Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: pitanje iz naslova topica
za 40 65.57%
protiv 12 19.67%
bas me briga 9 14.75%
Glasači: 61. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.08.2007., 17:27   #1
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
komentiranje cijena koje su iste/vise od onih u ducanu

dakle sto mislite?


ja sam za iz razloga koje je Vuco na ovom topicu lijepo naveo, na forumu bi svi trebali biti korektni pa tako i ljudi koji trguju

mislim da nikome nije u interesu da se trznica pretvori u ponuda.hardware.hr

Zadnje izmijenjeno od: hash. 21.08.2007. u 18:18.
hash je offline  
Staro 21.08.2007., 17:41   #2
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
komentiranje cijena koje su iste/vise od onih u ducanu

Naravno,radi se o komentiranju cijena.Dakle odnosi se na članak slijedeći :
  • zabranjeno komentiranje cijena koje nisu više nego u trgovini (pogledati opširnije upute za takve slučajeve), zabranjeno komentiranje na nepristojan način

Nadalje,opširnije u pravilima piše i ovo :
  • komentiranje cijena je dopušteno samo ako je netko postavio bezobrazno višu cijenu od prodajne. Tu molimo na odgovornost članova i zrelost prilikom odgovaranja na takve teme. Samo stavite link na nižu cijenu u trgovini i lijepo objasnite kako je cijena previsoka.

Smatram kako bi se,kod eventualno zainteresiranog kupca tako nešto,kao i većina drugih stvari trebala preseliti na PM.
Zašto ovo?Potakla me jedna tema gdje čovjek pokušava prodati karticu,a mi smo napravili dernečenje od teme,aa i jer sam i ja imao sličnih iskustava premda je moja cijena bila 300kn niža od prodajne.Uopće nije ugodno kada ti netko tako uleti u temu.Jednostavno se prelista tema,kažeš za sebe neki komentar i svi sretni.Jedan član mi je ukazao na to kako se pri takvoj prodaji pokušava zeznuti neupućenog kupca.Vjerujem da je to ovdje relativno nemoguće,i da je nabava u bookmarksima većine korisnika ovog foruma,te nema potrebe u svakom threadu s visokom cijenom postavljati link na nabavu.Vrlo vjerojatno da svatko tko kupuje provjeri i cijenu na nabavi.Tko je zainteresiran u pm može staviti link i ukazati da e cijena previsoka i dogovoriti se o korekciji cijene ukoliko je prodavaču u cilju da svoju robu i proda.A nabavu i komentiranje cijene ostaviti kada prodavač izričito traži procjenu.
E sada,kako privoliti članove koji to,recimo tako,vole raditi.Infractionsima npr.,bilo koja druga "kazna" bila bi preoštra.Zanima me što misle ostali člaovi foruma ili neki od moderatora.


EDIT:jelc hvala,baš sam ti krenuo pm pisat,nisam vidio dok sam pisao thread
žile je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 21.08.2007., 17:56   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Na ovaj forum dolaze i useri koji nisu baš na ti sa hardwareom i cijenom istoga...ako netko želi prodavat levatima muda pod bubrege može slobodno na newse ili plavi

Retro ili teško nabavljiv hardware je druga priča-za "konfekcijski" je ne dozvoljeno nego i poželjno dati link na trgovinu gdje se može kupiti za istu ili manju cijenu.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 21.08.2007., 17:59   #4
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
ako netko želi prodavat levatima muda pod bubrege
Sad nemam neku konstrukivnu ideju kako to isto spriječiti.Al da treba spriječiti uletanje u temu,čvrsto stojim iza toga.

EDIT:u pravila uvrstiti kako je poželjno konzultirati nabavu prije postanja prodaje??
žile je offline  
Staro 21.08.2007., 18:40   #5
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
trebalo bi zastititi one koji ne znaju i to tako da kad netko otvori topic sa suludom cijenom da se jednostavno stavi link na nabavu/ducan (kao sto Jelc kaze), a da se svaka daljnja diskusija o cijeni/komentaru cijene tretira kao spam i brise/locka topic i to je maksimalno sto bi se smjelo uletavat u topic (da se mene pita )
hash je offline  
Staro 21.08.2007., 18:56   #6
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Žile je sada ukazao na propust u pravilima, bude se to ispravilo

Ono danas je bio pravi dernek. Komentar je bio na mjestu. Panisher je nekoliko puta prodavao tu karticu, ali možda je diler - ne sudim prema tome. Imao je on i par ilegalnih prodaja, pa se na njega posebno pazi, osobno jer nije pročitao nit jedna pravila.

Slažem se sa Jelcom, ovo je forum i postoji razlika između oglasnika, newsa i samog foruma. Nitko ne voli kada ga se prevari, pa se tako komentari sa nekim dokazom dopuštaju, pogotovo ako komentar stoji. U zadnje vrijeme od dolaska novih moderatora, puno se postova briše, sve što može na PM se briše. Sad se još samo moraju srediti procjene kojih je bezobrazno previše, ali o tome u drugom topicu (kojih ima i previše ). Ovo je forum sa puno članova, novih pogotovo, a dosta i onih koji dođu tu samo oglas ostaviti i nestanu. Tržnica je izuzetno popularna, što se vidi po broju čitanja.

Nikada se neće moći napraviti da svima sve paše, to je normalno. U interesu ovog foruma je da dobije na kvaliteti, a manje na kvantiteti. Pogledajte samo koliko postova ima istih od pojave npr. C2D-a. Sve isto pitaju, ništa novoga...

Search se ne koristi nikako, a na tržnici search može biti od velike koristi i kod procjena i kod prodaje. Nabava je opaka stvar, samo što se većini ne sviđaju cijene, a neki pak iskorištavaju nabavu i dućane sa ne update-anim cjenicima i opet je nered.

Sve u svemu, ljeto je, pola nas nema (što su na moru, a drugoj polovici se neda trošit odmor pa čučat uz komp). Tržnica će se još malo dotjerat i srediti se neke stvari oko nje.
A vi sa prijedlozima slobodno, pogotovo ako su dobronamjerni, a ne da se samo prigovara.
Vuco je offline  
Staro 21.08.2007., 19:58   #7
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Trebalo bi staviti kako sam vidio na jednom forumu ,3 upozorenja i ban od 7 dana, a upozorenje se dobije samo ako postas temu koja vec postoji.To naravno nebi koristilo za nove usere jer znamo kakva imaju uletavanja.
Da nebude offtopic. Slazem se
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline  
Staro 21.08.2007., 22:20   #8
Franky Stein
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Where ever ...
Postovi: 40
Ispričavam se na uletu, ali ne vidim nigdje mogućnost komentiranja cijena i ponude u dućanima. Jer i tu, na žalost, ima svega. A moje posljednje iskustvo je takve prirode da to čak i nadilazi "snagu" ovog foruma (i ide u pravcu HZUP-a i moguće Državnog inspektorata?). Ali kao informacija i upozorenje ljudima ne bi bilo naodmet.
No, dakle, da li me netko može uputiti na ev. otvoreni thread (ne vidim tako nešto) ili se može otvoriti takav a da ne bude drvlje i kamenje
Franky Stein je offline  
Staro 21.08.2007., 22:38   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Koliko se ja sjećam-ako je bila nekakva napuhana cijena komentirala se na Ostalo ili Mladež i droge
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 21.08.2007., 22:46   #10
Franky Stein
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Where ever ...
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Koliko se ja sjećam-ako je bila nekakva napuhana cijena komentirala se na Ostalo ili Mladež i droge
Ne radi se o nikakvoj napuhanoj cijeni, već o nečem drugom, ozbiljnijem. Ali nema veze, sve mi je jasno iz ovog odgovora.

Svaka čast!
Franky Stein je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2007., 22:59   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Franky Stein Pregled postova
Ne radi se o nikakvoj napuhanoj cijeni, već o nečem drugom, ozbiljnijem.
Pa onda si trebao i napisati o čemu se radi, rekao si komentiranje cijene i ponude u dućanima....
Osim toga-da si prelistao prvih desetak stranica podforuma Ostalo vidio bi i sam koje sve teme postoje
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 21.08.2007., 23:37   #12
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
a fak, ja tek sad shvatio o čemu se radi ovdje
i kažem da se treba komentirat...ljudi ovdje dolaze i prodaju, procjenjuju jer valjda računaju da su ovdje "pc eksperti", a to što netko hoće da nekoga odere, ima male oglasnike za to...kad se već može komentirat zašto se ne bi?
WichitaQ je offline  
Staro 21.08.2007., 23:45   #13
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Franky Stein Pregled postova
Ispričavam se na uletu, ali ne vidim nigdje mogućnost komentiranja cijena i ponude u dućanima. Jer i tu, na žalost, ima svega. A moje posljednje iskustvo je takve prirode da to čak i nadilazi "snagu" ovog foruma (i ide u pravcu HZUP-a i moguće Državnog inspektorata?). Ali kao informacija i upozorenje ljudima ne bi bilo naodmet.
No, dakle, da li me netko može uputiti na ev. otvoreni thread (ne vidim tako nešto) ili se može otvoriti takav a da ne bude drvlje i kamenje
Iako si uletio sa potpuno krivom stvari, ovo što ti tražiš je bilo par puta na forumu, samo što najčešće to završi sa pljuvanjem međusobno među članovima, pa do favoriziranja trgovina etc.

Mislim, komentirat cijenu nekog proizvoda u dućanu je malo glupo na forumu. Bolje poslati njima email pa ih fino upozoriti. Sigurno radiš pametniju stvar nego da pišeš o tome na forumu. Ali da je bilo priča sa cijenama je - ali opet ta cijela tema krene nizbrdo i preraste u opću pljuvačnicu.

Ako ti se već nešta dogodilo što krši zakon ili nešta, slobodno pod ostalo otvoriš temu i objasniš što je bilo. Naravno, objektivno opisivanje i koliko-toliko normalan način pisanja (kažimo NE nekulturi ), zašto ne...

Al opet velim, to nije predmet ovog topica.
Vuco je offline  
Staro 22.08.2007., 08:33   #14
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
neznam zakaj uopce vodite brigu o tome.

1. ako netko stavi PREvisoku cijenu, njegov problem. svi znamo da vjerojatno to nece prodati

2. ako netko zeli to kupiti po toj PREvisokoj cijeni, opet njegov problem. mozda voli prodavaca. mozda je neuk pa nezna trzisnu vrijednost. no to je opet pitanje njegove osobnosti i inteligencije, da nije sposoban se raspitati na par mjesta koliko kaj kosta i vrijedi

3. navodenje linkova s manjim cjenama je BESPLATNA reklama za doticne gulikoze, jer su ionako SVI ODREDA PRESKUPI! ima tu i druga stvar koja proizlazi iz manjih cijena na navedenim linkovima. lijepo nazoves doticnu tvrtku, a ona NARAVNO DA TAJ PROIZVOD NEMA I NEZNA KADA CE GA IMATI! u najboljem slucaju je u dolasku. time privlace potencijalne kupce na tanki led, jer ako su ponudili nekaj jeftino, kao i ostalo im je jeftino, sto uopce nije istina. mozemo to smatrati i presutnom prevarom, no ionako nema pravnog lijeka ni kazne da se to sankcionira

4. BAN bi prije svega trebalo dati idiotima koji ionako nemaju kaj pametnog reci, vec se ubacuju u oglase prodavaca vrijedajuci i spustajuci cijene, a prije svega uopce niti ne namjeravaju to kupiti niti ih to zanima, a ni sami nemaju nesto tako skupoga pa samo sole pamet kako oni imaju negdje u kutu svoje glave prijatelja koji to ima jeftinije. pogotovo je to praksa oko oglasa u kojem se prodaju skuplje komponente, poput skupljih extremnih komponenti(proc,8800gtx itd).


zato, puno se trosite oko nekakvog reda u prodaji. ako je ovo DEMOKRACIJA I SLOBODA GOVORA, svi IMAMO pravo izraziti svoju cijenu, makar ona bila i nerealna. niti je tu ko sudac, niti je to itko platio svojim novcem da bi sada to mogao procjenjivati koliko vrijedi.

kako sam i rekao. ako je netko kreten pa stavi preveliki novac, nece prodati. ako tko zeli to kupiti isto njegov problem. i molim lijepo, ne glumatajte nekakve robin hudolinije koji se kakti bore da nebude preveslanih njubova. to ostavite za price za laku noc
Gradjanin je offline  
Staro 22.08.2007., 10:08   #15
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
neznam zakaj uopce vodite brigu o tome.

1. ako netko stavi PREvisoku cijenu, njegov problem. svi znamo da vjerojatno to nece prodati

2. ako netko zeli to kupiti po toj PREvisokoj cijeni, opet njegov problem. mozda voli prodavaca. mozda je neuk pa nezna trzisnu vrijednost. no to je opet pitanje njegove osobnosti i inteligencije, da nije sposoban se raspitati na par mjesta koliko kaj kosta i vrijedi

3. navodenje linkova s manjim cjenama je BESPLATNA reklama za doticne gulikoze, jer su ionako SVI ODREDA PRESKUPI! ima tu i druga stvar koja proizlazi iz manjih cijena na navedenim linkovima. lijepo nazoves doticnu tvrtku, a ona NARAVNO DA TAJ PROIZVOD NEMA I NEZNA KADA CE GA IMATI! u najboljem slucaju je u dolasku. time privlace potencijalne kupce na tanki led, jer ako su ponudili nekaj jeftino, kao i ostalo im je jeftino, sto uopce nije istina. mozemo to smatrati i presutnom prevarom, no ionako nema pravnog lijeka ni kazne da se to sankcionira

4. BAN bi prije svega trebalo dati idiotima koji ionako nemaju kaj pametnog reci, vec se ubacuju u oglase prodavaca vrijedajuci i spustajuci cijene, a prije svega uopce niti ne namjeravaju to kupiti niti ih to zanima, a ni sami nemaju nesto tako skupoga pa samo sole pamet kako oni imaju negdje u kutu svoje glave prijatelja koji to ima jeftinije. pogotovo je to praksa oko oglasa u kojem se prodaju skuplje komponente, poput skupljih extremnih komponenti(proc,8800gtx itd).


zato, puno se trosite oko nekakvog reda u prodaji. ako je ovo DEMOKRACIJA I SLOBODA GOVORA, svi IMAMO pravo izraziti svoju cijenu, makar ona bila i nerealna. niti je tu ko sudac, niti je to itko platio svojim novcem da bi sada to mogao procjenjivati koliko vrijedi.

kako sam i rekao. ako je netko kreten pa stavi preveliki novac, nece prodati. ako tko zeli to kupiti isto njegov problem. i molim lijepo, ne glumatajte nekakve robin hudolinije koji se kakti bore da nebude preveslanih njubova. to ostavite za price za laku noc
Ad 1. Mislim da na ovom forumu to ne bi trebao biti njegov problem, već problem cijele forumske zajednice. Dojma sam da ovaj forum funkcionira u duhu pomaganja i štićenja onih koji o informatici i računalstvu znaju ništa/malo/nedovoljno. Naravno i na laganom sprdanju istih (vidi mladež i droge npr. ). Ništa loše u malo pošalice. Ali the bottom line is: ovaj forum (ili sam bar ja stekao takav dojam) štiti svoje članove i na taj način da sprječava da ih pojedini evil korisnici/trgovine opljačkaju. I s tom praksom svakako treba nastaviti.

Ad 2. Vidi Ad 1.

Ad 3. Ne vidim ništa loše u reklamiranju trgovine u kojoj isti proizvod mogu kupiti po istoj ili čak nižoj cijeni od one navedene u oglasu dotičnog Muljatora. Ako treba naručiti i pričekati tjedan-dva, ni tu ne vidim neki problem. Potencijalni kupac tako dobiva opcije. Dakle, predmet može kupiti kod gospodina Muljatora po višoj cijeni ili pričekati par dana da isti predmet bude moguće kupiti i u trgovini. Bitno je potencijanom kupcu dati opcije kada se radi o cijeni koja je jednaka ili viša od one u trgovini.

Ad 4. Slažem se. Ali, ako netko navede link sa cijenom u nekoj trgovini u HR koja je ista ili niža, smatram takav čin potpuno opravdanim. Štoviše, moralnim.

Nije grijeh biti "out" po pitanju "kompova". Mnogi ljudi ne stignu pratiti razvoj tehnologija i kretanja cijena istih jer imaju drugih stvari u životu. Zar ih zbog toga treba pljačkati? Apeliram na sve članove foruma da spriječe gulikože i muljatore barem na ovom forumu.
Delta S4 je offline  
Staro 22.08.2007., 10:29   #16
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
neznam zakaj uopce vodite brigu o tome.

1. ako netko stavi PREvisoku cijenu, njegov problem. svi znamo da vjerojatno to nece prodati

2. ako netko zeli to kupiti po toj PREvisokoj cijeni, opet njegov problem. mozda voli prodavaca. mozda je neuk pa nezna trzisnu vrijednost. no to je opet pitanje njegove osobnosti i inteligencije, da nije sposoban se raspitati na par mjesta koliko kaj kosta i vrijedi

//cut
Ja to kuzim. I razumni to kuze. No sto kada muski sa viskom zenskih hormona osjecaju potrebu da ulete u svaki topic i popljuju prodavaca jer je stavio visoku cijenu, a niti nemaju namjeru kupiti proizvod.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline  
Staro 22.08.2007., 10:38   #17
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
Ja to kuzim. I razumni to kuze. No sto kada muski sa viskom zenskih hormona osjecaju potrebu da ulete u svaki topic i popljuju prodavaca jer je stavio visoku cijenu, a niti nemaju namjeru kupiti proizvod.

My point.I s gradjaninom se u potpunosti slažem..Znam da me
ne ne može za***at,a ne smatram se nešto posebno potkovanim,pogotovo kad duže ne pratim forum..
žile je offline  
Staro 22.08.2007., 18:40   #18
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Tržnica na ovom forumu može funkcionirati na par načina.
1. Tip plavi oglas. Staviš post, kontakt broj pa ko se javi javi. Bez komentara, bez priče, bez bumpova, bez rasprave.
2. Tip oglasi.hr, samo malo bolje. Staviš oglas, netko te (razuman) uputi na grešku u cijeni, ti ispraviš i sve pet. Čista utopija.
3. Tip aktualni. Staviš oglas, a moderator se polomi da on ispuni primarnu svrhu. Ako je sam oglas normalan, naravno.

Kad potrošimo sve moderatore budemo prešli na tip 1. Do tada, budemo pokušali sve to održati na nivou koji je dostojan PCE foruma. Pa makar to značilo ban za pola države
tor je offline  
Staro 23.08.2007., 06:57   #19
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Jučer sam opet vidio gdje se uleće onom liku što prodaje E6600,da je to bilo brutalno i prelazilo sve granice lijepog ponašanja..A da stvar bude bolja,čovjek s 6 postova,znači onakav kakvog vi pokušavate zaštititi od "zlih" trgovaca upada sa spikom kako to nitko zdravog razuma neće kupit jer je OCan procesor i samo je pitanje trenutka kad će otkazat
žile je offline  
Staro 24.08.2007., 16:03   #20