Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2007., 00:27   #1
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Intel Analysis Tool - kriva temperatura?

Pozdrav ljudovi.

Clockam DC 2160 i gledam malo temperature... Intel TAT pokazuje da jezgre rade na 60 stupnjeva, a SpeedFan pokazuje da rade na 49 stupnjeva.

Mene sad zanima, tko je tu na kraju u pravu?

100 alata, ali uvijek dva rezultata... neki pokazuju temperatru jednaku ovoj iz TAT-a, a drugi ovoj iz Speedfana.

Je'l mogu clockat' dalje ili sam stvarno došao do 60 stupnjeva?
__________________
........................ <<<---- točkice :x
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 02:31   #2
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
TAT ti pokazuje temperaturu u samoj jezgri procesora. Ona niza temp je otprilike uvijek niza za oko 15 C i nju mjeri senzor izvan jezgre, negdje ispod onog heatspreadera. Nemas se sto brinuti sve dok ti ova veca temp ne prelazi 75. Na 80 C ti pocinje THROTLE a na oko 85 shutdown. Idle je oko 45, znaci oko 30 u everestu npr. Ovo su podatci za CORE procesore.
wireless_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2007., 03:07   #3
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Ah so... hvala
__________________
........................ <<<---- točkice :x
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 09:50   #4
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
60°C u loadu pretpostavljam? A nemoj nikako dozvoliti da dođe proc do Throttling temperature
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 10:40   #5
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
TAT ti pokazuje temperaturu u samoj jezgri procesora. Ona niza temp je otprilike uvijek niza za oko 15 C i nju mjeri senzor izvan jezgre, negdje ispod onog heatspreadera. Nemas se sto brinuti sve dok ti ova veca temp ne prelazi 75. Na 80 C ti pocinje THROTLE a na oko 85 shutdown. Idle je oko 45, znaci oko 30 u everestu npr. Ovo su podatci za CORE procesore.
Ne, nego TAT u slucaju E2160 krivo postavi Tjunction za 100C a ne 85C. Oba programa mjere temperature jezgri. Stvar je u tome da oni mjere RAZLIKU izmedju one vrijednosti koju "prepoznaju", a to je u slucaju TAT-a 100C a u slucaju Speedfan-a 85C. Onda oni mjere KOLIKO JE PREOSTALO do Tjunction-a (negdje se sa Tjunction oznacava temperatura diode, ali ja ovdje uopce ne spominjem diodu). Senzori u C2D rade na taj nacin. Ne mjere apsolutnu, nego relativnu temperaturu.

Zapravo nitko ne zna koliki je taj Tjunction, iz tog razloga je negdje 100C a negdje 85C. U oba slucaja se ne treba zabrinjavat.

Dalje, temperatura diode (dakle stari, klasicni nacin ocitavanja temperature procesora na koji smo svi navikli) se moze ocitati u Speedfan-u pod "CPU". Kao sto si rekao, temperatura diode je uvijek manja iz vise razloga: dioda je donekle udaljena od jezgri (nalazi se ispod HS-a), dioda je nepreciznija.

Ostaje cinjenica da je ocitavanje temperature kod C2D cista glupost. NEMOGUCE je ocitat temperaturu, s druge strane, koga briga za temperaturu uopce. Dovoljno je pogledat throttla li procesor, ako da, tak je na previsokoj temperaturi. "Brojke" kod C2D nam samo govore koliko je preostalo do Tjunctiona, ilitiga temperature na kojoj dolazi do throttlanja, nikako do sagorijevanja.

Sto znaci da, konkretno u ovom slucaju, procesoru nece bit nista sve dok je u TAT-u manje od 100C i u Speedfan-u manje od 85C. Znam da te temperature zvuce zastrasujuce no tako je.

Mozda napisem i kakav sticky o temperaturama C2D, ako nadjem vremena.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 14:13   #6
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Hmmmmm ... idem onda dalje clockat
__________________
........................ <<<---- točkice :x
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 19:45   #7
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
>> The first part of the spec refers to a single measuring point on the Integrated Heat Spreader. Since test sensors are used only by Intel`s laboratory, the CPU Case Thermal Diode embedded between the Cores emulates the Heat Spreader by using thermal tables in BIOS. Hot, Warm and Safe CPU, or Case Temperatures, are determined according to Stepping. The CPU Case Thermal Diode is how Tcase is measured, and is the CPU temperature displayed in BIOS and SpeedFan.

*Tjunction*--->>> The second part of the spec refers to mobile processors without Integrated Heat Spreaders. Although desktop CPU`s have Integrated Heat Spreaders, both variants measure the hot spots within each Core using Digital Thermal Sensors (DTS). Hot, Warm and Safe Core, or Junction Temperatures, are determined according to Stepping. The Digital Thermal Sensors are how Tjunction is measured, and are the Core temperatures displayed in Core Temp and SpeedFan.

Evo ti link ako budes pisao sticky o C2D temperaturama.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/...perature-guide

Core temp i TAT mjere temperature Tjunction (unutar jezgre), s time da je TAT dizajniran za Pentium M pa onda pokazuje oko 2 C -/+ kada mjeris temp na desktop procesoru kao sto je C2D ili Intel 2160, no blizu je. Everest npr. mjeri Tcase temperaturu i zato uvijek pokazuje temperature 10-15 C manje od Core Temp-a npr...
-->
To SRV:

/CUT

*Tcase*--->>> The first part of the spec refers to a single measuring point on the Integrated Heat Spreader. Since test sensors are used only by Intel`s laboratory, the CPU Case Thermal Diode embedded between the Cores emulates the Heat Spreader by using thermal tables in BIOS. Hot, Warm and Safe CPU, or Case Temperatures, are determined according to Stepping. The CPU Case Thermal Diode is how Tcase is measured, and is the CPU temperature displayed in BIOS and SpeedFan.

*Tjunction*--->>> The second part of the spec refers to mobile processors without Integrated Heat Spreaders. Although desktop CPU`s have Integrated Heat Spreaders, both variants measure the hot spots within each Core using Digital Thermal Sensors (DTS). Hot, Warm and Safe Core, or Junction Temperatures, are determined according to Stepping. The Digital Thermal Sensors are how Tjunction is measured, and are the Core temperatures displayed in Core Temp and SpeedFan.

Evo ti link ako budes pisao sticky o C2D temperaturama.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/...perature-guide

Core temp i TAT mjere temperature Tjunction (unutar jezgre), s time da je TAT dizajniran za Pentium M pa onda pokazuje oko 2 C -/+ kada mjeris temp na desktop procesoru kao sto je C2D ili Intel 2160, no blizu je. Everest npr. mjeri Tcase temperaturu i zato uvijek pokazuje temperature 10-15 C manje od Core Temp-a npr...
wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 00:59   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ovisi koji Core Temp...

Core Temp 0.94 = SpeedFan
Core Temp 0.95 = TAT = Everest
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 01:26   #9
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Hmmmm...

Core Temp 0.95.4 = Everest (4.10 Beta)

Core Temp 0.94/0.95 = Everest 4.0 = TAT

Za ove nove proceve sa steppingom B3/G0 je najbolji najnoviji CT. IMO pokazuje najrealnije temp.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 12:48   #10
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
>> The first part of the spec refers to a single measuring point on the Integrated Heat Spreader. Since test sensors are used only by Intel`s laboratory, the CPU Case Thermal Diode embedded between the Cores emulates the Heat Spreader by using thermal tables in BIOS. Hot, Warm and Safe CPU, or Case Temperatures, are determined according to Stepping. The CPU Case Thermal Diode is how Tcase is measured, and is the CPU temperature displayed in BIOS and SpeedFan.

*Tjunction*--->>> The second part of the spec refers to mobile processors without Integrated Heat Spreaders. Although desktop CPU`s have Integrated Heat Spreaders, both variants measure the hot spots within each Core using Digital Thermal Sensors (DTS). Hot, Warm and Safe Core, or Junction Temperatures, are determined according to Stepping. The Digital Thermal Sensors are how Tjunction is measured, and are the Core temperatures displayed in Core Temp and SpeedFan.

Evo ti link ako budes pisao sticky o C2D temperaturama.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/...perature-guide

Core temp i TAT mjere temperature Tjunction (unutar jezgre), s time da je TAT dizajniran za Pentium M pa onda pokazuje oko 2 C -/+ kada mjeris temp na desktop procesoru kao sto je C2D ili Intel 2160, no blizu je. Everest npr. mjeri Tcase temperaturu i zato uvijek pokazuje temperature 10-15 C manje od Core Temp-a npr...
Ma znam, zato i velim da se Tjunction na razlicim mjestima razlicito uzima, negdje se tako oznacava temperatura diode, a negdje kao temperatura na kojoj dodje to throtlanja.

Imam u bookmarksima nekoliko slicnih clanaka, tek kad sam sve procitao bilo mi je sve jasno.

Glede Everesta, mjeri on sve, i temperaturu diode, i temperature jezgri, jedino sto mu je Tjunction 100C (ako govorimo o temp na kojoj se javlja throtlanje).

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ovisi koji Core Temp...

Core Temp 0.94 = SpeedFan
Core Temp 0.95 = TAT = Everest
Tocno takva ocitavanja su i kod mene, s tim sto je u biti svejedno gdje se gleda temp. Svi ocitavaju koliko je preostalo do Tjunctiona. Ali mi je draze vidjet 40C u Speedfanu nego 55C u Everestu
-->
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
To SRV:

/CUT

*Tcase*--->>> The first part of the spec refers to a single measuring point on the Integrated Heat Spreader. Since test sensors are used only by Intel`s laboratory, the CPU Case Thermal Diode embedded between the Cores emulates the Heat Spreader by using thermal tables in BIOS. Hot, Warm and Safe CPU, or Case Temperatures, are determined according to Stepping. The CPU Case Thermal Diode is how Tcase is measured, and is the CPU temperature displayed in BIOS and SpeedFan.

*Tjunction*--->>> The second part of the spec refers to mobile processors without Integrated Heat Spreaders. Although desktop CPU`s have Integrated Heat Spreaders, both variants measure the hot spots within each Core using Digital Thermal Sensors (DTS). Hot, Warm and Safe Core, or Junction Temperatures, are determined according to Stepping. The Digital Thermal Sensors are how Tjunction is measured, and are the Core temperatures displayed in Core Temp and SpeedFan.

Evo ti link ako budes pisao sticky o C2D temperaturama.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/...perature-guide

Core temp i TAT mjere temperature Tjunction (unutar jezgre), s time da je TAT dizajniran za Pentium M pa onda pokazuje oko 2 C -/+ kada mjeris temp na desktop procesoru kao sto je C2D ili Intel 2160, no blizu je. Everest npr. mjeri Tcase temperaturu i zato uvijek pokazuje temperature 10-15 C manje od Core Temp-a npr...
Ma znam, zato i velim da se Tjunction na razlicim mjestima razlicito uzima, negdje se tako oznacava temperatura diode, a negdje kao temperatura na kojoj dodje to throtlanja.

Imam u bookmarksima nekoliko slicnih clanaka, tek kad sam sve procitao bilo mi je sve jasno.

Glede Everesta, mjeri on sve, i temperaturu diode, i temperature jezgri, jedino sto mu je Tjunction 100C (ako govorimo o temp na kojoj se javlja throtlanje).

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ovisi koji Core Temp...

Core Temp 0.94 = SpeedFan
Core Temp 0.95 = TAT = Everest
Tocno takva ocitavanja su i kod mene, s tim sto je u biti svejedno gdje se gleda temp. Svi ocitavaju koliko je preostalo do Tjunctiona. Ali mi je draze vidjet 40C u Speedfanu nego 55C u Everestu
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2007., 13:26   #11
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Pa, razlika nije neka random cifra "+/- xy" C, vec upravo tih 15 C, kolika je razlika Tjunctiona kod starijih i novijih steppinga. Na OC forumima se tih +15 C kod mjerenja pocelo racunati sa testiranjem G0 steppinga, ali izgleda da i neki stariji (B3...) takodjer imaju drukciji Tjunction.

Novi Everesti, iza 4.11., mjere ispravno, tj. visu temp. i jednaka je Coretempu 0.95.4, dok starije inacice prikazuju 15 C manju temp.
Meni je postalo nesto sumnjivo kad mi je E6750 @ 3.6 GHz przio Prime95 na obe jezgre, sa 35 C. Ono, 10 C iznad temp. sobe.
Update monitoring programa, i sve tocne vrijednosti su sjele na mjesto. Jedino sam u Rivatuneru 2.04. morao podesiti +15 C offset, kako bi i on tocno mjerio (vrlo zgodan feature, sa grafom temp. obe jezgre 10 min. unatrag - korisno kod full 3D bencheva tipa 3DMark ili igara).
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 14:30   #12
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ne mozes za neki program rec da dobro ocitava (obzirom na Tjunction) kad se uopce ne zna koliki je Tjunction.

Moj C2D moze bit na 65C (Coretemp 0.94) ili na 80C (0.95), ali svejedno radi bez problema. Na koliko je on zbilja nitko ne zna. Oba programa krivo pokazuju.

Mene bi samo zabrinulo da u 0.94 (gdje je Tjunction 85C) imam temperaturu od 80C. To je vec blizu throtlanja. Neki ljudi su se uvijerili u to, tj. pustili su proc da se pregrije
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 19:26   #13
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Znaci ovako, Upravo testiram stabilnost sa orthosom clock na 3,0 sa 1.325 def voltazom stock cooler i coretemp 0.95.4 pokazuje 65-67 max iako varira oko 60, a 0.94 naravno 15C manje.

Dali da se brinem ili je to sve ok. neznam dali imate kakvih novih saznanja?
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 20:51   #14
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Mislim da su ti ove temp sa 0.94-orkom prave temp. Meni ista stvar ali je razlika oko 10°C
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 23:43   #15
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
da i ja kažem imao sam sličnu temu otvorenu negdje prije glede temperatura..isprobao sam sve te programe i core i everest i speed fan..i moj zaključak da je najbliži temperaturama..speed fan...jednostavno iz čiste logike pod ful opterećenjem upaljen orthos i par programa pride, core i everest su pokazivali 65 temperaturu...dok u speedu nije prelazilo 55..pošto sam u biosu postavio uzbunu na 60 stepeni logično bi bilo da je javljao uzbunu ako gledam na temperaturu cora i everesta..pošto je proc i dalje uredno radio bez greške znači da temperatura nije prelazila 60..što znači da je ipak temperaturi najbliži bio speed fan..
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 00:43   #16
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Eo nakon 12h Orthosa temperatura jezgri mi je dostizala i do 66-67C samo na sekunde dok je prosjek bio 60C.
Nakon poprilicnog googlanja ipak sam zakljucio da bi se trebao/li ravnati po novim verzijama coreTempa 0.95 i everesta 4.10 verzije.

Medjutim nasao sam jedan zanimljiv clanak na toms hardwe-u pa sam ga pokusao prouciti, medjutim sporije mi ide zato mislim da bi neko od nasih pc.experta trebo pogledat ako se vec o njemu nije raspravljalo. Govori se nekom kalibriranju, vezi izmedju Tjuntion-a i Tcase-a itd...

Pa evo: http://www.tomshardware.co.uk/forum/...perature-guide
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 19:04   #17
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Eo nakon 12h Orthosa temperatura jezgri mi je dostizala i do 66-67C samo na sekunde dok je prosjek bio 60C.
Nakon poprilicnog googlanja ipak sam zakljucio da bi se trebao/li ravnati po novim verzijama coreTempa 0.95 i everesta 4.10 verzije.

Medjutim nasao sam jedan zanimljiv clanak na toms hardwe-u pa sam ga pokusao prouciti, medjutim sporije mi ide zato mislim da bi neko od nasih pc.experta trebo pogledat ako se vec o njemu nije raspravljalo. Govori se nekom kalibriranju, vezi izmedju Tjuntion-a i Tcase-a itd...

Pa evo: http://www.tomshardware.co.uk/forum/...perature-guide

Vec sam prije vidio taj clanak. Uglavnom ako se dobro sjecam, objasnjava ti kako kalibrirat ocitanje iz diode ispod IHS-a koje maticne vole svakako interpretirati, kako bi dobio realnu razliku u odnosu na senzore iz jezgara. Medjutim to ocitanje ustvari uopce nema neku prakticnu vrijednost, iako Intel na tom ocitanju bazira dozvoljenu maksimalnu temperaturu. Kazem, nema prakticnu vrijednost iz razloga sto su throttling i shutdown kontrolirani preko temperaturnih senzora u jezgrama a ne preko te diode. Paradoksalno, ali sto je tu je.

Dakle, sad i zauvijek:
Prakticno treba gledati samo temperaturu jezgara i to najbolje Coretempom koji ispravno detektira TjunctionMax (coretemp to naziva Tjunction, sto je greska u terminologiji, ali nije bitno). Pojednostavljeno, u coretemp-u mora Tjunction vrijednost iznositi 100°C za sve novije proceve, a 85°C za proceve iz serije 6x00 i 6x20 sa B2 steppingom. Ta vrijednost predstavlja shutdown temperaturu, a umanjena za cca 5°C temperaturu pri kojoj proc throttle-a. Po tome se orjentirate koliko je vasem procu hladno ili vruce.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na