Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2015., 16:13   #1
lukac3
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: bg
Postovi: 2
Unhappy Restartovanje komp

Poz svima
Nov sam na forumu nadam se da cemo se lepo druziti

E sada imam sledeci problem sa kompom. Kupio sam graficku iChill GeForce GTX 770 HerculeZ X3 Ultra i sve je super radilo cak sam je i OC na sledece vrednosti:
CPU clock +60 MHz
Mem clock +350 MHz
Temperatura nije prelazila 71-2 stepena u stres prograamima(3dmark,heaven,aida).
Drzao sam je tako par dana i video sam da nemam neke koristi od toga, a u igricam vrlo mala razlika u frejmovima(csgo i dota).Odlucih da je vratim na fabricki s tim sto sam stavio da ventovi duvaju na 40%.Radila savrseno par dana i onda krecu problemi, cim se optereti malo ona se ugasi, znaci dok blejim po netu slusam ziku i to nista cim pokrenem igricu posle 15-20min komp se restartuje i ne mogu odma da ga upalim, nego se restartuje vrtim graficka ali nema slike i hard tj crvena lampica ne svetli, tek posle otp. 1-2min ona proradi(kao da se pregreje bas dosta).
Bio sam koristio razne programe posle da vidim koje su to temperature i do juce negde u podne ona se gasila kada dostigne 68c nebitno koji stres program je u pitanju.Posle 6-7sati pustim ja opet da pogledam kada ona krece da se gasi na 57-59stepeni(skoro 10 stepeni razlike).

Evo nekih slika:
http://prntscr.com/9j0pka
http://gpuz.techpowerup.com/15/12/27/txu.png
http://gpuz.techpowerup.com/15/12/27/bhb.png
http://prntscr.com/9j0toq

Bilo mi palo na pamet da me zeza napajanje nesto posto svaki program ocitava mi na +12v ~8v ???
Ali kad udjem u bios tamo pise 11.60 otprilike (vise mi je merodavan bios nego neki programi)


Inace pre toga sam imao problem posto je graficka vrlo glomazna(teska) pa mi se desavalo cim malo jace udarim sto ili drmnem da se ona ugasi, ali resio sam problem tako sto sam napravio kao neki drzac od metala oblozen nekom vrstom plastike.


Samo vas molim da mi ne kazete odmah da pozajmim napajanje od nekog ili graficku jer to je nesto sto bih poslednje uradio(komplikovan posao posto ortaku treba bukvalno komp 24/7 i onda bih to stavio kao poslednju opciju)



Hvala unapred
lukac3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2015., 02:13   #2
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
Ti si baš neki vragolast, jel?

Ideš prćkati po tvornički jako OC-anoj grafulji koja ima brutalno hlađenje preko 3 slota i koje ju drži ispod 55C... Pobogu, zašto? Tebi nema pomoći...

I zbog čega držiš fanove na 40%? Što postižeš time kad bi hlađenje trebalo biti bešumno? Sad pitaš što da radiš kad si vjerojatno nešto spržio ...

Vrati sve na tvorničke postavke, i fanove i ne prćkaj ništa više. A o napajanju ne vrijedi ni pričati jer nisi rekao koje je i koliko je staro. Grafulja bi trebala trošiti skoro 200W u peaku, no moguće je da je vukla i više uz tvoj overclock, a boim se i pitati koji je procesor i što si njemu radio...

Radiš sve što se ne smije: igraš se bezveze i iživljavaš na stroju koji je nekom (sam kažeš) potreban 24/7 i sad što očekuješ osim kritike? Vrati sve na tvorničke postavke i moli se Bogu da visoke temperature i naprezanje nisu oštetile komponente grafulje, napajanja ili matične...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2015., 11:07   #3
lukac3
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: bg
Postovi: 2
Citiraj:
Autor taip@n Pregled postova
Ti si baš neki vragolast, jel?

Ideš prćkati po tvornički jako OC-anoj grafulji koja ima brutalno hlađenje preko 3 slota i koje ju drži ispod 55C... Pobogu, zašto? Tebi nema pomoći...

I zbog čega držiš fanove na 40%? Što postižeš time kad bi hlađenje trebalo biti bešumno? Sad pitaš što da radiš kad si vjerojatno nešto spržio ...

Vrati sve na tvorničke postavke, i fanove i ne prćkaj ništa više. A o napajanju ne vrijedi ni pričati jer nisi rekao koje je i koliko je staro. Grafulja bi trebala trošiti skoro 200W u peaku, no moguće je da je vukla i više uz tvoj overclock, a boim se i pitati koji je procesor i što si njemu radio...

Radiš sve što se ne smije: igraš se bezveze i iživljavaš na stroju koji je nekom (sam kažeš) potreban 24/7 i sad što očekuješ osim kritike? Vrati sve na tvorničke postavke i moli se Bogu da visoke temperature i naprezanje nisu oštetile komponente grafulje, napajanja ili matične...

Vrlo je tiha i na 40%.
Sta god kupim ja moram malo da se poigram sa tim jednostavno takav sam.Napajanje je staro oko godinu dana, cpu nisam ni dirao s tim sto sam mu iskljucio neke nebitne funkcije(radi na default).Kako bih mogao da sprzim graficku kad je prilikom OC dostigla max 72-3C ? Kriticno bi bilo da je isla vise ali nije, tako da to meni nekako pada u vodu.Uzeo sam od drugara graficku referentni model gtx 680 prikljucio i bez problem prodje bilo koji stres program sto znaci da me zeza grafa.Danas ili sutra je nosim na reklamaciju.

lukac3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na