Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2010., 16:52   #31
white.banana
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kroejša
Postovi: 107
Citiraj:
Autor markop17
Cijena private slota je samo 5.5 kuna dok je cijena public slota 7.5 kuna
Sa takvim cijenama to mora biti nešto ilegalno?

Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ja sam malo veći extremista, pa sam zapeo za najbolje servere.
Nekoliko sam ih testirao i na kraju sam se odlučio za core64.de

Radi se o Counter Strike Source igri, 16 slot server. Nikad nisam igrao na bolje serveru!
Istina bog, cijena je veća, ali dobro sam se guštao 6mj.

pa eto, ukoliko ima još takvih koji pate na kvalitetu, koji žele igru bez briga, core64.de.

Sve što se nudi u hrv, jednostavno nije dobro za CSS. Ne znam kako je za druge igre...
Ti core64.de su bas specijalizirani za Css ili? Jel su serveri win ili linux?
white.banana je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 22:28   #32
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor white.banana Pregled postova
Sa takvim cijenama to mora biti nešto ilegalno?
Zašto bi bilo ilegalno?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 00:08   #33
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
napomena nemojte se bakcat s tim momkom i njegovim serverima,

vise puta je uhvacen sa hackovima u cod2 te nije najpametniji i najzreliji.

my 2 cents
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 08:26   #34
white.banana
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kroejša
Postovi: 107
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Zašto bi bilo ilegalno?
Naručiš i dobiješ predračun a na njemu ni obračuna pdv-a i slično ? znaš li šta je utaja poreza?

Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
napomena nemojte se bakcat s tim momkom i njegovim serverima,

vise puta je uhvacen sa hackovima u cod2 te nije najpametniji i najzreliji.

my 2 cents
Mislim da su isti likovi imali orion-servers (nestalo beztraga..)
white.banana je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 10:22   #35
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor white.banana Pregled postova
Naručiš i dobiješ predračun a na njemu ni obračuna pdv-a i slično ? znaš li šta je utaja poreza?
Znam šta je utaja poreza, ali ja nisam znao da se tamo na taj način posluje. Pitao sam zato jer si qutoao cijene, i napisao si da je tu nešto ilegalnom,a i drugi hostovi imaju slične cijene. A ako su novi, povodom otvorenja nude niže cijene da bi privukli ljude.
http://www.hrvatski-hosting.com/game...-strike-source
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 22.05.2010. u 10:30.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 11:11   #36
white.banana
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kroejša
Postovi: 107
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Znam šta je utaja poreza, ali ja nisam znao da se tamo na taj način posluje. Pitao sam zato jer si qutoao cijene, i napisao si da je tu nešto ilegalnom,a i drugi hostovi imaju slične cijene. A ako su novi, povodom otvorenja nude niže cijene da bi privukli ljude.
http://www.hrvatski-hosting.com/game...-strike-source
e pa i to je ilegalno, probaj naručit, neš dobit ni račun već samo link na uplatnicu...
"ako su novi" bi trebalo znacit da su otvorili d.o.o ili obrt, ali to je kod nas sve banana!

Narucis nesto na godinu dana, platis a oni nestanu? Moš sve objesit mačku o rep.
white.banana je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2010., 13:48   #37
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor white.banana Pregled postova
Ti core64.de su bas specijalizirani za Css ili? Jel su serveri win ili linux?
pa bacio oko na www.core64.de
Imaju:
CS 1.6
CSS
L4D 1/2
COD
BF2

I nekoliko Voice Chat servera.

Kažem, bio sam prezadovoljan uslugom i kvalitetom, jedino cijena je malo veća bila. Vidim da su za CSS uveli 2000 FPS servere, znači još bolesnije postavke, a i cijene su malo spustili.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 09:41   #38
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
...strpite se još malo, koji dan, bit će dobrih i povoljnih servera sa super uslugom i bez brige za ugovore i nestajanje. Pingovi super, cijene niske, nema oversellinga i sl.
housel je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 10:53   #39
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
moze par njuberskih pitanja u vezi gameservera?

- koja je razlika izmedju public i private servera? pogotovo sto se tice nas nekoliko koji bi placali taj server? ista stvar, slotovi na jednim i drugim jel se razlikuju?

- ako su public serveri oni na koje se mogu prikljucit i igraci izvana (ako je to tako, ovisno o prvom pitanju), jel se moze password za server definirati u toku, ovisno o tome jel hocemo igrat solo ili pustit ekipu unutra?

- jel se moze po potrebi otvarat broj slotova (primjerice, ako kupimo 12 slotova a nas je trenutno troje pa hocemo pustit jos samo 3 dodatna igraca, pa da privremeno zakljucamo ostalih 6 slotova)?

- Ako uracunamo cijenu slota i cijenu eventualnog team speaka, placa li se jos ista dodatno?

- mogu li se na takvim serverima pomocu nekog "for dummies" toola definirati razne stvari tipa config filea, rotacije samo jedne ili nekoliko mapa, zabrane pojedinih oruzja, itd? Naime amater sam skroz sto se tice konzole u COD4, znam se samo spojit na server preko IP-a, pa ne bi htio sad potrosit mjesec dana hosta samo da naucim par osnovnih stvari.

- Na nekim gameserverima pise tipa SLots: 12+2(public)... sta je 12 a sta je 2?

hvala i sorry na ev. glupim pitanjima...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 11:14   #40
dtrixxx
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: _
Postovi: 193
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
moze par njuberskih pitanja u vezi gameservera?

- koja je razlika izmedju public i private servera? pogotovo sto se tice nas nekoliko koji bi placali taj server? ista stvar, slotovi na jednim i drugim jel se razlikuju?

- ako su public serveri oni na koje se mogu prikljucit i igraci izvana (ako je to tako, ovisno o prvom pitanju), jel se moze password za server definirati u toku, ovisno o tome jel hocemo igrat solo ili pustit ekipu unutra?

- jel se moze po potrebi otvarat broj slotova (primjerice, ako kupimo 12 slotova a nas je trenutno troje pa hocemo pustit jos samo 3 dodatna igraca, pa da privremeno zakljucamo ostalih 6 slotova)?

- Ako uracunamo cijenu slota i cijenu eventualnog team speaka, placa li se jos ista dodatno?

- mogu li se na takvim serverima pomocu nekog "for dummies" toola definirati razne stvari tipa config filea, rotacije samo jedne ili nekoliko mapa, zabrane pojedinih oruzja, itd? Naime amater sam skroz sto se tice konzole u COD4, znam se samo spojit na server preko IP-a, pa ne bi htio sad potrosit mjesec dana hosta samo da naucim par osnovnih stvari.

- Na nekim gameserverima pise tipa SLots: 12+2(public)... sta je 12 a sta je 2?

hvala i sorry na ev. glupim pitanjima...

1. Public server moze bit sa passwordom i bez dok private uvijek mora imat password.

2.?

3.Otvaranjem broja slotova ce suspendirati account ako primjete.

4.Nemas nista dodatno placat, sve se za sebe placa, jedino ako nije akcija npr. 10 slot private + 10 slot teamspeak pa ces platit manje.

5.Postoji CoDRconTool i preko njega mijenjaš mape, pravis rotacije, zabranjujes oruzja.

6.To znaci da je to public server od 12 slotova sa 2 privatna slota sto znaci da ako je popunjeno tih 12 onaj ko ima "privatni" password moc ce se konektat na ta 2 slota a da nemora nekog kickat.(admini itd.)
__________________


dtrixxx je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 11:16   #41
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
moze par njuberskih pitanja u vezi gameservera?

- koja je razlika izmedju public i private servera? pogotovo sto se tice nas nekoliko koji bi placali taj server? ista stvar, slotovi na jednim i drugim jel se razlikuju?

- ako su public serveri oni na koje se mogu prikljucit i igraci izvana (ako je to tako, ovisno o prvom pitanju), jel se moze password za server definirati u toku, ovisno o tome jel hocemo igrat solo ili pustit ekipu unutra?

- jel se moze po potrebi otvarat broj slotova (primjerice, ako kupimo 12 slotova a nas je trenutno troje pa hocemo pustit jos samo 3 dodatna igraca, pa da privremeno zakljucamo ostalih 6 slotova)?

- Ako uracunamo cijenu slota i cijenu eventualnog team speaka, placa li se jos ista dodatno?

- mogu li se na takvim serverima pomocu nekog "for dummies" toola definirati razne stvari tipa config filea, rotacije samo jedne ili nekoliko mapa, zabrane pojedinih oruzja, itd? Naime amater sam skroz sto se tice konzole u COD4, znam se samo spojit na server preko IP-a, pa ne bi htio sad potrosit mjesec dana hosta samo da naucim par osnovnih stvari.

- Na nekim gameserverima pise tipa SLots: 12+2(public)... sta je 12 a sta je 2?

hvala i sorry na ev. glupim pitanjima...
- na private serveru uvijek mora biti postavljen password, dok na publicu moze i nemora,ovisno o volji klijenta,to je jedina razlika

- znaci na public serveru mos u bilokojem trenutku postaviti password

- mozes ali za to je potreban restart servera u admin panelu. mozes smanjivati broj slotova ali ne i povecavati. ( napomena : kod vecine hostova je predefiniran broj slotova skriptom za pokretanje servera koju nemozes mjenjati, pa isto tako i nemozes smanjivati ni povecavati broj slotova. drugo rjesenje je postavljanje 6 privatnih slotova na server od 12, pa ko nema password za privatni slot nece se ni moc spojiti.)

- placa se nekakva naknada za transakcije ili sta vec,ali sve ti je uracunato u finalnu cijenu. Znaci kad dodes pred sam kraj transakcije pisat ce ti koliko kosta

- prije je bilo,ali za svake promjene bi trebao poznavati config file, jer ne postoji neko easy click sucelje ( ili se bar nisam susreo sa istim jos ) di bi ti klikao sta hoces sta ne. upoznat se sa cfgom i komandama i onda radis sta pozelis.

- 12 je broj public slotova ( svako se moze spojiti ) dok je 2 broj private slotova ( znaci tebi pise da je server 12/12 odnosno pun, ali ako znas password za private slotove mozes se spojiti kao 13/12 odnosno 14/12, takav server ima 14slotova ustvari,ali 12 ih je namjenjeno za public upotrebu
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 11:23   #42
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
- koja je razlika izmedju public i private servera? pogotovo sto se tice nas nekoliko koji bi placali taj server? ista stvar, slotovi na jednim i drugim jel se razlikuju?
Public serveri su zamišljeni da budu dostupni za sve igrače i tako po defaultu nisu zaključani šifru (iako se šifra može stavit, te na taj način zaključat server).
Privatni serveri su namjenjeni pretežito za klanove i najčešće nemaju tolko slotova kolko javni. Unajmljeni su za warove (pošto su private serveri najčešće promod, iako ti na gamepanelu možeš birat koji mod želiš stavit) .
Isto tako cijena je niža od javnih. Slotovi sami po sebi nemaju razlike.
Citiraj:
- ako su public serveri oni na koje se mogu prikljucit i igraci izvana (ako je to tako, ovisno o prvom pitanju), jel se moze password za server definirati u toku, ovisno o tome jel hocemo igrat solo ili pustit ekipu unutra?
Naravno da da, par sekundi posla na gamepanelu.
Citiraj:
jel se moze po potrebi otvarat broj slotova (primjerice, ako kupimo 12 slotova a nas je trenutno troje pa hocemo pustit jos samo 3 dodatna igraca, pa da privremeno zakljucamo ostalih 6 slotova)?
Može, to se rješava sa privatnim slotovima. Privatne slotove, tj. šifru za privatne slotove imaju admini tako da mogu uć na server kad je on pun.
Npr. ako server ima 12 slotova, a 6 ih je privatnih, samo 6 ljudi će se moć spojit "normalno" (pod normalno mislim bez šifre).
Broj privatnih slotova i šifru definiraš na gamepanelu u glavnom configu.
Citiraj:
Ako uracunamo cijenu slota i cijenu eventualnog team speaka, placa li se jos ista dodatno?
Da, u praksi se teamspeak dodatno naplaćuje. Čini mi se da je cijena po slotu oko 90 lipa. Naravno ovisi o davatelju usluge.
Citiraj:
Mogu li se na takvim serverima pomocu nekog "for dummies" toola definirati razne stvari tipa config filea, rotacije samo jedne ili nekoliko mapa, zabrane pojedinih oruzja, itd? Naime amater sam skroz sto se tice konzole u COD4, znam se samo spojit na server preko IP-a, pa ne bi htio sad potrosit mjesec dana hosta samo da naucim par osnovnih stvari.
Server ima defaultni config kojeg ti možeš editirat ili jednostavno pukneš gore neki gotovi (npr. ak znaš nekog od admina drugih servera, može ti on "posudit" neke bitne djelove iz svog cfg-a)
Evo sad sam se sjetio nekog configuratora "for dummies".<<LINK>>
Inače uređivanje cfg-a ti nije problem jer ti je sve objašnjeno. Standardne naredbe su ti objašnjene koja za što služi tak da ne bi smjelo biti problema oko toga.
Citiraj:
Na nekim gameserverima pise tipa SLots: 12+2(public)... sta je 12 a sta je 2?
Nisam siguran, ali mislim da je to 12 javnih + 2 privatna slota. Ili možda 12 + 2 gratis
Evo nadam se da sam pomogao.
EDIT: Evo kolega me preduhitrio.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 12:39   #43
white.banana
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kroejša
Postovi: 107
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
...strpite se još malo, koji dan, bit će dobrih i povoljnih servera sa super uslugom i bez brige za ugovore i nestajanje. Pingovi super, cijene niske, nema oversellinga i sl.
to je neka firma ili đabolebari kao neki?
white.banana je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2010., 08:59   #44
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor white.banana Pregled postova
to je neka firma ili đabolebari kao neki?
Da, inaće se bavimo audio/video streamingom, izradom weba i hostingom te od slijedećeg tjedna krečemo sa gameserverima. Za koji dan će biti i stranica sa svim potrebnim informacijama i kontakt formularom a ako je netko već sada zainteresiran neka me kontaktira na PM
housel je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 11:26   #45
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Za sada su cod4 serveri spremni, ostale igre će morati pričekati tjedan dva dok završimo jednu mapu za cod4.
Testni server se zove Kraavina Staala, ip 92.48.118.32:28960.
Neke od custom mapa koje su na njemu možemo sa ponosom reći da smo sami napravili te punom parom idemo dalje. Ako se piva dovoljno ohladi onda ću kada dođem sa posla podići Aztec (http://www.codutility.com/index.php?...ion&dl_id=4239) koji smo napravili na uzoru originalnog Azteca iz CS-a, meni jednu od najdražih mapa iz CSa.

Od ostalih mapa koje smo sami radili i vrte se na serveru, istakao bih:

http://www.fpsbanana.com/maps/127667

http://www.fpsbanana.com/maps/131137

http://www.fpsbanana.com/maps/134593

...te još nekoliko custom mapa koje su nam se svidjele i redovno ih prašimo na Krešinoj Kuji.

Na serveru je trenutno owf mod kojeg smo prilagodili ukusu zajednice koja se svakodnevno igra s nama.

Vidimo se na nišanu!
housel je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2010., 13:40   #46
white.banana
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kroejša
Postovi: 107
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Za sada su cod4 serveri spremni, ostale igre će morati pričekati tjedan dva dok završimo jednu mapu za cod4.
Testni server se zove Kraavina Staala, ip 92.48.118.32:28960.
Neke od custom mapa koje su na njemu možemo sa ponosom reći da smo sami napravili te punom parom idemo dalje. Ako se piva dovoljno ohladi onda ću kada dođem sa posla podići Aztec (http://www.codutility.com/index.php?...ion&dl_id=4239) koji smo napravili na uzoru originalnog Azteca iz CS-a, meni jednu od najdražih mapa iz CSa.

Od ostalih mapa koje smo sami radili i vrte se na serveru, istakao bih:

http://www.fpsbanana.com/maps/127667

http://www.fpsbanana.com/maps/131137

http://www.fpsbanana.com/maps/134593

...te još nekoliko custom mapa koje su nam se svidjele i redovno ih prašimo na Krešinoj Kuji.

Na serveru je trenutno owf mod kojeg smo prilagodili ukusu zajednice koja se svakodnevno igra s nama.

Vidimo se na nišanu!
Gdje su hostani serveri?

lp
white.banana je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 15:16   #47
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
UK, hr serveri su preskupi a ujedno i prespori
housel je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 18:21   #48
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Zasto bi HR bili prespori i preskupi? Evo ja sam nedavno uzeo UT 2k4 server s 10 slotova, ping je oko 30, laga nema, solidno radi i zadovoljan trenutno. Upravo sinoć proveo od 11 do 04h na njemu s ekipom. Jedan mjesec je ni vise ni manje nego 70kn, sto je tu puno? Pričam o Diabolic serverima. Sjecam se prije par godina kada smo servere placali po 300kn na dalje :/

Ugl, ako nekog zanima kako izgleda user interface i opcenito konfiguracija servera napravio sam kratak osvrt na svoj server: Game Serveri već od 1€