

Drago mi je što ti imaš monitor s kojim ti 27" 2K 60Hz izgleda kao 4:3 TV iz 1983, no eto prema mojim potrebama i kalkulacijama, ovaj moj 4:3 TV iz 1983 bude dobar još neko izvjesno vrijeme u paru sa navedenim GPUom

Inače, hvala na brizi. Ne kvarite mi raspoloženje, ni najmanje. Samo me čudi da mi netko objašnjava da je danas subota iako i sam znam da je danas subota...
Whoa, samo sam podijelio svoje mišljenje na navedenu temu (valjda se to smije još ovdje), jer sam upravo tako razmišljao i ja, štoviše, mislio sam da je 1080p@60hz zakon, i da mi više ništa od toga ne treba

I da, upravo takav feeling dobiješ kad se peršaltaš na standardni monitor sa UW-a.

Nadam se da se ne trebam i ispričati još?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 21:06   #1532
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Upravo tako sam i ja razmišljao

A onda probaš UWQHD i 144hz, i ovo što si spomenuo izgleda kao 4:3 TV iz 83', no dobro, nedaj se, nećemo ti kvarit raspoloženje

Ignorance is bliss



Isto kao i kada probaš 4k panel onda ovaj tvoj UWQHD izgleda kao TV iz 83 i možeš se jedino diviti njegovih 144hz
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 21:44   #1533
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Haha, pa to mi reci

Ne znam što su svi osjetljivi toliko
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 21:50   #1534
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Brko ne slušaj ih ni 1/2 posto.

Imam 21:9, imam 16:9. 1080p, 4K, freesync, 60hz, 75 hz, 120 hz, HDR, Ray Trace i sve koristim uredno kao mi prdne i vračam se na "lošije" kako mi puhne.
Trenutno mi je najveći gušt igranje iz kreveta 50" sa 3-4 metra ne kužim razliku 1080p/4K, 120 hza kužim jasno ali nije ništa nepovratno na niže, HDR kužim ali nije ništa bez čega ne bi valjalo i sl. isto kao i trejsanje.
Ono što je bitno je da li je igra dobra ili loša, sve ostalo je u rangu kakao je stol aranžiran.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 00:38   #1535
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
uzeo sam RTX da probam i ja te djidje midje.. tako da cekam nesto zanimljivo sto se isplati igrati bar do pola xD

ali realno SP, sta mi vrijedi da li je 144hz ili 60hz, kad bot hoda prema meni i onako lagano šetka se i razmislja dok me gleda bi li opalio ili ne bi, pa se ipak sakrije iza kutije, i onda tek opali i promasi me xD .. doslovno se neki vrte pol minute oko mene neznajuci sta da rade

na hard stavis ista stvar, samo pogodi iz prve i ima ih vise i manje se setkaju a vise campaju xD

te SP igre su toliko lose skriptirane, da ja imam s time problem, a ne sa brzinom odaziva..

zato je tu serious sam zakon, baca na tebe val od 1000 protivnika i rokaj, to je jedini SP koji ja mogu nekako igrat , iako i to zamara neki put

zadnje sam igrao nesto battlefield 4 ili tako nesto.. prije toga fallout 4 ..ma joj
odigram pol kampanje i onda dosadi i to je to od mene..


PS
..i onda ekipa koja igra SP i predju 4x hard dodju u MP i odjedanput su im svi haxeri jer oni kao znaju igrat presli su hard i nemas ti njima sta pricat jer oni sve znaju

sry na OFF ali bilo je jace od mene xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 27.12.2020. u 00:44.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 01:12   #1536
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Whoa, samo sam podijelio svoje mišljenje na navedenu temu (valjda se to smije još ovdje), jer sam upravo tako razmišljao i ja, štoviše, mislio sam da je 1080p@60hz zakon, i da mi više ništa od toga ne treba
Zašto se ne bi smjelo podijeliti mišljenje? Dapače. Dijelim ga i ja stalno. Moje je da mi bolji monitor (HRR, UW, veća dijagonala) TRENUTNO od ovog nije potreban. Osobno, ne slažem se da uz bilo koji monitor Dell 27" 2K sa LG AH-IPS panelom izgleda kao 4:3 TV iz 83

A ono što sigurno i ozbiljno tvrdim je da RTX 2080Ti NIJE overkill za 2K 60Hz monitor, pogotovo ne za ono što ja radim i koje igre ja igram. Da pičim ekipne, sportske, napucavanja ili kaj već igrate, ajde de. Ali u SP igrama poput Metroa gdje čak niti maks postavke znoje i šamaraju 2080 Titovku koja povremeno ne može lockati ni 60FPS, koji će mi qrac 144Hz ?

Ali to gore nije ni bio nikakav "problem" Triggalo me ovo:

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ignorance is bliss
Mogu biti serator, govnar, fantazer i kako god me želiš nazvati, ali ignorant nikako, pogotovo u svijetu hardvera

Citiraj:
I da, upravo takav feeling dobiješ kad se peršaltaš na standardni monitor sa UW-a.
Ne znam koji ti monitor imaš, no osobno sam gledao u OVAJ kod kolege doma kad sam mu instaliravao sve živo + Steam. Kao što rekoh, nisam dobio dojam o TVu iz 1983 kad sam opet sjeo za svoj Dell

Citiraj:
Nadam se da se ne trebam i ispričati još?
Zašto bi se morao ispričati?

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ne znam što su svi osjetljivi toliko
Osjetljiv sam na to da me se "etiketira" ignorantom ignoranti su ravnozemljaši, antivaxeri, pernarovci i slični mamlazi, a ne jedan ugledni moderator s još uglednijeg PC foruma

Šalim se naravno, ne sekiraj se

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Brko ne slušaj ih ni 1/2 posto.

Imam 21:9, imam 16:9. 1080p, 4K, freesync, 60hz, 75 hz, 120 hz, HDR, Ray Trace i sve koristim uredno kao mi prdne i vračam se na "lošije" kako mi puhne.
Trenutno mi je najveći gušt igranje iz kreveta 50" sa 3-4 metra ne kužim razliku 1080p/4K, 120 hza kužim jasno ali nije ništa nepovratno na niže, HDR kužim ali nije ništa bez čega ne bi valjalo i sl. isto kao i trejsanje.
Ono što je bitno je da li je igra dobra ili loša, sve ostalo je u rangu kakao je stol aranžiran.
Slažem se. Trenutno igram M:E ispočetka, detaljno i uživam u 170-tom satu igre jednako kako i u prvom uz Rej Trejsing na TV-u iz 1983

Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
uzeo sam RTX da probam i ja te djidje midje.. tako da cekam nesto zanimljivo sto se isplati igrati bar do pola xD

ali realno SP, sta mi vrijedi da li je 144hz ili 60hz, kad bot hoda prema meni i onako lagano šetka se i razmislja dok me gleda bi li opalio ili ne bi, pa se ipak sakrije iza kutije, i onda tek opali i promasi me xD .. doslovno se neki vrte pol minute oko mene neznajuci sta da rade

na hard stavis ista stvar, samo pogodi iz prve i ima ih vise i manje se setkaju a vise campaju xD

te SP igre su toliko lose skriptirane, da ja imam s time problem, a ne sa brzinom odaziva..

zato je tu serious sam zakon, baca na tebe val od 1000 protivnika i rokaj, to je jedini SP koji ja mogu nekako igrat , iako i to zamara neki put

zadnje sam igrao nesto battlefield 4 ili tako nesto.. prije toga fallout 4 ..ma joj
odigram pol kampanje i onda dosadi i to je to od mene..


PS
..i onda ekipa koja igra SP i predju 4x hard dodju u MP i odjedanput su im svi haxeri jer oni kao znaju igrat presli su hard i nemas ti njima sta pricat jer oni sve znaju

sry na OFF ali bilo je jace od mene xD
OK, ajd da ne odemo opet u offtopic i rastezanju "hercaža" po Turing temi. Došo sam se kurčit s novom grafom, a ovaj gore mučki provokator Fišer mi natakne UWQHD monitor, posere moj monitor i još me nazove ignorantom i totalno mi ukrade spotlight... a bio sam zvijezda teme
A u biti je @Exy sve zakuhao


Ajde sve u duhu dobre zejebancije, nikakvih hard filingsa nema s moje strane. Nadam se ni s vaše

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 27.12.2020. u 01:20.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 01:28   #1537
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..pa i ja se kurcim , i sa novim rabljenim turingom i sa rog/tuf monitorima i jos glumim da sam kao neki player xD xD xD
ali jbg ja nisam world wide famous quoted tip, vise sam kao neki antivaxer ..mogu samo sanjat da cu imat svojih 5minuta, a da sam zvijezda teme i to na PCE forumu mogu zaboraviti budimo realni xD


nego, da pitam, ima li nvidia neku jednostavnu "tu klikni i gotovo" foru kako da manje boosta? htio bi ovu moju RTXicu spustiti da se ne dize do 78°C ..
vise volim kad graficke rade, pogotovo ovako po zimi, do recimo 73°C xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 27.12.2020. u 03:19.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 02:11   #1538
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,161
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
nego, da pitam, ima li nvidia neku jednostavnu "tu klikni i gotovo" foru kako da manje boosta? htio bi ovu moju RTXicu spustiti da se ne dize do 78°C ..
vise volim kad graficke rade, pogotovo ovako po zimi, do recimo 73°C xD
U MSI Afterburneru imaš Temp limit, pa probaj.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 08:00   #1539
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
ja sam koristio EVGA Precision X1

na slideru pomaknes limit 70c i on ce grafu opterecivat do te temp, zavisno od igre ce biti % opterecenja
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 08:14   #1540
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
#drama

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 09:16   #1541
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Haha, pa to mi reci

Ne znam što su svi osjetljivi toliko



Hvala Bogu pa nisam pokrenio herz debatu opet, samo zajebancija na najjače
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 09:42   #1542
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Iako sam se jako nasmijao na ovu fotku (hvala na tome ), dodao bi da ovo baš i nije točno budući ne igram kompetitivne ili bilo kakve MP igre. Uživam u SP kampanjama i uživam u lijepoj grafici i priči pojedinih igara. I kad lijepo sve popališ što treba, čak i uz RT i DLSS, i tih 60Hz za 60FPS sa VSyncom fino zagrije i oznoji ovu krmaču.

Odradio 10-tak sati Metro Exodusa sa maxanim postavkama, čak jedan velik dio sa RT Ultra i DLSS OFF. Pa da vidiš kako fino dropne FPS count na 52-54 FPS-a kad stojiš uz vatricu ili kad vjetar povija krošnje i sunčeve zrake se isprekidano probijaju kroz krošnju 60Hz monitor u ovom slučaju čist dosta
OK, kužim da je ta reza dosta zahtjevnija, ali imaš i jači proc i GPU i opoet izgleda nije dosta. Ja sam u M:E baš sve nafrljio na max (i RT, bez DLSS) osim blura koji bi ugasio da mogu (sve verzije, mrzim taj ''efekt'' kao i još neke te ''filmske'' što mute sliku). I u nV driverima sam stavio MAX FPS 58 (to preporučaju kolege). I mrvu popratio kroz AF kako se ponaša grafa, ne znoji se, chilla na nekih 50-60 stupnjeva (da, to je laganini za ovaj model), na 50-ak % i vidim da drži clock na 1000-1200mhz (max je na 1890), dakle ni blizu nije do kraja iskorištena. Ne mogu vjerovat da je tolika razlika u rezoluciji, ali očito jest.


Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova

nego, da pitam, ima li nvidia neku jednostavnu "tu klikni i gotovo" foru kako da manje boosta? htio bi ovu moju RTXicu spustiti da se ne dize do 78°C ..
vise volim kad graficke rade, pogotovo ovako po zimi, do recimo 73°C xD
Nije baš 1 klik, ali napravi undervolt kroz AF i miran si. Ja sam dobio bolje rezultate, clock stabilan ko kuća, tišu, štedljiviju i hladniju karticu. Treba ti 5min da se pogiraš sa krivuljom (napisao sam kratke upute u Ampere temi) i onda odradi bar 20-ak min furmarka ili nekog sličnog silovateljskog benchanja grafe.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 10:55   #1543
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
To to, eto, svi smo se pomirili, #samoljubav_PCE

Svatko neka slobodno ganja svoje hertze

P.S. Ne može grafa bit overkill u našem svijetu, gotovo nikada
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 11:29   #1544
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Ja trenutno imam 2070 super i monitor 1440p. 2K rezolucija puno je zahtjevnija od 1080 i moja preporuka je da tko je zadovoljan sa 1080 niti ne isprobava 1440. Kada jednom se isproba viša rezolucija teško se vratiti natrag, makar meni.
Meni sada 1080p izgleda mutno, zrnasto na 27 monitoru. A vratiti se na 22 ili 24inčni monitor bilo bi kao da se igram na gameboyu. Bolje ne mjenjati ni monitor ni rezoluciju ako je čovjek zadovoljan s onim što ima. S ovom mojom karticom 1080p bila bi idealna rezolucija još par godina sa RT uključenim, ovako nije ni blizu. Kad se sjetim Quake 2 RTX na 1080p je radio na oko 40-50fps sa 2070. Mislio sam da će bolje raditi na 2070 super i radio bi da nisam prešao na višu rezoluciju.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 12:56   #1545
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A u biti je @Exy sve zakuhao

Ajde sve u duhu dobre zejebancije, nikakvih hard filingsa nema s moje strane. Nadam se ni s vaše

Htio sam se malo našaliti i odmah probleme izazvao
Drago mi je da te meme nasmijao, to i je cijela poanta bila.

Što se herca i reze tiče, mislim da ovdje većina jako dobro zna što im treba, a i danas je to sve lako isprobati. Složio bih se sa Mladenom da je to ionako sve skupa nebitno ako igra ne valja. Ako valja nekad smo se i na 640x480 igrali (bar nas tu par ostarjelih fosila) i bilo je više zabave nego danas

Poseban pozdrav kolegi Eladiu koji je iskoristio RTX temu sa hercažama i rezolucijama da nam poruči kakav je 1337 H4X0R u multiplayeru
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 13:39   #1546
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Htio sam se malo našaliti i odmah probleme izazvao
Drago mi je da te meme nasmijao, to i je cijela poanta bila.

Što se herca i reze tiče, mislim da ovdje većina jako dobro zna što im treba, a i danas je to sve lako isprobati. Složio bih se sa Mladenom da je to ionako sve skupa nebitno ako igra ne valja. Ako valja nekad smo se i na 640x480 igrali (bar nas tu par ostarjelih fosila) i bilo je više zabave nego danas

Poseban pozdrav kolegi Eladiu koji je iskoristio RTX temu sa hercažama i rezolucijama da nam poruči kakav je 1337 H4X0R u multiplayeru

Apsolutno se slažem s ovim, sada roknem 4k rezoluciju i igra prekrasno izgleda ali džabe kada se nakon sat vremena dalje silim igrat, a prije vidiš piksele doslovno ali zabava je mogla ladno trajati po 10 sati i opet nije dosta, bit će da je nešto i u tim godinama
EDIT: Iako kada rezimiram recimo zadnjih 5 godina igara i gaminga nema ništa inovativno, sve se radi na isti kalup i počelo se sve vrtiti oko bolje grafike, jer jedino to sada može privući ljude jer se mehanike igara ponavljaju non stop, negdje to ispadne bolje, negdje gore, ali danas grafika nažalost prodaje igre.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 14:20   #1547
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
OK, kužim da je ta reza dosta zahtjevnija, ali imaš i jači proc i GPU i opoet izgleda nije dosta. Ja sam u M:E baš sve nafrljio na max (i RT, bez DLSS) osim blura koji bi ugasio da mogu (sve verzije, mrzim taj ''efekt'' kao i još neke te ''filmske'' što mute sliku). I u nV driverima sam stavio MAX FPS 58 (to preporučaju kolege). I mrvu popratio kroz AF kako se ponaša grafa, ne znoji se, chilla na nekih 50-60 stupnjeva (da, to je laganini za ovaj model), na 50-ak % i vidim da drži clock na 1000-1200mhz (max je na 1890), dakle ni blizu nije do kraja iskorištena. Ne mogu vjerovat da je tolika razlika u rezoluciji, ali očito jest.
Normalno da jest. Pa 2080Ti je samo 10% jača od 3060Ti na 1080p, a 12% na 1440p, a 1440p ima koliko? 70-80% više pixela od 1080p

Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ja trenutno imam 2070 super i monitor 1440p. 2K rezolucija puno je zahtjevnija od 1080 i moja preporuka je da tko je zadovoljan sa 1080 niti ne isprobava 1440. Kada jednom se isproba viša rezolucija teško se vratiti natrag, makar meni.
Meni sada 1080p izgleda mutno, zrnasto na 27 monitoru. A vratiti se na 22 ili 24inčni monitor bilo bi kao da se igram na gameboyu. Bolje ne mjenjati ni monitor ni rezoluciju ako je čovjek zadovoljan s onim što ima. S ovom mojom karticom 1080p bila bi idealna rezolucija još par godina sa RT uključenim, ovako nije ni blizu. Kad se sjetim Quake 2 RTX na 1080p je radio na oko 40-50fps sa 2070. Mislio sam da će bolje raditi na 2070 super i radio bi da nisam prešao na višu rezoluciju.
Amen. Ne može ti nedostajati nešto na što nikad nisi navikao
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 14:48   #1548
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
OK, kužim da je ta reza dosta zahtjevnija, ali imaš i jači proc i GPU i opoet izgleda nije dosta. Ja sam u M:E baš sve nafrljio na max (i RT, bez DLSS) osim blura koji bi ugasio da mogu (sve verzije, mrzim taj ''efekt'' kao i još neke te ''filmske'' što mute sliku). I u nV driverima sam stavio MAX FPS 58 (to preporučaju kolege). I mrvu popratio kroz AF kako se ponaša grafa, ne znoji se, chilla na nekih 50-60 stupnjeva (da, to je laganini za ovaj model), na 50-ak % i vidim da drži clock na 1000-1200mhz (max je na 1890), dakle ni blizu nije do kraja iskorištena.
Hvala na info gore. Upravo sam ovo odradio, otišao u Caspian level (najzahtjevniji GPU level u igri) i situacija je malo bolja.



Citiraj:
Ne mogu vjerovat da je tolika razlika u rezoluciji, ali očito jest.
O da da. GTX 1080 sam imao u vrijeme 23" 1080P monitora i sve kaj sam igrao, GPU je skoro pa idlala. 1200 MHz, eventualno tu i tamo otišla na nominalni takt od 1772 MHz u FPS locku na 60 FPS-a.

Iste igre kad sam sa istim grafičkim detaljima pokrenuo na 1440P, 99% GPU, 1911-2000 MHz boost i znojenje

70+% veća gustoća pixela, velika je to razlika.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2020., 19:04   #1549
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hvala na info gore. Upravo sam ovo odradio, otišao u Caspian level (najzahtjevniji GPU level u igri) i situacija je malo bolja.



O da da. GTX 1080 sam imao u vrijeme 23" 1080P monitora i sve kaj sam igrao, GPU je skoro pa idlala. 1200 MHz, eventualno tu i tamo otišla na nominalni takt od 1772 MHz u FPS locku na 60 FPS-a.

Iste igre kad sam sa istim grafičkim detaljima pokrenuo na 1440P, 99% GPU, 1911-2000 MHz boost i znojenje

70+% veća gustoća pixela, velika je to razlika.
E da, nemoj si staviti tih 58 FPSa u općenite postavke, nego si to stavi za svaku igru posebno. Neke novije igre su to počele imati u svojim opcijama, npr RE3 Remake i Cp 2077. Ja sam to stavio prvo na global i onda se čudio kao mi Duckstation (odličan novi PS1 emulator, preporučam svima ) stalno zapinje, trza, zvuk krči....maknuo max FPS i sve proradilo savršeno.
Ali da, taj MAX FPS bi bio nešto ala Radeon Chill, grafa jednostavno radi koliko mora za taj FPS, sve ono preko štedimo.

I baš sam došao na Caspian, izgleda prekrasno, općenito Metro izgleda baš bogovski. I da, hairworks, pobacali su ih po svemu po malo, psi, mutanti, oni neki kao vukovi, zečevi...ali osim na psima i zečevima su to po par dlačica.
Psi izgledaju dosta uvjerljivo po danu.

EDIT: Zaboravio napisat, na Caspianu se u jednom dijelu gdje mi uopće nema logike baš počela znojiti, digla je clock na max i bila na 95%. A dio je zapravo prva misija (traženje ''ključa'' za kombi) i to unutar i oko prve zgrade/kuće, nije mi jasno što tamo točno baš toliko kolje grafu (baš nikako mi nije jasan dio gdje se grafa znoji dok sam unutra).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 30.12.2020. u 05:53.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 09:39   #1550
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Po uzoru na Brku, počastio se i ja sa jednom prasicom. Uletila dobra ponuda pa eto rekoh zašto ne.
Uglavnom, sve se već zna, ja sam osobno prezadovoljan sa performansama a pogotovo izgledom. Grafa je tiha i hladna, ne prelazi 65 doduše ni ne opterećujem je baš previše jer mi daje ono što treba, 144 fpsa u Black Ops mp.
Kako sam prešao na UW dobro dođe ovih 11 gb vrama, na staroj je svih 8 gb bilo konstantno maxano.
Kupljena je za dobru lovu, od čovjeka koji grafe očito mijenja kao čarape, ali ne igra to mu je više kao neki hobi. Meni osobno je ovo jako dobar upgrade.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20201230_080926_1_800x600.jpg‎
Views:	274
Size:	189.8 kB
ID:	23179   Click image for larger version

Name:	IMG_20201230_081126_2_800x600.jpg‎
Views:	256
Size:	212.5 kB
ID:	23180   Click image for larger version

Name:	IMG_20201230_081134_2_800x600.jpg‎
Views:	246
Size:	194.5 kB
ID:	23181  
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 12:47   #1551
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
zauzela pola stola kao i ekran 😂

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 13:20   #1552
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
zauzela pola stola kao i ekran 😂

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Haha, baš sam ostao paf kad sam ju izvukao iz kutije, em je faking teška em je ogromna. Znači ona stara je bila velika, ali ovo je overkill, nisam uspio uslikati jednu pored druge jer je stara već bila spakirana i spremna za slanje novom vlasniku. Što se tiče monitora, da pola stola on, pola grafa, nema mjesta za ostatak hahah.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 09:45   #1553
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Nakon 20 dana kotrljanja po AT Post napokon stigla 3070, valjda zadnja u Austriji ispod 700 EUR. Koliko vidim danas je najjeftinija 879 EUR. Sad jos cekamo Lianli Mesh II jer u trenutno kuciste jedva stane
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 09:47   #1554
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Stigla, i bum odma u krivu temu (Turing?) ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 09:58   #1555
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Ma preko mobitela sam pisao pa promasio klik molim moderatora da premjesti ako nije bed
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 13:05   #1556
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Evo je ,instalirana!

Click image for larger version

Name:	IMG_20210202_130147.jpg
Views:	331
Size:	1.34 MB
ID:	23347

Evo ,metro exodus tajga bench!
Ultra,1440p!
1070:35fps
2080ti:85fps
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 02.02.2021. u 13:16.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 13:26   #1557
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Evo je ,instalirana!

Privitak 23347

Evo ,metro exodus tajga bench!
Ultra,1440p!
1070:35fps
2080ti:85fps
E to se zove napredak.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 13:47   #1558
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Evo je ,instalirana!

Privitak 23347

Evo ,metro exodus tajga bench!
Ultra,1440p!
1070:35fps
2080ti:85fps
Dobrodošao u udrugu "GPU Krmača"
U Exodusu se posebno osjeti taj prelaz, barem u mom scenariju. Zato ga opet i igram
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 21:30   #1559
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Dobrodošao u udrugu "GPU Krmača"
U Exodusu se posebno osjeti taj prelaz, barem u mom scenariju. Zato ga opet i igram
Hvala. Kartica je ogromna. Ja se bojao da sa ovim holderom bude preširoka, i da će smetati ventovima na dnu. Al ima još fore. Nije mi jasan ovaj holder. Više neka estetika nego funkcionalnost. Kartica ima tendenciju da se izvjesni otraga, a holder se isto pričvršćuje naprijed kao i kartica, pa otraga opet ništa ne drži ni karticu ni holder. Mislim kužim što su htjeli, ali mogli su to i bolje riješiti. Tak da sam ja opet dodao šaraf, da to drži kak se spada.
E sad mogu u punom sjaju zasjati exodus, witcher, RDR2, shadow of ttr, Horizon itd.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2021., 22:53   #1560
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Ja sam također opet odigrao exodus sada kada sam prešao na novi gpu, s time da sam ga zadnji puta igrao na 2060 super bez RT-a. Nisam se previše obazirao na performanse pošto u sp igrama niti ne gledam to previše. Znam samo da je fluidno išao na lockanih 72 fps-a i nisam osjetio neke padova. Bitnije su mi performanse u COD-u, a tamo sam osjetio prelazak na jači gpu, pošto mi je prije na 2070 super fps dosta šetao između 90 i 144 na 1440p uw rezoluciji, dok je sada stabilan, padne na 118. I da definitivno tih 11 gb rama znači na većim rezolucijama.
Sve u svemu niču msi gaming x trio tu na forumu, očito se druge nisu ni kupovale. Ne viđam baš previše strix-ica pošto su i one premium modeli.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na