Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2007., 10:34   #1
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Još jedna hosting tema

Tata ima neku web stranicu od svoje tvrtke, koju plaća 790kn godišnje, i sad ga zovu da si produži ponovno na godinu dana. Oni su mu napravili i web dizajn i sve. Ima 100MB prostora, ima i katalog koji može sam editirati i ne znam više kaj. Radi se o http://www.tramot.com (ako smijem napisat web stranicu).

Sad me zanima, jel ima kaj što je jeftinije? Malo surfam pa vidim hostinge od bezobrazno niskih cijena
165 kn
140kn
i zanima me ovo: ako se prijeđe kod neke druge hosting tvrtke jel to znači da će nam ukinuti i web stranicu ili samo dizajn pa ga se treba dat napravit kod nekoga drugog, ili cijelu domenu ili what? I jesu li ove (bezobrazno niske) cijene samo za hosting; znači ti već trebaš provajdat web stranicu i dizajn i neznamkaj još... Puno hvala na lijepim odgovorima! Bug
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 11:03   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Po mojoj logici (koja ne mora biti točna), ukinu ti samo dizajn. Kod ovih jeftinijih hostinga, trebaš sama napraviti stranicu, uploadati ju i održavati tj. oni pružaju samo smještaj na njihovim serverima (hosting).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2007., 11:03   #3
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
evo radi usporedbe ja plaćam 250kn godišnje - domena, hosting (100MB prostora, 20GB Bandwidtha, 5 MySQL databaza...) i ja potpuno zadovoljan - podrška također fenomenalna...
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 11:08   #4
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
hrhosting ne znam. netdomena nikako jer su loši. fiuhost... ne želim ponovo komentirati. mislim da bi bili okej za ove potrebe. hostingcentar DA, shopcentar ne, valkyra ne.
tramot - jedno veliko, možda jedno od najvećih u RH NEEEEE. tramot su, to je moje osobno mišljenje, klošari, kreteni i jajare. ozbiljno. mogu argumentirati ako je potrebno, ali svi koji su imali iskustva s njima znaju i zašto.

što se tiče preseljenja... možeš SVE preseliti na novi hosting. dizajn ste već platili i stranice uredno možete preseliti. kao i napraviti transfer domene. to obavezno odradite u suradnji s novim hosting providerom, ili angažirajte nekoga da vam to odradi.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 11:23   #5
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
evo ja upravo selim sa plus.hr na ovu od mog "prijatelja" (ak se smije stavit admin: pravila jasno kažu da se ne smije )...još sam da se domena prebaci do kraja i to je to

btw. hosting je specijaliziran za Joomla sustav

Zadnje izmijenjeno od: horza. 19.01.2007. u 12:46.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 11:31   #6
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
što se tiče preseljenja... možeš SVE preseliti na novi hosting. dizajn ste već platili i stranice uredno možete preseliti. kao i napraviti transfer domene. to obavezno odradite u suradnji s novim hosting providerom, ili angažirajte nekoga da vam to odradi.
OK. transfer domene= transfer imena web stranice pretpostavljam. Odobr, vidim da je to ionako u većini cjenika besplatno...

ja sam mislila da se dizajn svaki put plaća, pošto je cijena tako visoka. onda je to od njih malo ("malo") bezobrazno, ako naplaćuju 800kn za tako nešto, dok ostali zaračunavaju 5x jeftinije? Zanimljivo.

(Hvala na odgovorima; to sam sve mogla pitati i sve njih u emailovima, no poznato je kako ti kompjuteraši znaju zaj...ti ljude ako skuže da ljudi ne znaju točno što se sve (ne) dobije za njihov novac)
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 12:47   #7
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor phissen Pregled postova
/snip/
btw. hosting je specijaliziran za Joomla sustav
kako?
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 12:54   #8
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
OK. transfer domene= transfer imena web stranice pretpostavljam. Odobr, vidim da je to ionako u većini cjenika besplatno...

ja sam mislila da se dizajn svaki put plaća, pošto je cijena tako visoka. onda je to od njih malo ("malo") bezobrazno, ako naplaćuju 800kn za tako nešto, dok ostali zaračunavaju 5x jeftinije? Zanimljivo.

(Hvala na odgovorima; to sam sve mogla pitati i sve njih u emailovima, no poznato je kako ti kompjuteraši znaju zaj...ti ljude ako skuže da ljudi ne znaju točno što se sve (ne) dobije za njihov novac)
Dizajn po pravilu platis jednom i to je to. I dalje nastavljas placatui hosting. Trebas pogledati user agreements koji ste prihvatili. Sve bi trebalo pisati unutra. A sto se tice prebacivanja domene,znaci prebacujes samo ime stranice (www.XXXX.com ili net ili stavec) ,a sve ostalo biras nanovo,tj. velicinu prostora,opcije, itd itd. Mozes i ovako: spojis se FTP-om i kopiras sve sta imas na stranici ,pa nek ti oni oduzmu dizajn

Citiraj:
Autor phissen
btw. hosting je specijaliziran za Joomla sustav
95% hosting providera ti daju FANTASTICO sustav pomocu kojeg si instaliras Joomla preko 2 klika
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 15:11   #9
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Ovisno kakav ste dogovr imali s njima...

Dizajn i izrada stranice se placa jednom, te nakon toga to postaje vlasnistvo tvrke koja je to platila.
Odrzavanje stranice je nesto drugo, to opet ovisi o dogovoru...

Hosting, imas odlinih hostinga za 3 puta manju cijenu za ono kaj treba firimi, 800 kn godisnje je waay to much za samo 100 Mb,

Ja placam samo 300 kn godisnje a iam 300 Mb prostora na disku, 30 Gb prometa mjesecno!!! i 300 E-mail adresa...

http://www.inside.hr/webUI/hosting.aspx

Promjena domene ovisno ak promjenis i hosting istovremeno nece te nista kostat...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 20:10   #10
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Odlično. Sad sam već pametnija. Sutra bumo pogledali te papire i razrješili sa lihvarskom tvrtkom, pa neku od ovih odabrali. Nije tatin sajt ionako zahtjevan, to je jedan od onih samo da se ima, a malo ga se editira... Thx, javim se kroz par sati/dana....
Ladybug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2007., 20:39   #11
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova
Ja placam samo 300 kn godisnje a iam 300 Mb prostora na disku, 30 Gb prometa mjesecno!!! i 300 E-mail adresa...

http://www.inside.hr/webUI/hosting.aspx
Kako si zadovoljan s Inside? Jedan site držim kod njih, i nisam baš siguran da mi se u potpunosti sviđa. Iz nekog razloga postoji delay, nekad i preko 10min. između slanja i primanja mailova (bilo da ja šaljem ili primam). Dok sam npr. bio na Croadriji nije nikad bilo takvih problema - mailovi su odlazili / dolazili instant.

Croadria je rock-solid host IMHO, samo su stvarno preskupi.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 20:49   #12
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
@horza, Bruno_Rv
postavke servera su "drugčije" npr. nova Joomla zahtijeva da je "register_globals" na OFF umjesto na skoro svim serverima ON - i ima tih par postavka koje su dosta bitne za potpuno funkcioniranje Joomle
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 20:53   #13
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ionako je Drupal 10x bolji od Joomle
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 21:08   #14
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Ionako je Drupal 10x bolji od Joomle
ček kad sam ja sad išao na njihovu stranicu i onda na "Demo" vidim dolje "Powered by Mambo" - idem na source stranice - Mambo Foundation

btw. ipak je Mambo "prethodnik" Joomle
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 21:30   #15
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor phissen Pregled postova
@horza, Bruno_Rv
postavke servera su "drugčije" npr. nova Joomla zahtijeva da je "register_globals" na OFF umjesto na skoro svim serverima ON - i ima tih par postavka koje su dosta bitne za potpuno funkcioniranje Joomle
to nije postavka servera. to je obična postavka php-a koju možeš postaviti tak da ju pozoveš preko apache .htaccess direktive. nema veze sa serverom. jedino kaj je na "joomla optimiziranom serveru" to postavljeno po defaultu. što opet ne odgovara nikome tko radi zahtjevne (i sigurne, za razliku od joomle) web aplikacije
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 23:03   #16
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489