Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2017., 14:44   #8491
zzmakii
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 39
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Veli Mar da ima tunere, ne znam kakav je s HEVC-om.
Probao sam SENCOR 49F57TCS , i prikazuje HEVC filmove sa USB diska.
Za DVB-T2 HEVC, našao sam neki češki review, gdje kaže da je primao njemački DVB-T2 HD, koji je u HEVC standardu, a gotovo sigurno će i naš zemaljski standard biti isti takav (kad smo mi to radili nešto drukčije nego Nijemci, samo sa zakašnjenjem od par godina).
zzmakii je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 15:17   #8492
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
LG B6 jos cijena pada

Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 16:59   #8493
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Gdje to?

EDIT: Emmezeta
Inače, akcija je u Sancta Domenica, od 1000kn do 2000kn na LG OLED 2017.
55EG9A7V je 11.999kn
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 17:02   #8494
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Gdje to?


Emmezzeta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 17:13   #8495
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Gdje to?

EDIT: Emmezeta
Inače, akcija je u Sancta Domenica, od 1000kn do 2000kn na LG OLED 2017.
55EG9A7V je 11.999kn
FHD non HDR..

Bolje onda B7, fjučr pruf
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 17:55   #8496
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Po meni ne. Niti ima 4K materijala, niti će biti u skoroj budućnosti, a osobno većinom gledam 1080p i tv signal.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 18:07   #8497
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Kako nema 4K materijala? Druga stvar je sto 4K donekle gubi smisao na tim "manjim" dijagonalama ako se gleda iz vece udaljenosti ali HDR je isto must have. OLED jos uvijek nije spreman po meni.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 18:10   #8498
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Kad sam zadnji put gledao dvb-t na izloženim LCD televizorima to je izgledalo dosta lošije od LG Oled G910 FullHD modela. Da li Npr Sony XE90 bolje odrađuje taj dio od LG i Samsung srednje klase?


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 18:20   #8499
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
XE90 na 65" npr ubija moj stariji 50" 1080p Samsung LCD na SD signalu sa iste udaljenosti. Da se nisam uvjerio ne bih vjerovao. Sve je u scaleru. Ne postoji razlog zasto bi OLED sam po sebi bolje prikazivao nize rezolucije.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 19:35   #8500
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Koje je misljenje o HDR-u na FHD telkama?

Koliko vidim, Sony je ove godine izbacio prvi FHD tv sa HDR (vjerojatno da poprati dodavanje HDRa na PS4)

Gledao sam ovdje: https://edigital.hr/led-televizori/s...m_medium=click

jeste extreme digital, ali je skoro duplo jeftinije nego u ostalim ducanima, how bad can it be?
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 20:30   #8501
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
DeĆki šta kažete na ovog prvog šarpa?

http://www.displayspecifications.com...rison/99bafc36

kaufland 2222kn... 100cm, fhd, H265, DVB-T2. Vidim da je za iste pare išao i prije godinu i pol
i mene zanima
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 22:00   #8502
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ili da kažu jel ima što pametnije za slične novce, a da je preko 80cm, fhd, H265 i DVB-T2

Upravo sam iskopao ovo sa smart tv-om, ali je vivax, ne znam što bi bilo kvalitetnije, smart mi nije mus ako je nešto drugo kvalitetnije
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 23:00   #8503
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
XE90 na 65" npr ubija moj stariji 50" 1080p Samsung LCD na SD signalu sa iste udaljenosti. Da se nisam uvjerio ne bih vjerovao. Sve je u scaleru. Ne postoji razlog zasto bi OLED sam po sebi bolje prikazivao nize rezolucije.
I kak izgleda SD signal (576/25Hz) na toj dijagonali tj UHD rezi?
To je ono kaj i mene malo bode u oči, al kolko čitam, Sony je pojam za upscale-anje i tu su navodno najbolji od svih ostalih..

Ma okolo se bruji o OLEDU, al ne vidim baš da ekipa daje preporuke za njega, možda su ovo zadnja vremena za LCD tehnologiju tj tv-e, taman prije smrt da oslobodi put oledu, koji još nije onak kak bi trebao, al kroz godinu-dvije, to će onda bit to to, a lcd će onda bit povijest, bar što se tiče tva, naravno niža klasa će i dalje postojat u lcd obliku..

Ove godine Samsung je podbacio sa svojom serijom (MU) a Sony odletio nebu pod oblake, dok recimo sa prošlogodišnjom serijom nije baš imao nekaj uspjeha, a da stvar bude gora, ui većinu modela su gurali taj IPS..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 23:17   #8504
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
I kak izgleda SD signal (576/25Hz) na toj dijagonali tj UHD rezi?
To je ono kaj i mene malo bode u oči, al kolko čitam, Sony je pojam za upscale-anje i tu su navodno najbolji od svih ostalih..
Dobro izgleda. Ja rijetko ikada gledam SD ali tesko mi je vjerovati da moze puno bolje od toga bilo kakvim algoritmima. Ipak je to signal koji smo gledali na sicusnim CRT-ovima i sada rastegnut na dijagonalu od 165cm.

Nece LCD tako brzo u penziju, ni blizu toga. Pogotovo sada kad je HDR sljedeci big thing a zapravo za promjenu nije nekakav gimmick nego prava stvar. OLED ima hrpu problema, neki ce se s vremenom rjesavati, neki nece nikada. Degradacija ce uvijek biti prisutna, samo pitanje do koje mjere. Nekako ne zelim TV sa kojim cu morati paziti koliko filmova kojeg formata gledam da se dijelovi ekrana nebi trosili vise od drugih. Dobar VA FALD u potpunosti me zadovoljava kontrastom, a za razliku od OLEDa nema cirkusa sa brightness limiterima i sl. Jedina mana koja ostaje su vidljivi kutevi. Ovogodisnji Samsungovi QLED su trebali biti pomak na bolje ali moram priznati da ja nisam primjetio neku znacajnu razliku.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 23:42   #8505
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Dobro izgleda. Ja rijetko ikada gledam SD ali tesko mi je vjerovati da moze puno bolje od toga bilo kakvim algoritmima. Ipak je to signal koji smo gledali na sicusnim CRT-ovima i sada rastegnut na dijagonalu od 165cm.

Nece LCD tako brzo u penziju, ni blizu toga. Pogotovo sada kad je HDR sljedeci big thing a zapravo za promjenu nije nekakav gimmick nego prava stvar. OLED ima hrpu problema, neki ce se s vremenom rjesavati, neki nece nikada. Degradacija ce uvijek biti prisutna, samo pitanje do koje mjere. Nekako ne zelim TV sa kojim cu morati paziti koliko filmova kojeg formata gledam da se dijelovi ekrana nebi trosili vise od drugih. Dobar VA FALD u potpunosti me zadovoljava kontrastom, a za razliku od OLEDa nema cirkusa sa brightness limiterima i sl. Jedina mana koja ostaje su vidljivi kutevi. Ovogodisnji Samsungovi QLED su trebali biti pomak na bolje ali moram priznati da ja nisam primjetio neku znacajnu razliku.
Cek malo, kakvo trosenje kod oled televizora?
Ma znam da ima mana, al na crnu svi svrsavaju i ocito je to jedina prednost pred lcd-eom, bar imam takav dojam.. Posto svi pricaju o beskonacnoj crnoj o kojem lcd moze samo sanjat to..

Dalje ne znam koje su jos prednosti oleda, posto nisam to puno proucavao, trenutno mi je lcd aktualan

Jel imas iskustva s oled telkama?
Sent from my HTC 10 using Tapatalk
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 00:34   #8506
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Cek malo, kakvo trosenje kod oled televizora?
OLED degradira s vremenom, i to sa prilicno drasticnim razlikama u vijeku trajanja. Zato u pricu upadaju razlicite strukture piksela, WRGB itd itd. No ono sto na kraju ostaje kako god okrenes jest da pikseli koji vise rade, brze gube svjetlinu. Tako se i dogadja burn in koji je u stvarnosti burn out. Vijek od npr 30 000 sati se moze ciniti kao da straha za nesto takvo nema ali se pritom ne uzima u obzir da je dovoljno svega par % razlike u istrosenosti da se to manifestira kao "burn in". Ja zapravo kao najveci problem tu vidim filmove raznih formata gdje jedan dio ekrana (crne crte) nije aktivan i ne trosi se. Navodno se radi na algoritmima koji bi onda smanjivali svjetlinu i na tim podrucjima ali skeptican sam koliko je takvo sto izvedivo.

Ironija je da iako je najveca prednost OLED-a bas ta crna, da zapravo ima problema sa prikazom tamnih detalja. A vecina materijala zapravo nema puno apsolutne crne.
Rista je offline   Reply With Quote