Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2007., 10:22   #1
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Modovi: moje skromno mišljenje

Pozdrav

Aktivan sam tu već jedno vrijeme, nabavio sam tu praktički cijeli komp, nešto sam sitno i trgovao. Pa evo da istresem svoje skromno mišljenje u vezi ovog podforuma.

Istina je da je trabalo napraviti malo reda i postrožiti pravila.
Ali mislim da ste otišli malkice pre daleko.
Super je da je obavezno unijeti sve podatke o prodaji. Super je da brišete blesave postove tipa 'moj frend ima isti takav', 'ja sam to kupio od kuma za manje', i 'nemoj kupit to noobu jedan uzmi ovo. po mogućnosti od mene'.

Ali ovo je forum, te pitanja poput 'zašto u kompletu a ne posebno' ili 'jel može za xxx pa ti dam i yyy' ili čak neke suvisle savjete smatram ok. Ako se sve pretvori u raspravu, jednostavno se iloi locka ili premjesti, te se postavi nova tema s ponudim.

Za početak, lakše se dogovoriti kad znamo gdje stojimo (kao kupci i prodavači). Lakše je odrediti realnu vrijednost robe, kao i očekivanje prodavača. Također lakše je doći do nekih podataka koji možda zanimaju i druge.
(I na kraju jako živcira kad vidim ponudu i sav lud pošalje pm te mi se vrati 'prodano'. Da je stvar javna, znao bih odmah. Nije baš neki minus, ali JAKO frustrira)

Znam da su to sve free bumpovi.
Ipak mislim da razlozi koje sam naveo ipak dovoljan razlog da bare MALO popustite. Malim koracima
Ipak je ovo forum...

My 2 cents
Pozz
shoki
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 10:26   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
NHF ali tvoje skromno mišljenje je zaqrac.
Zašto pitaš se?
Jer je sve ovo što si nabrojao bilo prije i imali smo đumbus, a ne tržnicu. Jedan moj pokušaj prodaje je bio tako bajno iskustvo da sa svojom robom više i ne dolazim na tržnicu, eventualno stavim oglas frendu iz usluge. Eto moje 2 lipe...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2007., 10:45   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Pravila mogu biti samo stroža od ovoga. Ako ni tako ne bude išlo, tržnicu ćemo pretvoriti u oglasnik tipa tiskanog izdanja. Prodajem to i to, kontakt na to i to. Bez mogućnosti odgovora na forumu, bez pitanja -sve preko maila ili moba. Ono što ti predlažeš mnogi ovdje iskorištavaju na štetu drugima, što isto tako nije fer. Jednostavno, previše je oglasa, previše ljudi koji to žele iskoristiti na načine na koje nebi smjeli itd...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 12:57   #4
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
...tržnicu ćemo pretvoriti u oglasnik tipa tiskanog izdanja. Prodajem to i to, kontakt na to i to. Bez mogućnosti odgovora na forumu, bez pitanja -sve preko maila ili moba.
Ovo ne zvuci lose, iako bi ipak za kontakt ostavio mogucnost PM-a.

I jos bi bolje bilo da oglasi budu obojeni tipa, ako je bilo losih iskustava da bude crven, dobrih da bude zelen. I onda neki link na iskustva. Ali ovo vec zvuci kao teze ostvarivo
raf je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 10:21   #5
q-man
Daedra worshipper
Moj komp
 
q-man's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
To bi bilo poprilično dobro, raf!
__________________
Don't go there, you just cannot know what lurks from darkness...
q-man je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 11:08   #6
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
od kada znam za prodaju preko foruma citaj neta, UVIJEK ali BAS UVIJEK ima imbecila i idiot akoji jednostavno kvare trgovinu i smisao same trgovine.

no, to je izgleda dio kojeg se nemozes rijesiti i to kao takvo moramo prihvatiti.

naravno da je uvijek nekome nekaj preskupo, ili ima bolje ili jeftinije, no nekako sam uvjerenja da kada ponudac ponudi svoje na prodaju, uvijek to procita i onaj koga to zanima, a takvi se ionako ne javljaju na post, vec na pm i poslije na mob ili kako god.

sam smisao trznice i je u tome da nekaj postas na njoj, a zainteresirani bi se trebali javiti na PM. i tamo dalje voditi bitku oko cjenjkanja i slicnog.

no, pa mi smo ipak na balkanu...ili barem jos uvijek jedan dio nas to misli. a tako se i ponasa.
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 21:09   #7
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
od kada znam za prodaju preko foruma citaj neta, UVIJEK ali BAS UVIJEK ima imbecila i idiot akoji jednostavno kvare trgovinu i smisao same trgovine.

no, to je izgleda dio kojeg se nemozes rijesiti i to kao takvo moramo prihvatiti.
u startu si fulo. nemamo se namjeru prilagođavati "imbecilima i idiotima". ako to znači da nećemo biti zanimljivi "imbecilima i idiotima", neka idu drugdje. ovakvim "my way or the highway" pristupom možemo izgubiti samo one posjetitelje koji su nama nezanimljivi, a ako je većina takva (a mislim da nije), onda je ionako sve propalo i nema potrebe za ovakvim forumom
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 00:18   #8
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
A ja mislim da bi trebali svi na pivu.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 08:25   #9
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
u startu si fulo. nemamo se namjeru prilagođavati "imbecilima i idiotima". ako to znači da nećemo biti zanimljivi "imbecilima i idiotima", neka idu drugdje. ovakvim "my way or the highway" pristupom možemo izgubiti samo one posjetitelje koji su nama nezanimljivi, a ako je većina takva (a mislim da nije), onda je ionako sve propalo i nema potrebe za ovakvim forumom

ne, nisam fulao. ali nisam ni mislio da se morate prilagodavati.

prilagoditi se mora svatko tko pozeli ostaviti traga na trznici. bilo da kupuje ili prodaje, ili jednostavno samo gleda. bez obzira koja pravila nametnes, oni ce uvijek naci nacina da ih zaobidu i nagrade nas svojim biserjem.

na zalost, idiote nemozes banat, pa stoga, prilagodis se i zivis s njima i njihovom idiotarijom. i to je to.
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 09:45   #10
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
u startu si fulo. nemamo se namjeru prilagođavati "imbecilima i idiotima". ako to znači da nećemo biti zanimljivi "imbecilima i idiotima", neka idu drugdje. ovakvim "my way or the highway" pristupom možemo izgubiti samo one posjetitelje koji su nama nezanimljivi, a ako je većina takva (a mislim da nije), onda je ionako sve propalo i nema potrebe za ovakvim forumom
Very nice , sa ovim se slazem 100% , ne bi to ni sam bolje srocio u nesto ovako smisleno jer ne bi smio koristiti ovakve rijeci . zato mi je drago da je to napisao netko iznad . svaka cast
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2007., 15:44   #11
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
suludo je pretvarat od foruma oglasnik

najveci problem su seljacine kojima bi pala kruna s glave da nekog nepopljuju a imaju priliku za to ili da isto tako pokazu kolko su pametni ili vec neznam sto

problemi trznice po mom misljenju:
1. debilna imena tema npr. kad se u ime pise hitno i takve stvari.....
ime teme sluzi tome da onaj ko pregledava forum nemora otvarat svaku temu da vidi sto je (a iovako je forum malo spor) nema mi nista gore nego kad vidim naslov tipa P:cpu,mbo,gpu a ja kupujem sve to troje i onda otvorim i vidim neki prastari socket 370 il tak nekaj

2. kao sto rekog seljacine koje pisu stvari tipa preskupo tog ti ima na forumu za ovolko......ili nesto sasvim trece. seru po cijeni a nemaju ni najmanju namjeru kupit nekaj, nekuzim zasto ste zabranili slanje ponude na temu po meni je to glupo naravno samo ako je ponuda ozbiljna
kao sto je rekao shoki stvari se na taj nacin lakse procjene, prodaju i sve ostalo
naravno da glupe ponude i spam nedolaze u obzir

3. prodavac nenavodi sve potrebno o hardweru koji prodaje te se onda mora milion pitanja postavljat tipa kolko se da OC'at garancija itd itd.

ono sto zelim rec je da je glupo radit oglas od foruma jer se ove tri navedene stvari daju vrlo lako sankcionirat

kad neko napravi bilo sto od ove tri stvari treba mu se lokat tema bez ikakvog pitanja upozorenja itd i trebaju mu se dat oni negativni bodovi i treba se ogranicit da se nakon tri pogreske na trznici bana acc ili tako nesto
mislim da bi se ekipa jako brzo naucila koristit trznicom a oni koje nemogu izdvojit 10 minuta i pravila procitat nece ni dolazit

e da i jos jedna stvar sto se tice lokanja tema
ako netko neciju temu pretvori u raspravu temu se ne bi smjelo lockat nego bi se svi suvisni komentari trebali obrisat a njihovi autori kaznit zbog SPAM-a

malo sam se raspisao
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 21:31   #12
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Meni se znalo par puta dogoditi da mi se javi tip na PM i kaže "Pošto si sve naveo i ne mogu ništa da pitam, kupujem"

Dakle, što bolje napraviti vlastiti oglas i ne miješati se u drugi bez namjere kupnje. Iako se meni ne čini loša ideja s oglasima i komunikacijom samo preko pm-a, a to bi najmanje trebalo dirati "one" koji se pravila pridržavaju.

__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 09:02   #13
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
neznam zakaj kupoprodaja tako tesko ide i tako je tesko shvatiti bit i nacin kao ona radi.

imas ponudu.
imas nabava.net ili kaj god hoces da provjeris cijenu
i procjenis dali je to povoljno za tebe ili nije

i zakaj toliko rijeci, toliko problema i svega vezanog oko te teme.

mozda jedan sticki upravo s ovom kratkom uputom. sve dok su tu neka pravila da moras biti pravnik da to shvatis, biti ce problema. a i dok smo ovakvi kakvi jesmo nasim mentalitetom necemo naprijed. mozemo tisucu puta napisati pravila, sve to ponavljati i ponavljati i uvijek ce se naci debil koji ce prigovarati, imati nekaj za reci i slicno.



no, moderi imaju prava, pa neka ih naprave kako najbolje misle. svi ovi nasi savjeti ce im u tome nadam se pomoci.


EDIT: zaboravih reci...kaj se tice pm i slicnog. neznam kaj mi je gore...maltretirati se s cicijama javno ili privat. ono sulude ponude ili spustanja cijena bole cak i na privat..a to hebi ga...nemozes iskorijeniti hehe
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na