Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2008., 10:00   #331
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
OMFG fleks daj čitaj malo šta ti pišemo... pa nemre ti praktički NITKO reć koji će tebi kabel sjest na tvoj sistem + na sve to lupaš novce u kratke spiker kabele, a so-called ic ti je plain 3.5mm na cinčeve.

pusti what hifi i recenzije, to je isto mafija svoje vrste... pogle tipa recenzije magnata u njemačkoj
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 13:27   #332
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
OMFG fleks daj čitaj malo šta ti pišemo... pa nemre ti praktički NITKO reć koji će tebi kabel sjest na tvoj sistem + na sve to lupaš novce u kratke spiker kabele, a so-called ic ti je plain 3.5mm na cinčeve.

pusti what hifi i recenzije, to je isto mafija svoje vrste... pogle tipa recenzije magnata u njemačkoj
Upravo tako..dobro za neke stavri kao sto su ovi kablovi, za to zna cijeli svijet da su dobri i za to ne treba neka preporuka ni pet zvjezdica..Ali da je mafija, to je. sjetim se kao sam skoro kupio Raptoxx napajanje jer je su debili u VIDI-ju nahvalili to napajanje, tj dobilo je bestbuy..
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2008., 13:51   #333
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Brzopotezni. Sutra idem po njih al nisam pametan koje od dva.

Audioquest type 4 ili qed anniversary XT

brzo brzo !
uzmi kablove na probu (naravno da ćeš morati ostaviti love u vrijednosti kabela), i ak ti ne pašu vratiš, nemoj napamet kupovat
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 13:53   #334
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vidiš, vidiš... samo ako ne kupuje u nekom mega centru, onda baš ne znam da će mu to proć.

inače manji dućani izlaze u susret sa takvim stvarima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 14:01   #335
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
slazem se, kad je rijec od kablovima nitko nemoze bit pametan, niti reci kako ce se koji kabel ponasat u odredjenom sustavu, kabel je inace equalizer sustava kojim ne mozete upravljat, iako se i tu vode velike polemike dali je ovo istina ili nije, ja sam uvjeren da je jer sam isprobao masu kabela i svaki svira drukcije u odrednjenom freq podrucju, naravno uz stadardne razlike u ukupnom dojmu tj sliki zvuka

@Flex, definitivno ti preporucam uzet (vise od 2) kabela i slusat ih neko vrijeme, jer kabelu je kao i svakoj komponenti potrebno neko vrime da se usvira

ipak, na prvo mistio preporuka u ovom cjenovnom rangu bi preporucio eksperimentiranje sa pletenim UTP kabelima, kupi nekoliko razlicitih po 10-ak metara i eksperimentiraj, mogao bi se ugodno iznenadit, iskreno moj pleteni UTP nadsvirava kabele od 100+€, i to nisam samo ja rekao nego svako ko je poslusao moj sistem a imalo se razumi u HiFi

opcenito smatram da se za manje od 200€ ne moze kupit dobar "brand name" kabel, sve jeftinije je nacin da proizvodjaci napune djep
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 14:08   #336
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
qed kolko znam pokupio sve zive nagrade u what HIFIu?
qed je engleski, What HIFI je engleski časopiš, kužiš , općenito pogledaj review-e engleskih proizvođača u What HIFI-u.

još jedna stvar, uzmi najkraće kablove (ako već uzimaš na metražu) koji su ti potrebni, ali moraju oba biti iste dužine.
Audioquest možeš uzeti u "dobrom zvuku", sad su u preradovićevoj (obično su imali već usvirane kablove za probe), za qed neznam
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 14:26   #337
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
@xPsycho Naravno da nije bad sto si pitao, nego je bed kako si pitao..
Ajdmo iz pocetka.
Koliko novaca mislis potrositi na hifi, kakva je slusaona i jel ti treba 5.1 sistem?

ma sry nesto sam bio nadrkan jucer
mislim da zasad necu ulazi u hifi podrucje...... tj necu kupovat nista taj cas dok se ne preselim u drugu sobu jer je ova fakat premala za nesto ozbiljnije tako da ce vjerojatno pasti logitech z2300 koji ce biti sasvim dovoljan za to vrijeme ...tako da nhf
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 15:02   #338
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Imam punu vrecicu kablova

I imam samo do 8 navecer (pol 8 zapravo) da ih probam. Usvirani svi osim qeda.

Idem odma sad slusat. Pisem kasnije.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2008., 21:08   #339
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
super, ovo mi se svidja najvise od svega u ovoj temi, diy rulzz, ja isto imam Gainclonca u dual mono izvedbi (odvojena napajanja), plocice "by Brian" a komponente najbolje sta se moglo kupit u Farnellu, zvuk je sasvrsen ali nazalost fali snage pogotovo sa kronicno "neosjetljivim" JBL ES30 zvucnicima, inace sam poceo i gradnju Aleph 5, ali sam eto otputovao na duze ako ne i za stalno pa je stalo

daj mi reci kolika je osjetljivost tvojih zvucnika i kako se LM3886 nosi sa njima?
Nisu niti moji osjetljiviji od tih JBL-a...87 db.
Fali snage? A valjda ovisno kakvu glazbu i koju glasnoću netko želi postići.
Meni ovo moje sasvim O.K. svira, midbas od 12 cm i nije napravljen za slušanje teškog rocka ili techna na stadionskoj glasnoći. Ono što inače slušam je laganija glazba, akustika, instrumentali gdje i nije potrebno odvrnuti pojačalo do kraja.
Prije ovih Seas-a na gainclona sam spajao samostojeću Visaton samogradnju na 89 db i to je u toj kombinaciji sviralo opako glasno i još važnije opako dobro i čisto s obzirom na cijenu zvučnika. Kad sam ih već spomenuo...jedva da sam ih prodao tu na forumu za 800 kn...eh da se to moglo čuti planili bi u roku odmah. Završili kod Rendule al' pošto se ne javlja bit će da ih je utopio za kilu-dvije mirišljavog bilja.
Kada si spomenuo napajanje gainclona, evo kako je to riješeno kod mene:
http://www.audiofil.net/images/vashifi/newalss/6.jpg
O viška glava ne boli.

Vidim da su se i kablovi rastegnuli na par stranica...bio je i red, ipak je ovo hifi tema i nema šireg i dugotrajnijeg razglabanja od priče o bakru, srebru, licnama, markama i cijenama...nećemo valjda pričati o tamo nekoj glazbi. Šala-mala.
Ja imam neku svoju filozofiju o kablovima koja se lako može iščitati iz kablovanja koje i koristim.
Igranje i istraživanje s kablovima mi je trajala čitavih 20 minuta vremena.
Na postojeći setup (+ Visaton zvučnici+Marantz 63 CD player) sam po jednom spojio ovu Utp izgradnju, Proelov zvučnički kabel koji neodoljivo podsjeća na 1,5 ppl strujaša i samogradnju sa RG-59, 75 ohmskim kablom. Pustio jednu pjesmu svaki puta s drugim kablom i samo se uvjerio u ono što sam već znao; da previše volim glazbu, njenu melodioznost i ritam, da bih obraćao pozornost na sitnice. I kablovi za mene jesu sitnica u cijenovnom rangu Hi-fi ja u kojem se ja i većina ovdje okupljenih nalazi. Al' tko voli nek' izvoli...
Dosta o kablovima...
Ono što mi je puno zanimljivije ovih dana je rješavanje goleme gomile CD-ova kojim sam se zatrpao...3 dana kratkog godišnjeg sam izgubio na preslagivanju kolekcije. To je više postalo nemoguće.
Iako sam si obećao da neću ništa više dirati kod sustava (eventualno CD player bi vratio) u ta tri dana preslagivanja i sortiranja sam svakim satom postajao svjesniji da neću moći održati riječ.
Budućnost za maks. godinu dana vidim sa ovim pojačalom i zvučnicima+ novi izvor zvuka; nekakava duron fanless kanta s gomilom gigabajta nakrcana flacom u suradnju s usb dac-om. Da ne mjenjam dobitnu kombinaciju i taj usb dac će gotovo sigurno biti DIY.
Jel' se još netko sprema mojim pravcem ili ostajete na ladicama i laserima?
Budući da smo pc baziran forum ajmo usput nabaciti koji savjeti od kojih zastarjelih komponenti sklepati fanless kantu.
Ajde i za kraj, onako usput, da spomenem i ono što bi trebalo biti najvažnije; glazba.
Ovih dana sam uspio napokon uhvatiti malo vremena i poslušati kompletan album. Radi se o Paul Simonu i albumu Graceland. Nisam ga sigurno slušao već godinu dana. Predivno bi bila najprikladnija riječ za ovaj album. Ladysmith Black Mambazo zvuče, ma kako to heretički zvučalo iz usta hrvata, 5 kopalja bogatije punije i ljepše od naše ponosa i dike, klapskog pjevanja. Glazbena podloga prekrasna, automatski te teleportira u pravcu Afrike. Sjećam se kada je izašao spot od "You can call me Al"...bilo mi zanimljivo zbog Chevy Chasea i igrokaza s Paul Simonom...pjesma mi bila dobra jel' je onako, vesela. Naravno sve sam to gledao, a još važnije slušao, na Gorenje televizoru s 1 W zvučnicima. Kada tu pjesmu pustim sada i na gore spomenutom setupa...pa to nije ista pjesma. I dalje mi zvuči vesela ali detalja u svirci i bogatstva zvukova koliko hoćeš. Čak sam zaboravio na Chevy Chasea.
A jesam se raspisao...
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 11:39   #340
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da to sam htio reći pa si me preduhitrio... izvor je naravno jako bitna komponenta u audio lancu i zapravo nakon trošenja na sve te 3.14zdarije ili zaboraviš proširivati fonoteku ili nemaš para za cd-e više. simple solution to that - kao srednjoškolac nisam naravno imao gro para i nije mi na pamet padalo davat po 100+ kn za cd-e nego sam se malo po malo krpo za nove komponente i uživao u postojećim cd-ima + mp3cama.

tad je pala odluka da kad se zaposlim svaki mjesec bar jedan cd ili 2-3 svaka 2 mjeseca i prilično sam se tog držao jer od plaće nije problem mjesečno odvojiti 100-200kn za album-dva, a moram reći da se nakon 3 godine dosta toga nakupilo

zapravo žalim za samo jednim medijem kojeg sam kupio orginal - daft punk. dovoljno je to imat i u mp3cama
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2008., 13:14   #341
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja imam dosta CD-a a sad sam na sto muka kako to prebacit na komp...nisam baš neki ljubitelj MP3-ca, zanima me isključivo kako dobiti najbolju kvalitetu.

Veličina izlaznog fajla nakon konvertiranja mi ne igra nikakvu ulogu-ako netko ima kakav pametan prijedlog neka slobodno natipka koju
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 13:25   #342
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ja imam dosta CD-a a sad sam na sto muka kako to prebacit na komp...nisam baš neki ljubitelj MP3-ca, zanima me isključivo kako dobiti najbolju kvalitetu.

Veličina izlaznog fajla nakon konvertiranja mi ne igra nikakvu ulogu-ako netko ima kakav pametan prijedlog neka slobodno natipka koju
EAC za rippanje + Monkeys Audio(ili FLAC) za lossless kompresiranje.Veličina izlazne slike cd-a će biti oko 50-60% veličine u wav-u,a može se uvijek prebaciti u wav bez gubitka kvalitete.
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 13:45   #343
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ja imam dosta CD-a a sad sam na sto muka kako to prebacit na komp...nisam baš neki ljubitelj MP3-ca, zanima me isključivo kako dobiti najbolju kvalitetu.

Veličina izlaznog fajla nakon konvertiranja mi ne igra nikakvu ulogu-ako netko ima kakav pametan prijedlog neka slobodno natipka koju
Imas od crnog tut za FLAC ripanje. Vjeruj mi nema gubljenja kvalitete.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 13:46   #344
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor vedo Pregled postova
EAC za rippanje + Monkeys Audio(ili FLAC) za lossless kompresiranje.Veličina izlazne slike cd-a će biti oko 50-60% veličine u wav-u,a može se uvijek prebaciti u wav bez gubitka kvalitete.
Tako nekako sam i mislio da stvari stoje...probao sam već više-manje sve mogućnosti-sad se samo interesiram da li sam nekaj zaboravio


Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Imas od crnog tut za FLAC ripanje. Vjeruj mi nema gubljenja kvalitete.
Pa isprobao sam već, samo me zanimalo da li su se haj-faj gurui dosjetili nečeg kaj je meni promaklo
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 13:54   #345
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Flac je eto, nazovimo ga audiofilsko rijesenje..ali..
Po meni nije to to. CD+CDP ne moze zamijenit nikakav flac, jer se taj flac ide preko zvucne, a ona nije u rangu cdp-a..
Sad mi je sinula ideja da svoj CDP koristim kao DAC. Znaci digitalni signal iz kartice u CDP i iz njega u AMP. Ali nemem ugrađen opticki port(in) na CDP, vec je to optional..tak da izgleda nista od toga. Ne znam gdje bi mogao nabavit taj sklop i po kojoj cijeni?
mozda netko zna?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 13:54   #346
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
@Jelc

Pravilno podesi EAC(po tutorijalu crnog) i drmaj...
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 13:58   #347
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Flac je eto, nazovimo ga audiofilsko rijesenje..ali..
Po meni nije to to. CD+CDP ne moze zamijenit nikakav flac, jer se taj flac ide preko zvucne, a ona nije u rangu cdp-a..
Sad mi je sinula ideja da svoj CDP koristim kao DAC. Znaci digitalni signal iz kartice u CDP i iz njega u AMP. Ali nemem ugrađen opticki port(in) na CDP, vec je to optional..tak da izgleda nista od toga. Ne znam gdje bi mogao nabavit taj sklop i po kojoj cijeni?
mozda netko zna?
I to te kosta vise nego postena zvucna, koja ti je imho bolje rijesenje.

Nemojmo pretjerivat sad. To je za audiofil forum, ne za PCE
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 13:59   #348
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Flac je eto, nazovimo ga audiofilsko rijesenje..ali..
Po meni nije to to. CD+CDP ne moze zamijenit nikakav flac, jer se taj flac ide preko zvucne, a ona nije u rangu cdp-a..
Sad mi je sinula ideja da svoj CDP koristim kao DAC. Znaci digitalni signal iz kartice u CDP i iz njega u AMP. Ali nemem ugrađen opticki port(in) na CDP, vec je to optional..tak da izgleda nista od toga. Ne znam gdje bi mogao nabavit taj sklop i po kojoj cijeni?
mozda netko zna?
Možda bi ovo bilo rješenje...

http://www.logitech.com/index.cfm/sp...881&cl=roeu,en
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 14:37   #349
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor vedo Pregled postova
@Jelc

Pravilno podesi EAC(po tutorijalu crnog) i drmaj...

Probao do sad par opcija sa MP3, WAV, FLAC, Ogg...furt mi neki ku**c smeta...na kraju mi ispadne da je to nepotrebna zajebancija-slušam sa CD-a jednu pjesmu (LPCM 2.0) i istu pjesmu konvertiranu u nekaj od gorenavedenog i uvjek nađem neke razlike u reprodukciji...

Mislim da budem sve hitio u FLAC za svakodnevnu upotrebu a kad ulovim vremena za guštanje-lako si stavim hrpicu CD-a sa strane i poslušam kako mi paše
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 14:41   #350
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Probao do sad par opcija sa MP3, WAV, FLAC, Ogg...furt mi neki ku**c smeta...na kraju mi ispadne da je to nepotrebna zajebancija-slušam sa CD-a jednu pjesmu (LPCM 2.0) i istu pjesmu konvertiranu u nekaj od gorenavedenog i uvjek nađem neke razlike u reprodukciji...

Mislim da budem sve hitio u FLAC za svakodnevnu upotrebu a kad ulovim vremena za guštanje-lako si stavim hrpicu CD-a sa strane i poslušam kako mi paše
Ma nema teoretske sanse da cujes razliku ili nesto radis krivo.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 14:43   #351
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Probao do sad par opcija sa MP3, WAV, FLAC, Ogg...furt mi neki ku**c smeta...na kraju mi ispadne da je to nepotrebna zajebancija-slušam sa CD-a jednu pjesmu (LPCM 2.0) i istu pjesmu konvertiranu u nekaj od gorenavedenog i uvjek nađem neke razlike u reprodukciji...

Mislim da budem sve hitio u FLAC za svakodnevnu upotrebu a kad ulovim vremena za guštanje-lako si stavim hrpicu CD-a sa strane i poslušam kako mi paše
Ako je dobro izripano razlike u reprodukciji ne bi smjele imati veze veze sa formatom.

Evo tekstic
.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 14:48   #352
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Probao do sad par opcija sa MP3, WAV, FLAC, Ogg...furt mi neki ku**c smeta...na kraju mi ispadne da je to nepotrebna zajebancija-slušam sa CD-a jednu pjesmu (LPCM 2.0) i istu pjesmu konvertiranu u nekaj od gorenavedenog i uvjek nađem neke razlike u reprodukciji...

Mislim da budem sve hitio u FLAC za svakodnevnu upotrebu a kad ulovim vremena za guštanje-lako si stavim hrpicu CD-a sa strane i poslušam kako mi paše
Ne znam u čemu je problem,ali po meni je najbolje da si napraviš backup svih audio cd-a sa prijespomenutom metodom,možeš ih uvijek preslušat na kompu sa foobarom i uvijek ih možeš vratit u wav i zapržit i time dobit istovjetni cd originalu.Mislim da nema šanse da čuješ razliku između originala i kopije rippane sa EAC-om(kompresirane u ape ili flac) pogotovo ne na kompu,a vjeruj mi bila bi oprečna mišljenja "ima li ili nema razlike" i na rezolutnom hi-fi sustavu.
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 15:25   #353
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor vedo Pregled postova
Ne znam u čemu je problem,ali po meni je najbolje da si napraviš backup svih audio cd-a sa prijespomenutom metodom,možeš ih uvijek preslušat na kompu sa foobarom i uvijek ih možeš vratit u wav i zapržit i time dobit istovjetni cd originalu.Mislim da nema šanse da čuješ razliku između originala i kopije rippane sa EAC-om(kompresirane u ape ili flac) pogotovo ne na kompu,a vjeruj mi bila bi oprečna mišljenja "ima li ili nema razlike" i na rezolutnom hi-fi sustavu.
A budem probal drito po špranci od crnog, da vidimo kak bude izgledalo...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 18:07   #354
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Ne kuzim no nmv....Srale odlican post!Ja sam mozgao i citao revjuvove i zainteresirao se za cambridge s30....tako da cu se uputiti u potragu za njima po ducanima....jos samo moram smisliti neki reciver...
Teško da možeš naći zvučnik koji može nadsvirati taj CA S30 za te pare. U biti ne možeš Poslušaj ih u audio cinema art-u i vjerujem da ćeš ih odma nosit doma kad ih čuješ. Ja da sam imao 1300kn u džepu onda kad sam ih slušao odnio bi ih sa sobom

Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Ali samo 5'' bas driveri
Skepsa pada u vodu kad ih čuješ. Ja sam tražio sub po sobi u kojoj su svirali jer isto nisam vjerovao da mogu tak dobro reproducirati niske tonove.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 19:07   #355
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
Teško da možeš naći zvučnik koji može nadsvirati taj CA S30 za te pare. U biti ne možeš Poslušaj ih u audio cinema art-u i vjerujem da ćeš ih odma nosit doma kad ih čuješ. Ja da sam imao 1300kn u džepu onda kad sam ih slušao odnio bi ih sa sobom



Skepsa pada u vodu kad ih čuješ. Ja sam tražio sub po sobi u kojoj su svirali jer isto nisam vjerovao da mogu tak dobro reproducirati niske tonove.
Ma znam svi mi govore(naročito Fleks) da veličina drivera nema veza ali ja nevjerujem dok ne čujem .
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 19:17   #356
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Ma znam svi mi govore(naročito Fleks) da veličina drivera nema veza ali ja nevjerujem dok ne čujem .
Ak ti je primarna namjena da lupa to može i neki Logi sub.
S 30 ima iznimno kvalitetan zvuk (za svoj rang) u području visokih i srednjih tonova, a i basa ne fali. Najbolje da ti to poslušaš, pa da sam ocijeniš.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 20:33   #357
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor xPsycho Pregled postova
ma sry nesto sam bio nadrkan jucer
mislim da zasad necu ulazi u hifi podrucje...... tj necu kupovat nista taj cas dok se ne preselim u drugu sobu jer je ova fakat premala za nesto ozbiljnije tako da ce vjerojatno pasti logitech z2300 koji ce biti sasvim dovoljan za to vrijeme ...tako da nhf

Sad ispada da si zbog mene odustao od HIFI-ja

Naravno ne predlazem ti da ako ikako mozes, da se otisnes u hifi vode..imam par frendova koji su, onako kao ti predpostavljam, zahtjevniji slusatelji (znaci ne zaovoljavaju se zvukom iz pc zvucnika od 50 kn) i kad u presli na hifi, da su se preporodili i njihov zakljucak je: nikad vise nazad..
Spomenuo se Z2300, najociti primjer ti je Fleks, prvo su mu bili dobri, onda modifikacija, i na kraju hifi.. Dobo, kod njega je olakotna okolnost to, sto ga je imao tko odgojit u hifi stilu, pa je prelazak na hifi bilo samo pitanje vremena
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 21:53   #358
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sad ispada da si zbog mene odustao od HIFI-ja

Naravno ne predlazem ti da ako ikako mozes, da se otisnes u hifi vode..imam par frendova koji su, onako kao ti predpostavljam, zahtjevniji slusatelji (znaci ne zaovoljavaju se zvukom iz pc zvucnika od 50 kn) i kad u presli na hifi, da su se preporodili i njihov zakljucak je: nikad vise nazad..
Spomenuo se Z2300, najociti primjer ti je Fleks, prvo su mu bili dobri, onda modifikacija, i na kraju hifi.. Dobo, kod njega je olakotna okolnost to, sto ga je imao tko odgojit u hifi stilu, pa je prelazak na hifi bilo samo pitanje vremena
ma nisam ja odustao od hifi-ja nego cemo samo malo odgoditi to sve skupa i mislim da svakako ce ti z2300 biti dobar izbor za sad ..jer trenutacno svira neko sranje nad sranjima tocnije http://www.mustek.de/eng_/html/produkte/aa806_75w.htm haha sta je najvaznije nemam ni pojma od kud mi to znam samo da sam nasao doma jos davno to cudo
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2008., 00:19   #359
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193

+ + + =
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.

Zadnje izmijenjeno od: crn. 30.03.2008. u 00:34.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2008., 00:36   #360
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor crn Pregled postova

+ + + =
Brutala od posta. Jos jedan primjerak kak slika govori 1000 rijeci.

A sad malo jos opisi zvuk, makar znam da je savrsen
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na