Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2017., 13:32   #1111
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Ja sam na b386 i kod mene sve ok prošlo... update preko system ota... nisam išao prek Hicare. Baterija otprilike ista na svim nougatima.. nešto slabije drži neg prije al ništa dramatično. Pa postoji i powerbank miša mu...
@Brko - koji su to veliki problemi kod P10? Nisam čuo za neke ozbiljnije stvari.. samo neke sitne dječje bolesti...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 21:10   #1112
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Katastrofalni potez nestavljanja oleofobnog premaza,opravdan lažu?

REKLAMIRAN UFS2.1 stavljena na dijelu telefona sporija memorija?

SuperCharge sporiji od QC2.0?
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 21:18   #1113
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Smiješan si. QC na 9V? Ne hvala, tvoj koker španijel zna na grani.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 21:28   #1114
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Koliko vidim po testovima puni P10(obični) oko dva sata. Sweet,so 1999.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 21:33   #1115
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Dobro, a što prosječnom korisniku znači dal se baterija napuni za sat i pol ili dva sata?? I tako je nakoj sat i pol baterija puna 80%+-
Ne'š ti razlike

A tvoje pljuvanje po huawei-ju je odavno prešlo u sferu patologije
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 21:35   #1116
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
To šta tebi ne znači...čuj ti to... A tko si ti? Ljubo Česić Rojs pa da si mjerilo za cijeli svijet?

Pljuje se ono šta se zaslužjelo pljuvat.... e da,zaboravio cpu trotlanje,so 1999.

Uostalom kako vjerovati firmi koja kaže da oleofobnog premaza nema jer čitač otiska ne radi sa njim,onda promjene razlog u elektricitet kada je,mjesec dana nakon P10,Xiaomi izbacio Mi6 sa istim tim čitačem i oleofobnim premazom. Gube se u lažima pomalo...
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 21:39   #1117
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Dobro, a što prosječnom korisniku znači dal se baterija napuni za sat i pol ili dva sata?? I tako je nakoj sat i pol baterija puna 80%+-
Ne'š ti razlike

A tvoje pljuvanje po huawei-ju je odavno prešlo u sferu patologije
Pusti ga, već je dobio diplomu ambasadora Šiaomi pa pljuva u trenutnoj temi. Uživam kako piše hrpu gluposti koju nema ikakve veze. Njemu je baš dosadno pa nabija komplekse.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 21:40   #1118
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
MOže li kakav,link,dokaz,bilošta na ikoju od mojih gluposti? Ajmo počet baratati činjenicama,ostavimo floskule i demagogiju za Bug forum,tamo to klinci obožavaju

Znači thunderbirdove činjenice(na to da ima najsporije brzo punjenje današnjicce) su bile slijedeće: ja sam bog,meni ne treba pola sata uštede vremena,ne treba ni tebi...jer ja sam thunderbird a ti si ti.

S oproštenjem gospodo,ovakve činjenice možete jedino čuti u birtijama na zagrebačkim tržnicama(placevima) oko 19.30h kada više ni pesa nema osim lokalnih pijanaca koji razmjenjuju životne mudrosti...
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 22:43   #1119
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Heheheh... cuj Uvijek ce biti huawei ovaca za sisanje pogotovo zenskih koje pate na izgled. Joj kak je lijep moj honor ili p lite a nije skup ko iphone ili samsung. I ja odavno tvrdim da nisu nista bolji od xiaomija koji bar prizna da nema zastitu ekrana gore i da se stavi odma staklo. A hisilicon cpu nebi vise ni komentiral, bas 20. stoljece.. kak trouble kaze. Samo vlasnici ne zele priznati da imaju telefon sa manjkavostima. Ali to govori i o samom covjeku. O ljudskom ponosu i nespremnosti priznavanja mana kupljenih tehnikalija. Eto kupio sam ios uredjaje nedavno i stalno im nalazim neke mane i priznajem imaju ih. Ne vrede tih novaca. Htio sam probati i sad se mucim. Neke tweakove sam vec skuzio uz pomoc googlea a neke budem.
Netko je reko da nemam para pa pljujem po iosu o svasta. Svakakvih ljudi ima a pogotovo onih koji misle da i njihovo govno vrijedi.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 09:59   #1120
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
MOže li kakav,link,dokaz,bilošta na ikoju od mojih gluposti? Ajmo počet baratati činjenicama,ostavimo floskule i demagogiju za Bug forum,tamo to klinci obožavaju

Znači thunderbirdove činjenice(na to da ima najsporije brzo punjenje današnjicce) su bile slijedeće: ja sam bog,meni ne treba pola sata uštede vremena,ne treba ni tebi...jer ja sam thunderbird a ti si ti.

S oproštenjem gospodo,ovakve činjenice možete jedino čuti u birtijama na zagrebačkim tržnicama(placevima) oko 19.30h kada više ni pesa nema osim lokalnih pijanaca koji razmjenjuju životne mudrosti...

E dobro si ovo primjetio, od sada mi se obraćaj sa Gospodine Bože, pa možda nećeš ići u pakao zbog pljuckanja po huaweiju

A sad šalu na stranu - moja poanta je u tome što 90% prosječnih korisnika boli briga dal im se baterija napuni za sat i pol ili 2 sata.
Npr, meni uz moj način korištenja baterija izdrži cijeli dan, punim ga (u pravilu) preko noći pa me boli briga dal se napuni za dva ili tri sata - ujutro je pun.
Ne gaymam na mobitelu (na stranu to što ozbiljno gaymanje 3d igra i mobitel po meni ne idu u istu rečenicu ) pa me boli briga za grafičke performanse ili Antutu skor.
Ono, mobitel nije optimiziran za igranje, big deal za prosječnog juzera
S druge strane, ovaj honor 8 kojega trenutno imam ima brdo RAM-a i dovoljno jak procesor za svakodnevni rad pa radi brzo i fluidno, bez štekanja aplikacija, bez smrzavanja, itd. Boli me briga dal je unutra jedno, dvo ili šesnaest jezgreni procesor dokle god u svakodnevnom radu nema štekanja i trzanja. Touch senzor radi odlično, kamera je vrlo dobra, itd... I dual sim je
Uglavnom, mobitel je po svemu usporediv sa flagship modelima drugih proizvođača, a za dosta nižu cijenu nego neki samsung, lg ili tak nešto.
Ne kažem da nema mana (po meni, potrošnja baterije, jedino ne znam jel to tako zbog dual sim ili 4g i wifi koji su non stop uključeni), vjerojatno postoji mob sa boljim ekranom ili kamerom, ali po kojoj cijeni?
A da ne govorim da smao najskuplji flagshipovi imaju 4 gb rama koliko ga ima honor 8.
Dakle, imali smo bum-bum samsunge, sonyje kojima su se odljepljivali ili pucali ekrani, razne modele raznih proizvođača kojima su crkavali ekrani ili neke druge komponente, a Žuta Podmornica tvrdi da je najveći problem u povjesti čovječanstva i mobilne telefonije to što QC punjenje baterije na huaweiju traje 2 sata ili nedostatak oleofobnog premaza

@imart:
Znači, kažeš kupio si IOS uređaje kojim stalno nalaziš mane, ali si ih svejedno nabrojao u sigu, čisto da se zna i vidi
To isto nešto govori o tebi
__________________
X

Zadnje izmijenjeno od: thunderbird. 21.06.2017. u 10:05.
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 10:01   #1121
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Da,imaš pravo da 90% prosječnih korisnika nema nervozu zbog pola sata punjenja. Ali 90% prosječnih korisnika nikada nije imali flagship u ruci niti ga namjerava nabaviti.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 21.06.2017. u 10:11.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 10:09   #1122
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Pa s obzirom na količinu samsung galaxyja S ili ajfona koje viđam kod ekipe ne bi se baš složio

A i kupovina flagshipa ne garantira da nećeš imati problema u radu s njim ili nekakve nedostake i mane
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 10:12   #1123
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
To nisu prosječni korisnici drago moje. MOja mama je prosječan korisnik,moja baka je prosječan korisnik,oboje ubole novu nokiju 3310. Prosječan korisnik ima telefon + tarifu na 150kn,ne na 400kn.

MOja sestra ima ajfon,ali ona nije prosječan korisnik,ona jako dobro zna šta traži i šta je statusni simbol,šta je dobra kamera(zbog posla,neke modne revije bla bla) i šta leti. Imala je Honor 8 prije.....rekla je mda će se baciti sa savskog mosta ako će morat to čudo još koristiti
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 10:28   #1124
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Vidiš kako je sve relativno - moja mama ili baka su ispodprosječni korisnici kojima mob služi za razgovor i poslati koji SMS. Slažem se, takvoj kategoriji korisnika je dovoljan i dumbphone
S druge strane, moj stari ili sestra spada u kategoriju prosječnog korisnika, pa im je bitno da mobitel radi fluidno, da baterija izdrži dva-tri dana, da touch screen hvata "od prve", da kamera radi pristojne slike i slične stvari

Volio bih znati što se tvojoj sestri nije svidilo na honoru 8, čisto zato jer po meni radi sasvim dobre slike. Ili je bio problem u nečemu drugome?
Ili to što je iphone must have u trendsetterskom svijetu?
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 11:17   #1125
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Huawei mobiteli

Citiraj:
Autor thunderbird