Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2006., 04:09   #1
horizon
Premium
Moj komp
 
horizon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 109
Ventilator kucista zuji ko lud

Prije 2-3 mjeseca sam cistio prasinu, ukljucujuci i unutar kucista napajanja, znaci nije do toga bilo je davno.
Danas sam cistio samo povrsinski malo kuciste bez iskapcanja komponenti nutra.
Nakon tog upalim komp, sve radi ok 1-2 sata, odjednom pocne nest zujat. Probam istekat hard i ventilatore kucista, nista, i skuzim da dolazi iz napajanja
Otvorim napajanje, skinem ventilator, ocistim prasinu, vratim sve, isto....
Ventilator zuji malo cak i kad na podu stoji (neznam jel to normalno, ovi ventilatori od kucista su skoro besumni i instalirani i na podu.
Skuzio sam jos da je par komada zgrusanog ljepila palo iz napajanja, pa sumnjam da je mozda neki dio sad malo labaviji zbog ceg sve to zuji.

Eto sta da radim, komp radi, ne pregrijava se, vent se vrti kak treba. samo zuji ko vrag. Glupo mi mjenjat napajanje zbog tog

pomoc!!
horizon je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2006., 05:32   #2
West
Premium
 
West's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 268
Kazes da ti je napajanje zujalo i prije nego sto si ga otvorio i ocistio, onda mora da je vent odsluzio svoje.Pretpostavljam da vise nemas garanciju. Jedino da ga zamijenis s drugim ventilatorom.
btw. o kojem se napajanju radi i koliki je vent 80mm ili 120mm?

Zadnje izmijenjeno od: West. 08.10.2006. u 05:46.
West je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2006., 09:10   #3
VARAN
Premium
Moj komp
 
VARAN's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb zapad
Postovi: 601
Citiraj:
Autor horizon Pregled postova
Prije 2-3 mjeseca sam cistio prasinu, ukljucujuci i unutar kucista napajanja, znaci nije do toga bilo je davno.
Danas sam cistio samo povrsinski malo kuciste bez iskapcanja komponenti nutra.
Nakon tog upalim komp, sve radi ok 1-2 sata, odjednom pocne nest zujat. Probam istekat hard i ventilatore kucista, nista, i skuzim da dolazi iz napajanja
Otvorim napajanje, skinem ventilator, ocistim prasinu, vratim sve, isto....
Ventilator zuji malo cak i kad na podu stoji (neznam jel to normalno, ovi ventilatori od kucista su skoro besumni i instalirani i na podu.
Skuzio sam jos da je par komada zgrusanog ljepila palo iz napajanja, pa sumnjam da je mozda neki dio sad malo labaviji zbog ceg sve to zuji.

Eto sta da radim, komp radi, ne pregrijava se, vent se vrti kak treba. samo zuji ko vrag. Glupo mi mjenjat napajanje zbog tog

pomoc!!
Fino mehaničko ulje
__________________

VARAN je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2006., 15:19   #4
horizon
Premium
Moj komp
 
horizon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 109
Nije nikad prije zujao, onda sam ocistio prasinu iz napajanja, jos uvijek nije zujao, proslo 2-3 mjeseca, otvorio samo kuciste (ne i napajanje) i ocistio prasinu, upalio komp i tek nakon 1-2 sata poceo zujat...

A di bi to ulje trebo ulit, u onaj otvor izmedju samog venta i onog oko ceg se vrti?
Neznam ja bas puno o tome, a ne zelim umrijet jos...

Evo danas kad sam upalio komp opet je bio potpuno tih, onda pocne zujat, pa se opet stisa...
horizon je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2006., 15:27   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Mislim da se ulje gura tamo iza naljepnice na ventu. Trebala bi biti neka rupa i osovina venta tamo...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2006., 15:56   #6
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja uvijek rastavim vent pa kapnem finog mehanicnog ulja na osovinu. Tako zadnje popravljao 120mm vent na napajanju pred jedno 6 mj i od tada ga ne cujem.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2006., 16:50   #7
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
ovako:

izvadi vent iz napajanja, skini onu naljepnicu na njemu. ugledat ces osovinu unutra, u jedno rupi. ta je rupa ponekad pokrivena gumenim cepom (kojeg maknesh). sad uzmi fino mehanicko ulje (npr za sivace strojeve) i kapni par kapi unutra. naljepnicu pokusaj vratiti...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na