Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2007., 22:53   #31
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Hahaha...web hosting "u Hrvatskoj" (ili ti kod neke naše firme)... NE HVALA

Kreditnu karticu u ruke i zujanje po googleu...za nekih 70-ak dolara godišnje već možeš dobiti 200-ak GB prostora sa terabajtom prometa.

Navedi mi jedan razlog da onda koristim naše reseller "firmice"

Kad vidim da mi nudi 300MB (ili neš slično)prostora, počnem se valjat od smijeha.

Nisu ovo '90-e, ljudi
__________________
........................ <<<---- točkice :x
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2007., 22:59   #32
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Citiraj:
Autor ja.sam.lud Pregled postova
Hahaha...web hosting "u Hrvatskoj" (ili ti kod neke naše firme)... NE HVALA

Kreditnu karticu u ruke i zujanje po googleu...za nekih 70-ak dolara godišnje već možeš dobiti 200-ak GB prostora sa terabajtom prometa.

Navedi mi jedan razlog da onda koristim naše reseller "firmice"

Kad vidim da mi nudi 300MB (ili neš slično)prostora, počnem se valjat od smijeha.

Nisu ovo '90-e, ljudi
hmmmmm da, kaj će maloj firmici 200gb prostora i terabajt prometa????
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2007., 23:48   #33
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor ja.sam.lud Pregled postova
Hahaha...web hosting "u Hrvatskoj" (ili ti kod neke naše firme)... NE HVALA

Kreditnu karticu u ruke i zujanje po googleu...za nekih 70-ak dolara godišnje već možeš dobiti 200-ak GB prostora sa terabajtom prometa.

Navedi mi jedan razlog da onda koristim naše reseller "firmice"

Kad vidim da mi nudi 300MB (ili neš slično)prostora, počnem se valjat od smijeha.

Nisu ovo '90-e, ljudi
Evo, čitam, i ne mogu shvatiti? Šta će ti 200GB prostora? Znaš li da je to samo slovo na papiru, a da sve te hosting firme koje nude basnoslovne brojke prometa i prostora idu na činjenicu da većina korisnika neće iskoristiti niti 50% ponuđenog (malo matematike: da imaju samo 50 korisnika, trebalo bi im 10TB prostora)? Znaš li da je bilo mnogo prevara na račun teze "kreditnu karticu u ruke i zujanje po googleu..." na način da su se izmišljali "neki" troškovi i teretila kreditna kartica? Očito ne znaš.

Za prosječne korisnike definitivno preporučam hrvatsko tržište. Većina firmi nisu reselleri, tj. bar ove veće. Prednosti su mnogobrojne, od podrške na hrvatskom jeziku do mogućnosti ostvarivanja fizičkog kontakta sa nadležnima u firmi u slučaju da se dogodi nešto neželjeno.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2007., 00:55   #34
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor ja.sam.lud Pregled postova
Hahaha...web hosting "u Hrvatskoj" (ili ti kod neke naše firme)... NE HVALA

Kreditnu karticu u ruke i zujanje po googleu...za nekih 70-ak dolara godišnje već možeš dobiti 200-ak GB prostora sa terabajtom prometa.

Navedi mi jedan razlog da onda koristim naše reseller "firmice"

Kad vidim da mi nudi 300MB (ili neš slično)prostora, počnem se valjat od smijeha.

Nisu ovo '90-e, ljudi
Uh divan zakljucak nema sta, daj probaj popunit tih 200GB hdda pa ces vidjet u roku koliko ces letit sa hostinga. Takve firme se zovu over selleri i nude takve enormne kolicine podataka u nadi da ih nitko nikada nece popuniti. U praksi mozes tamo hostati samo http stranice jer sve ostalo sto ima veze sa bazom ce se vuci uzasno sporo jer imaju restrikcije kako se mozes ponasati i sta mozes vrtiti i milion korisnika. To recimo kod nas radi Fiuhosting, a vjerojatno i drugi dok imas malu stranicu nema problema ali kad ti se poveca onda te mole da smanjis svoj promet ugasis recimo search itd.


Drugo procitaj fine print ako im se nesto dogodi sa podacima nisu oni krivi, u vecini slucajeva nemaju backup a bas ne vjerujem da ces ih ti ici traziti na drugi kraj svijeta. Jos jednom provjeri sta znaci reseller, jer 95% nasih hosting providera NIJE zakupilo virtualne server nego ima svoje dedicated, to sto su dislocirani ne igra nikakvu ulogu. Jer ako neznas skompajlirat kernel ne igra ti ulogu dal ti je u sobi ili u kini server. Naravno vani se svi serveri nalaze u datacentrima tako da za svaki kvar se moze reagirati u roku od par minuta.

Evo recimo Fiuhost ima ogranicenje na velicine baze, znaci ioako imas jos mjesta na disku moras preci na veci paket ako ti velicina baze prelazi odredeni limit.

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 12.04.2007. u 01:25.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2007., 02:40   #35
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
varate se prostora nikad dovoljno

evo ja imam neki svoj mali posao i sada treba uplodat 2 x 700 Mb video sadrzaja sto smo snimali, sva sreca sto imam 300 Gb hosting u americi, zatim sto ako vam stize jako puno mailova....i pri tome sa velikim attachmantima...ja ne zelim ni jedan mail izbrisat samo koristim pretragu....i dan danas mail od prije 1 god nadem jel mi treba na njemu su mi bile neke informacije itd....

uzmite i razvoj neki

evo ja radim vec na novoj web stranici i fino sam na hostingu zakupim domenu 10$ godisnje i nikada ne mislim jel ima mjesta ili ne

imo sam prije na net domeni 100 Mb i to mi je najveca greska koju sam napravio
sad fino na monster hostu 300 Gb, (panel im je strava nema kaj nema)
podrska 24 h dnevno preko live chata
uvijek dostupni
preko voipa besplatan poziv
nema rusenja
nema errora
sporih otvaranja stranica itd...


ovi nasi samo zakupe na vecim corporaciskim firmama prostor i onda kakti prodaju domenu
kony je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2007., 20:16   #36
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Ma čekajte, ****te.

Obrušili ste se na mojih spomenutih 200 GB, a ne osvrćete se na naše providere koji me vrijeđaju ponudama od nekakvih 100 ili 200 Mb prostora, sa ograničenjem na broj poddomena, ograničenjem na baze i ponekad presmiješnim ograničenjem na promet.

2007. je godina, a vidim ljudima je i danas spomen hostinga sa prostorom u gigabajtima nešto specijalno. Naravno da jest kad živim u smetlarskoj državi gdje škvadra svršava ako surfa na 2-3 Megabita.

Od '97. sam radio sa više hostinga nego što su neki ljudi kupili cipela pa, eto, smatram se dovoljno pametnim da ocijenim nekakve ponude.

Ako mislite imat' stranicu sa nešto teksta i 3 tupave slike obitelji, samo navalite... 100 megi je i previše.
__________________
........................ <<<---- točkice :x
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2007., 20:40   #37
Dovla
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
ja nemogu vjerovat kakve nebuloze ovdje citam...vi ljudi stvarno zivite u 90tima...barem sto se hostinga tice...

zasto nebi uzeo hosting od 50gb sa hrpom prometa, beskonacno mnogo domena i emailova i slicno...pa cjela stvar je u tome da domace hosting kompanije naplacuju 3 puta vise za 10 puta manju ponudu (kolko god da apsurdno zvuci stvarno je tako)...evo pogledajte primjerice www.site5.com tamo ja drzim hosting...imam portal na kojem imam forum, hrpu ljudi sa mail accountovima i parkiranih domena kolko hoces i treba mi vise prostora...ne pada mi na pamet ovim lopovima kod nas davat 3 puta vise para za goli k. od ponude...ali ja bi ovo preporucio nekome tko treba sajt od 100kb...cisto iz principa jer ce platit jeftinije to vani nego kod nas a dobit ce hrpu opcija koje mu mogu uvijek dobro doci...ja vrlo lako mogu nekome za 50-100 kuna godisnje sad hostat bas jedan takav sajt i on ce proc jeftinije nego da uzme neki hrvatski hosting...

i molim vas kakve nebuloze o tome da nemres popunit hosting i da je to marketing...to je isto ko one price kak nije sigurno kupovat s karticom preko amazona

fakat smo od stoljeca sedmog..bog i hrvati
Dovla je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2007., 20:58   #38
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
@nimfo, ja.sam.lud, Dovla:
Očito da i niste neki napredni korisnici, jer napredni korisnici za bilo koji ozbiljniji posao uzimaju dedicated servere, ako znate što to znači.

I da, kakva je ovo logika:
http://www.site5.com/hosting/
????
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2007., 22:58   #39
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
@nimfo, ja.sam.lud, Dovla:
Očito da i niste neki napredni korisnici, jer napredni korisnici za bilo koji ozbiljniji posao uzimaju dedicated servere, ako znate što to znači.

I da, kakva je ovo logika:
http://www.site5.com/hosting/
????
Joj što volim pametnjakoviće... al' kad me već vučeš za jezik.. cijene dedicated (molim samo ljude da više ne spominju riječ "dedicirani", ako ju koriste, jer nisu ni svjesni kako debilno to zvuči) servera u nas također nisu vrijedne spomena.

Neću ni odgovarati dalje.. rekao sam svoje
__________________
........................ <<<---- točkice :x
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2007., 23:50   #40
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Svejedno, ovdje ili u inozemstvu. Ali ćeš vidjeti da su i u inozemstvu cijene ipak malo veće.

Naime, ako imaš zahtjevne sustave za koje trebaš potpunu kontrolu i sigurnost, uzmeš si dedicated server. Tako uglavnom ozbiljniji i rade. Međutim, ako hostaš samo hrpu bezveznog materijala, onda ti i nije od presudne važnosti kakav hosting imaš.

Uzgred, bi li mogao dati precizne podatke o iskorištenosti prostora i količini mjesečnog bandwitha na tvom hostingu?

Da se razumijemo, ne kažem ja da su svi strani hosting provideri prevaranti, dapače. Međutim, većina providera s "napumpanim" karakteristikima i nisu baš za vjerovati, osim ako nemaju odlične reference.

Mislim da 90% korisnika hosting usluga treba prostor do 500mb i 10gb prometa mjesečno. Čemu onda petljati sa stranim, nesigurnim firmama?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 00:44   #41
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Jos jednom: http://en.wikipedia.org/wiki/Overselling

kako sam vec rekao mozes ti na site5 vrtit staticne stranice ili sa malo posjeta. Ali cim ti poraste posjecenost i opterecenje budi siguran da ce te upozoriti.

Evo kad ste vec potegnuli pricu o site5:
https://help.site5.com/index.php?_m=...kbarticleid=83

Inace ne branim nase providere jer daju relativno malo mjesta, ali ako se nesto dogodi mozete ih nazvati i rjesit ce to za vas. Sto kod stranih providera mozes samo otvoriti ticket i nadat se najboljem.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 09:49   #42
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
/snip/
Inace ne branim nase providere jer daju relativno malo mjesta, ali ako se nesto dogodi mozete ih nazvati i rjesit ce to za vas. Sto kod stranih providera mozes samo otvoriti ticket i nadat se najboljem.
ajmo reć da sam radio sa svim domaćim providerima koji su se u RH bavili hostingom u zadnje 3-4 godine... radio sam i sa većinom resellera. i iskustva su mi totalno suprotna. vani ticket nešto i znači, profesionalniji je odnos, brže im ide rješavanje kompliciranih problema, a sporije rješavanje jednostavnih problema.
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Svejedno, ovdje ili u inozemstvu. Ali ćeš vidjeti da su i u inozemstvu cijene ipak malo veće.
cijene čega su vani veće? U RH cijena dedicated servera se kreće od 2600-8000kn mjesečno. s tim da je bandwidth i uplink ravno desetak puta manji od hostinga u ameriđiji.
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Naime, ako imaš zahtjevne sustave za koje trebaš potpunu kontrolu i sigurnost, uzmeš si dedicated server. Tako uglavnom ozbiljniji i rade. Međutim, ako hostaš samo hrpu bezveznog materijala, onda ti i nije od presudne važnosti kakav hosting imaš.

Uzgred, bi li mogao dati precizne podatke o iskorištenosti prostora i količini mjesečnog bandwitha na tvom hostingu?

Da se razumijemo, ne kažem ja da su svi strani hosting provideri prevaranti, dapače. Međutim, većina providera s "napumpanim" karakteristikima i nisu baš za vjerovati, osim ako nemaju odlične reference.

Mislim da 90% korisnika hosting usluga treba prostor do 500mb i 10gb prometa mjesečno. Čemu onda petljati sa stranim, nesigurnim firmama?
strane firme nisu nesigurno. u hostingu su domaće nesigurne i vidio sam ih već nekoliko kako se formiraju i ubrzo propadaju. i radio s njima i znam o čemu pričam. al jedno mi baš i nije jasno... kako neka firma koja se bavi hostingom može biti nesigurna i nemati referencu? to može biti tako samo ako idete na google i tražite kod koga bi hostali. a to ne valja.
  1. nađete site koji već dugo posjećujete i za čijeg providera možete reći "ako je dobro za njih, dobro je i za mene".
  2. odete na www.dnstools.com i napravite IP whois za tu stranicu
  3. pogledate o kojoj se firmi radi i kontaktirate ih
i dec it. najbolja moguća referenca.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 10:29   #43
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
http://www.totohost.hr/ ?
-->
A sto kazete na nesto ovakvo? Horza?

http://www.siteground.com/php-hosting.htm

Ili pak preko HR firme "totohost" --> http://www.totohost.hr/ ?
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2007., 10:44   #44