Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.01.2014., 17:48   #511
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
To sigurno nisu ti "klinci" i "majstori" o kojima ja pričam.
Ako kažem da u svakoj ulici možeš naći dvojicu koji se kuže onda mislim na dvojicu koji se kuže, a ne na dječurliju koja misli da zna, takav je svaki drugi.
Znam, isti sam slučaj imao, s obzirom da sam ujedno radio i grafičku pripremu, da su se znali pojavljivati isto takvi "dizajneri" koji su nabavili Corel i uzdizali svoje "znanje" u nebesa a da ujedno nisu znali ni razliku između RGB-a i CMYK-a.
No, da skratim priču, jedno je kad ti nešto radi mali Perica s 5. kata koji zna dosta toga a drugo je kad radim nešto ja kojem je to posao i ujedno i provedem barem 3, 4 ili 5 sati tjedno proučavajući na internetu kako porješavati nešto bez suvišnih komplikacija. Pri tome ne uzdižem u nebesa svoje znanje niti sebe već je to realnost koju su moji korisnici prihvatili. I u firmama su isto tako odavno prestali zvati "malog od direktora" jer je on znao napraviti više štete nego problem koji je trebao riješiti.
Sinac je offline  
Staro 05.01.2014., 17:53   #512
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
I to je sve ok, samo ćeš ti to vjerovatno i naplatiti malo više, a danas ljudi nemaju para pa se snalaze kako znaju.
Zovu okolo razne poznanike i normalno da tu bude svega, može ti doći lik koji će sve uredno podesit, a može ti doći i lik koji pojma nema.
Samo ističem da taj koji pojma nema nije nikakvo ogledalo svih onih koji rade u fušu.
wooden je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2014., 18:28   #513
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
I to je sve ok, samo ćeš ti to vjerovatno i naplatiti malo više, a danas ljudi nemaju para pa se snalaze kako znaju.
Zovu okolo razne poznanike i normalno da tu bude svega, može ti doći lik koji će sve uredno podesit, a može ti doći i lik koji pojma nema.
Samo ističem da taj koji pojma nema nije nikakvo ogledalo svih onih koji rade u fušu.
Sve navedeno stoji, samo je jedna stvar ono što ti napravi mali Perica a drugo ono što ti napravim ja. HINT: vidi naziv ovog threada - "Cijena računalnog servisa" a ne "Cijena rada malog Perice". Ono što ti napravi Perica nije računalni servis. Možeš ga nazvati kako hoćeš ali to i dalje ostaje prijateljska usluga, fuš ili posao na crno. Otprilike kao da voziš auto susjedu Juri da ti nešto na njemu skrpa ili odeš u ovlašteni servis da tamo srede. Ne kažem da susjed Jura neće popraviti ali je druga stvar kad u servisu prikopčaju auto-dijagnostiku i kad iskusan mehaničar već po zvuku motora zna gdje "šteka". To ti je ujedno i razlika u cijeni, bilo da se radi o računalu, autu ili veš-mašini.
Sinac je offline  
Staro 05.01.2014., 18:37   #514
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Sve navedeno stoji, samo je jedna stvar ono što ti napravi mali Perica a drugo ono što ti napravim ja. HINT: vidi naziv ovog threada - "Cijena računalnog servisa" a ne "Cijena rada malog Perice". Ono što ti napravi Perica nije računalni servis. Možeš ga nazvati kako hoćeš ali to i dalje ostaje prijateljska usluga, fuš ili posao na crno. Otprilike kao da voziš auto susjedu Juri da ti nešto na njemu skrpa ili odeš u ovlašteni servis da tamo srede. Ne kažem da susjed Jura neće popraviti ali je druga stvar kad u servisu prikopčaju auto-dijagnostiku i kad iskusan mehaničar već po zvuku motora zna gdje "šteka". To ti je ujedno i razlika u cijeni, bilo da se radi o računalu, autu ili veš-mašini.
Upravo to. Kad ja nekome kažem da mi treba par dana za dijagnostiku, odmah je, ono, "jao, pa kako tako dugo".
Reko, test memorije barem nekoliko sati, test diska, ovisno o kapacitetu i ne u isto vrijeme kad i memorije. Sve to traje, al to nikome nije jasno, zbog kvartovskih "majstora". Naravno, ne testiram uvijek u detalje, ali nekad moram.
Da ne spominjem spašavanje podataka, to jest, slika djeteta i ostalih ljudi/bića/stvari/događaja koji su neponovljivi, nakon što je kvartovski "majstor" opalio format .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 05.01.2014., 18:42   #515
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Bubba je dobro napisao, nemozes svrstavat musteriju koja koristi racunalo kao sredstvo zarade i svjesna je toga i onog klinca/studenta/gospođu u godinama kojoj je tako svejedno oce zavrsit skolu/faks/pitu od jabuke u roku.

Ljudi imaju razne prioritete, prosjecnom studentu zege sveucilista je prioritet zgazitet se u Roku za vikend za 200 kuna pa mu servis ne mozes naplatit 100 i to mu je puno jer svaka druga soba u domu 'slaze kompjutore'. Prosjecnom knjigovođi/trgovcu/nekom tko vodi kopiraonu nije, jer bez ispravno podesenog kompa ne moze.

Recimo ovo sto Burko radi za 120-150 kuna ja bi naplatio 350, ali opet ne znaci da na njegovom mjestu (kao i on) ne bi uzeo koliko se moze u tom trenutku.
tutix je offline  
Staro 05.01.2014., 18:43   #516
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Sve navedeno stoji, samo je jedna stvar ono što ti napravi mali Perica a drugo ono što ti napravim ja. HINT: vidi naziv ovog threada - "Cijena računalnog servisa" a ne "Cijena rada malog Perice". Ono što ti napravi Perica nije računalni servis. Možeš ga nazvati kako hoćeš ali to i dalje ostaje prijateljska usluga, fuš ili posao na crno. Otprilike kao da voziš auto susjedu Juri da ti nešto na njemu skrpa ili odeš u ovlašteni servis da tamo srede. Ne kažem da susjed Jura neće popraviti ali je druga stvar kad u servisu prikopčaju auto-dijagnostiku i kad iskusan mehaničar već po zvuku motora zna gdje "šteka". To ti je ujedno i razlika u cijeni, bilo da se radi o računalu, autu ili veš-mašini.
Shvaćam ja da tebi ovi fušeri izbijaju novce, ali činjenica je da ponekad ljudi imaju stvarno banalne softverske probleme, npr. potrebno je samo instalirati adobe flash.
Nema smisla da netko otpaja i nosi cijelo kućište na servis radi toga.

Inače, postoji i druga strana medalje, ko kaže da je servis uvijek profesionalan i pošten?
Ovdje se priča o nekakvim "klincima", "malom perici" i sl. koji su sinonimi za neznalice, a upravo takvih ima i među servisima.
Vjerujem da je svatko barem jednom popravljao iza tog profesionalnog servisa koji je traljavo obavio posao i još dobrano naplatio.
I jel bi ja sad zbog toga trebao reći da su svi serviseri neznalice kao što neki ovdje tvrde za ljude koji rade u fušu?

Pa baš kako nisu svi fušeri jednaki, tako nisu ni svi serviseri jednako kvalitetni i pošteni, barem oni imaju prostora za muljanje, pogotovo kad im se na vratima pojavi lik koji je s kućištem donijeo i monitor.
wooden je offline  
Staro 05.01.2014., 18:47   #517
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Kolege i ja, na poslu, smo skužili što i kako rade serviseri printera i sada im "otkidamo kruh iz usta", jer smo naučili kako servisirati gro printera. Ne bi se niti upuštali u taj pothvat, da nas nisu derali na čišćenju printera. Najgore, što se može desiti ovlaštenom serviseru, je da kraj njega stoji netko i gleda sve.
Neopisiv je osjećaj kad moram trpiti nesposobnost ovlaštenog servisera, jer ne smijem dirati uređaj pod garancijom. Često se desi da izgubim živce i kažem mu što i gdje da zamjeni i da me ostavi na miru .
Jedan od bisernijih "kvartovskih majstora" je imao ugrađenu rivu tnt2 u novom kompu, ili je imao drugu mrežnu, jer nije znao podesiti integriranu da radi, imao je drugu zvučnu jer integrirana ne radi (korisnik nije igrao BF3, tako da to nije razlog ), bacio je toner jer mu je brljavio printer zbog waste box-a, koji nije uvijek integriran u toneru.....
Jedan od najbanalnijih kvarova mi je bila u biosu disejblana wlan kartica, tvornički. Enejblao čovjeku, popili pivo, podesio mu mrežu po kući i otišao doma.
(namjerno sam korisio loš engleski, da me razumiju kvartovski majstori )

@wooden,
Ljudi su različiti. Ja vozim auto na servis, ako ne mogu sam dijagnosticirati/popraviti. Drugi sipaju krivo gorivo, na primjer. Nismo svi isti i nismo svi isto sposobni. Neki su nemarni, a neki su baš, baš, baš glupi ko top. Ponekad se zagledam u čovjeka i zapitam se: "Kako je uopće živ i kako je preživio do sada, kad je glup do boli?".

Baš aktualno: Kaže eksplodirala mu petarda u ruci. A šta je mislio da će se dogoditi, kad je upali? Mislim ono, Darwin award .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 05.01.2014. u 18:56.
D1viry je offline  
Staro 05.01.2014., 18:58   #518
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Naravno, pa tko je još vidio lemiti kondiće po pločama. Jednostavnije je opaliti lokalnog muju po džepu i zamijeniti cijeli dio za 15 minuta. To je ta HR realnost i taj lijeni mentalitet koji mi se gadi osobno.
ja sam mislio na totalno ispravne ploče kojima ništa ne fali, ne treba ništa lemiti po njima
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline  
Staro 05.01.2014., 19:17   #519
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
'baš glupi kao top' - to mi je većina 'mušterija', s tim da se referiram isključivo na sfreu računala i aktivnosti vezanih za njega, možda su na nekim drugim područjima izvrsni, pojma nemam, nije me ni zanimalo.

'nemarni' - u mom slučaju više bi bilo da ih nije briga. imam frendicu koja je izvrsna u radu s programima iz officea, to joj je i posao, ali svejedno, izvrsno se snalazi. svaki drugi hw/sw aspekt joj je potpuno nebitan, za svaku sitnicu zove.

još nešto: prosječnom čeljadetu koje zove za neku uslugu bitna je i dužina rada, koliko god to glupo zvučalo. vraćam se na ove šta sam im išao kući osposobit modem - ostali su šokirani kad sam im na odlasku rekao da ovlašteni t-com teničar za to uzima 500kn uz uredno priložen račun za tu uslugu. - pa za minut posla?!? eto. meni je poslužilo skoro kao opravdanje što sam im uzeo 10 puta manje novca. jbg.
flyer1 je offline  
Staro 05.01.2014., 19:45   #520
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
uff koliko ste se raspisali, mogli ste svaki popraviti bar jedan komp umjesto da tu piskarate

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Naravno, sve ludi kupci. Nego, odakle si našao toliko ovlaštenih servisera u Osijeku?
u ovih 20 sam mislio na ostale servise koji rade sve i svašta i fuš majstore koji znaju rastaviti i sastaviti laptop bez da ga sjebu
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2014., 02:02   #521
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
raspisali se svi, a iskreno bezveze . ma nema tog covjeka koji zna sve, ja cu uvijek za sebe reci da znam sta radim i stojim iza svog rada i priznajem nekakvu reklamaciju, ali nikada necu reci da znam sve i da sam najbolji. jer svako malo naucim nesto novo, a to IMHO i jest poanta zivota - unaprijedivanje, u bilo kojem obliku. nevermind........

nego, usporedujete automehanicare kao fusere. da, i? meni covjek servisira auto, fuser, koji poznaje korejance/opele u dusu. radio u SK hyundaijevom servisu, ima potrebne aparate za dijagnostiku, covjek zna svoj posao. kome bi prije dao, njemu ili servisu da mi napravi/popravi? - njemu, jer ce mi obaviti brze, kvalitenije i jeftinije.

i to je to, postoje kvalitetni fuseri i nekvalitetni. isto stoji, i meni je zavrsilo gro laptopa/PC-a koji su bili "ma kod onoga, ma znas ga, mali...:" i on je nesto pokusao i na kraju zavrsi kod mene. i ja napravim debelo vise nego potrebno, naplatim koliko naplatim, covjek ode (valjda) zadovoljan. free ne radim, fuck off, necije (a tako i moje) znanje nisam dobio besplatno nego dobrano utrosio vremena i volje, pa da sada glumim dobrotvora.


dok sa druge strane, ja razumijem sluzene servise. i neka oni naplate 500, 800 ili koliko vec kuna, apsolutno nevazno koliko naplate. ali ljudi, pa previse puta sam gledao kako firma za posao od 10 minuta odere 800 kuna, hej! 800 kuna!! ma zajebi jebote, pa toliko ne vrijedi taj kvar nikako jebemu, to nije kvar, to je zajebancija........ isto tako sam se nagledao kako sluzbeni servis laganini samo nakaci "zamjenjeno to:to:to:to, utroseni sati toliki, racun xyz novaca", a onda iz tih "mrtvih dijelova" ima neko sranje koje jest stvarno mrtvo, prakticki najjeftinije. pa jel to u redu, koji klinac ne pljucate po takvim servisima?

ili stvarno mislite da medu informatickim serviserima nema muljatora, neznalica, varalica, lopova??

cisto jos jednom ponavljam, naplati ti svoj posao koliko treba. ali KOLIKO TREBA, te ga obavi 100% kako treba. nista vise, nista manje....



plus, isto tako imam frenda koji mjesecno tuce izmedu 2 i 3 i nesto tisuce jura placu. hoce pomoci u vezi kompova, ali ono, samo prijateljima i naravno free. kvragu, jos plati kavu ili pivu, nasmijes se covjeku jer ima prica iz cijelog svijeta i svasta je prosao, ali - ima takvu placu. opet se vracam, i ja da imam 4000-5000 ili vise tisuca kuna, ma O je lansiran da se jebem dan-dva za 100 ili nesto vise kuna.......


a ovo sto Old Iggy prica za limitiranje usera, uf, to je prekrasan nacin. no, stvar funkcionira u poslovnom okruzenju (i to jako dobro, dapace, morala bi ovako funkcionirati) i eventualno u slucajevima kada naletis na koliko-toliko normalnu osobu. hell, pa ja radim ljudima kompove koji ne znaju 2% engleskog, a kreteni ko' kreteni, KLIK-KLIK, VIĐE, DAĆE MI MILION NOVACA . pa kad krene OP!, nemate adminska prava..... pa kad djete sjedne, pa kako nece, sta si napravio, ja ne mogu nista instalirati/pokrenuti, fali mi, CMI-CMI, mobiteli i softver, fotici....... strah me to prolaziti.

i ja ne smatram da sam obavio los posao, pogotovo kod sredivanja sistema. i svakome kazem za koga sumnjam da bi ga mogao sjebati kroz tjedan-dva, ja odgovaram za hardver, za softver ne. to je sada slickano i funkcionalno 100%, to sto ces ti ili tvoj supruznik ili debil od sina tu sve gurati - nije moj problem. zasto bi ja njima govorio sta smiju, sta ne, tj limitirao ih?

netko je povukao paralelu sa vozackom - ne, to je ova shema: da gospodine Burko, izvolite kljuceve Vase nove mazde 6. i znate, to je dizel i inace se moze s njom svasta, ali za Vase dobro smo limitirali okretaje na 2300 max, auto sam usporava pred zavoj, ne dozvoljava brzinu vecu od 92 km/h i slicno.........

i da, mozda bi bilo ovako najbolj